No... Jiří Sequens postavil seriálem o majoru Zemanovi laťku krimi žánru 70. let hodně vysoko, většina dalších čs. krimi filmů té doby od jiných režisérů je viditelně slabší. Tahle filmová rekonstrukce milionové loupeže mě upoutala o něco víc než jiný film ze stejného roku Čas pracuje pro vraha. Loupežní úlovek roztrousen po celé partě lidi a chytře vymyšlený plán ztroskotající na nepohodě v praxi... Obsah zajímavý, zpracování už slabší, byť se Brynych snaží (jako skoro ve všech svých filmech) o jakési "dokumentární" ztvárnění pozadí příběhu. Václav Švorc se do hlavní role detektiva nehodí stejně jako Ladislav Štaidl do "role" autora filmové hudby do krimi žánru. Alespoň Vinklář a Jelínek, klasičtí herci české kriminálky, fungují dobře na kterékoliv straně zákona. Do sbírky dobrý (díky poslední reprize v TV dokonce v krásně vyčištěných barvách :o)), i když ničím vyčnívající. (60%)(4.4.2018)

• mh.mail

20% — Kriminální film prakticky bez jakéhokoliv překvapení. Všechno se okamžitě dozvídáme a i to, kdo vlastně přijde před půlnocí, může být překvapením jen pro hodně nezkušeného diváka. Film nenabízí nic, kvůli čemu by ho bylo nutné shlédnout podruhé. Dalo by se říci — film typický pro režiséra Zbyňka Brynycha té doby.(3.6.2016)

Mno známá nekompromisní Unínská loupež která údajně posloužila jako námět pro tento film by si zasloužila lepší zpracování. Tohle je jenom průměrná kriminálka s nepříliš zajímavými postavami a jedním jakž takž solidním zvratem na konci. Stejně jsem nejvíc fandil charismatickému Jelínkovi aby s těmi nevýraznými policajty vychcal i když je jasný, že před půlnocí si přijde akorát tak pro klepeta.50%(4.9.2017)

Československé krimi o vyšetřování loupeže, v níž trojice pachatelů odcizila milion korun při převozu dodávkou z družstva do banky. Zajímavé na tomto snímku může být sledování psychologie postav lupičů (J. Vinklář, J. Bruder, T. Töpfer) jednak mezi nimi samými, a jednak vztahy mezi organizátorem této pečlivě naplánované akce (R. Jelínek), spojkou (R. Vrchota) a zbytkem zlodějské bandy. Sotva ukradený obnos uschovali pro pozdější využití, začaly dle očekávání mezi pachateli neshody, v nichž vynikal netrpělivý a prchlivý násilník T. Töpfer. Kriminalistickou složku představuje major Bárta v podání neznámého a nevýrazného V. Švorce, náčelník I. Prachař a poručík L. Mrkvička. Z výše jmenovaných herců svým uměním vysoko vyčníval J. Vinklář, výborný představitel podobných typů agresivních recidivistů, jenž se před policií skrýval v budoáru své filmové i životní družky I. Deváté, do té doby, než ho ze strachu udala bezpečnosti. Následující nevěrohodné zatčení tohoto zločince ústí do závěrečné části filmu, jež mě osobně dostatečně neuspokojila. Divácky zajímavě působila automobilová honička, v nichž se vedoucí gangu Jelínek ve Škodě 105 a Vrchota v Ladě 1500 snažili vzájemně vytlačit ze silnice. Zajímavou roličku výřečného celoživotního kapsáře dostal J. Hálek. Z celkového pohledu se obávám, že tento snímek nevybočuje z řady Brynychových průměrných filmů, zejména jeho nepovedený a překotný závěr, s nimiž měl, pokud si dobře vybavuji, pan režisér vždy problém, sráží jeho hodnocení i význam.(30.4.2018)

• Drom

Na začátku to vypadalo docela dobře, pěkně vymyšlená loupež, obstojně zpracované... a pak to postupně rozbředlo jako zmrzka na sluníčku, zájem se vytratil a ke konci mi bylo docela jedno, jestli před půlnocí přijde Santa, průjem nebo šílenství. Film jsem viděl před několika dny a když si ho tak vybavuju v hlavě, tak je to jasně klesající křivka od poměrně jasných vzpomínek na začátku až po chabé a útržkovité výjevy ke konci, který mě až skoro nudil. Docela škoda, že se zpracování takhle vymklo, protože loupež to byla fikaná a vážně to vypadalo nadějně. Ale něco se bohužel nepovedlo. Ne, nebyla to neomylná Veřejná bezpečnost...(3.8.2014)

• - Natáčelo se mimo jiné také v obci Vranov, v lomu Tetín a Houbově lomu v Koněprusech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Snímek byl natočen podle skutečné události. (hippyman)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe 8 a Bezděkove. (dyfur)