• McIron

Ano, všichni ti Brynychové, Balíkové, Kachlíkové a Sequensové...je to hrůza, co se za normalizace objevilo za režisérské neumětely. Nebo objevilo - přesněji řečeno více vyplavalo na povrch. Ale na druhou stranu dávám dvě hvězdičky za jistý těžko definovatelný půvab. A možná i za nostalgii, viděl jsem to poprvé jako dítě. A určitě za Pepíčka Vinkláře, který, ač bych k jeho životním postojům měl tisíc výhrad, uměl zahrát skvěle, a toto je důkaz. (Na druhou stranu ten šumlující hudrající huhlající Švorc je samozřejmě děs!!!) Malá zajímavost - na místě, kde stál ten starý pavlačový barák, kde nakonec Vinkláře chytnou, je dnes Hotel Josef, prapodivná stavba, s bílými, a tudíž okamžitě špinavými plochami a s neergonomickými sedačkami, která dostala tisíc architektonických cen zřejmě proto, kdo ji navrhoval...(24.9.2007)

• Vikinec

Počáteční poměrně zdařilá loupež dávala naději, že detektivka překročí stín obvyklé místní produkce. Když jsem ale na místě kriminalisty viděl Švorce s typickým dobráckým lidověvšeobjímajícím ksichtem, bylo jasné, že se nedočkáme českého Columba. Vždyť taky jo. Náš soudruh měl tolik intuice jako Mohamed a sebemenší chybičku důkladně promyšleného plánu protřelých zločinců okamžitě ztrestal. Tak bylo po pěti minutách jasné, že dopadení zlodějů je jenom otázka času. Takže zklamání od začátku a agitace do konce. Naštěstí podprahová. Slabá jedna.(20.12.2009)

• waits

Václav Švorc v roli vyšetřovatele je krokem vedle, je prostě nevýrazný, tak jak je u něho obvyklé. Napadají mě jen dvě role, ve kterých se mi líbil (Kalamita, Jako jed) a u nich mám dojem, že je to zásluhou režisérů, ne herce samotného. Brynych byl ovšem režisérem sotva průměrným, a tayk nám předložil sotva průměrný film. NO, řekněte, šli byste na něco takového dnes do kina?(12.7.2011)

Průměrná česká kriminálka sedmdesátých let, na níž si nejvíc můžeme cenit výkony starých dobrých herců, jací dnes už nehrají. Vinklář, Mrkvička, Jelínek, Hálek, .... Ajen opakování mého životního moudra, že peníze jsou svinstvo a kazí charaktery. A že také ženské jsou pěkné potvory - míněno ovšem ironicky, protože se Ivanka Devátá i Regina Rázlová zachovaly správně. Děj trochu předznamenává praxi loupežníků z 90. a pozdějších let, kteří se nechali zastupovat recidivisty, ovšem tgenkrát to byly známé firmy, takže pan inspektor Švorc (mimochodem jeho herectví silně připomíná i herectví jeho sestry) nemá zas tak velkou práci identifikovat pachatele...(8.6.2017)

Díky tomu, že je to snad natočeno podle skutečné události, a že se jedná o typicky normalizační pohled, máme skvělou možnost vidět, jak "maloměšťácká" banda silně usedlých typů ukradne víc než slušnou částku, s kterou si posléze neví tak úplně rady. Většina hereckých výkonů je podle mě lehce nadprůměrná, což v součinnosti s poměrně plynulým dějem tvoří záruku spolehlivého krimi.(13.12.2004)

• - Filmaři točili v dobových reáliích typických pro "galérku", například v baru Marica. V záběrech se proto někdy objevily i skutečné postavy, například "hraběnka", legendární postava z Malé Strany, o které se tvrdilo, že je skutečně bývalou hraběnkou. Pro mnohavrstevný makeup byla nepřehlédnutelnou. (sator)

• - Natáčelo se mimo jiné také v obci Vranov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Snímek byl natočen podle skutečné události. (hippyman)