Duch

• Československo

Duch

Drama / Romantický / Thriller / Fantasy

USA, 1990, 127 min

Tak to já nemám s Patrickem žádný problém, takže klidně ty čtyři hvězdičky dám. Tento romantický thriller „drama“ si pouštím docela rád, přestože na slaďárny moc nejsem. Temná stránka filmu si mě však získala, stejně jako Demi Moore. Všichni herci podali opravdu hodně dobré výkony a na tehdejší dobu nejsou ani speciální efekty k zahození. Jerry Zucker si tímto zářezem u mě získal respekt, přestože mně jeho komedie zas až tolik neokouzlily.(17.6.2012)

Tohle byl do včerejška jeden z filmů, který viděli úplně všichni a já ne. Tak vzhledem k nemoci jsem to napravila a bylo to přesně takové jak jsem si představovala - ani zklamání ani překvapení, ale dobrý a DOOPRAVDY romantický film s kvalitním scénářem a lehce napínavý. Jediný, kdo mi taky lezl na nervy byla oceňovaná Whoopi.(12.1.2015)

Po dlhsej dobe som si film pozrel znova a znizujem o jednu hviezdicku, lebo romanticka linia ma uz tak nedostala. Ale aspon je ustredny par obsadeny mojimi oblubenymi hercami, takze som im fandil. Stale ma bavi cela ta ducharska mytologia aj ked je pravda, ze nie vsetky aspekty vyznievaju logicky a to, ze Swayze z pomsty nepriamo zavini smrt dvoch ludi a aj tak sa dostane do neba nie je uplne fer. Ale zaporaci su radne zakerni, takze im to z divackeho hladiska prajem. Najväcsim kladom filmu ale je neskutocne zabavna Whoopi Goldberg v jej najvtipnejsej ulohe. Scena so šekom a mníškami je vrchol filmu. No a potesili aj kratke vystupy Vincenta Schiavelliho v jednej z jeho vyraznejsich uloh. Takze celkovo to je stale velmi dobre fungujuci film, ktory si menej ako 4* rozhodne nezasluzi. Skoda, ze po tomto filme to uz islo so Swayzeho karierou dolu vodou. 8/10. Aj ked som na film zvyknuty s prvym VHS dabingom v ktorm sa mi paci obsadenie daberov, tak preklad je proste hrozny. Druhy dabing ma dobry preklad ale blbe herecke obsadenie. Takze pokial nevznikne poriadny treti dabing, tak je najlepsie si film vychutnat v originali.(25.7.2017)

Nádherný romantický film se silným emotivnním nábojem. Hlavně scéna v závěru, ta mě dostane vždycky. Sam žije šťastným životem se svou milovanou Molly, jejich štěstí skončí ve chvíli, kdy je Sam zastřelen na ulici. Sam nemůže svou milovanou Molly opustit a tak ji provází a ochraňuje jako duch. Oda Mae v podání Whoopi Goldberg je prostě výborná, i když je trochu ujetá. Unchained Melody, která ve filmu zaznívá je jednou z neromantičtějších písniček všech dob.(11.7.2008)

Vidět tuhle romanticky smutnou komedii někdy před deseti lety, byla bych asi nadšenější. Při mém současném dospěláckém cynismu už sladkobolný příběh Patricka Swayze a Demi Moore neměl moc velkou šanci ohromit, a přestože nepatřím k odpůrcům Whoopi Goldberg, v tomhle filmu mi její přehnaná gestikulace, pitvoření a hlasité pokřikování lezlo na nervy. Na svou dobu byl "Duch" jistě slušný nadprůměr s dobrými efekty i hereckými výkony, ba ani ten scénář není vyloženě špatný... Chápu vysoká hodnocení, ale já už jsem to jednoduše viděla příliš pozdě, kouzlo je pryč. 66,6%(27.4.2009)

• - Molly Jensen (Demi Moore) pracuje na hrnčířském kruhu a ona i Sam Wheat (Patrick Swayze) mají špinavé ruce. Vzápětí se začínají milovat, avšak ruce mají čisté. (tb_23)

• - Když Willie (Rick Aviles) opustí svoje tělo jako duch, má vypadat zcela identicky. Duch má však jiné boty než mrtvé tělo. (baroko16857)

• - Whoopi Goldberg, která ve filmu původně neměla vůbec hrát, si do filmu prosadil herec Patrick Swayze. Godlberg později za roli dostala Oscara, kterého však málem ztratila, když ho poslala vyčistit. Filmovou cenu našli až na letišti pohozenou v odpadcích. (Lynette)