Duch

• Československo

Duch

Drama / Romantický / Thriller / Fantasy

USA, 1990, 127 min

Jeden z těch mála povedených romantických příběhů, kterému se podařilo zalíbil se mi. Je to sice neuvěřitelně kýčovitý příběh, přesto však dokáže zaujmout, okouzlit, dojmout a dokonce i vyvolat nefalšované napětí. Kromě herců v hlavních rolích - Patrick Swayze, Demi Morre a úžásná Whoopi Goldberg dokáže nejvíce zaujmout nenahraditelný Vincent Schiavelli, který mě, když se poprvé objevil na scéně, opravdu vystrašil. Jeho výkřik: "To je můj vlak!" nikdy nezapomenu...(18.2.2006)

Tohle byl do včerejška jeden z filmů, který viděli úplně všichni a já ne. Tak vzhledem k nemoci jsem to napravila a bylo to přesně takové jak jsem si představovala - ani zklamání ani překvapení, ale dobrý a DOOPRAVDY romantický film s kvalitním scénářem a lehce napínavý. Jediný, kdo mi taky lezl na nervy byla oceňovaná Whoopi.(12.1.2015)

jeden z najkrajších romantických filmov čo som videl.vynikajúci herci a krásna atmosféra. Divácka prevarenosť spôsobená množstvom televíznych repríz väčšine filmových fanúšikov zahmlila oči. Zabúdajú totiž, akou veľkou peckou táto snímka je. Výborne namiešaný mix romantiky, kriminálky, drámy a humoru je krásnou ukážkou, ako sa pracuje s diváckymi emóciami. Možno je to gýč, ale parádny gýč, obsahujúci jednu z naikonickejších romantických scén kinematografie. Držiteľ Oscarov za najlepší pôvodný scenár a herečku vo vedľajšej úlohe (Whoopi Goldberg) a troch ďalších nominácií vrátane najlepšieho filmu.(18.6.2003)

Některé filmy stárnou bohužel trošku rychleji. Patrick Swayze miluje krátkovlasou Demi Moore, ve filmu scénaristy Bláznivých střel Jerry Zuckera. Po tom co si s ním osud divně zalaškuje vyhledá pomoc Whoopi Goldberg a dokáže, že i po smrti se dá žít téměř plnohodnotný život. Městská doprava zdarma, může okukovat všechny největší kočky New Yorku zadarmo při jakékoliv situaci, jenže on si umane, že vypátrá svého vraha... Mrzí mě že komediální rovina po letech už nefunguje tak jak by měla a hlavně Whoopi toho nemá zkrátka moc co nabídnout. Patrick předvedl lepší roli v Bodu zlomu a na Hříšný tanec se také těším čím dál víc. Demi hrát nikdy moc neuměla. 70%(4.6.2015)

Za kvalitu ruku do ohně. Film ve většině ohledech splňuje vše, příběh, zápletky, napětí, sympatické herce ( kromě Whoopi Goldberg tu dvakrát nemusím ), dobrou hudbu, hlavní herce ( Patrick Swayze a Demi More ), scénář a jiné. Prostě pěkný romantický a dramatický film. ( Hodnocení: 9/10 )(5.5.2012)

• - Spoiler: Po záverečnom bozku Sama a Molly, keď Sam odchádza do neba, obaja herci otvorili oči po bozku súčasne. V ďalšej scéne však Molly opäť oči otvára. (martin1m2)

• - Spoiler: Na začiatku filmu, keď je Sam zabitý a naháňa svojho vraha, pri úderoch nôh o mláky voda viditeľne špliecha. Toho ako duch nie je schopný, keďže vtedy ešte nevedel, ako silou vôle hýbať vecami. (martin1m2)

• - Bruce Willis, ktorý rolu Sama odmietol, po premiére filmu označil sám seba za "hlupáka". (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)