Mladá žena, která dříve sloužila, si z armády odnesla nějakou tu závislost na prášcích a zmenšený vliv na výchovu svých dětí. Vše se zdá být v pořádku, než se zableskne a už nic není jako dřív. Nejde elektřina, auta nejezdí, ale hlavně lidé nemohou vůbec spát. Nikdo přesně neví, co se stalo a jak se únava všech zvyšuje, tak i spekulace. Čas běží a každý se snaží jenom přežít po svém. (PROCESOR)

cariada

Zajímavý film s dobrým nápadem, jen to spojení výpadku proudu a následné nespavosti tak trochu nejde dohromady. Hlavně ta elektřina která nejde, a přitom auta co nemají baterie tak jim bez problémů svítí světla a u vojáků normálně elektřina jde stejně jako defibrilátor, jak je to možné. V nemocnici taky nefunguje. To by měli nějak rozumně vysvětlil, ale nic se nedozvíme. To celkový vysvětlení je řekněme hodně zvláštní, ale poněkud dost neproveditelné na to aby se lidstvo vzpamatovalo. Už si s tím mohli lépe pohrát a udělat lepší vysvětlení a nějakou naději na nápravu, tady v podstatě žádná není. Je pěkný vidět jak lidstvo magoří s absence spánku. Mě se nejvíc líbí ten nápad, ale zpracování pokulhává, stejně tak hlavní postava dost ne sympatická. ()

silentname

Ach jaj, tak toto bolo naozaj zlé. Nechcel som tomu moc veriť, nakoľko som mal pocit, že ten nápad má potenciál, no tento film dokopy nemá nič na ponúknutie. "Awake" je ukážka ako to dopadne, keď sa filmy ako "A Quiet Placealebo "Bird Boxstanú populárnymi, no niekto absolútne nepochopí čo ich spravilo populárnymi a kvalitnými. Od určitého bodu mi bolo úplne jasné čo sa vlastne stalo a prečo môže Matilda spať a hoci je pravda, že to vysvetlenie je celkom chytré tak so zvyškom som už akosi ani neveril, že sa k tomu film dopracuje, no dám kredit aspoň tam. Začne to celkom schopne, no filmu okamžite začne dochádzať para a potom už len bude strieľať hrach na stenu a čakať či sa budeme baviť. Tento film okrem toho má príšerný strih, kde som mal pocit, že niekto odtiaľ vyhodil kopec scénok, lebo keby to trvalo 2 hodiny, tak by to bolo už moc nudné. No vezmime si fakt, že nevieme ako sa vlastne naši hrdinovia dostali z toho kostola, sotva počas dňa nasadli do auta tak sa zo dňa stala noc a väzni očividne príchod vozidla úplne odignorovali a dovolili im pohodlne nastúpiť. A je tu ešte niekoľko ďalších podobných menších momentiek, kde sa jasne ukazuje, že to bolo otrasne zostrihané. No realita je ešte horšia. Postavy sú nudné, situácie nezaujímavé a film absolútne nemá žiadnu atmosféru. Ak Leonetti vo svojom "The Silencedokázal vybudovať viac atmosféry, tak sa niekde niečo pokazilo. Tento film síce možno je trošku inteligentnejší a (ako som povedal) vysvetlenie toho prečo Matilda môže spať je celkom dobre vymyslené a dáva zmysel. No vo výsledku je to úmorný film, kde sa počas celého filmu ... a tým myslím úplne celého filmu len dostávame k pointe. Namiesto toho, aby sme to pochopili niekedy v záverečnej tretine a rozhodli sa pomôcť ľudstvu, tak si film necháva čas do absolútne posledných piatich minút. V tomto smere absolútne thrillerové zlyhanie. Hodnotenie: D+ ()

Trevor

Netflix nepochybne priniesol oveľa horšie a menej nápadité projekty ale pravdu povediac jedna hviezda navyše by sa možno dala dať asi za pasáž v ktorej vyšli von trestanci z väznice a za tú s Camarom v autodielni. Jeden z prípadov keď by sa celý príbeh dal spracovať oveľa lepšie, ak by dej išiel o čosi pomalšie a sústredil sa na viac ľudí. Po výpadku totiž nepochybne došlo k viacerým nehodám pri ktorých by niekto umrel a niekto by ho oživil a tým pádom záverečná pointa vyznela trochu ako výsmech. ()

Johnny.ARN

Viem ako sa cítili. Moje bezspánkové víkendy pri filmoch mi tieto pocity pravidelne navodzujú. Preto aj viem, že viac ako dva dni sa nedá. Tí ľudia aj keby brali rezané piko z petržky, to žlté, posledný výškrab, nedokázali by po šiestich dňoch tak fungovať. Napriek všetkému, extrémne cením námet a prevedenie. 3 z 5 ()

Anderton

Vymyslieť ďalšiu príčinu apokalypsy na Zemi nie je vôbec jednoduché a treba uznať Rasovi, že vymyslel niečo celkom originálne. Spracovanie je pochmúrne a je jasne vidieť, že chýbal rozpočet. Na atmosfére to ale neuberá. Ide však o látku s tak vysokým potenciálom, že sústredenie sa na jednu rodinku a málo rozvinutý fikčný svet je skrátka málo. Na konci sa dozvieme, ako s novým šialenstvom bojovať, čo je rozhodne fajn a načrtnutá je aj príčina katastrofy, i keď tu mohli byť tvorcovia vynaliezavejší a nič aj tak nie je isté. Potešili niektoré hviezdne mená v zostave, veľa priestoru ale vo filme nedostali. ()

• Ke konci měl muž v pobřežní hlídce na límci kovové insignie a na košili nárameníky. Velitelé pobřežní stráže mají našité insignie a nemají nárameníky. (Johnny.ARN)
  • Poté, co člověk spatří příslušníky pobřežní stráže USA, leží na příjezdové cestě mrtvý voják. Na přední části uniformy má připevněnou nášivku s americkou vlajkou, ale umístěnou obráceně. (Johnny.ARN)