Great White

• USA Great White (více)

Charlie (Aaron Jakubenko), morský biológ na dôchodku, ktorý prežil uhryznutie žralokom, jeho priateľka Kaz (Katrina Bowden) a kamarát Benny (Te Kohe Tuhaka) sa snažia udržať svoju malú firmu s vyhliadkovým hydroplánom nad vodou, a preto sú veľmi radi, keď si ich objednajú solventní dovolenkári Joji (Tim Kano) a jeho manželka Michelle (Kimie Tsukakoshi). Len čo však hydroplán pristane na piesočnatej pláži odľahlého Pekelného útesu, dôjde ku katastrofe a posádka sa ocitne uväznená v chatrnom nafukovacom záchrannom člne s obmedzenými zásobami. Bezcieľne sa plavia v tmavých hlbokých vodách obrovského oceánu a nie sú sami: obrovský, nenápadne sa pohybujúci veľký biely žralok už zachytil ich stopu a nezastaví sa pred ničím, aby sa nimi nakŕmil. Podarí sa im uniknúť pred mocnými čeľusťami najväčšieho oceánskeho predátora? (TV Markíza)

bourec

To byla úsměvná kravinka. Půl filmu se čvachtaj na gumovým člunu. Chvílema snaha o napětí. A na konci jsem jen čekal, že ty dvě v sobě objeví lesbický sklony, a postaraj se o ještě nenarozený dítě. No, nedivil bych se ničemu. 20%. ()

moviefreak

Čakanie na skvelý žraločí horor pokračuje.. Ale čo čakať od Bčkových hercov, Cčkoveho príbehu a Dčkoveho technického prevedenia? Že si ja nedám s týmito filmami pokoj... ()

majo0007

Dopredu viete kto prežije - en-ten-tíky- kto dneska nechá skapať bielu kotnú puču a minoriťnú menšinu... Netflix v týchto pičoidných vodách už dávno kraľuje - pomaly sa človek divý, prečo na tom záchrannom člne nemali "Zlaté Stránky" a pevnú linku ako v Oxygene, že áno.... ()

Deyw

dalo se na to koukat...pekna herecka, gumovka zralok co je tam malo a prachy si nechali asi na finale, ktery vypadalo jakstaks...na nudnou nedeli dobry.. ()

Johnny.ARN odpad!

Diana Klamová a Meťjú MekKonegy s dvoja ryžožrútmi a jedným vyblednutým zberačom verzus dva žraloky na otvorenom oceáne. Presne tak. Rovnako ako to znie, presne taká istá píčovina to bola. Skvelý podmaz, neoplatí sa tomu venovať pozornosť. ODPAD! ()

oveckaoa

Ženská, chlap a kuchař provozují létání s cesnou jednou se jim ozvou manželé co chtějí hodit na ostrov kde chtějí rozprášit popel svého dědečka co přežil kdysi potopení lodi.  Přiletí tam a objeví mrtvolku a zjistí, že ženská od mrtvolky chybí tak ji začnou hledat a mezitím je potopí žraloci. Na to, abych tomu dal 3 hvězdy tomu chybí nějaká přidaná hodnota (jediná věc co si z toho zapamatuji je závěrečná likvidace žraloka tím kusem železa)  navíc je to plné klišé z poslední doby hned jak řeknou, že ta ženská je těhotná bylo jasné, že přežije (možná by neuškodilo být někdy originální a dat do podobného hororu scénu kdy těhotné nepřežijou)  navíc jsem přesně trefil pořadí lidí co umřou. Režisér tímto debutoval na debut je to průměrné (asi sázka na jistotu)   a zítra už na to zapomenu.  40 procent pro hodně nenáročného diváka nebo případně pro někoho kdo nemá rád v hororech ukousnuté končetiny ideálka. ()

Yoshimitsu

Další žraločí záležitost, která postrádá napětí pořádné tempo a koukatelné postavy. Vlastně skoro všechno špatně a závěrečné fighty jsou jen k smíchu. Dávám 25% ()

jefff

Great White je jeden z těch opravdu hodně slabých survival hororů o žralocích. Žraloka je tam pramálo, za to pitomých dialogů a nesmyslného chování až přespříliš. Ačkoliv se tu a tam zažehla jiskra napětí, filmu strašně často padal řetěz a vesměs nudil. Škoda. ()

iXtr3m3

Slabota veru slabota. Casting bol sympatický, výprava ušla a záverečných cca 12 minút bolo na vyššej úrovni, ale ako celok slabota. To také Shallows či Uncaged a iné snímky boli tak o dve triedy vyššie a nedostižné Čeľuste ani po toľkých dekádach nemajú nielen nástupcu ale ani len niekoho, kto sa k nim čo i len trochu priblíži. ()

Adramelech

Film jsem sledoval se slovenským dabingem, což mi sugerovalo, že se děj odehrává ve slovenském prostředí. Slováci by mohli vlastnit moře přiléhající k Madagaskaru a jezdit tam na krásnou a lacinou dovolenou, kdyby se historie vyvíjela trochu jinak. Jako první Evropané objevili Madagaskar Portugalci v roce 1500, v 17. století přišli Britové a Francouzi. V roce 1772 dorazil do Paříže slovenský dobrodruh a cestovatel hrabě Móric Beňovský, kde zapůsobil na krále Ludvíka XV. Ten mu nabídl místo zástupce Francie na Madagaskaru. V roce 1776 Beňovského na Madagaskaru místní kmenoví náčelníci zvolili za krále Madagaskaru. V roce 1785 zde zorganizoval vzpouru domorodců proti Francouzům a začal budovat hlavní město s názvem Mauritanie. V roce 1786 vyslalo francouzské ministerstvo námořnictví na Madagaskar tajnou výpravu, která 23. května provedla překvapivý útok a Beňovský byl v boji o Mauritanii zabit. Škoda, že se Beňovský líp nepřipravil, když už to tam chtěl převzít do své režie. Kdyby včas vyzbrojil a vycvičil malgašské obyvatelstvo, mohlo to dopadnout jinak a on by mohl založit královskou dynastii, jež by v případě moudré vlády mohla vydržet dodnes. Já bych Slovákům tu kolonii přál. Je lepší být kolonizátorem nežli kolonií. Oni si během svých dějin svobody moc neužili a dnes je jejich země, stejně jako ta naše, protektorátem EU. Kdyby Slováci vlastnili Madagaskar, nikdy by do EU nevlezli. – Film je sotva průměrný squaler, ničím zvlášť výjimečný až na to, že  tam hrají pěkná slovenská děvčata. ()

mira007

Jako někdo , kdo ulítá na žraločích thrillerech všeho druhu, velikosti, tvarů a kvality musím hodnotit vedle těch nejtupějších béček Great White jako z řemeslně vyšší ligy, dokonce tam je i celkem známá tvář modelka Katrina Bowden. Jenže problém je, že za těch devadesát minut se toho stane strašné minimum, začátek je celkem vizuální spektákl moře, sluníčko, letadélko, ostrov s palmičkami , jenže pak se stane to, že ta pětka skončí na gumovém člunu a nechá se neakčně unášet proudem přičemž jim společnost dělají lidožraví žraloci. Nuda!!! ()

bobstock

Pozor spoilery. Dlouho tu nebyla jízda s tímto krásným majestátním zvířetem a tak tu máme snad nejhorší možnou verzi jak se ublíženým ztroskotancům povede v boji o přežití zabít dokonce dva z těchto tvorů. Právě na to narážím, protože se filmařům nepodařilo mě jako diváka přinutit soucítit s postavami a v klidu obhájit  jejich jednání, stane se tu dvojitá celkem hnusná vražda těchto vzácných zvířat. Stalo se mi to snad poprvé, kdy to tak cítím. Bohužel i klasikou je předvídatelnost a pokud máte trochu odhad zvládnete počet mrtvých i jejich pořadí. Já zvládnul 3 za sebou přesně. O zbytek filmu se stará hezky nasmímaná hladina oceánu a sem tam třpytivý západ slunce, jenže když vám film chvílema hraničí scénářem s braky od Asylum production nic tomu už nepomůže. 20% ()

bozka10

Zmariapana to bola ale sterilná hovadina.Spraviť horor zo žralokom bez akéhokoľvek napätia a atmosféry to je ale tiež umenie.Najväčšie sklamanie roku zatiaľ u mňa.Tragédia. ()

MickeyStuma

Ať je to tak nebo tak, žraloků ve filmu stále není dost. A tak tu máme další, který opět nemá absolutně ničím uchvátit. Začátek sice vyznívá dobrodružným dojmem, ale nakonec to sklouzne do statického etudy nikdy nekončící hrůzy a strachu. Námětově se bez problémů může zařadit mezi obdobné snímky, jako jsou ´Mělčiny´ (2016) či ´Útes smrti´ (2010).  Máme tu vše patřičné. Tři sympatické postavy a jednoho pruďase, u kterého netrvá dlouho a divák mu přeje jen to nejhorší, kteří vlivem daných událostí skončí na záchranném člunu někde v hloubi moře s neustále číhajícími žraloky, kterým samozřejmě nejde o nic jiného, než přežít. Některé scény se honosí  napětím, ale když je to už všechno naprosto předvídatelné, spíše nuda cloumá divákem na všechny strany. Jeden kýč vedle druhého a tak se jen každou minutou čeká, kdy žralok zase zaútočí a kdo bude na řadě stát se jeho objetí. A protože se tu do vody padá hodně často, diváci by si mezi sebou mohli snad i podávat sázky. Zcela průměrný film, který sice nepatří k těm nejhorším, ale jako z  nouze ctnost by posloužit mohl. ()

BOURQUE

Jasná koncepcia a vývoj príbehu od samého začiatku, s minimum nečakaných obratov. Najväčší problém je so scenárom, prípadne menej efektívne zábery z dynamickejších scén nevadí. Samotné postavy sú spíš pasívnejší, dozvieme sa o nich minimum, vývoj ich charakterov je maximálne predpovedateľný. Prvý ostrejší film Martina Wilsona nezanechá za sebou silnejšie vlny. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()