Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Když do pohodové odpolední výpravy do města dramaticky zasáhne výbuch násilí, pohled mladé ženy na matku se navždy změní. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

silentname 

všechny recenze uživatele

No... neviem či je toto finále, alebo či sa plánuje druhá séria (myslím si, že sú ešte cesty, ktorými sa dá ísť), no každopádne je treba povedať, že "Pieces Of Her" nevnímam tak negatívne ako niektorí iní. Je ale pravda, že tento seriál urobí jednu zásadnú zmenu svojho naratívu. Kým prvá epizóda začína ako thriller a možno ešte druhá epizóda to celkom podporuje, tak potom sa celý seriál zmení na drámu. A začne nám toho veľa odhaľovať cez flashbacky a neustále odbočky. Pričom musím uznať aj ja, že keby sa ten thrillerový element z prvej epizódy dostal do celého seriálu, bol by som oveľa spokojnejší. Lebo by som bol viac zaháknutý tým príbehom. No keď to celé rozpletiete a veci dojdú na koniec, nemal som pocit, že by som pri sledovaní nejako zabil svoj čas. Popravde si myslím, že Toni Collette je opäť vynikajúca a robí maximum pre túto sériu a rovnako skvelá je aj jej mladšie ja v podaní Jessicy Barden. Bella Heathcote ako Andy je okey a miestami obdivujem jej odhodlanie alebo až tvrdohlavosť. A táto rodina má očividne toľko tajomstiev, že vo výsledku môžeme povedať, že nikto nie je nevinný. Neviem ale či je to niečo, čo som od tohto projektu reálne aj očakával. Za pozretie to podľa mňa stojí, no mrzelo ma tiež, že tie thrillerové elementy seriál odpáli v prvej epizóde a potom nás už v podstate vedie za ručičku v dramatickom príbehu, kde budeme postupne chápať, že celý život Andy je vlastne obrovské klamstvo. Ak by bola druhá séria, možno by som si ju pozrel, no už by som asi nebol tak veľmi zvedavý ako prvýkrát. Hodnotenie: B- ()

Eddemi 

všechny recenze uživatele

Kniha ma odo mna 4z5. Zo serialu som mala vdaka tomu najskor pocit, ze "toto som uz videla!" Naozaj, super vykreslene podla knihy. Totalne. Avsak po 1-2 dieli ide serial, co sa tyka spadu a napatia do prcic. Dokonca si nie som ista, ci by som ako divak chapala vsetky suvislosti, vidiet len serial. Bolo to zvlastne spracovanie, tiche, ponure... co by bolo fajn, ale za mna uz ho bolo vela, az tak vela, ze ma serial nudil a musela som sa nutit ho nepretacat. Zaver pekne zapadol, ale uz to nezachranil. Tiez mal milion koncov/zvratov. Neviem. Keby som nemala ten pocit nudy, je to kludne na 3, ale ak ma nieco nebavi..... ()

Reklama

RyxiraAmy 

všechny recenze uživatele

Začátek mě navnadil, ale postupně mě to přestávalo zajímat, přičemž poslední díl byl už jen naprosto zbytečně ředěnou omáčkou, kde se do detailů rozpitvávalo vše. Zápletka jako taková mi připadala zajímavá a uvěřitelná. Žádné scénáristické přemety, prostě docela dobré vysvětlení Lauřina chování. Hodně mě i bavila chemie mezi Andy a Michaelem, ocenila jsem i postaršího Faramira v jedné z vedlejších rolí nebo herce v roli Charlieho (kde já jsem ho jen viděla?). No, myslím, že kdyby z 8 dílů udělali 5 nebo 6, mohlo to dopadnout fakt dobře, protože navzdory všem pozitivům ve mně po posledním dílu převládl pocit "uff, mám to z krku". Srovnání se Sedmilhářkami, Ostrými předměty nebo Mělas to vědět bych se nebránila, ale je pravda, že z tohoto čtyřlístku je Pieces of Her asi nejslabší. ()

ER 

všechny recenze uživatele

Adaptace podle úspěšné knihy dopadla vcelku dobře. Ale k cíli se hlavní postavy dostávají trochu kostrbatým dějem. Celé je to poskládané z několika témat, které se postupně prolnou ve finále. Kladem je zápletka a Toni Collette v hlavní roli. Záporem story, která divným způsobem inklinuje k rodině a lásce matky (Jane) k dceři, kdy někdy příliš dlouhé expozice z rodinného života Jane brzdí děj. Samotná zápletka je dobře vymyšlená,ale ne vždy se tvůrcům daří ji napínavěji podat. Takže tři hvězdičky a čtvrtou za Toni. ()

dan4815 

všechny recenze uživatele

Seriál, který nudou uspí i spánku nepoddajného novorozence. Jak útrpné jsou minuty, když člověk se snaží udržet mysl u seriálu. Musím říci, že jsem už dlouho nezažil seriálovou tvorbu, který by tak prvoplánově a silně tlačila na tajemno. Seriál si sice chce vybudovat atmosféru, ta ale selhává brzy po každé nové informaci, neboť vítězné karty ukazuje snad pořád. Člověk se brzy dovtípí, co bude následovat. A ano, děj je poodhalován způsobem, který snad naleznete v příručce pro céčkové filmaře a scénáristy v Levných knihách za cenu jednoho kebabu. Sic úvodní díl má něco do sebe, ale i zmatené mumlání, ať dcera táhne z domu, mi přijde zvláštní a herecky i odfláknutá. Přitom Toni Collette je docela obsazovaná herečka a ve filmu „Na nože“ nebyla špatná. Jessica Barden zde hraje asi lepší postavu a docela jí to jde. Bohužel, jako celek mi to přišlo takové více béčkové. Pořád nějaké zvláštní zvraty, pořád někdo někam utíká a je pořád stále dokola nacházen, což je jistě nezajímavou výplní docela zajímavé nosné myšlenky. Z počátku to však zafungovalo. Scéna v úvodním díle, kdy za matkou sedící se svou dcerou v restauraci přijde vrah, který střílí do lidí, je docela silná. Probodnutá ruka, kterou řízne do krku násilníka, je docela originální. Prvotní zjišťování, co se děje, je svým způsobem průměrný, ale udrží diváka u sledování. Chybou ale je, že si divák nemohl utvořit silné pouto se žádnou z postav. Jedinou postavu, kterou jsem hned měl rád, byl Martin Queller v podání herce Terry O'Quinna, a to hlavně z toho důvodu, že jeho vedlejší role mám rád, ale nejvíce miluji jeho hlavní roli v Lostech. Nemohu upřít podívané, že byla zpočátku plna překvapení, ale v budoucnu se z překvapení stává očekávání, a při některých scénách je mi až stydno. Některé útržky z minulosti nejsou vůbec důležité, ale je pravdou, že některé jsou zase důležité a potřebné do té mozaiky. Upřímně si myslím, že minulosti by se měla vyčlenit většina času a… a vlastně bych děj představil chronologicky, neboť úvodní podivná rodinka se zakládá na lžích. Začátek vůbec nebyl potřebný, kdyby divák hned od začátku věděl, co se děje, a do toho se občas objevila informace, která nekoresponduje s počátečním dějem, prožíval by děj asi jinak. Takto jsme vystavení naprostým lžím, po kterých následuje smršť scén, které zmateného diváka uvádí do pravdy. Už by tento retrospektivní formát měl vyjít z módy. Seriál představuje řadu klišé a docela nudnou akci. Upřímně nechápu, proč Netflix točí tolik průměrných až podprůměrných seriálů. Kamera, zvuk a hudební podkres je skvělý, scénář už tak ne, a herecké výkony jsou někdy lepší někdy horší. Myslím si však, že někomu se může tento počin líbit. Pro nováčky v žánru bude seriál možná dobrým úvodem. P.S. český název zní jak název knihy s generickým obsahem pro padesátileté ženy. ()

Galerie (91)

Reklama

Reklama