Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FilmFan24
  ****

  Tenkrát na "Cestu rajské smrti" do kin lákal povedený plakát Káji Saudka a také fakt, že film byl do 18 let nepřístupný a u vstupu do kina hlídkovala Veřejná bezpečnost. Dneska to přijde možná trochu k smíchu, ale tehdy to bylo něco vidět v tehdejší naší socialistické vlasti právě takový film. Boj proti narkomafii je věčný a tady si vzali tvůrci na mušku cestu drogy od uživatele přes dealery až po ty největší kápa. Námět trochu schematický, ale nedostatky umně maskuje nápadité aranžmá akčních scén a hlavně Fabio Testi, který nejenže byl borec co po celou dobu nesleze z plátna a poté, co je prozrazena jeho skutečná identita dojde na pořádnou akci, kdy všem těm padouchům dá co proto. Dneska mě film vyloudil místy úsměv na tváři a objektivně je film lepší průměr. Kdysi ale...proto dneska neobjektivní 4.(17.10.2013)

 • špaček421
  ***

  Toto Castellariho poliziottesco má všechny neduhy, které jsem popsal u Il Grande Racket, a přidává další. Opět absentuje nějaký promyšlenější děj, opět jsou postavy jen tak zběžně načrtnuté, nicméně tady ubylo i akce, protože v první polovině jde v zásadě o naučný film o škodlivosti drog. Naštěstí ve druhé polovině se film konečně rozjede, karty se rozdají a už to šlape, jak má. Byť akce, která vše odstartuje, je dost pitomá (obstaráme si drogy tím, že vykrademe zásoby zboží, co zabavila policie), od té chvíle se Fabio (ani film) doslova nezastaví. Pořád před někým utíká, přeskakuje zdi i ploty, krade auta i motorky a gangsteři se ho snaží dostat. Perfektní konec, škoda slabého začátku.(17.11.2015)

 • Ej Hlemýžď
  *****

  Předpokládám, že jde o film uváděný u nás koncem sedmdesátých let jako: "Cesta rajské smrti" .Na tehdejší dobu velmi zdařilý, zajímavý film o zátahu proti šiřitelům drog, bylo by vhodné jej zařadit do distribuce znovu. Je dobré, že postrádá onu schematičnost často viditelnou zvláště v našich filmech s obdobnou tématikou. Každopádně zaujme výkon Fabia Testiho, kterého jsem před tím neznal a který téměř po celou dobu nesleze s plátna.(16.7.2003)

 • Niktorius
  ****

  Na jedné misce vah leží zmatená expozice (její povrchní komplikovanost má zřejmě maskovat prostotu zápletky) a úsměvné, téměř parodické znázornění komunity distributorů i uživatelů drog (komunistických pohlavárům se to ovšem jakožto ukázka dekadence imperialistického západu muselo náramně líbit), na misce druhé se pak vyjímá charismatický Fabio Testi, bravurní kamera, vynalézavé řešení akčních scén a vůbec stylistická vyspělost a modernost, díky níž bych snadno uvěřil, že film je alespoň o dekádu mladší. Jazýček vah sice míří kamsi ke kompromisnímu, průměrnému hodnocení, ale rád budu Cestě rajské smrti trochu nadržovat - jednak je možné, že za úvodním zmatkem stojí i mé nedokonalé porozumění anglickému dabingu (titulky jsem nikde nenašel) a pak je taky třeba uznat, že od chvíle, kdy je Fabiova skrytá identita prozrazena a místo slov přichází na řadu pěsti, zbraně a rozličné dopravní prostředky, se sledování stává čirou radostí.(8.6.2013)

 • giallo
  ****

  Ještě předtím než Fabio Testi natočil fenomenální poliziotteschi Luca il contrabbandiere spojil své síly několikrát s režisérem Castellarim. Jedním z výsledků je i zdejší La Via della droga, která má velice podobný námět (pašování drog) jako i již zmiňovaná Fulciho perla. Velká škoda je jen pomalého a velmi zmateného úvodu filmu, jinak vše šlape jak má. Pořádná akce, honičky a přestřelky a do toho celou dobu kvílející soundtrack od Goblinů! Skoro by si tenhle film zasloužil absolutorium... PS: Testi se snad pro tyhle drsné poliziotteschi narodil a spolu s Francem Nerem to byli nekorunovaní králové žánru! PS2: Vykreslení narkomanů bylo vážně zábavné.(26.10.2015)