Shogun Assassin

• Japonsko 真田幸村の謀略

Šílený, paranoidní šógun se rozhodne nechat zlikvidovat elitního samuraje Ogamiho, o kterém se domnívá, že by pro něj mohl být hrozbou. Plán však nevyjde, je zavražděna pouze samurajova manželka Azami. Ogami se tak se svým malým synkem Dajgorem vydává na cestu pomsty proti celému šógunátu, stává se z něj legendární nájemný zabiják Vlk samotář, vrah se synem.
Snímek vznikl pro americký trh sestřihem z prvních dvou dílů japonské samurajské série Vlk samotář a mládě (Lone Wolf and Cub). Kromě nadabování do angličtiny došlo ke zjednodušení zápletky, doplnění voice-overu vyplňujícího mezery v ději a nahrání nové, elektronické hudby. (VanTom)

mortak

Jako film to nefunguje, protože chybí důležité informace z prvního dílu (ten krátký sestřih na začátku neřekne nic moc), a končí se bez katarze a nějakého konce (kam a k čemu Ogami směřuje není vůbec jasné). Spíš než celou filmovou sérii bych si chtěl přečíst původní mangu, protože v ní ty hyper-krvavé scény určitě fungují víc. Čtenář si totiž mezery mezi jednotlivými políčky "doplní" svou fantazií, zatímco film musí střihem a pohybem dodat akci (která je v reálu nemožná) aspoň zdání skutečnosti. A to se ne vždy daří. ()

AGO

Samuraj ide a seká a seká a jeho syn počíta mrtvoly. To môže niekoho baviť?! No mňa teda hej!! Neviem či som v poriadku, ale pripadá mi cool, aj keď do toho hrajú synťáky! Čo to so mnou ten Quentin s jeho Billom urobil...:) ()

johndee

Perfektní sestřih všech dílů této klasiky o vlku samotáři a jeho synovi do jednoho nezapomenutelného zážitku. ()

VanTom

Sestřih prvních dvou filmů z kultovní japonské série Vlk samotář a mládě. Anglický dabing a přidaný voiceover sice pomáhají v orientaci, ale stále se jedná o podivně nesourodou a příběhem příliš nepřerušovanou kompilaci krvavých bojových scén. Hodně mne také iritovala nová elektronická hudba. Specifické brakové kouzlo originálů (které rozhodně doporučuji upřednostnit před tímto výtvorem) však překvapivě zůstává zachováno. ()

bizz_mjc

Chlapík si to se synem štráduje krajinou a jak si tak na procházce s vytuněným kočárkem vykračují (btw jsou na útěku), potkávají různý lidi a těm většinou při setkání upadne ruka, noha, nebo třeba hlava, a stvrzení nového přátelství často oslavují červenými vodotrysky. Vyprávění bez kliček a zbytečných slov muselo zajisté potěšit bratra Quentina, nicméně souboje nemají štávu, ale exploatation si užijete a osvojíte si i základy matematiky v počtu "potkaných" ninjů. A ta muzika! ()

JohnSmith

Tohle nešlo. Byla to nuda a pár krvavých scén nemůže zlepšit hodnocení. Nechápu, že zo tu má tak vysoké hodnocení. ()

Devadesát Dva

Syntéza, na níž mi přišlo zvláštní, jakým způsobem se transformovala z japonského trhu pro trh americký. _____ 1. Syntetická hudba, kterou mám moc rád, nahradila patrně (neviděl jsem, pouze předpokládám) tradičnější, jemnější, japonské motivy. Zejména ta dusivá evil-intro skladba je pro mě stejně ikonická jako fontány krve. _____ 2. Neotřele dobrá práce s dabingem, pořád však znějícím přehnaně 80's stylem, což nevnímám jako negativum, spíš jako úsměvnou charakteristiku svým způsobem velmi kouzelného období. _____ 3. Násilí, jímž jsem fascinován a díky kterému jsem na snímek vlastně narazil, je hlavní náplní celého filmu a je na vás, jestli okleštění příběhu bylo trefou do černého, či nikoliv. Svým způsobem jsem uvítal, že se to zaměřilo, na co se to zaměřilo, nenutilo to člověka přemýšlet, jen si užívat práci kamery a motivů. Docela jsem si sám říkal, že bych si na to tehdy i párkrát zašel do kina (a že do kina moc nechodím) a jen se tam večer vyvalil v bundě s kolou v poloprázdným sále a nemusel nad ničím přemýšlet. A přitom nejde o nějaké vyložené béčko z míst, po kterém se ihned promítá porno, ale o seriózní filmový tvar, který chce být svébytně chápán. Problém mám asi s tím, jak je 'Shogun Assassin' vytržen z kontextu a vlastně nedopovězen. A to v drtivé většině případů nemám problém s nedokončenými díly. ()

Furmi

Odporne a amatérsky zostrihaná a tým zohavená "verzia" vele klasiky Lone wolf and Cub. Videl som všetky diely a jedná sa o diela ktoré už nikdy nebudú nahradené ani napodobnené. Dali základ mnohým akčným "krvákom". Ale mali chybu (teda aspoň pre západného diváka). Bolo ich veľa a dokopy boli veľmi dlhé. Tak sa amíci rozhodli pár dielov zosekať ako sa im páčilo, prihodiť tomu vlastnú story z pohľadu Dajgora (až sa to počúvať nedalo) a odporný americký soundtrack ktorým Lone Wolf and Cub úplne zdehonestovali. 2* len zato že sa jedná o pôvodný originál. ()

Hapretor

Ano, podoba s Kill Blil-em je evidentní. Tarantino se ale předlohou seknul. Co mají společného je debilní cákání krve, zbytečné kecy, děj o ničem a sem tam fórek. Tady je navíc konec nemožně utnutý. Hudba šílená. Tohle je prostě úlet. ()

plagjoklas

Nádherný príbeh plný krvi, emócií a cti. človek ktorý stratil všetko okrem svojho jediného syna sa vydáva na cestu krvavej pomsty. pre niekoho len hektické urezávanie končatín no pre mňa film s hlbokou samurajskou myšlienkou.ň a navyše neuškodí to ani ako lekcia Tarantinových inšpiračných zdrojov pre Kill Bill. Bitky na vode v lese či na púšti sú rovnako ako krvavé tak rovnako hlboké a scéna kúpeľa pre mňa zostane navždy tou najnapínavejšou scénou celého filmu ()

mortymer

Premena šesť-dielnej japonskej série na jeden celovečerný film made by USA. Film pôsobí jednotne, aj napriek tomu, že používa zostrihy prvých 2 častí svojho japonského brata a tvorí ideálny začiatok do sveta samurajských filmov. Americký dabing, hlavne malého hrdinu Daigora, je strašne podmanivý a zaručene chytí každého. Síce pôvodná 6-dielna séria pôsobí komplexnejšie, Shogun je predsa len kratší a pre mnohých môže predstavovať prijatelnejšiu formu inak výborného príbehu. ()

pursuer

Velmi efektní, ale, promiňte mi, o hov*u. Chybí hloubka, cílová zápletka, vyvrcholení. Po celou dobu jsem měl pocit čekání na něco, o čem by film mohl být. Začátek je skvostný, především uvedení do děje. Zbytek mi připadá jako umělé natahování ničeho. Nejsem nespokojen, ale ani nadšen. ()

Sunwheel

Štýlový japonský akčňák, ktorý sa stal až popkultúrnou ikonou. Grafické spracovanie dokonalé. Kontrast supersilného, nepremožiteľného samuraja s nevinným chlapčekom v boji proti všetkým dodáva filmu iný rozmer. Nevieme zatiaľ ako to skončí a cítiť, že tu niečo chýba. Takto poslednú hviezdičku vynechávam. Seriál som nevidel, ale určite si ho pozriem a zvážim následné hodnotenie. ()

Imouse

"Nezůčastněnému" pozorovateli by se mohlo zdát, že se jedná o podprůměrné usekávání končetin s potoky krve. Zdání klame a jak se říká: Nesmíte dát na první dojem. Jeden s typických japonských akčních snímků v kterém je hloubka, kterou veškeré Hollywoodské filmy postrádají. ()

Fill16

Shogun Assassin je pro mne filmem, kterým je i neméně skvělý "Lady Snowblood". Má pro mne stejné kouzlo jako výše jmenovaný, tak i všechny Kill Billové dohromady. Film je naprosto odlišně pojatý (narážím tím na vyprávění malého synka), obsahuje úžasné dechberoucí souboje a samozřejmě spousta krve, useknutých končetin a hlav (ostatně - jak jinak). Šestidílný originál jsem zatím neměl tu čest vidět, ale i tento sestřih je naprosto bezvadný. Škoda, že jsem jej viděl s americkým dabingem, chtěl bych ho ještě vidět v původní verzi. Doufám, že si brzy distributoři pospíší a nabídnou nám tento skvost asijské kinematografie na DVD s původním jazykem a českými titulky. Úžasné, úžasné, úžasné - dál už nemám slov. ()