Po rozchodu s přítelem se Tereza vrací domů ke své mámě a bratrovi Michalovi, desetiletému klukovi zajatém v dospělém těle, aniž by tu tušila, že tenhle návrat navždy změní její život. Domácnost, do které se vrátila, se totiž na rozdíl od ní ani trochu nezměnila. Máma pořád žije jen pro svého syna, a bratr má před ní ve všem přednost. Tereza má intenzivní pocit, že by máma měla myslet víc na sebe… a taky na ni. A tak se rozhodne udělat krok, po kterém už nikdo z nich nebude takový, jaký byl. Tragikomedie Spolu nabízí pohled do chodu rodiny, kde se láska nerozdává rovnoměrně a kde není zvykem svěřovat se a mluvit otevřeně o problémech. Přesto nejde o těžké drama, ale o film, který i v dramatických situacích dokáže najít humor a naději. (Bontonfilm)

hematop92

Nejsem fanouškem české tvorby a v mých očích je naše scéna už překozubovaná, ale i tak jsem si dle recenzí zašel s mou drahou polovičkou do kina. Chybu jsem určitě neudělal. Žilka je dobrá herečka a pevně věřím, že lituje svého čínu, když zplodila Agátku a u piva by mi řekla svoje a společně bychom se zasmáli. Kozub si jeden svůj standard, kdy chvílemi mi potvrzuje, že i když má vážnou roli, tak furt v něm vidím debila Otrupka a Janovičová je kvalitní, hovězí roštěná. Příběh je zcela jednoduchý, nejedná se o žádný super výtvor, ale na české poměry závěrečný twist, kdy se vlastně dozvíme v kuchyňce o podstatě Kozubové debility je celkem zarážející. Takže dávám 7/10 a stále budu tvrdit, že mít doma něco takového jako byl Michálek, tak už visím někde hezky na stromečku a bimbám jak vánoční baňka. ()

tsatsiki

David Laska, který začínal u pana Magnuska, s kterým dělal na Jedlíkách a pak spolu točili Modelky s.r.o, natočil nudný film Poslouchej a teď se úspěšně pustil do dramatu.Není špatný, dějové je to dobré, zahrané to je v pohodě, ale Kozub, jak debila dělá i v ostatních rolích a ty svoje pazvuky dělá i v reklamě na banku,  tak mu to člověk nevěří, a neví, jestli to má brat jako komedii nebo jako drama.Ale zahrál to dobře. Za mě je to o třídu horší než podobný film Kluci z hor a u mě tedy 3* a 50%. ()

schluke

Kozub je pán. Dobře zahráno, nečekal sem ani nic jiného. Bohužel ubíjející délka s očekávaným koncem zařadila film do průměrné kolonky. ()

wowylgu313

60-65% v první řadě musím vychválit na českou scénu úplně luxusní herecký výkony. Kozub exceluje tak jak ho vlastně doposud neznáme, ostatní herci taktéž dodají absolutní maximum. Celou tu citovou vazbu prostě všem věříte a uvažujete jaké by to asi bylo žít životy jednoho z nich. To co tu habrovalo byl příběh... Nebyl totiž nijak extra zajímavý natolik aby to procentuálně vyhouplo na čtyři hvězdy. A závěrem, toto je právě vše co k tomuhle filmu napsat. Byli zde jisté aspekty dovedené k absolutní dokonalosti ale jako celek to nestačilo. A víc zde není co rozebírat. Bohužel. ()

Scanerior

Kozub tu zahrál svou roli opravdu výborně! Vcelku povedená komedie, které by však prospělo drobné zkrácení stopáže. ()

xtomyx

Sociální drama, které má s hrdostí mnoho prvků komedie. Vlastně jsem se docela příjemně bavil. Ani si nedokážu představit v tak složité roli jiného herce než Kozuba. Všechny tři hlavní postavy předvedly parádní výkon. Vhodně zvolená tématika takto "zvláštních lidí" , které mají naprosto stejné právo na plnohodnotný život jako všichni ostatní. ()

hrumsrt

Máme na to se pouštět do podobných témat a netočit jen další zaměnitelné komedie? Rozhodně, a vždycky tomu tak bylo.. Není to lehké a velmi snadno by to mohlo sklouznout do podobné rutiny, ale režisérské duo ukazuje, že ví.. K hereckému obsazení téměř není co dodat a každý z ústředního trojlístku dokazuje, že má pořád potenciál na něco velkého. Že Kozub pořád dokola dostává tyhle vyšinutý kluky asi nikoho nepřekvapí a jednou až natočí tu svoji "Truman Show" budete se všichni divit, kde se to v něm bere.. Ale tenhle čas ještě úplně nepřišel.. Oidipovský komplex, fixace na matku a žárlivost na sourozence, to je vlastně klasika. Docela zkušený balanc na komické a vážné vlně, kterému ale kromě jasného náčrtu chybí vize. Nápad fajn, obsazení super, nicméně realizace je úplně bezzubá. Takže i když cením odvahu režisérů, tak pořád to vůbec nezvládli a příště bych scénáristiku předal dále. Už to vypadá, že bychom tady ty filmy za jednou mohli brát seriózně. 60% ()

Dr.Jane

Děravý scénář, výplňové dialogy a tomu všemu kraluje jinak nepochybně talentovaný Štěpán Kozub, který zde však nějak překombinoval přípravu a vytvořil parodii několika diagnóz a částečně také sebe samého. Použitelné momenty devastuje celková nekoherentnost filmového Michala. Za mě jedna hvězda za snahu a jinak velké zklamání. ()

Alden_Larson

Od tvůrce filmu "Modelky s.r.o." bych něco takového opravdu nečekal. Byl to nesmírně působivý snímek s momenty, ze kterých by někomu i slza ukápla. Děj nebyl perfektní, pár maličkostí mi na něm vadilo a osobně bych zvolil jiný konec, ale i tak to byl výjimečně napsaný příběh. Nejlepším aspektem filmu jsou jeho postavy a hlaně herecké výkony, Kozub byl ve své roli fantastický, vůbec bych se nestyděl to nazvat nejlepším ztvárněním mentálně postiženého člověka, co jsem kdy viděl. Ostatní herci byli samozřejmě taky skvělí, Žilková a Janovičová mezi sebou měli úžasnou chemii a jejich postavy také. Prezentace byla moc dobrá a hudba taky, v jedné scéně bych ale zaměnil jednu konkrétní písničku. 8/10 ()

Facerr

Kozub válí a zvláda retarda vtipnýho v komediích, ale i retarda opravdovýho v dramatu. A tohle drama je parádně vygradovaný. Vedle Kozuba za lvího podílu Žilkový to slušně ždímá emoce. Je přitom až neuvěřitelný, jak to člověka dojímá a pak hned zase rozesmívá až do titulků. Velkou pochvalu si pak filmaři zasloužej za to, že diváka nechaj nakonec u toho rozesmívání. ()

pafka

Kozub se snazi, co to jen jde. Ale ceho je moc, toho je prilis a ja mu trosku neverim. Za to zobu z ruky Veronice Zilkove, ktera je skvela. Jeji role je uchvatna. Skoda, ze neni uplne dotazene, stejne jako Fany a Vaclav, ktery dosel asi nejdale. Je to nesmirne nosne tema, ktere je potreba velmi peclive pripravit. Predevsim dej a pribeh, ktery to umi naprosto dotahnout k dokonalosti, a nebo to dokonale pcele ponicit. Tady jsme nekde uprostred. ()

natalanka

Štěpáne, Štěpáne, Tys tomu dal. Prostě si dobrý. A Veronika s Kamilou také. Bylo to v první řadě multikina, protože lístky už nebyly k sehnání, plátno jako prase, hlava vykroucená, ale Vy tři jste nám předvedli něco neuvěřitelného, niterního, něco co mělo přesah. A hlavně...je to tak silný příběh, že přesně víme o co jde i po dlouhé době od shlédnutí :-) ()

Prubner

Není to nijak propracované drama, film nabízí jen běžné situace, které každá rodina s autistickým potomkem v reálném životě zažívá. Ale to není na škodu. Problém je, že režisérům chybí jakákoliv invence a po formální stránce tak nejde o nic víc než statickou televizní hru. Snímek tudíž drží nad vodou jen herecké výkony Veroniky Žilkové a především Štěpána Kozuba (Janovičová jim bohužel není adekvátním partnerem). ()

fafejt001

Jo Š. Kozub je skvělý komik  , to mu jde.  Tady to nějak nešlo.  Nevím kde je chyba.  Asi ve scénáři i režii.  A hoodně se tam řvalo, křičelo a tak podobně.Někdy se hodně  tlačilo na pilu. V jednom záběru mu věříte ,  že je fakt věrohodný a za pár minut je to naopak.  Asi je to těžké ,  tohle téma ztvárnit.  A Žilková  v této roli tak průměr.  Nějak mi tam  , někdy  , trochu až vadila.  A Terka dobrý. Celkový dojem **a půl  * . ()

fooggyy7 odpad!

Koukám, že tadle hovadina se těší velkému zájmu zde přítomných. Dle mě to svědčí pouze o degradaci národa směrem k západu ()

Maraboy

Jak by řekl klasik "Never go full retard". Být tam o něco méně Kozuba, působilo by to více dramaticky, protože ten nejdramatičtější příběh se právě odehrává mezi matkou a dcerou. Nejde o to, že by Kozub byl jako autista či retard špatný, my ani ve filmu nedostaneme odpověď, jakou poruchu má. Problém je, že na mě to působilo tak, že i v roli autisty či retarda, přeskakuje do role, kdy se to snaží asi blbému divákovi sám vysvětlit a pak zase najede do role "Votjubka". Vadou na kráse jsou i nějaké ty stereotypy, co má laik zažité o autistech. Hodnocení asi zvedá hype kolem Kozuba. Za mě 35%. ()

rigby

Konečně se našla role pro Štěpána Kozuba. Nicméně český Dustin Hoffman z něho rozhodně nebude. Jeho postava je od začátku odfláknutá a hraje jen na první signální. A celkově film vyznívá do ztracena, není vlastně jasné, co tím chtěli autoři říct, chybí zásadní věc, a to pointa. Jen další nepovedené dílko v české kinematografii. ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022