Reklama

Reklama

Ronja, dcera loupežníka

(seriál)
  • Švédsko Ronja Rövardotter (více)
Trailer

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Milující, oddaná a nebojácná dcerka velitele loupežníků si v kouzelném a zrádném lese, kterému její otec vládne, najde tajného kamaráda. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Velmi milé severské překvapení. Jednak fakt příjemný příběh, možná směřován mladšímu publiku, ale docela strašidelné prostředí pomohlo, že mě to fakt bavilo. K tomu hodně dobře volení herci. Neznám ani knihu, ani původní animovaný seriál ani ten hraný. I když už se ke mně něco dostalo, je to první zhlédnutí a za mě supeeer! Škoda až přespříliš otevřeného konce. ()

Daiker 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slabší fantasy ze Švédska.... Promarněný potenciál fantasy světa, který byl zajímavý a bylo ho málo.... Větrnice a další potvory mají malý prostor a je to škoda. První díl byl dobrý a pak už se to jen táhne a nic moc se neděje. Mohli využít temných potvor z lesa atd. Místo toho vidíme jak se Ronja potuluje po lese a řeší se spor dvou skupin loupežníků.... ()

Reklama

Pan.Antonin 

všechny recenze uživatele

Seriálové zpracování Ronji, dcery loupežníka je nejsilnější právě v těch pasážích, kdy se drží předlohy, protože ji dokáže podpořit nádhernými záběry severské přírody se všemi krásnými zvířátky a lesními skřítky. Naopak v částech, kdy je příběh rozvinut novými dějovými linkami, je seriál slabší, protože scénárista se pochopitelně nemůže rovnat spisovatelce. Ale vyloženě špatné taky nejsou. Bál jsem se, že převedení do seriálu z toho udělá natahovanou nudu, natahované to je, ale není to nic tak hrozného. Série je samozřejmě zakončená trapným cliffhangerem, ale co bychom od Netflixu chtěli... První sérii tedy hodnotím lepšími třemi hvězdami. P.S. Když vidím to obsazení, jen kroutím hlavou a říkám si, jestli je opravdu nutné tlačit politiku i do severských pohádek. Tady se to do toho zasazení vyloženě nehodí. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Knihu jsem nečetl, předchozí adaptaci zatím neviděl, takže je to pro mě první setkání s tímto námětem. Skoro vlastně i jedno z prvních setkání s fantasy Severského typu, které dle očekávání nabízí nádherné scenérie, a zábavu laděnou pro věkové rozmezí 6 až smrt. Takže dějově nic náročného, bez větších bitev či násilí, vše přizpůsobené tomu, abychom se mohli sžít s hlavní dětskou hrdinkou. Jak poslední díl jasně říká, je tohle zatím jen první řada, druhá řada už je podle všeho natočená, tak snad jí uvidíme co nejdříve a vše se uzavře, jinak těch prvních šest dílů v rámci děje je spíš takový rozjezd, klasické rozestavění figurek pro blížící se gradaci. ()

kockodan 

všechny recenze uživatele

Zdlouhavé, nudné, stejně nezajímavé jako si to pamatuju z 80's jako dítě. Příběh by mohl být zajímavý kdyby měl ráz a pořádný děj který se někam posunuje a nenudí. Myslel jsem že 2024 remake bude v tomto smyslu přepracován na více svižnější a akčnější. Bohužel, Švédi si s touhle jejich národní klasikou jedou stále tu svou starou loudavou a nezáživnou písničku. Skoro odpad a velké zklamání! 👎 ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama