Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

Vajnlich

Tvl děda s párkinsnem natočil film na 3110. Všechny bych pochcal. Tohle fakt nedávam a po 15 minutách vypnuto, protože mě boleli oči i hlava. Nechápu jak na tohle mohl jít někdo do kina. ()

uhlerado

Bez servítky underground Marcel one man show. "maji sotva maturitu" "no a co, ale z fetovani maji červený diplom more" ()

Ironhead

Na český poměry velmi vzácný úkaz... i když tady určitě nejsem úplná cílovka žánru, přesto sem se bavil a oceňuju jak formu, tak herce...  jen tedy tím koncem malinko vykrádá o 20 let starší "Perníkovou věž"... nicméně určitě *palec nahoru*, jde úkaz roku možná dekády... na naší malé scéně ;) ()

Fender

Rap až na pár výjimek většinou nesnáším a to hlavně ten český, tudíž téma a subkultura mě dost minula, ale nenechal jsem se svým předsudkem ovlivnit a dal tomu šanci. Musím říct, že mě film překvapil, hlavně svou autentičností a vydařenými hereckými výkony, povedené jsou hlavně dialogy, které utvořily i vtipné hlášky. Mišíka jako herce moc nemusím, tady předvedl ale překvapivě dobrý výkon, překvapil mě také Bendig, který svým výkonem doplňuje výborný protipól k Mišíkovi. Scénář je docela vydařený a film má na konci vlastně i dobrou myšlenku, avšak nemyslím si, že si film zaslouží takovou chválu, je mi jasné, že bylo dost lidí nadšeno z toho, že z našich luhů a hájů vzniklo něco originálního, ale nestačí to. Vadila mi nejvíc kamera, která měla působit originálně a autenticky, ale mě to spíš prudilo a myslím si, že takto zvolená být vůbec nemusela. Určitě se jedná o příjemné filmové osvěžení v naší kotlině a oceňuji tu snahu vytvořit něco nového, ale film je spíš průměr. ()

Germanicvs

Na zdejší poměry slušnej a originální vodvaz určený pro cílovku, která doputuje (pokud se nepředávkuje nebo neuchlastá) do důchodu tak v sedmdesáti. Kdo jede lajny a alternativní rappery bude doma. Zbytek sucharů a seniorů bez chemických zkušeností bude nechápavě vejrat. ()

Grázl83

Ta katastrofální kamera je nekoukatelna. Zvuk také děsný, občas není rozumět, potom to zase řve. Dialogy, zápletka I chování postav nesmyslné. Oceňuji herecké výkony Mišíka i Bendiga. ()

jpacuta

Bendig a Mišík kvalitně zahráli a zavtipkovali. Začalo to jako nechutná sonda do mnou opovrhovaného světa a skončilo to jako kvalitní psychologická dráma typu Requiem za sen. O ten Banger nakonec nešlo a jsem tomu rád. ()

serdehelan

Čakal som od toho český Iphone Trainspotting a dostal som od toho český Iphone Trainspotting. Kamera sice 99 percent času sníma len tváre hlavných hrdinov, takže je to vizuálne dosť monotónne, ale ináč palec hore. Pobavilo cameo Davida Černého. ()

haroldeee

Tohle mě totálně minulo. Vím že nejsem cílovka ale přesto tomu nejde dát víc než 2 hvězdy. Pro mě osobně nepříjemná kamera. Bendig i Mišík herecky ok ale téma a způsob zpracování mě vlastně nebavilo. ()

hony23

Film o mladých a pro mladé. Jako člověk pamatující Husáka evidentně nejsem cílovkou tohoto filmu a zpočátku jsem na to nevěřícně zíral, neb jsem ani nebyl schopen pobrat, jakou řečí to ti mládežníci mluví. Postupem času se z toho ale vyklubalo znepokojivé drama o 2 smažkách, které potřebují za každou cenu vydělat lóve, aby mohly natočit feat s populárním raperem. ()

Veber

V závěru mi na mysli vytanul film Kids, který jsem viděla hodně hodně dávno, ale ten jeho závěr si budu možná pamatovat navždy. Rychle se střídající obrazy Bangeru jistě nebudou svědčit epileptikům. Celý snímek je značně znepokojivý, člověku je místy až fyzicky nevolno. Závěr pro mě ale nebylo tolik překvapivý jak mohl být. Mezi domácími filmovými snímky však rozhodně Banger vynikne. ()

rigby

Konečně jsem viděl český film, který se může směle postavit do stejné linie nejen evropských, ale i světových filmů. Trošku jsem u toho cítil moralitu a snahu o výchovu, jak tomu bylo u povinných školních filmů z konce osmdesátých let. Ale jinak se jedná o naprosto svěží vítr, který v našich rovinách neznáme. Autoři k němu přistoupili s velkým humorem a nadhledem. Zvlášť bych vyzdvihl herecký výkon Adama Mišíka, ale nejen on se zhostil role poctivě a svědomitě a přirozeně. Jen škoda té rozkmitané kamery. Sice to k takovému typu filmů patří, ale moje oči a mozek ji prostě nezvládají, a tak bylo odkoukání celého filmu docela problematické a komplikované. ()

Willynka

Předně musím říct, že je mi tahle novorapová subkultura naprosto cizí, tudíž na mě některé figurky působily na hraně parodie, ale forma vyprávění je báječná a Mišíkův hlavní hrdina natolik ztotožnitelný ve své motivaci, že jinak než ty čtyři hvězdy to nejde. ()

fafejt001

Nejsem  cílová  skupina .  Jsem  tomu  celkem  rád . Mišík , jelikož  není  nějak  moc  herec  , tak   byl  výborný. . ()

Easykill

" Co jsem more, vymítač ďábla?" Čekal jsem banger, ale tohle je bomba! Nejspíš tady na*eru spoustu lidí (což dělám velice rád), ale tohle si zaslouží respekt. Film může sledovat vlastně kdokoliv aniž by něco věděl o "mladé", České, hudební scéně, protože obsah i sdělení to má. Na amatérský film z českého rybníčku, točený na IPhone 12 je to skvělý. Scénář je super a rozhovory mezi hlavními protagonisty jsou úplně jiný level. Film může skvěle působit jako sonda do dnešní, mladé (stupidní) generace nebo jako varování. Sám režisér řekl, že chtěl aby jeho film BANGER byl jako "Dealer (1996)", což se i nepatrně povedlo. Na to, že Adama Mišíka nijak nemusím, tady se mi líbil a zahrál to víc než dobře, ale na svého parťáka Marsella Bendiga neměl v žádném případě. To co Marsell předvedl je něco neskutečného, klobouček. Bohužel, hůř je na tom samotný Sergei, ten vypadá asi nejhůř z celého filmu, ale neměl moc co hrát. Zahrát sebe asi zvládne každý. Film asi neosloví každého, ale mě bavil a po dlouhé době přišel dobrý český, amatérský film. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky