Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

eagle-eye

Nesdílím místní nadšení, na druhou stranu odsoudit tento na mobil natočený počin by nebylo úplně OK. Vynášet do nebes režiséra, který jeden film natočí na mobil a druhý v obýváku je docela divný za mě. Krom scének s AZ kvízem, tahákem na vaření drog a sympatického vedení Marcela Bendíka, mě film příliš nezaujal. Ač jsem trochu multižánrově založený, tak Serjoža Barakunda mi v branži přijde jako nevýrazný, když pominu kerky všude možně, z jeho tvorby můžu tak 2-3 tracky, zbytek je nuda, nuda, šeď, šeď, takže už jen nosné téma příběhu ála mix ZNK a pohádka O kohoutkovi a slepičce, mě absolutně nebrala (za každou cenu udělat feat. s husťákem Barakundou , sehnat 5k € za noc ála nepřekonaný Jarda Malík/ZNK a pak hasit dopředu jasný průšvih). No a Myšíka komentovat je asi zbytečné, protěžovaný chlapec bez talentu. Takže za pár vtipných momentů a překvapivě výborného Bendíka dávám zasložené 2*. ()

Krabak odpad!

Co mi uniká? Ten film je totální sra*ka. Vlastně pokud má film příšernou kameru, nějákou anarchistickou stránku, stupidní texty jak postav, tak hudby, tak to je pro "kritiky" velice příjemný a nadčasový snímek. K tomu, když je tam multikulti zastoupení, tak z toho mají jistě loužičky mezi nohama. Chybí mi tam ještě nějáké LGTBsht téma a věřím, že by to snad dostalo Oskara... Ne, prostě ne... Vlastně mi přijde, že tomu místní elita dává 4/5* za velice odvážné herečky, které ve film ukázaly frndu. A nějáká Barracuda vydávaná za elitu národa? Cože? Dle xichtu smažáček, který vypadá ve 30 na 50 a jeho životním cílem je vysát cokoliv, co má sypkou konzistenci? To jděte vážně do míst, kam slunko nedosvítí. Český pokus Requiem for a Dream totálně selhal--->0% ()

Cuzan

Kobry a užovky z pražské rapové scény. Progresivní kamera a střih, dynamická ústřední dvojice a pro mě naprosto odpudivá hudba, ale to k tomu asi patří. Podařené. ()

Disease

Ale jako jo... Docela jsem se i zasmál. Jo pardon, ona to nebyla komedie... No ale Adam Mišík se pro roli toho jelimana, co necítí rytmus, jeho flow je pochcaná od hlavy až k patě a když zpívá tak je intonačně mimo, snad narodil. ()

KNicole

Přišel, viděl, odstřelil. Tomuhle filmu do pěti hvězd chyběl už jenom míň přestřelený závěr. V bahně mainstreamových českých komedií je Banger jako dobře přípravený gin s tonikem po letech nedobrovolné abstinence. Těší mě, že Adam Mišík skvěle zvládl hlavní roli – jsem si jistá, že vzhledem k vlastní pozici mladého protekčního synka přesně takový životní úkol potřeboval. Marcel Bendig je bezkonkurenčně novým klenotem české komedie. A cením i to, že se Sedlák nebál ve filmu riskovat notným využíváním internetových memů, kterými divákovi jako by neustále připomínal, že současná kinotvorba pro mladou generaci už nemůže existovat mimo kulturu sociálních sítí. Adamovi přeju štěstí a další úspěšné počiny, vedle všech těch Kolečků, Havlíků a Hřebejků je to příjemné osvěžení českého filmového světa. Ale to už si tu všiml asi každý :-) ()

Klajnik

Dal bych 4/5, kdyby byla postava Alexe ještě větší mrdka a na konci neřekla lidem, že si koupili řízlý matro a můžou umřít. Namísto toho by jim ze stage zajebal Banger o tom, jak by je všechny pochcal, zatímco by nějací lidi padali k zemi kvůli tý sračce, co jim střelil. Místo toho se Alex přizná, oni ho vypískaj a pak na konci zajebe jinej Banger (Mišíkův song Prach), kterej je ale napíču. Do té doby to ale byla dost dobrá podívaná. Postavy bavily (tudíž mě i zajímaly), protože mluví (slang, slovní obraty i celé fráze) a jednaj jako lidi, co takhle opravdu žijou. Dovedu si představit, že starší lidi by občas vůbec nerozuměly tomu, o čem ty postavy vlastně mluví. Míra autenticity je tedy vysoká a nejde z toho cítit nějaké křečovité pozérství - paradoxně, protože všechny ty postavy pozéři jsou. Formálně je to ale skvělá podívaná. Vizuálně, kamerově i střihově to šlape. Výsledkem je poměrně energetická a působivá podívaná. Prostřihy na vaření pejska s kočičkou během toho, co dealeři řežou kokalero, fungovaly, ale prostřihy na Svartu mi už přišly trochu neoriginální a "na sílu". Chápu, že Svartův jump je fenomén a že tvůrci chtěli ve filmu vykreslit životní styl i trendy mladých lidí, ale každej mladej člověk viděl, jak se Svarta rozjebe, už nejmíň 100x a zrovna zde, kde je Svarta prostřihán do scény, v níž Bendig ozkouší čáru řízlýho matra, mi přišlo trošku nucený a nefungovalo to tak, jak by si tvůrci přáli. ()

bobstock

Film natočený pouze na čóču z telefonu?! Wauu v našich končinách nevídaný úspěch. Skvěle zakomponovanej pejsek a kočička či ikonické jůtůb videjko Svarta jump.gratulka. Adam Sedlák má nakročeno k větším projektům. Bendig parádní smaženice a Mišík97 si jde za snem dostat feat, z kterého se stane životní tragédie. Strašně se mi líbí obsazení pražských kavárenských vipek, které si už snad ani nehrajou na to, že přece nefoukaj, ruličky do ručky..  75% :D     ..vcera jsem nahodou narazil na rapovou legendu a projel sem si nejaky dostupny info a ziral sem v podstate inspirace a typiš real as a fuck Tyler Gucci Leopard Durdon..(nyní Durdon přebývá na léčení v Bohnicích a stále něco žvatlá o nové desce, asi by tam měl i zůstat idiot) ()

Emo-haunter

Nejde o žádnou revoluci, nic světoborného, ale je to natočeno na naše poměry kvalitně. Nejdřív bych chtěl ale vyzdvihnout Marsella Bendiga, který předvedl fakt autentický profil smažky, do toho kluka bych to nikdy neřekl. Mišík rovněž dobrý, ale místy byl lehce průhledný. I ostatní cast byl hodně dobrý v podobě vedlejších rolí. Sedlák se trefil, když točil na ajfoun, ta expresivní autenticita genia noci velkoměsta tam jde cítit až na doraz. No a samo sebou Sergeie B. jsem kurva že uvítal! Osobně mám rád jeho starší tvorbu, kdy rapoval, protože ho vše sralo. Teď už rapuje jen, protože se má bájo (a to je problém u většiny současné (t)rapové scény, kterým vládne autotune a sračky o hovně (tím nechci říct, že Sergei je taky v píči, on se furt snaží se držet své image). Ale to už jsem se dostal k jiným věcem. Kokaléééro! Zkrátka uděluji tři poctivé hvězdičky, a jsem rád, že něco takového u nás vzniklo, Sedlák na to určitě má:) SERGEEEEEEEEEEEI! ***6.5/10*** ()

Ollie235

Natočit celý film na mobilním telefonu mi přijde jako skvělý nápad a skutečně díky tomu působí tento počin věrohodněji. Čekal jsem však o poznání svižnější jízdu, která bude více o tvorbě bangeru a méně o drogách. Důraz na morální poselství o tom, že fetovat je špatné, mi přišel místy až přehnaný. I tak jsem velmi rád, že se u nás podobné svěží snímky točí. ()

mira007

Jako takhle, zkusím pozitiva: je fajn, že se tady točí jako progresivní filmy a duo Mišík Bendig herecky autentičtí, dokonce ten námět dealera fetu, který rozjede poslední byznys, aby se věnoval muzice , ale ta noc nejde podle plánu byl potenciálně zajímavý a já mám rád filmy s kombinací dobré muziky, nočního města a klubů, takže když podobný téma vytasili Poláci v Oslněni světlem (2018) tak jsem dal pět hvězd. Tady dám dvě, protože ta třesoucí se kamera/mobil je děs, scénář slabý a tenhle svět fetu je mi tak vzdálený, že moc nechápu to oceňování .. asi je to tím, že se u nás točej tak mizerný filmy. ()

Mírouš

Kouzlo bilejch čar je hit od Špinarový a mám ho rád. Čáry v týhle slátanině mě dost minuly. Sračka, která oslavuje smažky, dementy a jinou chamraď. Jedinà čára, co by stála za řeč se ve filmu jen mihla a patřila naší známé "filmové" Star Stacy Cruz. Za tu přihodím jednu hvězdu. ()

Jaroslaf

Snímek, co mohl být fajn, kdyby se nesnažil za každou cenu moralizovat. V komediálních fázích silně nadprůměrný, "vážné" části jsem mu už tolik nevěřil. Některé scény nedávají smysl, a nejsou real - jaká je asi pravděpodobnost, že dáte kámošovi kapačku do žíly, abyste ho oživili, a budete vědět přesně, co máte dělat? Cameo nejfešnější české pornohvězdy Stacy Cruz potěšilo, David Černý si udělal spíš špatnou reklamu. Tématicky i drogově velmi příbuzné počinu Párty Harder. Pocit z filmu je takový, že Stacy Cruz bych rád viděl jako první českou prezidentku. 7/10. ()

Brejlil

Svět českého rapu jde spíš kolem mně, i když naštěstí ne tak daleko, že bych tomuhle světu vůbec nerozuměl. Hlavní hrdina ani tak není reálná postava jako spíše chodící oxymoron, morálně kladný dealer co nejčistší "kolumbie," protože si to zákazníci zaslouží. Takže má vážné morální dilema, protože své poslední zásoby musí ředit, aby měl na natočení bangeru se svým hrdinou. Tomuhle jsem nijak nevěřil. Stejně tak jsem moc netušil, proč má vůbec Alex pocit, že musí natáčet s "hvězdným" Sergejem Barracudou, když by to podle všeho dal sám taky a možná mnohem lépe. No a konec už je skoro doslovná moralita nebo pokus o antickou tragedii v moderním hávu, to ať si rozeberou povolanější. Osobně jsem ovšem čekal něco trochu jiného, takže jsem byl aspoň trochu překvapen. Způsob snímání, dialogy, vizuální podoba, to všechno je působivé a oceňoval jsem to. I Adam Mišík, kterého sice nemám nijak zaškatulkovaného, ale možná bych zvolil někoho jiného, nakonec překvapil, a to dost příjemně. Absolutní hvězdou byl ovšem Marsell Bendig, jeho Láďa je rozhodně nejlepší postavou filmu. ()

mig20

Nejedná se o můj šálek kávy, ale bylo to rozhodně něco nového i např. ve stylu jak bylo natočeno (na mobil, ne příliš ostře, neustálé záběry zblízka..). To tedy zároveň byl i důvod, kdy jsem uvažovala o odchodu z kina, protože mi z toho nebylo dobře a bylo to jak koukat na záznam z GoPro kamery. Nevím, zda jsem si zvykla, nebo v druhé půlce filmu to bylo lepší, ale každopádně jsem ráda, že jsem vydržela, film měl celkem nečekaný konec a Adam Mišík se mi zde moc líbil. Nebýt té kamery, dala bych 4*, takhle jednu musím odebrat. ()

Muel

| Bontonfilm | Nikdy by som si to nevedel ani len predstaviť, ale Češi majú svoje Uncut Gems. Brilantne obsadený a zahraný malý film s veľkým srdcom a citom pre audiovizuálny zážitok. Nechce byť len "cool filmom" pre mladých, aj keď využíva memes a charakteristickú terminológiu mladých, ale využíva ich správne a nerušiaco. Hodia sa tam. A hodia sa tam natoľko, že ten film je občas nesmierne vtipný, ale aj smutný a autentický. Mišíkovi som to veril na 100% a nápad s horiacou topánkou ako symbol ega - absolútne dokonalé. Zjavenie tento film. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 | ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky