Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

Imouse

Velmi povedený kousek, který vždy dovede pobavit, zaujmout. Nepřekonatelná Angličtina - jednoduše nenadabovatelné. ()

anonyym

I když je to první (nebo jeden z prvních) Burtonových filmů, patří určitě k těm nejlepším. Drží se svého stylu, tak, jak ho známe dodnes, se nám představil. Možná, že kdyby ve Vincentových stopách šel dál a nevydával se na výlety typu Benjamina Buttona, udělal by nejlíp. ()

Milito999

Strašně se mi líbí, jak do tohoto krátkého příběhu dokázal Burton skvěle zakomponovat Havrana od E.A.Poea. And my soul from out that shadow that lies floating on the floor Shall be lifted - nevermore! ()

tribican

So he took out some paper and scrawled with a pen: "I am possessed by this house, and can never leave it again". Začínající Burton už v roce 1982 ukázal, že na filmovou scénu patří. Ze sedmiletého kluka vytvořil muže posedlého svou mrtvou manželkou a mající zálibu v odpornostech a to není zrovna nejlehčí úkol. Do 6 minut se mu podařilo vtěsnat malého kluka, úchylky, hřbitov/zahradu, posedlost a šílenství. Co víc chtít :) ()

armin

malá, filmová báseň v próze s pochmurným příběhem plným pochmurných úvah mladistvého dekadenta a pochmurných rýmů o nezapomenutelných strastech dospívání... úvodní pochoutka skvělé burtonovy filmografie a jeho úžasné fantazie ()

Fraktální

Skvělá animace. DOKONALÉ LIBOZVUČNÉ VERŠE. Nemáte někdy pocit, že svoje nadšení a loajalitu hrajete a nejraději by ste onoho člověka dostali do svého muzea voskových figurín??? :-)) Prostě GENIÁLNÍ filmeček jehož jedinou vadou na kráse je jeho délka... ()

Dejvidos

Typický burtonovský kontrast medzi Vincentom Malloyom a Vincentom Pricom. Nádherná temná štylizácia, skvelý scenár a samozrejme Price. ()

el.bee

Úžasný debut Tima Burtona.Skvostný poetický krátký příběh z temnoty duše jednoho zvláštního chlapce.Morbidní a temné prostředí, básnivý komentář...neuvěřitelná práce, která je v podstatě duchem celého Tima Burtona. ()