Heike monogatari

(seriál)
Trailer 1
Animovaný / Historický
Japonsko, 2021, 4 h 13 min (Minutáž: 23 min)

Reiko Jošida

Kazuto Izumida

Kensuke Ušio

Aoi Júki, Teššó Genda, Takahiro Sakurai, Saori Hajami, Kendži Sugimura, Šigeru Čiba, Miju Irino, Jumiko Kobajaši, Kikuko Inoue, Jutaka Aojama, (více)

Epizody(11)

Heike Monogatari je příběh z konce dvanáctého století, který vypráví o válce mezi klany Taira a Minamoto o kontrolu nad Japonskem. Anime vypráví příběh z pohledu Biwy, mladé dívky, která se živí jako potulná hudebnice a díky vládnoucímu režimu přišla o svého otce. Přestože je dívka z části slepá, má zvláštní schopnost vidět do budoucnosti. Když se jednoho dne Biwa potká s významným členem klanu Taira Šigemorim, tak mu sdělí proroctví o tragickém osudu, který jeho rod čeká. Muž dívce uvěří a rozhodne se ji vzít do opatrovnictví, protože věří, že by mu její dar mohl pomoci toto proroctví zvrátit. (Jeoffrey)

Trailer 1

Jeoffrey

Heike Monogatari je hodně zvláštní anime seriál, který mě zaujal svojí estetikou, stylem animace i hudbou. Skoro jsem z toho měl občas dojem, že se dívám na podivnou kombinaci seriálu a divadelního představení. Je tu hodně japonské mystiky a tradic, několik zajímavých historických postav a poměrně zjednodušený příběh pádu jednoho velkého rodu v boji o moc, vše vyprávěné z pohledu mladé dívky. Za sebe to beru jako snahu, jak přiblížit více lidem japonskou knižní klasiku, což mi vysvětluje, proč je spousta té politiky a pletich tak zjednodušená a působí lehce osekaně, aby se v tom divák lépe a snadněji vyznal. Ale má to své nesporné kouzlo a dost jsem si užíval výkon Aoi Júki v hlavní roli a obdivoval především její zpěv. Byl to zvláštní zážitek - hodně zajímavá podívaná, ale asi jen na jedno shlédnutí, která mě snad trošku vzdělala, kulturně obohatila a určitě nenudila. Na druhou stranu si říkám, jestli je to seriál, který bych doporučil běžnému konzumentovi anime a něco mi říká, že pro spoustu z těch, které znám, by to byl seriál až moc divný, nebo nudný... Prostě tohle určitě nebude pro každého, i když já si to docela užil. 6,9/10 ()