Reklama

Reklama

Heike monogatari

(seriál)
Trailer 1
Animovaný / Historický
Japonsko, 2021, 4 h 13 min (Minutáž: 23 min)

Scénář:

Reiko Jošida

Kamera:

Kazuto Izumida

Hudba:

Kensuke Ušio

Hrají:

Aoi Júki, Teššó Genda, Takahiro Sakurai, Saori Hajami, Kendži Sugimura, Šigeru Čiba, Miju Irino, Jumiko Kobajaši, Kikuko Inoue, Jutaka Aojama, (více)
(další profese)

Epizody(11)

Obsahy(1)

Heike Monogatari je příběh z konce dvanáctého století, který vypráví o válce mezi klany Taira a Minamoto o kontrolu nad Japonskem. Anime vypráví příběh z pohledu Biwy, mladé dívky, která se živí jako potulná hudebnice a díky vládnoucímu režimu přišla o svého otce. Přestože je dívka z části slepá, má zvláštní schopnost vidět do budoucnosti. Když se jednoho dne Biwa potká s významným členem klanu Taira Šigemorim, tak mu sdělí proroctví o tragickém osudu, který jeho rod čeká. Muž dívce uvěří a rozhodne se ji vzít do opatrovnictví, protože věří, že by mu její dar mohl pomoci toto proroctví zvrátit. (Jeoffrey)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Heike Monogatari je hodně zvláštní anime seriál, který mě zaujal svojí estetikou, stylem animace i hudbou. Skoro jsem z toho měl občas dojem, že se dívám na podivnou kombinaci seriálu a divadelního představení. Je tu hodně japonské mystiky a tradic, několik zajímavých historických postav a poměrně zjednodušený příběh pádu jednoho velkého rodu v boji o moc, vše vyprávěné z pohledu mladé dívky. Za sebe to beru jako snahu, jak přiblížit více lidem japonskou knižní klasiku, což mi vysvětluje, proč je spousta té politiky a pletich tak zjednodušená a působí lehce osekaně, aby se v tom divák lépe a snadněji vyznal. Ale má to své nesporné kouzlo a dost jsem si užíval výkon Aoi Júki v hlavní roli a obdivoval především její zpěv. Byl to zvláštní zážitek - hodně zajímavá podívaná, ale asi jen na jedno shlédnutí, která mě snad trošku vzdělala, kulturně obohatila a určitě nenudila. Na druhou stranu si říkám, jestli je to seriál, který bych doporučil běžnému konzumentovi anime a něco mi říká, že pro spoustu z těch, které znám, by to byl seriál až moc divný, nebo nudný... Prostě tohle určitě nebude pro každého, i když já si to docela užil. 6,9/10 ()

Reklama

Reklama