Co takhle svatba, princi? (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1986, 90 min

Tuto pohádku mám velmi rád. Skvělí herci (možná trošku otravný Nárožný) a velmi povedené písničky zdobí tuto televizní pohádku. I prakticky jen ve dvou studiových místnostech lze natočit laskavý příběh o lásce a jejích trampotách, která neustále baví i dojímá. Herecké obsazení je nejen vynikající, ale herci své role také pěkně hrají, snad i díky vtipně napsaným dialogům.(24.12.2010)

Miluji hudební styl osmdesátých let a v této velice příjemné pohádce, která už dnes patří ke "klasice", si ho můžu užít plnými doušky. Královský pár Nárožný-Bohdalová je navíc naprosto bezchybný a i Miroslav Vladyka byl pro ztvárnění prince-jelimánka velice dobrou volbou. Jediná věc, která se zde nepovedla, byl převlek Ivany Andrlové - za muže bych ji rozhodně nepovažoval. Na to, abych tomuto poetickému, ale zároveň i zábavnému a vtipnému příběhu o urozenosti lidského srdce strhnul hvězdičku, to však ještě nestačí. 90%(28.8.2013)

Někdo by si řekl střeštěná pohádka s popleteným králem, debilním rádcem a dalšími postavami. Jenže ta pohádka je naopak velice silná. Karikatury postav krásně vykreslují postavičky, davají jim lidskost, poetiku a vtip. Návíc je tu spoustu krásných písní z pera Jiřího Zmožka a textaře PANA Borovce, který si uměl hrát s textem, slůvky, uměl pracovat s protiklady a dodával písním moudrost, něhu, křehkost, sílu a emoce. To jeho "Nač je urozenost....", "Princezny vládnou", "Máme tu další dobrý den, ráno nám kouká do oken, jen okna stačí otevřít dokořán", "Jen ji potkám, hned ji ztratím", "Její pláč tak málo znamená... mě schází, ..... snad se vrátí, vrátí, kdo ví". I když je pohádky nahrána ve studiu, nic neubírá na svém kouzlu. Když si uvědomíte, kolik prachů se des propálí na výpravě, na počítačových tricích a příběh, emoce a ty ostatní koření tam vůbec nejdou cítit. Koukáte s oteřenou pusou, co se dá natočit i bez všeho toho lesklého, co jde vidět na povrchu, ale jakmile to otevřete, nic tam není. Krása jedním slovem. Dnes už se takové pohádky netočí.(26.12.2015)

Tahle série pohádek s Miroslavem Vladykou má něco do sebe. Patří mezi takový ty zlatý český pohádky z 80. let, který poznáte už jenom třeba podle jednoho statickýho záběru. Aspoň tak je to u mě. Ty moderní většinou dopadly dost blbě, ale u těch starších to tak neplatí. Většinou stojí za to a i když jsou hraný (což často ve výsledku působí rozpačitě), tak se na to dá koukat a nestydět se za herce/scénáristy.(11.1.2008)

Střídání laskavého humoru s cynickým mi vždycky dokázalo zvednout náladu víc než cokoli jiného:) A navíc načančaná Babetka je dneska už něco jako symbol, no ne? Ukázka toho, jak může papundekl ve spojení s fajnými kostýmy a sympatickými hrdiny fungovat i v doprovodu takových všelijace více či méně snesitelných písniček. A proč vlastně nedat 80%, byť je to tak trochu takové to "guilty pleasure". Ale jenom trochu, však vzpomeňte na pana Nárožného a paní Bohdalovou jako královský pár:)(15.5.2003)

• - V závěrečných titulcích mezi herci je Jiří Císler uveden jako Jiří Cízler. (bomber7)

• - Vlastním hlasem ve filmu zpívá pouze Karel Černoch. Za Ivanu Andrlovou zpívala Iveta Bartošová, za Miroslava Vladyku Marcel Zmožek, za Jiřinu Bohdalovou Jitka Zelenková, za Jarmilu Švehlovou Heidi Janků a za Jaroslavu Kretschmerovou Marcela Holanová. (MahYa)

• - Postava moudrého vychovatele Matěje byla psána na tělo Vladimíru Menšíkovi. Jeho zdravotní stav mu ale nedovolil se natáčení zúčastnit, a tak byl nahrazen Karlem Černochem. (Fenk)