Co takhle svatba, princi? (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1986, 90 min

Miluji hudební styl osmdesátých let a v této velice příjemné pohádce, která už dnes patří ke "klasice", si ho můžu užít plnými doušky. Královský pár Nárožný-Bohdalová je navíc naprosto bezchybný a i Miroslav Vladyka byl pro ztvárnění prince-jelimánka velice dobrou volbou. Jediná věc, která se zde nepovedla, byl převlek Ivany Andrlové - za muže bych ji rozhodně nepovažoval. Na to, abych tomuto poetickému, ale zároveň i zábavnému a vtipnému příběhu o urozenosti lidského srdce strhnul hvězdičku, to však ještě nestačí. 90%(28.8.2013)

Pro mne nově objevená vynikající vánoční pohádka:-) To co v tomto snímku předvádí především Nárožný, Bohdalová a Císler, to je skvost. Ač se jedná o klasickou komorní pohádku z 80tých let, tak je na co se dívat a člověk se po celou dobu hezky baví. Jen ten Vladyka není ve své roli dostatečně výrazný...(24.12.2010)

• vitekpe

Pohadka zacina pisni od Zmozka, ktera zni jako "Lasko uz mi neni dvacet let...", a kterou "zpiva" Andrlova (Bartosova, podle me). Cili, malem jsem to vypnul po prvni minute... Karel Cernoch neni herec, pouze to odrikava, to taky neni dobre...Narozny postavu krale pojal jako dalsi variaci na Macha a Sebestovou, coz se nehodilo a nepusobilo to moc legracne. A Jarmila Svehlova (Heidi Janku) tu zpiva "slavnou" pisen "Kdyz se nacancam"... tohle uz dobrovolne podruhe neuvidim.(23.12.2013)

Hudební pohádka o princi, který si má vybrat ze dvou princezen tu pravou, která by se nakonec stala královnou. Jenomže vybrat si správně není jednoduché, zvláště, když jedna princezna se zdatně ohání mečem a ta druhá je zase "ufňukaná" a pořád se jí stýská po tatínkovi. Ještě, že je tu Bořivoj, který vymyslí princeznám poněkud zvláštní úkoly. V pohádce jsou pěkné písničky, humor a vystupují v ní oblíbení herci, především duo Bohdalová - Nárožný v roli královských rodičů nemá chybu.(30.6.2009)

Papundeklové televizní pohádky, kde se nezřídka odehrávají situace, kdy je postarší herečka uvězněna mezi třemi panely kulis, na nichž je namalováno pár smrčků a zcela nehybný zajíc, a ona předstírá, že je mladá naivní princezna, že se ocitá v lese a že se tam bojí, se mi většinou nelíbí. Nicméně tohle je jedna z mála výjimek, kdy ve studiu se točí jen interiéry typu "Trůnní sál", má to bezchybný scénář a herce, kteří si užívají své komediálně vyhraněné role. To je případ Petra Nárožného, Jaroslavy Kretschmerové nebo Vlastimila Bedrny. To, co zde předvádějí, je taková sranda, že se to nedá slovy popsat, to se musí vidět. 100%(28.4.2003)

• - V závěrečných titulcích mezi herci je Jiří Císler uveden jako Jiří Cízler. (bomber7)

• - Postava moudrého vychovatele Matěje byla psána na tělo Vladimíru Menšíkovi. Jeho zdravotní stav mu ale nedovolil se natáčení zúčastnit, a tak byl nahrazen Karlem Černochem. (Fenk)

• - Vlastním hlasem ve filmu zpívá pouze Karel Černoch. Za Ivanu Andrlovou zpívala Iveta Bartošová, za Miroslava Vladyku Marcel Zmožek, za Jiřinu Bohdalovou Jitka Zelenková, za Jarmilu Švehlovou Heidi Janků a za Jaroslavu Kretschmerovou Marcela Holanová. (MahYa)