Co takhle svatba, princi? (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1986, 90 min

• GIK

Povětšinou nepovedené písničky, zoufale neštymující hlasy zpěváků s herci a navrch superherec Černoch. Mohlo to částečně napravit odhalení Andrlové. Ta ale místo toho, aby po sundání klobouku hodila nádhernou hřívou vlasů, ukázuje pouze splihlou slámu. Jednu hvězdičku zachraňuje půvabná Jarmila Švehlová.(6.1.2011)

Tuto pohádku mám velmi rád. Skvělí herci (možná trošku otravný Nárožný) a velmi povedené písničky zdobí tuto televizní pohádku. I prakticky jen ve dvou studiových místnostech lze natočit laskavý příběh o lásce a jejích trampotách, která neustále baví i dojímá. Herecké obsazení je nejen vynikající, ale herci své role také pěkně hrají, snad i díky vtipně napsaným dialogům.(24.12.2010)

Tak tohle můžu. Ale hlavně proto, že mám na tuto pohádku vzpomínky, kdy jsme ji spolu se sestřenicí coby gramofonovou desku točily pořád dokola až jsme ji uměly úplně nazpaměť. Nejlepší hlášky jsme potom pořád omílaly a řičely jsme u toho až nám tekly slzy. "Rozbité zrcadlo! A zrovna moje nejmilejší!! Jedině v tomto zrcadle byla růžová na mých šatech skutečně růžová!!!" "Zelená, zelená..."(11.10.2007)

První pohádka, kde se mi nelíbili písničky. Příběh se mi také dvakrát nezamlouvá a ty kostýmy ... jsou otřesné. Královské duo je ovšem ohromné. Král, který se nemůže dopočítat a královnu zase zajímá jen móda (Ovšem jestli princezna Tavinská se předvede zase v manchesteru, tak já puknu smíchy!) . Líbací scény komořího královny jsou nezapomenutelné.(18.2.2008)

• Tiiso

Televizní zpracování této pohádky je na takové hrozivé úrovni, že nelze co hodnotit. Finanční situace televizní tvorby tehdejší doby byla v katastrofální situaci. A nic na tom nemění, že se schovávala za rádoby situační styl vyprávění. Samotnou pohádku pak na kvalitě zvedají vybraní herci. Pro děti v tehdejší době možná dobrý příběh, z hlediska celkové doby a kvality televizního řemesla velmi špatně odvedená práce.(5.1.2010)

• - V závěrečných titulcích mezi herci je Jiří Císler uveden jako Jiří Cízler. (bomber7)

• - Postava moudrého vychovatele Matěje byla psána na tělo Vladimíru Menšíkovi. Jeho zdravotní stav mu ale nedovolil se natáčení zúčastnit, a tak byl nahrazen Karlem Černochem. (Fenk)

• - Vlastním hlasem ve filmu zpívá pouze Karel Černoch. Za Ivanu Andrlovou zpívala Iveta Bartošová, za Miroslava Vladyku Marcel Zmožek, za Jiřinu Bohdalovou Jitka Zelenková, za Jarmilu Švehlovou Heidi Janků a za Jaroslavu Kretschmerovou Marcela Holanová. (MahYa)