poster

Co takhle svatba, princi? (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1986, 90 min

 • mythago
  *****

  stejně jako ve volném pokračování i zde je ve scénáři patrno, že autoři story vědí, že se na jejich film budou dívat i dospělí... V některých dialozích se proto objevují dobové narážky na politické klima 80. let. Trumfem této série je postava režiséra Jiřího Adamce. Který ví, že režii dělají detaily(neustále líbání královniny ruky), a práce z neherci. Karel Černoch je příkladně toporný, a Adamec ví, že tohle jeho příběhu ublíží míň, než kdyby černocha nutil dramaticky vystupovat. Černoch hraje postavu mentora,( tedy toho co ví všechno nejlíp)... a proto je jeho herecká topornost na místě a je to jeden z řady chtěných prvků zábavy. Zmožek jako autor hudebního doprovodu je strašný, ale kultivovaný, srovnej s michalem davidem. Když složíte tak jednoduché a chytlavé melodie a opatříte texty, které pochopí každý, těžko zabráníte, aby se nestaly hity. To co na této jakoby pohádce oceňuji je její přiznanou formu taškařice revue či kabaretu.(10.7.2007)

 • melica
  ****

  Jako malá jsem tuto pohádku měla velmi ráda. Když jsem v dospělosti pochopila socialistické řeči o lidech z podhradí, vypadla mi z oka. Pěkná a vtipná pro mě zůstává linie s úkoly pro princezny, které za ně splní zrcadelnice Běla alias synovec Bedřich alias Ivana Andrlová v jedné ze svých krásných pohádkových rolí, a zvláště předvedení písniček před králem (mám radši Kretschmerovou s kordem než "Když se načančám"). Ostatní písničky stojí za prd, a vždycky mi vadilo, že se Bohdalová a Vladyka nezpívají sami. Ovšem musí se této pohádce nechat, že je krásně okostýmovaná, takhle si skutečně představuju pohádkový královský dvůr. Mnohé pozdější pohádky z ponurých hradů a v hnědošedých šatech a la gotika ať se jdou zahrabat.(31.12.2013)

 • otík
  ****

  Zpěv: Marcel Zmožek - princ David [za Miroslava Vladyku], Iveta Bartošová - služebná Běla [za Ivanu Andrlovou], Karel Černoch - královský vychovatel Matěj, Jitka Zelenková - královna [za Jiřinu Bohdalovou], Marcela Holanová - princezna Brigita [za Jaroslavu Kretschmerovou], Heidi Janků - princezna Babeta [za Jarmilu Švehlovou]. Podařená, i když chvílemi možná až moc dlouhá a pomalá pohádka, ale pořád rozhodně český pohádkový nadstandard.(25.12.2014)

 • kaylin
  ****

  Některé pohádky se do hlavy zapíší hlavně svými písničkami a tohle je právě jedna z nich. Ty písničky tu jsou prostě výborné, navíc zpívané skvělými umělci. Herecky je to takové správně ujeté, hlavně Nárožný je výborně absurdní. Finální nalezení lásky je takové moc dojemné, ale ono to k tomu prostě patří.(20.12.2014)

 • Jablkohruska
  *****

  Miluji hudební styl osmdesátých let a v této velice příjemné pohádce, která už dnes patří ke "klasice", si ho můžu užít plnými doušky. Královský pár Nárožný-Bohdalová je navíc naprosto bezchybný a i Miroslav Vladyka byl pro ztvárnění prince-jelimánka velice dobrou volbou. Jediná věc, která se zde nepovedla, byl převlek Ivany Andrlové - za muže bych ji rozhodně nepovažoval. Na to, abych tomuto poetickému, ale zároveň i zábavnému a vtipnému příběhu o urozenosti lidského srdce strhnul hvězdičku, to však ještě nestačí. 90%(28.8.2013)

 • - Postava moudrého vychovatele Matěje byla psána na tělo Vladimíru Menšíkovi. Jeho zdravotní stav mu ale nedovolil se natáčení zúčastnit, a tak byl nahrazen Karlem Černochem. (Fenk)

 • - V závěrečných titulcích mezi herci je Jiří Císler uveden jako Jiří Cízler. (bomber7)

 • - Vlastním hlasem ve filmu zpívá pouze Karel Černoch. Za Ivanu Andrlovou zpívala Iveta Bartošová, za Miroslava Vladyku Marcel Zmožek, za Jiřinu Bohdalovou Jitka Zelenková, za Jarmilu Švehlovou Heidi Janků a za Jaroslavu Kretschmerovou Marcela Holanová. (MahYa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace