Co takhle svatba, princi? (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1986, 90 min

Celkem pěkná pohádka o slepém princi a neopětované lásce. Skvělé herecké výkony skoro všech hlavních protagonistů. Jediný Černoch není herec a z této pohádky mám pocit že ani zpěvák. To co ubírá této pohádce na lesku je to že postavy zpívají písně, které za ně zpívají jiní :-(, ale chápu že je to asi daň době kdy byla pohádka natáčená.(27.12.2014)

Hudební pohádka o princi, který si má vybrat ze dvou princezen tu pravou, která by se nakonec stala královnou. Jenomže vybrat si správně není jednoduché, zvláště, když jedna princezna se zdatně ohání mečem a ta druhá je zase "ufňukaná" a pořád se jí stýská po tatínkovi. Ještě, že je tu Bořivoj, který vymyslí princeznám poněkud zvláštní úkoly. V pohádce jsou pěkné písničky, humor a vystupují v ní oblíbení herci, především duo Bohdalová - Nárožný v roli královských rodičů nemá chybu.(30.6.2009)

Tak tohle můžu. Ale hlavně proto, že mám na tuto pohádku vzpomínky, kdy jsme ji spolu se sestřenicí coby gramofonovou desku točily pořád dokola až jsme ji uměly úplně nazpaměť. Nejlepší hlášky jsme potom pořád omílaly a řičely jsme u toho až nám tekly slzy. "Rozbité zrcadlo! A zrovna moje nejmilejší!! Jedině v tomto zrcadle byla růžová na mých šatech skutečně růžová!!!" "Zelená, zelená..."(11.10.2007)

Jasně, je to papundekl a Vladyka jako princ je úlet, ALE! Podle mě jde o nejvtipnější českou televizní (dvoj)pohádku. Někomu možná vadí písničky, ale já jsem si na ně od dětství tak zvykl, že na ně nedám dopustit. Navíc výborně doplňují děj a Píseň Babetky se stala hitem všech (nejen) dětských diskoték! A zpívají je na playback opravdoví zpěváci s dobrým hlasem. Děj je navíc poměrně originální - dost neobvyklý souboj znuděných princezen o jednoho nafoukané princátko, kterého jim vyfoukne zrcadelnice. Co ale dělá z této milé pohádky opravdový šlágr jsou výstupy tria král (Nárožný), královna (Bohdalová) a komoří (Bedrna). Nemůžu si pomoc, ale hlášky Bedřicha zvaného Spěšný (Směšný x Úspěšný) mě dostávají do kolen. Plus výstup tria Cízler, Dvořák, Jegorov a výsledek je téměř dokonalý. Už nebud zdržovat - moje nejoblíbenější filmové pohády (s pokračováním).(29.12.2010)

Střídání laskavého humoru s cynickým mi vždycky dokázalo zvednout náladu víc než cokoli jiného:) A navíc načančaná Babetka je dneska už něco jako symbol, no ne? Ukázka toho, jak může papundekl ve spojení s fajnými kostýmy a sympatickými hrdiny fungovat i v doprovodu takových všelijace více či méně snesitelných písniček. A proč vlastně nedat 80%, byť je to tak trochu takové to "guilty pleasure". Ale jenom trochu, však vzpomeňte na pana Nárožného a paní Bohdalovou jako královský pár:)(15.5.2003)

• - Postava moudrého vychovatele Matěje byla psána na tělo Vladimíru Menšíkovi. Jeho zdravotní stav mu ale nedovolil se natáčení zúčastnit, a tak byl nahrazen Karlem Černochem. (Fenk)

• - V závěrečných titulcích mezi herci je Jiří Císler uveden jako Jiří Cízler. (bomber7)

• - Vlastním hlasem ve filmu zpívá pouze Karel Černoch. Za Ivanu Andrlovou zpívala Iveta Bartošová, za Miroslava Vladyku Marcel Zmožek, za Jiřinu Bohdalovou Jitka Zelenková, za Jarmilu Švehlovou Heidi Janků a za Jaroslavu Kretschmerovou Marcela Holanová. (MahYa)