Co takhle svatba, princi? (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1986, 90 min

• WANDRWALL

Oženit prince jen proto, že rád šermuje a občas něco rozbije? Proč ne. Úkoly, které princezny dostávají je jasně selektují. Úkoly jsou to snadné, ale pro princezny obtížné, neb jejich kvalita není vysoká. Nepřipomíná vám to dnešek? Mě ano. A tak jim v pohádce musí pomáhat služebná Běla, neb jinak by nestačily. Dneska jim mená kdo pomáhat, je demokracie a mohou si najít základní informace sami a formovat se sami.(30.8.2010)

Tak trochu jsem z téhle pohádky rostl (ale potichu, protože jsem na ni koukal s ženou a zrovna tato je její oblíbená). Dabování písniček bylo o to nesnesitelnější, oč byli herci neschopnější do písniček správně otvírat pusu. Podobně na tom byl kompars, který neuměl slova, a tak jen tak naprázdno otvíral ústa, jako že zpívá. Alespoňže ten Černoch se odzpíval sám. Globálně však nic extrémně špatného ani dechberoucího... 60%(27.12.2014)

Tuto pohádku mám velmi rád. Skvělí herci (možná trošku otravný Nárožný) a velmi povedené písničky zdobí tuto televizní pohádku. I prakticky jen ve dvou studiových místnostech lze natočit laskavý příběh o lásce a jejích trampotách, která neustále baví i dojímá. Herecké obsazení je nejen vynikající, ale herci své role také pěkně hrají, snad i díky vtipně napsaným dialogům.(24.12.2010)

„Babetka se píchla a bolí ji to.” Jiří Adamec platil vždy za solidního televizního tvůrce, nikdy díru do světa neudělal, ale vesměs nezklamal. Tady občas použil horkou jehlu, takže dějově je to místy slušný guláš, každopádně každý si pamatuje hlavně hudbu Jiřího Zmožka, střídání laskavého humoru s tím lehce cynickým a velká herecká jména, která si své role nadmíru užívají.(24.12.2017)

První pohádka, kde se mi nelíbili písničky. Příběh se mi také dvakrát nezamlouvá a ty kostýmy ... jsou otřesné. Královské duo je ovšem ohromné. Král, který se nemůže dopočítat a královnu zase zajímá jen móda (Ovšem jestli princezna Tavinská se předvede zase v manchesteru, tak já puknu smíchy!) . Líbací scény komořího královny jsou nezapomenutelné.(18.2.2008)

• - Postava moudrého vychovatele Matěje byla psána na tělo Vladimíru Menšíkovi. Jeho zdravotní stav mu ale nedovolil se natáčení zúčastnit, a tak byl nahrazen Karlem Černochem. (Fenk)

• - V závěrečných titulcích mezi herci je Jiří Císler uveden jako Jiří Cízler. (bomber7)

• - Vlastním hlasem ve filmu zpívá pouze Karel Černoch. Za Ivanu Andrlovou zpívala Iveta Bartošová, za Miroslava Vladyku Marcel Zmožek, za Jiřinu Bohdalovou Jitka Zelenková, za Jarmilu Švehlovou Heidi Janků a za Jaroslavu Kretschmerovou Marcela Holanová. (MahYa)