Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Psychologický film režisérky M. Pavlátové vypráví o vzájemném hledání partnerské harmonie, o tichém trápení a rozechvělých očekáváních, o únavě, kterou toto napětí způsobuje, o touze po plnosti života. Klavíristka Eva (Z. Stivínová) následuje svého manžela, hudebníka a skladatele, do malé vesnice na slovensko-maďarském pomezí. Zatímco Peter (P. Bebjak) má ve zdejším prostředí klid na autorskou práci, Eva jako interpretka marně hledá uplatnění. Cítí se být odtržená od rodiny, od přátel i od důvěrně známého pražského prostředí. Jejich vztah je konfrontován s osudem rozvedené Márie (J. Hubinská) a její dvanáctileté dcery, které se nastěhují do domku na pozemku manželů... (Česká televize)

(více)

Recenze (34)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Zase som na csfd náhodou narazil na film, na ktorý som už dávno zabudol. Spomienky sú už mlhavé, ale príjemné. Je škoda, že takto civilné a uveriteľné čs filmy sú stále skôr raritou a že ak sa raz za čas natočia, tak sa na ne aj rýchlo zabudne. V televízii na tento film narazíte iba veľmi zriedka. 70% a v dobe, keď som ho videl, aj viac. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Škoda, že je film natočen digitální technologií, která působí jako by si to režisérka Pavlátová natáčela na domácí videokameru. Také střih není zrovna nejšťastnější, občas je hodně divoký a zbrklý a scény tak zůstávají nedokončeny (nezodpovězeny). Jinak se mě scénář o klavíristce (Stivínová) a hudebním skladateli (Bebjak), kteří prožívají partnerskou krizi na hranicích Maďarska se Slovenskem docela líbil a nebýt té laciné kamery, mohlo to dopadnout lépe. ()

Reklama

maxi6 

všechny recenze uživatele

Velice dobře zvládnuté téma o psychologii a mezilidských vztahů čechoslováků na malé slovensko-maďarské vsi. Vše je založeno na drobných věcech příběhu, Stivínová a Hubinská zde ze sebe vymáčkly opravdu co mohly. Kamerou natočen příjemný snímek, střihově však divák místy ztrácí orientační přehled. Celkem příjemná podívaná, pokud se soutředíte a necháte se vtáhnout do děje. Pokud ne, pak je to vše o ničem..... ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

(LFŠ 2022) Nevěrné hry nenabízí příběhově nic, co bychom neviděli dříve už jinde (a lépe zpracované), i tak ale nelituji, že jsem tento nenápadný film zhlédl. Herecké výkony Stivínové a Bebjaka byla uměřené jejich postavám, nejvíce mě ale překvapila malá Kristína Svarinská - bavilo mě sledovat její dětský, ale nadmíru vnímavý pohled na události okolo sebe. Někdy musí člověk získat odstup, aby zjistil, že to, co opustil, je ve výsledku přesně to, co v životě potřebuje. ()

meave 

všechny recenze uživatele

O hudbe, priateľstve, láske, nevere, ignorácii a živote na cudzej dedine. Veľa sa zmestilo do tohto príbehu o obyčajnom živote, ktorý prežívajú mnohí z nás. Vo vzťahoch, ktoré nie sú zlé, iba strácajú hravosť a pozlátko. Nahraditeľné veci sa núkajú na dosah a poskytujú blískavú predstavu budúcnosti. Má však cenu porovnateľnú s hĺbkou alebo ju nahradia hry? ()

Galerie (5)

Zajímavosti (5)

  • Film sa natáčal v lokalitách obce Kamenín v okolí Štúrova a v maďarskom Ostrihome. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)
  • Film mal premiéru 29.3.2003 v Štúrove. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

Reklama

Reklama