Nevěrné hry

Faithless Games

(festivalový název)

Česko / Slovensko, 2003, 93 min

• ripo

Najhoršia možná kombinácia filmu je, ak je slovenský, zo súčasnosti, psychologický, s prvkami drámy a kríze v manželstve. A toto je tá kombinácia. Sorry .....(1.1.2006)

Nepravem opomijene psychologicke drama s vybornou Stivinovou v hlavni roli. Ze zivota jedne rodiny, ve kterem se mozna vidi nejeden pozorny divak. Civilni herecke vykony, dobre napsane postavy a zajimave prostredi dela z tohoto filmu nadprumerne tuzemske drama.(1.5.2017)

Postavy se chovají povědomě a proto jsou velice věrohodné. Jsou i dobře obsazené a skvěle zahrané, ale jejich vzájemná interakce mne nedokázala dostatečně zaujmout. Zajímavé obrázky Martina Štrby jsou jednoduše dokonalé.(10.6.2003)

Úžasně civilní, o to ale přesvědčivější. Scéna klavírního duetu je něco neuvěřitelného.(15.7.2008)

O hudbe, priateľstve, láske, nevere, ignorácii a živote na cudzej dedine. Veľa sa zmestilo do tohto príbehu o obyčajnom živote, ktorý prežívajú mnohí z nás. Vo vzťahoch, ktoré nie sú zlé, iba strácajú hravosť a pozlátko. Nahraditeľné veci sa núkajú na dosah a poskytujú blískavú predstavu budúcnosti. Má však cenu porovnateľnú s hĺbkou alebo ju nahradia hry?(1.1.2006)

• - Film bol snímaný digitálnou technológiou, konkrétne kamerou DVCAM Sony DSR-PD150. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Film sa natáčal v lokalitách obce Kamenín v okolí Štúrova a v maďarskom Ostrihome. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Film mal premiéru 29.3.2003 v Štúrove. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)