poster

Nevěrné hry

 • anglický

  Faithless Games

  (festivalový název)

Drama

Česko / Slovensko, 2003, 93 min

 • lennyd
  **

  Klavíristka Eva (Zuzana Stivínová) následuje svého manžela (skladatele) Petera (Peter Bebjak) do zapadlé vesnice kdesi na slovensko-maďarské hranici. Peter zde nachází klid na svoji práci, ale pro "městskou" je zdejší prostředí terorem. Jazyková bariéra (obyvatelé moc slovenštinu neberou, češtinu už vůbec), problém s hledáním práce (příležitostné hraní v kostelech) a ochladnutí partnerského vztahu + návštěva temperamentního rodinného přítele Andreje - to vše dospěje k jedinému - milostnému románku právě s Andrejem... Těžce psychologický film Michaely Pavlátové mě svoji rychlostí (resp. pomalostí) děje uspával. Ani pokus o noční rej mě z ospalosti nevytáhl - postavy jsou (až na Andreje) dost nevýrazné (a v některých případech i zbytečné). Nejlepší scéna (kromě finálního klavírního duetu) je asi nakupování Evy v místním (= maďarském) obchůdku...(28.7.2008)

 • Autogram
  ****

  Manželstvo skladateľa a klaviristky by malo byť ideálne, ale potom sa vyvinie do stavu samota vo dvojici. Maďarsko-slovenská dedinka je krásnym prostredím pre únik z mesta, vôňu trávy bolo priam cítiť, ale Praha je Praha, umeniu praje oveľa viac. A nielen umeniu. Na takýto krátky film som sa veľmi dobre vcítil do viacerých postáv, ich konanie bolo prirodzené a podfarbené skvelou hudbou počas celého filmu. Aj tá hudba (Petr Hromádka) prispela k silným štyrom hviezdam, od takéhoto zabudnutého filmu som to nečakal. –––– Mal by som častejšie púšťať Evu do Prahy. Asi jej chýba. –––– Dobre robíš, že ju nepúšťaš von. Pekná ženská má sedieť doma na riti. –––– Nevážite si to, čo máte. Nemáte starosti a tak si komplikujete život. –––– Nikdy! Nikdy sa nevydám.(29.11.2016)

 • Zuzanka
  *****

  Tak opravdové, naprosto autentické drama a kousek života, který možná prožívá více méně spousta z nás.Zuzana Stivínová opět výborná. A ano ať se nám to líbí nebo ne, pokud hledáme jinde je to proto, že si nevážíme toho co máme a když k tomu nepociťujeme žádné to štěstí je to o to snadnější. Dostali jsme batoh a nikdo neřekl, že to bude jednoduchý no.(2.5.2017)

 • maxi6
  ***

  Velice dobře zvládnuté téma o psychologii a mezilidských vztahů čechoslováků na malé slovensko-maďarské vsi. Vše je založeno na drobných věcech příběhu, Stivínová a Hubinská zde ze sebe vymáčkly opravdu co mohly. Kamerou natočen příjemný snímek, střihově však divák místy ztrácí orientační přehled. Celkem příjemná podívaná, pokud se soutředíte a necháte se vtáhnout do děje. Pokud ne, pak je to vše o ničem.....(27.6.2004)

 • Anderton
  ***

  Zase som na csfd náhodou narazil na film, na ktorý som už dávno zabudol. Spomienky sú už mlhavé, ale príjemné. Je škoda, že takto civilné a uveriteľné čs filmy sú stále skôr raritou a že ak sa raz za čas natočia, tak sa na ne aj rýchlo zabudne. V televízii na tento film narazíte iba veľmi zriedka. 70% a v dobe, keď som ho videl, aj viac.(19.10.2013)

 • - Film mal premiéru 29.3.2003 v Štúrove. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

 • - Pracovný názov filmu bol Únava. (Raccoon.city)

 • - Film sa natáčal v lokalitách obce Kamenín v okolí Štúrova a v maďarskom Ostrihome. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace