Série(3) / Epizody(18)

Policista kmene Navajo Joe Leaphorn (Zahn McClarnon) musí vyřešit sérii zločinů. Spolupracuje s novým zástupcem Jimem Chee (Kiowa Gordon), který se do rezervace vrátil poprvé od dětství. Společně čelí zlým silám, pozemským i nadpřirozeným. (mac000)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (13)

Dark Winds (2022)

1. seria: Priemerny a k zaveru zial az prilis naivny pribeh v indianskej komunite Navahov. Posledne dve epizody moc pevne pokope vsak nedrzali. Zahn McClarnon so svojim vyrovnanym stoickym kludom sa tu hodi, nie tak zvysok zucastnenych. Dva-tri predvidatelne "twisty" so zlym bielym muzom a jednoducha romanticka linia. Pacil sa mi vsak treti diel, ktory je takmer cely venovany indianskym tradiciam. Netusim, nakolko bol autenticky, ale zabavil. A aby som neopomenul, obcas nejake to "samanske urieknutie". :) Oddychovka pre nenarocnych, za mna cajicek.       2.seria: Opat ta pomalo plynuca krimi v indianskej rezervacii, tentokrat vsak s posahanejsim zaporakom. Tretia a zaverecna epizoda su na jasne stvorhviezdie, zvysok, zial, iba priemer.  Sice neurazia, ale mozu nudit, ci iritovat svojim klise a mnohe zo scenara sme videli uz v inych kuskoch. Kvitujem niektore domorode zaujimavosti a i novinarsku vedlajsiu liniu suvisiacu s indianskymi mladymi matkami. 60% ()

Season 1 (2022) (S01)

Priemerny a k zaveru zial az prilis naivny pribeh v indianskej komunite Navahov. Posledne dve epizody moc pevne pokope vsak nedrzali. Zahn McClarnon so svojim vyrovnanym stoickym kludom sa tu hodi, nie tak zvysok zucastnenych. Dva-tri predvidatelne "twisty" so zlym bielym muzom a jednoducha romanticka linia. Pacil sa mi vsak treti diel, ktory je takmer cely venovany indianskym tradiciam. Netusim, nakolko bol autenticky, ale zabavil. A aby som neopomenul, obcas nejake to "samanske urieknutie". :) Oddychovka pre nenarocnych, za mna cajicek. ()

Monster Slayer (2022) (S01E01)

Zavan exoticna a sucheho pustneho vzduchu. Vecne stoicky kludny a necitatelny Zahn McClarnon je v celku uveritelny a klise spupneho bieleho muza tiez moc nerusi. Voci urieknutiam som vsak trosku skepticky, hoci respektujem komunitne zvyky, zvlast kultury, ktorej nerozumiem. Uvidime, co nam naserviruju a ci to nebude prvoplanovy gulas. Ten zaver to vsak celkom zamotal, takze som celkom zvedavy. Priemer. ()

The Male Rain Approaches (2022) (S01E02)

"Ctihodny otec" mi hned na zaciatku prisiel akysi prilis "do oci bijuci". :) Zatial je to celkom zaujimave, zvlast dovod tej "shanky" po obrazteku kaktusa. ()

K'e (2022) (S01E03)

Dej venovany zajimavym tradiciam v indianskej komunite a zaver trochu toho mystery s "ciernou vdovou". Zenuska je sice mila a starostliva, ale to idealizovane samaritanstvo mi neprislo realne. Vdaka tomu vsak mila a pozitivna epizoda. :) Nuz a policajna indianska romanca je uz len ocakavana vedlajsia linia. ()

Hooghandi (2022) (S01E04)

Dost to zadrhovalo pri "streleckej scene", ale pribeh ako taky zatial este drzi pokope. Hoci tymto dielom sa to dost vyrazne posunulo k naivite a indianskemu klise. Co je skoda. ()

Ha'íínlni (2022) (S01E05)

Opat troska nadprirodzena, hlasov a "zvlneneho obrazu". :) A stara dobra indianska postriezka na zaver. Cim to je, ze si staci nahodit tmavy oblek a na policjenej stanici mi bez problemov daju brokovnicu, ked poviem, ze som z FBI? :) ()

Season 2 (2023) (S02)

Opat ta pomalo plynuca krimi v indianskej rezervacii, tentokrat vsak s posahanejsim zaporakom. Tretia a zaverecna epizoda su na jasne stvorhviezdie, zvysok, zial, iba priemer.  Sice neurazia, ale mozu nudit, ci iritovat svojim klise a mnohe zo scenara sme videli uz v inych kuskoch. Kvitujem niektore domorode zaujimavosti a i novinarsku vedlajsiu liniu suvisiacu s indianskymi mladymi matkami. ()

Na'nilkaadii (2023) (S02E01)

Myslel som, ze mam naladu, zacat pozerat druhu seriu, tejto pomalo plynucej krimi v pustnej indianskej rezervacii. Ale jej otvarak ma teda nenavdanil. Zvlast, ked v nom bol par do oci bijucich "preslapov". Dam tomu ale este sancu. ()

Antigonish (2023) (S02E03)

Slusna cast, konecne na urovni thrilleru. Prihoda o praprastrykovi jeho utrpnom putovani a poslednom skazenom jedle, ktore ho nakoniec zabilo bola silna. Casto sa stava i teraz, ze nezistna pomoc byva velmi casto ponuknuta a zneuzita...dosledkom je, ze mnohi z nas ju uz potom nikdy neponuknu...stara indianka nebude nadsena, ked sa prebudi. ()

The March (2023) (S02E04)

Klise z najstarsich. Kedze som ho videl pouzite prilis mnohokrat, neoslovila ma spanila "jazda" serifa a zlocinca v pustine, spajanych len povrazom. Ano, bolo to o moralke a prekonavani pudu pomsty zoci-voci niekomu, kto vam je odporny, ale to kazdy citlivejsi divak plne chape. Prislo mi to lacne. Kvitujem skor citlivejsiu liniu s detmi domorodeho obyvatelstva a povodnu detektivnu liniu prachacov z haciendy. Co bol vsak prijemny "touch" bol zaverecny staredown pomedzi mreze a s tikotom hodin prerusujucich ich vycerpany dych. Ta scena bola genialna a neposobila smiesne, co je hlavne. Ta bola na plny pocet. Epizoda vsak cca. 65%  :) ()

Black Hole Sun (2023) (S02E05)

Pri prevozoch sa vzdy deju tie "najneocakavanejsie" nahody. Inak fajn. ()

Beauty Is Restored (2023) (S02E06)

"Times have change". "Times have, but things haven't". Mudry Leaphorn-ov tatino. V zavere prijemna melancholia a nakoniec i trocha optimizmu po predoslej "trudnomyselnosti". Pekny a dostojny zaver. ()