Snímka sa inšpirovala skutočným príbehom mladej desiatničky námorného vojska, ktorej jedinečná disciplína a puto s vojnovým psom zachránili mnoho životov počas ich nasadenia v Iraku. Po disciplinárnom konaní preradia desiatničku námorného vojska Megan Leaveyovú k jednotke psovodov, kde má upratovať po psoch. Vo výcvikovom stredisku K9 sa spriatelí s agresívnym psom Rexom a napokon dostane príležitosť, aby ho vycvičila na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Megan sa stane psovodom a spolu s Rexom úspešne dokončia viac než stovku vojenských misií. Všetko sa zmení, keď oboch zraní explózia ukrytej výbušniny v Iraku. Táto chvíľa ovplyvní ich ďalšie životné osudy. (TV JOJ)

Gmisiycs

Kdyby to nebyla trapárna o záchraně čokla, ve stylu EU a celé bezuzdně ochranářské planety, čokla, který byl ještě před pár lety na seznamu jatečních zvířat, čokla jehož tisíce soudruhů měsíčně jsou celosvětově utráceni, dal bych víc hvězd. Ta současná všeobecná správnost mě navýsost sere. Chtěl jsem dát odpad, ale bojové scény byly přece jen pěkně zpracované. Takže půl filmu je za 5, půl filmu je odpad. PS: Fakt mne nezajímá jak roztomilý čumáček má živočich. Od mala žeru tuny mrtvých zvířat a na staré koleno se rozněžňovat nehodlám. ()

Ajbell

Bez toho aby to bol prevratný film, znovu sa ma dotkla láska človeka a jeho miláčika, teraz však v armádnom prostredí. Po neustálom snažení adaptovať si svojho psa konečne svitlo na lepšie časy a Megan znovu naslae zmysel svojho života. Fakt, že tak tomu skutočne bolo dokazuje, ze láska človeka k svojmu miláčikovi má zmysel a je bez hraníc. ()

PMU

Mno.. klasická "amerika".. dle mého laického názoru z tohoto příběhu šlo vytřískat více. Typický americký patos se nezapře ve více snímcích, ale z Megan Leavey to stříká na litry.. bohužel. ()

Safira2003

Mám rád filmy inspirované skutečnou událostí, mám rád filmy z prostředí války na východě, takže tenhle film je, jako dělaný mně na míru. Jeden z mála filmů, který u mě probudil emoce na tolik, že mi i slza ukápla. :-) ()