"Megan Leavey" je podľa mňa veľmi pekný film. Veľmi dobre vybudované puto medzi Megan a Rexom je skutočne highlightom filmu. A nakoľko sa na to filmu sústredí najviac, tak to veľmi dobre buduje atmosféru a pozerá sa na film veľmi príjemne. Kate Mara je vynikajúca vo filme. Časti z Iraku sú asi najzaujímavejšie, no rovnako super mi príde aj záverečná časť filmu, kde musí nájsť cestu k vlastnému šťastiu a bojovať za svoj život. Koniec koncov, viem pochopiť, že nebola po svojim skúsenostiach taká, ako predtým. Rovnako zaujímavé je na filme, že je to jeden z mála momentov, kde vidíme Toma Feltona v role klaďasa. A dokonca musím povedať, že jeho postava mi celkom prirástla k srdcu. Napriek tomu ako málo času mala na pľaci. Ale úplne to stačilo. Čo viac ešte môžem pochváliť? Tempo filmu ubieha skutočne skvele. Nie je to ani rýchle ani pomalé. A dokázal som z toho plne načerpať dostatok atmosféry a sledovať tie scénky so záujmom. Možno v úvode by som sa nesústredil toľko na to, ako Megan vedela veci pokaziť, no na druhú stranu ju to robí zaujímavejšou, ako keby bola perfektnou vojačkou. Ako celok vnímam film pozitívne. Má dobrú atmosféru, veľmi dobre využíva svoje silné stránky a puto medzi Megan a Rexom je skvelé. Keď som videl ešte roku 2015 trailer na film "Max", toto je film, ktorý som od toho čakal. Asi som si musel len nejaký čas počkať. Hodnotenie: A-(23.1.2018)

Uvěřitelnost. To je, oč tu běží. Moc mi nesedělo, že tak rychle by se vytvořilo pouto/přátelství/důvěra mezi vyplašenou vojandou a vojenským psem určeným pro vyhledávání výbušnin. Celkově byl proces sbližování se poměrně zrychlený (scvrknutý výcvik), stejně jako s fragmenty z mise se mělo pracovat lépe. Protože pak to vypadá, že pouze na základě jediné akce (přitom to tak nebylo) se americkým vojákům sypou purpurová srdce a další vojenská ocenění. A záhy Kate Mara brečí do polštáře, jako kdyby v Iráku ztratila čtyři děti, o psa bojuje, jako kdyby ho sama porodila a darovala mu ledvinu. Nezesměšňuju samotný příběh, který se tak nějak skutečně stal, ale počínání tvůrců, kteří v některých místech postupovali zbytečně zkratkovitě a zejména v závěru nesmírně pateticky. Jednoduše jsem ono velikánské přátelství a věrnost z plátna necítil. Dá se říct, že dvě třetiny snímku jsem neměl příliš výhrad, ta poslední je ovšem k uzoufání nudná a vážně za hranou (Američané ovšem tyhle košaté happy-endy milují). Chtěli toho do dvou hodin vtěsnat zbytečně moc, skončili u slz a potlesku vestoje. Tak trochu od ženy pro ženy.(1.10.2017)

Sekvence z výcviku a z války měly něco do sebe, ale následné skoro hodinové lkaní nad nemožností adoptovat psa mě dojímalo podobně jako bědování bezdomovců, že nemají drobné na krabicák. Přitom to potenciál mělo velký, akorát se tvůrci víc soustředili na vztah holky se psem, což mi bylo u prdele. 60%(5.7.2018)

Oceňuji námět filmu, že si člověk uvědomí jak důležitou roli hrají psi v naší společnosti a že si zaslouží náš respekt. Ovšem přišlo mně že tvůrci až příliš spolehají právě na náměť, ale udělat z něj jějaký kloudný příběh to se příliš nezadařilo, herecké výkony taky nejsou zrovna kdovíjaký zázrak, takže tohle ty hvězdičky jsou vysloveně má děkovačka všem těm psím šampionům, který nasazují svoje životy za naše bezpečí v boji proti teroristům.(25.3.2018)

Přišlo mi to, jak kdyby to někdo přetáčel rychle dopředu. Do armády se dostala rychle, těžké zkoušky, aby jí přijali do oddělení psovodů byly brnačka, kde jako první dostala místo psa plechovku po zranění jednoho z vojáku jí dali nejostřejšího psa Rexe německého ovčáka, který pochází z Německa a já jsem Megan z New Yorku. Další snímek, který se snaží hrát na city a poukazuje, že nejlepším přítelem člověka je pes. Dávám 80%(28.3.2018)

• - Herečka Kate Mara (Megan Leavey) a skutočná Megan Leavey sa obe narodili v roku 1983 v New Yorku. (pkno)

• - Spoiler: Skutočný Rex (armádny volací znak Echo 168, alebo E168) sa narodil v apríli 1999 a zomrel 22.12.2012. (De Large)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. května 2017 na filmovém festivalu Montclair v USA. (Stoka)