Na to, že psi patří v mém žebříčku k vůbec nejneoblíbenějším zvířatům, jsem zde tento fakt dokázal překousnout a naprosto se ponořit do děje. Respektive vnímat to pouto mezi člověkem a zvířetem a po celou dobu držet palce. Příjemné, pozitivně laděné drama s uspokojivě napínavými prvky. 75%(11.3.2018)

Nepřesvědčilo mě to... Taková láska a to závěrečné setkání? Takhle se pes, kterej dlouho neviděl svýho páníčka nechová. Rexík vypadal, jako by trpně držel a už už čekal, až dostane cukřík a bud moct odběhnout. Nebylo to uvěřitelný asi i proto, že to bylo strašně zkratkovitý, psychologický posun postav je fajn, když jim dáte čas a prostor. Jsem si jistá, že bych si byla příjemně užila jak chvíle sbližování se psem na cvičáku i operace v terénu, kupodivu i vztah s Mendesem nebo jak se jmenoval (a to je divný, rotože obecně mě tyhle věci spíše překážejí) Prostě bych si to užila víc, kdyby to bylo delší a propracovanější. Takhle to byl jenom letmý přelet nad psí boudou bez šance na vplyutí do děje....(2.10.2017)

• Othello

Na konci jsem čekal, že by se třeba mohl objevit ještě Nicolas Winton. Jinak i přes snahu a poměrně schopnou režii a dramaturgii, byla Megan předem prohranou válkou, protože problém je v samotném námětu. Samotná hrdinka nemá za sebou tolik filmově nosných situací, vztahů a samotná není nijak zvlášť zajímavá. Tématem je zde akorát role armádních psovodů a vynášení jejich schopností. Na to ale nestačí jednoduchá hrdinsko-životopisná metoda, postavená na jedné osobě a film to líp neumí.(17.11.2017)

Sekvence z výcviku a z války měly něco do sebe, ale následné skoro hodinové lkaní nad nemožností adoptovat psa mě dojímalo podobně jako bědování bezdomovců, že nemají drobné na krabicák. Přitom to potenciál mělo velký, akorát se tvůrci víc soustředili na vztah holky se psem, což mi bylo u prdele. 60%(5.7.2018)

Dalsi citovo vydieracsky film v ktorom zomrie pes alebo jeho pan? Nie, nebojte sa. Je to skôr taky poucny film v ktorom zistime aky narocny vycvik musia absolvovat psi a ich psovodi, ktori sluzia v armade pri vyhladavani bômb. Cele to sledujeme z pohladu mladej hrdinky Megan, ktora ma uz po krk zivota v zapadakove a tak vstupi do armady, kde ju zaujme prave praca so psami. Prva polovica filmu venujuca sa vycviku a naslednej misii v Iraku je velmi zaujimava. Potom ale dôjde k rozdeleniu Megan, ktora odide z armady a jej psa Rexa a tak sledujeme o dost menej zaujimavu jej liniu v ktorej najprv hlada, co bude robit dalej a nakoniec zacne bojovat za to, aby jej armada dala Rexa po jeho vyradeni z armady. To prekvapivo vo mne ziadne velke emocie a dojatie nespôsobilo, takze po skvelej prvej polovici ta druha vo mne vyvolala vlazne pocity. Ale ako celok je to zaujimavy film, ktory sa oplati vidiet nielen psickarom, ale snad nebudu trpiet ani milovnici odpornych kocurov a podobnych hnusnych domacich zvierat. 7/10.(3.9.2017)

• - Spoiler: Ve skutečnosti se Rex s Megan setkali až po šesti letech a půl roku na to Rex zemřel. (Martrix)

• - Skutečná Megan Leavey si ve filmu zahrála malou roličku, jako instruktorka výcviku č. 3. (Martrix)

• - Megan Lavey (Kate Mara) sa po prvej rotácii vrátila domov v čase Vianoc, pričom na zemi aj bolo trochu snehu (umelého), no vegetácia na záberoch bola v rozkvete. (De Large)