No do prdele! Jak to byl ze začátku hezký film, tak se změnil v hrůzostrašný amerikanistický výplach. To jako né... Mám rád sentimentální filmy, ale čeho je moc, toho je příliš. Opět zde máme zdeptanou Američanku, která po nabytí sebevědomí je schopna ovlivnit celý národ a za "standing ovation" všech zúčastněných dosáhne svého cíle. Chce se mi blejt...Fuj! Nakonec ale ty tři hvězdičky dávám. Svým způsobem je film natočený dobře a rozhodně nenudí. Pasáže z výcviku a z Iráku jsou excelentní. Ale ten závěr... no, to už jsem zmínil výše. Co se týče herců, Katamarán mám od Ironcladu celkem rád a patrně ona byla hlavním důvodem, proč jsem film nakonec zhlédl. Rozhodně ale nezklamala.(28.10.2017)

Film, který asi neprorazí nikterak do světa, ale mě dokázal zaujmout a zpříjemnit mi den těmi 116 minutami. Nevím, jak moc se odchyluje filmový průběh od reálného příběhu, ale pochopil bych, že si toho autoři ani moc nemuseli dokrašlovat. Kate Mara se vcítila do své role, její emoce jsem jí věřil a v mnoha chvílích jsem jí přál shledání s Rexem. První polovina se rozjíždí pomalu ale jistě, perfektně vykresluje vztah mezi pánem (zde paní) a psem, jejichž pouto se tak snadno nepřetrhne. Ta věrnost psa je stejně dechberoucí. Akčních sekvencí se zde moc nenajde, ale ta pořádná válečná vřava se nakonec přeci jen dostaví, a věřte, že je perfektně natočená, svištění kulek kolem hlav hlavních protagonistů jsem prožíval společně s nimi. Druhá půlka nabourává citovou složku diváka, ale nepřesahuje to tu pomyslnou čáru, za kterou by spíše připomínalo frašku. Kromě hereckých výkonů (potěšila minirole Feltona, i v těch pár sekundách předvedl slušný výkon) se film blýskne i na poli dialogů, jež si základají na vážnosti, což není vždy sázkou na jistotu, ale zde se to vydařilo ukočírovat. Hezký válečný film, ke kterému by se ani ty krvavé scény nehodily. Za mě dávám 81 %(23.3.2018)

Nie som vyslovene sklamaný, ale určite sa z tohto zaujímavého životopisného príbehu o láske zvieraťa k človeku dalo vyťažiť podstatne viac. Moc uťahané a často zbytočne komótne čoho dôsledkom bol výrazný pokles na atraktivite a pútavosti snímku. A určite by som sa tejto výnimočnej dvojici venoval trochu podrobnejšie a z ich spoločného života by som divákovi ukázal viac, hlavne v tých vojnových podmienkach. Tam len mesiace plynuli, plynuli a ani sa človek nenazdal a za pár minút boli doma. A práve to bola tá najzaujímavejšia časť. Posledná tretina snímku už je len o tom, ako sa Megan snažila adoptovať toho psíka, čo ale bohužiaľ často skĺzavalo k nude. Lepší priemer. 65/100(14.9.2017)

Kate Mara a její pes, co chcete víc? Respektive právě ne její. Od prvního traileru toto dojemné drama opatrně vyhlížím a jakožto na zapřísáhlého pejskaře to na mě prostě funguje. Naštěstí se hlavní výcvik scvrknul na pětiminutovku (viděli jsme to milionkrát) a jde se rovnou do akce. Do akce, která svou syrovostí a nekompromisností dokáže zničit víru v přátelství mezi vojenským psem a mariňákem. A diváka vyplivne až s nástupem závěrečných titulků.(30.8.2017)

Není to zlé, zároveň prostoru, aby návaznosti byly věřitelné zbylo mnoho. Přátelství mezi psem a Megan nepůsobí moc silně, její vztah s kolegou je takový nijaký,.... jednoduše to na mě nepůsobilo věrohodně, abych to hercům věřil. Prostě si to na to hrálo a v případě, kdyby se režie ujal někdo zkušenější či s větším talentem, mohlo to být super.(17.2.2019)

• - Skutečná Megan Leavey si ve filmu zahrála malou roličku, jako instruktorka výcviku č. 3. (Martrix)

• - Spoiler: Ve skutečnosti se Rex s Megan setkali až po šesti letech a půl roku na to Rex zemřel. (Martrix)

• - Spoiler: Skutočný Rex (armádny volací znak Echo 168, alebo E168) sa narodil v apríli 1999 a zomrel 22.12.2012. (De Large)