Rozpočet $-miliónovTržby USA $13,406,883Tržby Celosvetovo $13,436,000▐ Kate Mara je len také herecké ucho na prvý pohľad ale tu mala šťastie ne výber úlohy nestratila sa, dobre zapasovala. Vojnová dráma, ktorá sa zameriava na výcvik psovodov je pútavo natočené, má to ten správny náboj melodramatu. /75%/(10.10.2017)

Chudobnou realizaci, jako kdyby nebylo na pořádnou atraktivní/akční scénu, dohání film v tom, že jej realizoval někdo, koho příběh vojáka v sukních a jeho věrného druha Žeryka opravdu zajímal. A dále je zde náhled na poslání na bojišti, o němž mnoho diváků nemá povědomí. Tenhle námět je v podstatě něčím nový. To jsou tedy hlavní klady filmu. Najdou se však zápory, které nelze přehlédnout. Kdo není pejskař, se bude maličko nudit. A dále jsem měl pocit menšího souznění Kate Mary se čtyřnohým Ovčáčkem. Na její roli by se jistě našly i lepší herečky. Skutečná Megan Leavey na filmu participovala. Největší problém vyvstal ale s dialogy, které jsou místy až příšerné. V podstatě v nich byl jen americký duch, patos, smysl pro vlastenectví, což režijně bylo podbarveno salutováním a hrdinským opěvováním. Film je přístupný, nemá tedy žádné drastické scény. Jeho obyčejný průběh je také dán tím, že vychází ze skutečných událostí. A je vždy poměrně kuriózní, když na režijní sesli filmu z vojenského prostředí usedne žena, což je právě tento případ. Gabriela Cowperthwaite sice nevyužila zajímavého námětu úplně naplno, dokázala ale zprostředkovat příběh z náročného iráckého terénu celkem v pohodově citlivé formě, která nepřekračovala běžný rámec slzopudných dojáků, kdy se zvířecí mazlíčci, co si odsloužili službu vlasti, dožívají svého důchodu v láskyplném náručí svých khaki paniček. Čest těmto hrdinným Ovčáčkům. 7/10(7.6.2018)

O silném poutu zvířete a člověka, bylo natočeno hodně filmů. Megan Leavey je o válečné psovodce. Dozvíme se něco málo o Megan, jak se dostane k armádě a následně se děj odehrává v Iráku, odkud si odveze ona i její Rex traumatizující zážitek. Jejich cesty se pak rozdělí a... . Ta část, než se Megan dala dohromady s Rexem, mi nevadila. Přestože jde o vojenské prostředí, je to natočeno vcelku civilně. I proto pak působila mise v Iráku velmi věrohodně. Žádné propagandistické kecy, žádná přepálená akce...ale velmi napínavá hodina, která vygraduje už zmiňovaným incidentem. Poté co se děj přesune zpět do států, už je to trochu nuda. Samozřejmě jsem Megan i Rexovi dál fandil, ale bylo zřejmé, jak to dopadne...jinak by se o tom přece netočil film, že? No a závěr už byl vysloveně americký...myšleno nejen natočeno, ale nejspíš i podle skutečnosti. Megan Leavey by slušela kratší stopáž, ale nenapadá mě, kde by se mělo ubrat. Celkově jsem spokojený, přestože tyto cityvyděračský filmy o zvířatech, moc rád nemám.(18.3.2018)

Film, který asi neprorazí nikterak do světa, ale mě dokázal zaujmout a zpříjemnit mi den těmi 116 minutami. Nevím, jak moc se odchyluje filmový průběh od reálného příběhu, ale pochopil bych, že si toho autoři ani moc nemuseli dokrašlovat. Kate Mara se vcítila do své role, její emoce jsem jí věřil a v mnoha chvílích jsem jí přál shledání s Rexem. První polovina se rozjíždí pomalu ale jistě, perfektně vykresluje vztah mezi pánem (zde paní) a psem, jejichž pouto se tak snadno nepřetrhne. Ta věrnost psa je stejně dechberoucí. Akčních sekvencí se zde moc nenajde, ale ta pořádná válečná vřava se nakonec přeci jen dostaví, a věřte, že je perfektně natočená, svištění kulek kolem hlav hlavních protagonistů jsem prožíval společně s nimi. Druhá půlka nabourává citovou složku diváka, ale nepřesahuje to tu pomyslnou čáru, za kterou by spíše připomínalo frašku. Kromě hereckých výkonů (potěšila minirole Feltona, i v těch pár sekundách předvedl slušný výkon) se film blýskne i na poli dialogů, jež si základají na vážnosti, což není vždy sázkou na jistotu, ale zde se to vydařilo ukočírovat. Hezký válečný film, ke kterému by se ani ty krvavé scény nehodily. Za mě dávám 81 %(23.3.2018)

Filmový príbeh o vzťahu mladej ženy vojačky k psovi (a naopak) prvá polovica rozhodne lepšia, aj keď vytýkam prácu trénera psov pri nakrúcaní (pes sa často od hlavnej predstaviteľky odvracal a pozeral mimo (na pokyny trénera). Škoda v tejto pasáži mali filmári troška viac pridať a nevenovať toľko času a priestoru adopcii psa. U mňa veľmi dobrá trojka.(7.11.2017)

• - Spoiler: Skutočný Rex (armádny volací znak Echo 168, alebo E168) sa narodil v apríli 1999 a zomrel 22.12.2012. (De Large)

• - Skutečná Megan Leavey si ve filmu zahrála malou roličku, jako instruktorka výcviku č. 3. (Martrix)

• - Rex odslúžil v americkej armáde tri rotácie, spolu 11 575 pracovných hodín a prehľadal okrem iných objektov viac ako 6 220 vozidiel. (De Large)