Sekvence z výcviku a z války měly něco do sebe, ale následné skoro hodinové lkaní nad nemožností adoptovat psa mě dojímalo podobně jako bědování bezdomovců, že nemají drobné na krabicák. Přitom to potenciál mělo velký, akorát se tvůrci víc soustředili na vztah holky se psem, což mi bylo u prdele. 60%(5.7.2018)

Na to, že psi patří v mém žebříčku k vůbec nejneoblíbenějším zvířatům, jsem zde tento fakt dokázal překousnout a naprosto se ponořit do děje. Respektive vnímat to pouto mezi člověkem a zvířetem a po celou dobu držet palce. Příjemné, pozitivně laděné drama s uspokojivě napínavými prvky. 75%(11.3.2018)

Kate Mara a její pes, co chcete víc? Respektive právě ne její. Od prvního traileru toto dojemné drama opatrně vyhlížím a jakožto na zapřísáhlého pejskaře to na mě prostě funguje. Naštěstí se hlavní výcvik scvrknul na pětiminutovku (viděli jsme to milionkrát) a jde se rovnou do akce. Do akce, která svou syrovostí a nekompromisností dokáže zničit víru v přátelství mezi vojenským psem a mariňákem. A diváka vyplivne až s nástupem závěrečných titulků.(30.8.2017)

Uvěřitelnost. To je, oč tu běží. Moc mi nesedělo, že tak rychle by se vytvořilo pouto/přátelství/důvěra mezi vyplašenou vojandou a vojenským psem určeným pro vyhledávání výbušnin. Celkově byl proces sbližování se poměrně zrychlený (scvrknutý výcvik), stejně jako s fragmenty z mise se mělo pracovat lépe. Protože pak to vypadá, že pouze na základě jediné akce (přitom to tak nebylo) se americkým vojákům sypou purpurová srdce a další vojenská ocenění. A záhy Kate Mara brečí do polštáře, jako kdyby v Iráku ztratila čtyři děti, o psa bojuje, jako kdyby ho sama porodila a darovala mu ledvinu. Nezesměšňuju samotný příběh, který se tak nějak skutečně stal, ale počínání tvůrců, kteří v některých místech postupovali zbytečně zkratkovitě a zejména v závěru nesmírně pateticky. Jednoduše jsem ono velikánské přátelství a věrnost z plátna necítil. Dá se říct, že dvě třetiny snímku jsem neměl příliš výhrad, ta poslední je ovšem k uzoufání nudná a vážně za hranou (Američané ovšem tyhle košaté happy-endy milují). Chtěli toho do dvou hodin vtěsnat zbytečně moc, skončili u slz a potlesku vestoje. Tak trochu od ženy pro ženy.(1.10.2017)

SPOILER: Čekala jsem víc.. "Megan Leavey" je přesně ten druh filmu, který hrozně hřeší na síle tématu a dlabou na propracovanějším zpracování.. Prostě pes hrdina, sexy kost a nějak ten děj na nich utáhneme.. Prostě průměrný film, ze kterého se dala vytřískat daleko větší emoční smršť.. PS: Pejskaři, klidně na to mrkněte, ten pes neumře, fakt ;-)(26.4.2018)

• - Spoiler: Ve skutečnosti se Rex s Megan setkali až po šesti letech a půl roku na to Rex zemřel. (Martrix)

• - Spoiler: Skutočný Rex (armádny volací znak Echo 168, alebo E168) sa narodil v apríli 1999 a zomrel 22.12.2012. (De Large)

• - Medzi vojenské vyznamenania desiatničky Megan Leaveyovej (Kate Mara) patrí Purporové srdce (Purple Heart) za zranenie v boji, dvakrát udelená Medaila námorníctva a námornej pechoty za úspechy (Navy and Marine Corps Achievement Medal) s odznakom "V" udeleným za hrdinstvo, Stuha za bojovú akciu (Combat Action Ribbon), Medaila námornej pechoty za vzornú službu (Marine Corps Good Conduct Medal), Medaila za službu pre národnú obranu (National Defense Service Medal), Medaila za nasadenie v Iraku (Iraq Campaign Medal), Medaila za službu vo Vojne proti terorizmu (Global War on Terrorism Service Medal) a Stuha za službu na mori (Sea Service Deployment Ribbon). (koba)