Snímka sa inšpirovala skutočným príbehom mladej desiatničky námorného vojska, ktorej jedinečná disciplína a puto s vojnovým psom zachránili mnoho životov počas ich nasadenia v Iraku. Po disciplinárnom konaní preradia desiatničku námorného vojska Megan Leaveyovú k jednotke psovodov, kde má upratovať po psoch. Vo výcvikovom stredisku K9 sa spriatelí s agresívnym psom Rexom a napokon dostane príležitosť, aby ho vycvičila na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Megan sa stane psovodom a spolu s Rexom úspešne dokončia viac než stovku vojenských misií. Všetko sa zmení, keď oboch zraní explózia ukrytej výbušniny v Iraku. Táto chvíľa ovplyvní ich ďalšie životné osudy. (TV JOJ)

Tosi

Měla mě varovat ta americká vlajka na plakátu. Od začátku to totiž letí pěkně po americku....chudá holka z nefunkční rodiny, smrt nejlepšího kamaráda, nástup z trucu do armády, první kontakt se psem v životě, rychlokurs na psovoda a už je na misi v Iráku...následují hrdinství a slzy. Praví pejskaři se chytají za hlavu. Kategorie C, neboli pro evropana nekoukatelná sračka. ()

Ryuuhei

Na to, že psi patří v mém žebříčku k vůbec nejneoblíbenějším zvířatům, jsem zde tento fakt dokázal překousnout a naprosto se ponořit do děje. Respektive vnímat to pouto mezi člověkem a zvířetem a po celou dobu držet palce. Příjemné, pozitivně laděné drama s uspokojivě napínavými prvky. 75% ()

Johnny.ARN

Úplne klasická americká dráma. Nič zvláštne. Emócie, zvieratá, jedna bomba s prestrelkou. Začiatok lahko natiený charakter postavy, potom výcvik z rýchlika, nasadenie so spomínanou akciou a zvyšok už len boj za adopciu, psychické problémy a klasický happyend. Súcitné 3 z 5 ()

Yoshimitsu

Přišlo mi to, jak kdyby to někdo přetáčel rychle dopředu. Do armády se dostala rychle, těžké zkoušky, aby jí přijali do oddělení psovodů byly brnačka, kde jako první dostala místo psa plechovku po zranění jednoho z vojáku jí dali nejostřejšího psa Rexe německého ovčáka, který pochází z Německa a já jsem Megan z New Yorku. Další snímek, který se snaží hrát na city a poukazuje, že nejlepším přítelem člověka je pes. Dávám 80% ()

venison

SPOILER: Čekala jsem víc.. "Megan Leavey" je přesně ten druh filmu, který hrozně hřeší na síle tématu a dlabou na propracovanějším zpracování.. Prostě pes hrdina, sexy kost a nějak ten děj na nich utáhneme.. Prostě průměrný film, ze kterého se dala vytřískat daleko větší emoční smršť.. PS: Pejskaři, klidně na to mrkněte, ten pes neumře, fakt ;-) ()

JohnSmith

Moc pěkný film. Nečekal jsem, že to bude tak bezva. Nádherný vztah psa a psovoda a vůbec nevadí, že tím psovodem je pro mě nesympatická Mara. Nejsou tu žádné zbytečné proslovy ani scény. Lidské vztahy na minimu a v hlavní roli hlavně pes a jeho pán. Závěr pak byl dojemný a nebyl to žádný kýč. ()

bloodcountes

Nepřesvědčilo mě to... Taková láska a to závěrečné setkání? Takhle se pes, kterej dlouho neviděl svýho páníčka nechová. Rexík vypadal, jako by trpně držel a už už čekal, až dostane cukřík a bud moct odběhnout. Nebylo to uvěřitelný asi i proto, že to bylo strašně zkratkovitý, psychologický posun postav je fajn, když jim dáte čas a prostor. Jsem si jistá, že bych si byla příjemně užila jak chvíle sbližování se psem na cvičáku i operace v terénu, kupodivu i vztah s Mendesem nebo jak se jmenoval (a to je divný, rotože obecně mě tyhle věci spíše překážejí) Prostě bych si to užila víc, kdyby to bylo delší a propracovanější. Takhle to byl jenom letmý přelet nad psí boudou bez šance na vplyutí do děje.... ()

Mimomisu

Na city to hraje mene, nez jsem cekal, ale stejne je to dojak samozrejme. Slusne natocene i zahrane, bez hluchych mist. Vlastne jsem docela prekvapenej, ze o tom filmu slysim az ted, urcite to davalo vetsi smysl A Dog's Purpose ()

mira007

Můj první film věnovaný psovi. První polovina je příjemný film,kterému bych dal i pět hvězd - holčina s problémy v životě se srovná v armádě, kde se dá k psím vyhledávačům bomb a začne vést jednoho problémového komisaře Rexe a pak spolu odjedou do Iráku, kde se stanou hvězdama v oboru. Do zranění hlavní hrdinky je to hodně příjemný film a celkem to skládá zase další zajímavý střípek k tématu války v Iráku. V druhé polovině to spadne do průměru a těžký Ameriky, kde se řeší problém návrátivší veteránky což je celkem ok, ale hlavně její citové pouto k psíkovi, který se od ní kariérně oddělil a ona to řeší peticemi, interview v televizi a veřejnými akcemi - těžká Amerika. ()

Echelon1

Presladené a naivné. Taký rodinný vojnový film. Tomu sa hovorí kombinácia! Ale v hlavných úlohách pes a jeho panička. Takže, vadí to snáď? ()

anatheman

No do prdele! Jak to byl ze začátku hezký film, tak se změnil v hrůzostrašný amerikanistický výplach. To jako né... Mám rád sentimentální filmy, ale čeho je moc, toho je příliš. Opět zde máme zdeptanou Američanku, která po nabytí sebevědomí je schopna ovlivnit celý národ a za "standing ovation" všech zúčastněných dosáhne svého cíle. Chce se mi blejt...Fuj! Nakonec ale ty tři hvězdičky dávám. Svým způsobem je film natočený dobře a rozhodně nenudí. Pasáže z výcviku a z Iráku jsou excelentní. Ale ten závěr... no, to už jsem zmínil výše. Co se týče herců, Katamarán mám od Ironcladu celkem rád a patrně ona byla hlavním důvodem, proč jsem film nakonec zhlédl. Rozhodně ale nezklamala. ()

BOURQUE

Dojímavý príbeh o slečne, ktorá svoje šťastie našla v armáde v blízkosti neobyčajného psa „Rex“-a. Film slušne režírovaný a herecky pomerne dobre zvládnutý (na všetkých frontoch). Chcel som dať tri hviezdy, ale kvôli pomerne dobrej chémii medzi K. Marou a „Rex“-om dávam štyri. Pre psi mám slabosť, nemôžem za to! Osobné hodnotenie: 80% (***) ()

oli009

Scény mohly být dramatičtější, rodinná atmosféra syrovější, vztahy hlubší, doba strávená ve výcvikovém kempu a na misi v Iráku delší a boj Megan o Rexe urputnější a dojemnější. Tak si říkám, že na tenhle film by šlo napsat parádní jízlivou sarkastickou kritiku. Vlastně má film poměrně hodně nedostatků nebo spíš částí, ze kterých šlo vyždímat více. Ale mě se z těžko vysvětlitelných důvodů překvapivě opravdu líbil. Bohužel se nedokážu vyhnout srovnání s Mariňákem. Ten si jako hlavní záměr vytyčil ukázat, jakou nudu vojáci na misích zažívají, protože představa o tom, jak po sobě oba tábory dennodenně střílejí a vrhají se do nebezpečných akcí je mylná. Mendesův styl vyprávění mi ale příliš nesedl, protože jsem během sledování filmu prožívala stejnou nudu jako vojáci na misích a to by se asi stát nemělo. A tak jsem víc ocenila Megan Leavey, i přestože netvrdím, že je to film kvalitnější nebo lépe reflektující skutečnost. (Nicméně je zajímavé, že zde na ČSFD má lepší hodnocení Mariňák, ačkoli jak na IMDb, tak zejména na Rotten Tomatoes dostala víc hvězd Megan Leavey). Každopádně 2 hodinky uběhly jako nic a ačkoli přišla gradace už v polovině, film měl i poté stále co nabídnout. Zásluhu na tom bezesporu má postava Megan, která mi, jakkoli je to podivné vzhledem k jejímu chování a povahovým rysům, přirostla k srdci. Snad jen, že celý proces přípravy během výcviku i následné akce na misi mohly dostat víc prostoru. Je škoda, že film budí dojem, že Megan si na 2 týdny odskočila k armádě, kde za týden zvládla výcvik, během druhého misi v Iráku a mezitím se ještě stihla sblížit se psem, aby se pak následně po jedné nehodě rozhodla pověsit khaki na hřebík a dostala za to purpurové srdce. Její příběh by si určitě zasloužit víc než tohle zkratkovité zobrazení, ale nakonec jsem ráda i za něj. ()

P.J.2

V zásadě jde o průměrný biják ale čím rozhodně vyčnívá je prožitek. Jako celoživotní kynolog naprosto chápu a dokážu se ztotožnit s hlavní postavou. Pes jen nejlepší přítel, rodina a jeho oddanost je nepopsatelná. Jakmile si vytvoří pouto, už nelze zlomit a to je zde vykresleno přesně jak má být. Proto nesnáším filmy, kde zvířata trpí. Jsem rád že tento film existuje, i když musím souhlasit že v lepších rukách z toho mohl být kult. ()

Hpatrik

Krásný a dojemný příběh o vztahu mezi člověkem a psem. Je jen škoda, že filmů s touto tématikou je tak málo. ()

desade

Ja mám tiež rád zvieratá, ale nerozumiem slovnému spojeniu "pes - hrdina". Veď predsa tie psy nešli do vojny dobrovoľne. Naopak. Boli vycvičení, aby znížili riziko ohrozenia vojakov na úkor svojho. Neviem, či si jedn. armády vedú štatistiku prežitia war dogs, ale isto ju nezverejňujú, pretože by bola dosť biedna a čo keď by sa v tom začali šťúrať nejakí priatelia zvierat. A čo napr. domáci psi vo vojnovej zóne? Tí si nezaslúžia našu pozornosť? Zaslúžia. Akú? V prípade, že by sa priblížili k nášmu psovi - hrdinovi, treba ich bez zaváhania zastreliť, lebo, čo keby boli nakazení? Mali smolu, že sa vyskytli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, ale za ten čas a miesto nemôžu oni, ale ľudia. Už som počul aj o vojnových koňoch - legendách. Zatiaľ som ešte nepočul o holubovi - hrdinovi, aj keď prípadov, keď poštový "holub - hrdina" zmenil priebeh vojny a zachránil viacej ľudí, ako ktorýkoľvek "pes - hrdina". To len tak na okraj, pretože mám dojem, že film sa nám snaží vsugerovať iný pohľad, ktorý mi je "proti srsti".. ()