Snímka sa inšpirovala skutočným príbehom mladej desiatničky námorného vojska, ktorej jedinečná disciplína a puto s vojnovým psom zachránili mnoho životov počas ich nasadenia v Iraku. Po disciplinárnom konaní preradia desiatničku námorného vojska Megan Leaveyovú k jednotke psovodov, kde má upratovať po psoch. Vo výcvikovom stredisku K9 sa spriatelí s agresívnym psom Rexom a napokon dostane príležitosť, aby ho vycvičila na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Megan sa stane psovodom a spolu s Rexom úspešne dokončia viac než stovku vojenských misií. Všetko sa zmení, keď oboch zraní explózia ukrytej výbušniny v Iraku. Táto chvíľa ovplyvní ich ďalšie životné osudy. (TV JOJ)

rigby

Velmi sympatický film. Navíc se dobře sledoval, krásně plynul. Jen ke konci se to trochu zastavilo, aby to pak propuklo se všemi emocemi naplno. Až tak, že nešlo zadržet slzy. A to je trochu škoda. ()

Kushina

Moc krásný příběh podle skutečné události co mě dojal. Kate Mara zaslouží obrovskou pochvalu. Krásné a reálné. 75% ()

Ace.A.T.L.

Úžasnej příběh o neuvěřitelným vztahu psa Rexe a jeho válečný psovodkyně. Neni to nic mega efektama nabušený, ale o to je to silnější. Shrnutí do jednoho filmu bylo tak tak a plno věcí se muselo ořezat, ale to vůbec nevadí. Sílu filmu a celýho příběhu to ani trochu neobírá. Za mě skvělý 4*(možná přidám) a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

bonovox

Pekný film o priateľstve človeka so psom. Tvorcovia však až príliš vsadili na patos a americký patriotizmus. Taktiež scény z Iraku neprinášajú dostatočné emócie a dávku akcie. ()

jopal

Zaciatok prebiehal nadejne, ale potom som im uz nic neveril. Posobilo to na mna cele umelo, nasilne a nedoveryhodne. Film kladol vacsi doraz na americky patos ako na vycvik a sucinnost psa so psovodom. ()

KolarikKing

Filmy, které se snaží útočit na emoce se mnou většinou nic nedělají. Ovšem jakmile má ve filmu důležitou roli pes tak už předem vím, že budu bulet jak malá holka. Když se k tomu ještě přidá označení "podle skutečného příběhu" tak nemůžu dát jinak než plný počet. ()

Radek273

Poklidné válečně "drama", které se bohužel většinu času odehrává v Americe, tedy mimo bojové prostředí. Zároveň po jediné akci upadá tempo, vše se soustředí na psychiku a děj se neuvěřitelně vleče. Ano, je nám tu podán skutečný příběh, který stojí zato odvyprávět, ovšem krom tohoto sdělení už se těžce hledá něco dalšího, co by mohl nabídnout. ()

PTuranyi

Životopisný príbeh, ktorý pôsobí nesúrodým dojmom. Hoci sa režisér snaží udržať všetko pokope a vykresliť všetky dôležité veci v živote Megan: zlý vzťah s Matkou a otčimom, vzťah s otcom, priateľstvá, vojnu, lásku, v konečnom dôsledku to vyzerá ako výklad zmiešaného tovaru. Každá časť samostatne funguje ale dohromady je to sumár epizód aj keď dobrých. Tlak na pátos tu je tiež. ()

terordemon

"Asi bych mu poděkovala za... To, že se mě snažil naučit milovat." "Co myslíte tím "snažil"? Zní to, jako by vás naučil hodně." ... Vedel som že to bude dobré. Ale že až takto. Parádny vývoj hlavnej postavy. Skvelý scenár a herecké výkony. Neokukané prostredie psovodov. Dokonalé vypiplané a napínavé akčné scény. Uveriteľné medziľudské vzťahy. A krásny nemecký ovčiak. Natočené citlivo, pútavo a pritom bez zbytočného pátosu a gýču. Nenudil som sa ani sekundu. Žiadna citová vydieračka a aj tak nezostalo ani jedno očko suché. Jeden z najlepších vojnových filmov. 93% ()

TheKleofa

Čekala jsem něco jiného, více akce, napětí a záběrů z terénu. Dostalo se mi romantické drama se vším všudy, s tím rozdílem, že ústředním párem není on/a a on/a, nýbrž ona a pes. Nicméně i přesto slušný film, který rozhodně nepovažuji za ztrátu času. ()

fricek12

Jestli hledáte válečný film, tak tohle je spíš jen takovej román pro ženy. Megan si hraje na silnou mariňačku, ale už po krátké akci v Iráku ztratí nervy. Nakonec si pejska sice výběrčí, ale tohle že je válečný hrdina? ()

Dataminer

Je skvělé vidět, že někteří lidé dokáží být svým psům věrní tak, jak jsou oni věrní lidem. Za to extra hvězdička navíc. ()

ciapok

to čo sa javilo ako veľmi pozitívne, svižný až instantný rozbeh, dosť narušilo jadro filmu - chýbalo autentické vytvorenie väzby dvoch hlavných hrdinov a príliš tomu nepomohli ani zábery z domáceho videa na záver. Combat scény boli na veľmi slušnej úrovni, Kate to v uniforme pristalo, no teraz tie horšie, až zlé prvky - civilné, vzťahové línie boli príšerne toporné a druhá dejová línia- aktivizmus na získanie hafana späť boli už vyslovene zbuchnuté horúcou ihlou. Nerád to robím, ale mnohonásobne silnejší low budget predchodca v podobe filmu Eight bellow proste prerážal často a v jeho svetle sa toto javilo ako vyslovene odfláknuté. Film si toho zkrátka na plecia vzal príliš (expresne sa povenoval aj vojnovým veteránom ale .... a opäť mi nedá spomenúť Born on the 4th of July...porovnanie je asi zbytočné). Záverom však, slušný, trojhviezdový, pozerateľný americký film. ()