Snímka sa inšpirovala skutočným príbehom mladej desiatničky námorného vojska, ktorej jedinečná disciplína a puto s vojnovým psom zachránili mnoho životov počas ich nasadenia v Iraku. Po disciplinárnom konaní preradia desiatničku námorného vojska Megan Leaveyovú k jednotke psovodov, kde má upratovať po psoch. Vo výcvikovom stredisku K9 sa spriatelí s agresívnym psom Rexom a napokon dostane príležitosť, aby ho vycvičila na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Megan sa stane psovodom a spolu s Rexom úspešne dokončia viac než stovku vojenských misií. Všetko sa zmení, keď oboch zraní explózia ukrytej výbušniny v Iraku. Táto chvíľa ovplyvní ich ďalšie životné osudy. (TV JOJ)

Black-star

Od válečného filmu jsem čekala větší zaujetí - a ne unylé scény, které mají vyvolat pocit dojetí či soucitu... a to se prostě neděje, alespoň u mě. Nehledě na dost chabé až podprůměrné herecké výkony. Čekala jsem víc - to už mě víc dostal film “psí poslání” ()

LordMysti

Na mě poměrně velký americký vlastenecký doják, ale naštěstí je tu silný příběh o vztahu zvířete a člověka. Solidních 70%. ()

mira.l

Docela zvláštní film, u kterého jsem chvílema uvažoval o plném hodnocení a chvílema snad i o odpadu. Z určitého úhlu pohledu velmi zajímavý počin s neokoukaným námětem, z určitého typická americká podívaná, která se divákovi naskytne asi v každém filmu z U.S. produkce z armádního prostředí (neustálé "Ano, pane!!", "Ne, pane"!!, "Ano, seržante!" mě trochu vytáčí) a z určitého úhlu pohledu mi to přišlo jako docela solidní pitomost, ani ne tak z hlediska samotného příběhu Megan Leavey jako spíš z hlediska toho zpracování ve filmu. Tady to vypadá tak, že ženská, která tak nějak neví, co se zpackaným životem, se tak nějak spíš z nudy nebo z hecu nebo "z musu" dá k armádě, k mariňákům, po sakra krátkém výcviku se jednou vyčůrá veliteli za budkou, což ji přivede k psovodům, kde se jako naprostý laik po chvíli tahání plechové krabice na vodítku dostane k asi nejhůře zvladatelnému psovi z celé posádky. Chvilku s ním cvičí... no spíš se víc snaží se ho naučit nebát, a najednou šup, jedeme do Iráku, na pozici, na které závisí životy spousty lidí. To jako opravdu, to se svěřuje zelenáčům bez zkušeností? No asi jo, jen to nějakou dobu trvá. Nevím, jak dlouho skutečná Megan Leavey byla na misích a kolik životů zachránila, ale tady to vypadalo skoro tak, že při první větší akci byla zraněná a tím pro ni kariéra vojenského psovoda skončila. To ostatní ohledně Rexovy adopce už je trochu slaďárna, nicméně to asi tak nějak opravdu bylo, tak dejme tomu. Po obrazové stránce tomu asi není moc co vytknout, zvlášť ten výbuch byl celkem efektní:). Takže nakonec to vypadá na takové lepší tři*, nicméně já tam za toho psa tu čtvrtou vlepím. ()

Clark_Kent

Nerozumím si s lidmi a jdu do armády. To je přesně ono a stanu se armádním psovodem, kouzelný a velmi silný i emotivní příběh co mé srdce krásně rozehřál. Dávám pět hvězd zaslouženě, určitě si to jěště párkrát pustím. ()

Najt

Vynikajicí film podle skutečné události o lásce mezi člověkem a psem. Vojáci a jejich psi, kteří skutečně zachraňovali životy a bojovali proti teroristům v poušti. Kate Mara byla ve filmu vynikající a krásně je tu vyobrazeno to, jaký může být vztah mezi člověkem a zvířetem. ()

Back_At

Já Vám nevím, strašně se v hlavní postavě, Megan Leavey, vidím (přestože nemám sebemenší důvod proč). Film o ženě, která se potýká s problémy v osobním životě a řešení vidí v útěku (né zas tak originální námět, ale) k armádě. Film o službě vlasti... a především o poutu psa-psovoda. Čtyřnohé kamarády, to já ráda. ()

Plastík

Velmi dobře natočený film o vztahu vojačky a psa, vycvičeného na hledání bomb. Je to velmi svižné, bez patosu, přesto celkem dojemné, a hlavně upřímné. I stopáž fungovala velice dobře. No pěkný. To je film, který si ještě pustím. ()

george82

Tak jak vždycky píšu, že mám rád filmy podle skutečných událostí, tak to ale musí být události, které za to stojí. Nechci nijak snižovat službu Megan a Rexe, ale ve výsledku to nebylo ani akční ani dojemný. ()

Blenny

Čekal jsem cosi jako Smrt čeká všude nebo Oko v oblacích a dostal jsem takové rozplyzlé nic. Škoda toho, moc jsem se těšil. Měl to vzít do ruky schopnější režisér. ()

Wladiis

Dlho som nevidel takto dobrý vojnový film. Možno je to tým že som takýto film ktorý je zameraný na psovodov ešte nevidel. A bol dokonale natočený.5* ()

Blazis34

Megan Leavey hraje hodně na city a ta smíšená nálada je patrná v každém okamžiku. Život bez náboje se ji změnil, když potkala Rexe. Takových přátelství je v dnešním světě určitě mnoho, a ani nemusí jít o válečného pejska. Právě z války jsem čekal více scén, více napětí a ne jen jednu misi. Myslím, že jsou naši zvířecí mazlíčci vycvičeni určitě na delší dobu. Druhá polovina se mi tudíž nelíbila tak, jak první. Samozřejmě jsem rád za hezký konec, ale myslím, že se dalo vytěžit z děje více napětí a pocitů. 70% - tři hvězdy. ()

luciekout

jako natočené pěkně, ale že by bylo reálné, aby holka bez zkušeností hned vzala psa s mnoha obtížemi do terénu, to je trochen sájfáj... ale tak berme to jako takovej ten doják pro nás - holky ze cvičáku, přibarvit to museli ()

Plaque

Zase ten americký patetizmus natlakovaný hviezdami a pruhmi do prasknutia... Američania to asi považujú za strašne cool záležitosť, ak sú všetci v armáde hrdinovia, kamaráti, bratia v zbrani a ešte aj americký pes je viac ako neamerický človek. Zvyšok sveta môže akurát tak krútiť hlavou a občas hodiť šabľu, že film, ktorý mal slušný potenciál rozbili tie správňácke pózy, reči a vlajky, ktoré sa tlačili pred kameru ako cigánčatá v osade na Spiši. ()

Mikakel

Pro IDIOTY,na které jsem v některých komentarich narazil- Stačí si občas přečíst článek k filmu,kde máte taky třeba napsané,ze je film natočený podle skutečné události... Tudíž nepochopim komenty typu TYPICKA AMERICKA SLAĎÁRNA,,,,,,,ZASE SI AMÍCI VYMYSLELI DOJÁK,a podobný p*čoviny... Co se týká filmu,dojal mě, díky již zmiňované skutečnosti a poutem mezi Megan a Rexem. Ať je to natočené jak chce,hraje kdo chce,psi a války jsou bohužel spojeny už odjakživa, a takový to film nám to alespoň připomene, že za nas lidi ti chlupáči bojují každý den, a zachraňují životy..5* ()

solisoli

Skutočné príbehy majú svoje čaro a vždy niečo do seba. Tak náročná téma, ako krehká, citlivá žena v bojovej línii a v ostrých prestrelkách bez omamných látok – uff. Myslím si, že v skutočnosti to muselo byť hodne inak. Pani režisérka Gabriela Cowperthwaite o vojne nemá ani šajnu. Potom je to naivný chaotický bojový príbeh o dvoch hrdinoch. ()