Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1869 a černošský vládní agent, hrdina občanské války, James West, je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se generála snaží dopadnout také svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál oběma agentům unikne, a jako by to bylo málo, jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili kam a proč McGrath unáší americké vědce. Spolupracovat však pro oba agenty není zrovna jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je pravým opakem, nejprve dlouho analyzuje a pak teprve zcela promyšleně jedná. Díky Gordonovým znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit, o záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici Lovelessem zajati. Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického a těžce vyzbrojeného pavouka nazvaného Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad Spojenými státy. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak docela, jak si představovali. (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (407)

Okara 

všechny recenze uživatele

Buďto se na tento film podíváte kriticky a na základě nepříliš gradujícího děje a s ním souvisejícím nepovedeným scénářem + až mnoho nelogičností dáte odpad nebo maximálně hvězdičku za Willa. Nebo se na něj podíváte s odstupem, nebudete vyhledávat chyby a ještě se párkrát zasmějete. Tak jsem to udělal i já a jako na oddechovku se na to ještě určitě jednou podívám. 65% ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mám rád filmy, ktorých dej je situovaný na Divoký Západ. Nemusia to byť len seriózne, drsné westerny s Clintom Eastwoodom v hlavnej úlohe. Aj keď tie sú pravdaže najlepšie. Pobavím sa aj pri sledovaní odľahčených, komediálnych kúskov. Nevadia mi ani experimentálne úlety z tohto obdobia amerických dejín. Ale snímke "Wild Wild West" som dodnes nedokázal prísť na chuť. Napáči sa mi to. Najmä kvôli nevhodnému hereckému obsadeniu. Kevin Kline vôbec nespĺňa moju predstavu zákerného, záporného hrdinu. Jemu najviac sadla úloha malomestského homosexuála v komédii "Svatba naruby". Tam sa hodil dokonale. No a samoľúby afroameričan Will Smith mi je dlhodobo vyložene protivný. ** ()

Reklama

A.L.E.S. 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem čekal, než jsem film zhlédnul. Musím říct, že jde o pěkně bizarní dílo, jak příběhem tak zejména uměleckým pojetím a vtipnými momenty (zvlášť Will Smith ve svém "negližé"). Kevin Kline se díky své roli u mě zapsal víc jako bláznivý vynálezce, kterému jeho pokusy vyjdou, než šílený vědec. A o Kennethovi snad ani není třeba mluvit, role mu sedla jak polovina těla na parní invalidní vozíček. Na rozdíl od ostatních si nemyslím, že se jedná o kýč - vždyť bylo tady něco podobného?? Ne, nebylo, není důvod film odsuzovat za svou originalitu, byť je jakkoliv zvláštní, ale rozhodně pobaví a překvapí. Tenhle film považuju za etalon steampunku, protože ty vynálezy jsou fantastické. A konec? Ten je přímo úchvatný a velkolepý! ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Elmer Bernstein: 1. Wild Wild West - Will Smith ,2. Bailamos - Enrique Iglesias ,3. Confused - Blackstreet ,4. Keep It Movin' - MC Lyte ,5. Getting Closer - Tatyana Ali ,6. Lucky Day - Tra-Knox ,7. Bad Guys Always Die - Dr. Dre & Eminem ,8. Mailman - Faith Evans ,9. I'm Wanted - Kel Spencer ,10. Hero - Breeze ,11. Chocolate Form - Neutral ,12. I Sparkle - Slick Rick ,13. The Best - Guy ,14. 8 Minutes To Sunrise - Common ,15. Stick Up - Lil' Bow Wow , ()

fantoci 

všechny recenze uživatele

Já nevím tenhle film je sice plnej skvělejch fórků ale něco mi na vadí. Je až moc bláznivej. Je v něm moc šílenejch vynálezů ale na druhou stranu taky Salma Hayeková:) A výbornej Will Smith. Kdo máte čas a chuť se podívat na film kde hlavní role hrají rychlé kolty pistolníka, profesorská genialita vědce a šílenost idiota kterého nic nezastaví, tak se na to podívejte. Jo a nezapomeňte na pozadí Salmy:) ()

Galerie (87)

Zajímavosti (32)

  • Pri záverečných titulkoch hrá pieseň s rovnomerným názvom, ako má film. Pieseň "Wild Wild West" naspieval Will Smith, ktorý hrá aj jednu z hlavných postáv – agenta Jamesa Westa. (maestrotatum)
  • Diváci, kteří původní verzi filmu viděli na testovacích projekcích, si nebyli jisti, jestli vůbec šlo o komedii, takže produkce ještě dotočila humorné scény. (POMO)
  • Velký výbuch, který v 84. minutě zničí komín s nápisem Kasdan Iron Monger, je odkazem na snímek Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980), v němž se objevují stroje AT-AT, připomínajíci obří mechanické pavouky, a jehož scenáristou byl Lawrence Kasdan, řečený též Železný (Iron). (Terva)

Související novinky

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (více)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (více)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (více)

Reklama

Reklama