Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1869 a černošský vládní agent, hrdina občanské války, James West, je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se generála snaží dopadnout také svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál oběma agentům unikne, a jako by to bylo málo, jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili kam a proč McGrath unáší americké vědce. Spolupracovat však pro oba agenty není zrovna jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je pravým opakem, nejprve dlouho analyzuje a pak teprve zcela promyšleně jedná. Díky Gordonovým znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit, o záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici Lovelessem zajati. Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického a těžce vyzbrojeného pavouka nazvaného Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad Spojenými státy. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak docela, jak si představovali. (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (403)

juta 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem se podívat na nějaký film ve stylu Steampunk a Wild Wild West je tohoto stylu plnej, tak jsem se na něj podíval a já ty brýle fakt chci! :D Když překousnete obrovského, chodícího, železného pavouka, tak by se vám WWW mohlo líbit. On to není žádný zázrak. Pravda, bez Willa a Salmy by to mohlo dopadnout hůř. Film zachraňují Willovy vtípky, díky kterým jsem se občas zasmál a díky tomu je film alespoň průměrný. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Mně se to líbilo, protože jsem v tom viděl parodii, kterou Mel Brooks svými Ohnivými sedly prostě nedokázal vytvořit dost poutavě (i když tu písničku si z toho zazpívám občas i dnes). Kromě strašlivě divných triků, které asi ale byly záměrné, tu vlastně nemám co vytknout. Už jen s těmi skvělými herci jako Kevin Kline a Kenneth Branagh to nemohlo dopadnout špatně. No a převleky mužů za ženy můžu (i když mám občas problém vyrazit si do svýho travesti klubu). Sice je to trošku delší, než by bylo záhodno, ale přesto si myslím, že je to jeden z nejlepších westernových humorných snímků posledních let. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad, který byl velkým riskem a nevyšel na 100%. Will Smith s Kevinem Klinem se k sobě hodí a Kenneth Branagr jim příjemně ukazuje, jak pevně umí stát na svých "nohou". Krásná maličká Salma Hayek je třešničkou na dortu. Vtipná westernová podívaná, která měla a mohla být mnohem lepší. Přes všechny mínusy snímku (divné tempo, šílené nápady, bizarní svět) je tohle přesně snímek, který jsem někdy chtěl vidět a proto je jistě dobře, že vznikl. Maximálně stylizovaná hovadina, která je stvořená pro mé osobní potěšení.... Ty 4* neberte vážně, jen se pobavte neskutečnými nápady, provedením a odvahou producentů/režiséra/vlastně všech:). ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Sekáč Smith, sexy zadek Hayek, chytrý mozek Kline, vozíčkář Branagh a mecha…. no nebudu spoilerovat, vytvořili akční směsici s nádechem sci-fi, protkanou bláznivými scénami a ještě bláznivějšími dialogy, které mě neskutečně bavily. Nebudu zastírat, že ten film je ptákovina, ale byl tak točený a to je to, co mám ráda. Pokud Vás napadají tipy na podobné filmy, prosím do pošty :o) ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Dosť zvláštna pocta žánru. Skvelý úvod síce naznačuje niečo iné, ale aj tak sa to dá pozerať. Pekná akcia, miestami trápne technické hračky (vrátane tarantuly), občas zbytočné nechutnosti (ucho+lievik). Ale Salma je pekná, Smith je dosť frajerský a Klein je tak akurát suchár. Najväčší problém je asi ten, že za tie peniaze a stýmito tvorcami mohla vzniknúť podstatne zábavnejšia komédia a podstatne poctivejší western... ()

Galerie (87)

Zajímavosti (31)

  • Pri záverečných titulkoch hrá pieseň s rovnomerným názvom, ako má film. Pieseň "Wild Wild West" naspieval Will Smith, ktorý hrá aj jednu z hlavných postáv – agenta Jamesa Westa. (maestrotatum)
  • Gordon (Kevin Kline) povie v jednej scéne, že da Vinci v roku 1540 navrhol lietajúci stroj. Da Vinci však zomrel už v roku 1519. (ČSFD)
  • Film obsahuje mnoho odkazů na jiné snímky, například Tarantule (1955), Dr. No (1962) nebo některé díly série Hvězdné války. (Terva)

Související novinky

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (více)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (více)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (více)

Reklama

Reklama