Píše se rok 1869 a černošský vládní agent, hrdina občanské války, James West, je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se generála snaží dopadnout také svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál oběma agentům unikne, a jako by to bylo málo, jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili kam a proč McGrath unáší americké vědce. Spolupracovat však pro oba agenty není zrovna jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je pravým opakem, nejprve dlouho analyzuje a pak teprve zcela promyšleně jedná. Díky Gordonovým znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit, o záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici Lovelessem zajati. Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického a těžce vyzbrojeného pavouka nazvaného Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad Spojenými státy. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak docela, jak si představovali. (Warner Home Video CZ)

helrohir

Poriadne nepodarený pokus o mixáž viacerých filmových žánrov. Na takom biednom scenári, aký mal byť základom pre tento film sa toho fakt nedá veľa vybudovať. Hoci herci sa celkom snažia a vytvárajú tak vcelku sympatickú, vzájomne sa doplňujúce skupinku. Najviac ma bavil výkon mierne úchylného Kennetha Branagha, ktoré som spočiatku ani nespoznal. Sem tam sa tu dá aj zasmiať alebo sa pokochať krásnymi devami, ale po zohľadnení nevýraznej akčnej stránky a nevydarených trikových sekvencií sa nedá hodnotiť lepšie než podpriemerne. 40%. ()

Guran

Myslím, že tenhle film úspěch neměl, ale pro mě je dost úspěšný. Kevin Kline a Will Smith společně zahráli dvojci agentů, kteří se nejprve nenávidí a pak spojí své síly proti zlu. Srandy jsou dost originální, nejsou to žádné zprosté spatlaniny jako ve "Scary movie" ()

Brano

Priemerná westernová komédia, s dobrým hereckým obsadením. Miestami vtipné, akčné. Efekty, hudba, triky na vysokej úrovni, ale scénarovo to mohlo byť o čosi lepšie. I keď som spravil chybu, že som si to pozrel v českom dabingu, ktorý bol hrozný a tie hlášky mnohokrát nevyzneli zrovná vtipné. Hlavne veľmi špatný výber dabérov, ale to už nie je problém filmu. Príbehovo ma to zaujalo a pomerne to malo aj rýchli spád. Páčili sa mi najmä technické vynálezy, ako aj obrí pavúk na konci. Ako výplň nudnej chvíle v Nedeľu popoludní to k spokojnosti stačí. ()

ac1976

Zábavná oddychovka, zopár vydarených vtípkov a akčných scén, aj keď musím priznať, že tie hviezdy som dal hlavne kvôli Salmuši, ktorá tu vyzerá fantasticky ☺ Aj keď som to videl už dávno, tak musím dodať, že som už vtedy chcel okomentovať jednu vec. V jednej scéne (ak sa dobre pamätám) Kline hovorí, že v r.1540 Leonardo vymyslel lietajúci stroj, ale nikdy ho nedokončil. 1540???! To sú ignoranti!!! ()

knihovna

Naprosto parádní jízda, bavil jsem se od začátku do konce. Výborně technické vychytávky, navíc jako bonus Salma, které to tady opravdu sekne a je k sežrání. Viděno několikrát, a líbí se mi to čím dál víc. ()

smatana.sk

Krásne steampunkové rekvizity, veľký rozpočet, mnoho motívov, ktoré krášlili filmy Tajemný hrad v Kapratech, Adéla ještě nevěčeřela alebo Vynález zkázy... ale na rozdiel od týchto klasík tu akoby chýbala duša. Škoda. ()

Plastík

No, dal jsem tomu filmu šanci 5x, 10x, a ani vlastně nevím. Prostě je to divný zpracování. Jak píše Kleopatra. klidně si mě upalte. ()

mrclTV

Tento film som si chcel pozrieť asi už od momentu keď vznikol. A mal som jeden jediný dôvod: Keď som mal tak 7 či 8 rokov, všade možne som videl ukážky z filmu kde sa objavoval veľký mechanický pavúk. Napríklad na MTV, to bolo v časoch, keď ešte dávala hudbu a kedže Will Smith tam nielen hral ale aj naspieval soundtrack, rôzne šoty sa objavovali v telke celkom pravidelne, dávne to časy :D Asi už od vtedy som inklinoval k steampunku a sci-fi všeobecne a film mi utkvel v pamäti. Ale roky ubiehali a nejak som naňho pozabudol, no ale len do včerajška. Oplatí sa pozrieť si tento film? Nie. Absolútne nie. Jediné, čo človeka môže zaujať sú skutočne iba tie parné vynálezy, prapodivné vehikle a serepatičky, na ktorých sa rekvizitári a trikový majstri vybláznili. Nič iné sa neoplatí komentovať. Prepadák za 170 miliónov. Takže ďalší zabudnutý film z dávnych dôb, na ktorý som nemal roky čas, si môžem vyškrtnúť. ()

Max Q.

Čekal jsem dobrou komedii se supertriky, nic náročného, ale co jsem nakonec viděl, to byl konec. Ani Hayeková to bohužel nezachránila. Během druhé poloviny jsem usnul - to mluví samo za sebe. ()

weasel.p

Vy jste se vážně ani trochu nebavili? Já ano. Nevím co všichni mají s tím, že je to divná nejednoznačná komedie a propadák. Tohle je prostě skvělá komedie, zasazená do správného prostředí a se správnou dvojkou (zvlášť postava Kevina Klinea byla vtipná). Takový bijáky se už dneska netočí. ()

Do-Do

Všetci ste tu úplne divní (v tom najhoršom slova zmysle), až na výnimky. Myslím si, že je to do plaču. Naozaj, ale naozaj nechápem logiku vášho zmýšľania. Asi je na mňa príliš geniálna, tak teda sorry, že som vás urazil. ()

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (více)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (více)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (více)