Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

Na jedné straně je to celkem kravina ale na druhé staně je to zábavná kravina. Připadalo mi to, jak když to bylo na motivy Julese Verneho a jako by to byla parodie na Jamese Bonda, když vemu v potaz veškeré ty udělátka, které měl Kline. Největší chybou tohoto filmu je scénář, jenž není, až tak dokonalý. Dokonalé jsou efekty. Dobré hlášky a akční scény. Bohužel se zde najde pár slabších míst. Velký důraz je jednoznačně kladen na herecké obsazení. Sympaťák Will Smith, výborný Kevin Kline, skvělý Kenneth Branagh a krásná Salma Hayek. Když to všechno sečtu a podtrhnu, tak nejde o žádný zázrak ale o komedii, která splnila svůj cíl pobavit diváka!!(4.11.2007)

Po čase som zmenil na tento film názor. Kedysi sa mi to celkom páčilo, ale to som bol ešte troška neskúsený v kinematografii a to neskôr prišla taká moderná obdoba Sherlocka Holmesa, že som pochopil, že tento film je prestrelený a dosť nudný. Dobrodružstvo a akcia áno, komédia rozhodne, ale western je tu zmiešaný s akýmsi sci-fi, čo dopadlo ako dopadlo, v niečom mi to až pripomína film Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní. Táto zmeska mohla dopadnúť dobre, mala k sebe výbornú hudbu od skvelého Willa Smitha, ale dej nemal iskru, bolo to také cez zuby, rozpačité.(5.9.2012)

Povedená komedie s westernového prostředí, plná převratných vynálezů na dobu v , které se to odehrává a sposta vtipů. Příjemná podívaná, která je ke koukání pořád. Nechápu tak malé hodnocení, nejspíš asi většina z vás nepochopila, že tenhle film měl za cíl pobavit a to se mu povedlo nic hlubšího v tom nehledejte.(2.1.2010)

• tron

„Možnože sme prehrali vojnu, ale nestratili sme zmysel pre humor. Stratili sme nohy, slezinu, pľúca, močový mechúr, 31 centimetrov tenkého čreva a penis s vajíčkami. Ale strácame zmysel pre humor? Nie! Nestrácame!!" Znesiem dosť a aj filmové blbosti ma dokážu (v zvrátenom zmysle) zabaviť. Ale to, čo predviedli tvorcovia vysokorozpočtovej westernovej sci-fi komédie (...) WILD WILD WEST, to je už predsa len troška priveľa. Will Smith mi pripadal prvý raz v živote nesympatický, nahladko oholeného Kevina Klinea som de facto nenávidel i bez jeho mimoriadne trápnych scén (karate, umelé prsia), Salma Hayeková sa len strápňuje holou prdelkou a shakespearovec Kenneth Branagh ako titulný zlosyn zarába na nájom a robí zázraky tam, kde ich nerobia ostatní - v čele s vyšťaveným (pritom inokedy takým hravým a zábavným!) režisérom Sonnefeldom (ADDAMSOVA RODINA 1 - 2, MUŽI V ČIERNOM 1 - 2), ktorého akoby do tohto filmu niekto nútil. Scenár je hlúposť sama osebe (gigantický pavúk?!), ostatné nestojí ani za zmienku. No dobre, na záver spomeniem aspoň jeden vtipný okamih. Odohráva sa na šibenici, kde na svoju slučku čaká Afroameričan a okolo fanaticky postávajú s horiacimi fakľami členovia Ku-Klux-Klanu. „Viete, v mojej rodnej krajine...“ začne odsúdenec. Dav sa so záujmom pýta: „V Georgii?“ Chvíľa hrobového ticha. Odsúdenec (prekvapene): "V Afrike.“(9.11.2004)

Film, který jsem dokázal ocenit až po druhém shlédnutí (stejně jako Matrix), Verneovské podání Divokého západu se mi velice líbilo a sympatická dvojce hrdinů, hlavně Kline, společně s originálním záporákem tomu jen přidává. Zápletka je provařená až to bolí, pomsta zmrzačeného šílence, ovšem nezvyklé podání a jeho kovový mazlíček to vynahrazují. Jo a abych nezapomněl, taky se vám Kevin Kline jako prostopášnice líbil víc než Salma Hayek? :-))(17.8.2006)

• - Diváci, kteří film viděli na testovacích projekcích ještě před nasazením filmu do amerických kin, si nebyly jisti, jestli šlo nebo nešlo o komedii, a tak produkce dotočila humorné scény, které pak byly vloženy do filmu. (POMO)

• - Ve scéně, kdy lokomotiva, v níž jede West (Will Smith) a Gordon (Kevin Kline), vyjíždí z tunelu, je v záběru směrem ven z tunelu možné spatřit jen volnou přírodu. V jednom z dalších záběrů, směřujícím naopak do tunelu, jsou však vidět podél tratě ocelové sloupy. (Terva)

• - S rozpočtem 170 milionů dolarů v době vzniku nejdražší film společnosti Warner Bros. (POMO)