Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

rozpočet : $170 million tržby celosvetovo : $222,105,681(1.4.2006)

• Radyo

Člověk vážně neví, zda to bylo myšleno jako sci-fi, western, komedie, parodie nebo všechno dohromady. Konečná verze totiž vypadá, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Jsou tam samé zajímavé (resp. dobré) věci (herci, režisér), ale ve výsledku se to nedá pozřít (dokoukat). Já to tedy nakonec dokoukal, ale nebýt Willa Smithe a Salmy Hayek, asi bych balil daleko dříve, než se objevily (v tomto případě spásné) závěrečné titulky. Upřímně - nechápu, kde se v takové slátanině vzali Branagh s Klinem, které jinak beru jako seriózní herce. No nic, ruce pryč od WWW.(5.2.2007)

Mně se to líbilo, protože jsem v tom viděl parodii, kterou Mel Brooks svými Ohnivými sedly prostě nedokázal vytvořit dost poutavě (i když tu písničku si z toho zazpívám občas i dnes). Kromě strašlivě divných triků, které asi ale byly záměrné, tu vlastně nemám co vytknout. Už jen s těmi skvělými herci jako Kevin Kline a Kenneth Branagh to nemohlo dopadnout špatně. No a převleky mužů za ženy můžu (i když mám občas problém vyrazit si do svýho travesti klubu). Sice je to trošku delší, než by bylo záhodno, ale přesto si myslím, že je to jeden z nejlepších westernových humorných snímků posledních let.(22.2.2006)

Svého času jasný propadák. Ovšem poroz! V roce 2016 docela mňamózní záležitost. Stopáž dostačující, Smith v neskutečné nahláškované formě a příběh blbý tak akorát, aby vydržel bezproblémově zabavit. Zkrátka osvěžující zábavná blbina, která srší ujetými nápady a která je určitě o hodně lepší než podobný Verbinskiho pokus Lone Ranger. 65%(25.4.2016)

Sekáč Smith, sexy zadek Hayek, chytrý mozek Kline, vozíčkář Branagh a mecha…. no nebudu spoilerovat, vytvořili akční směsici s nádechem sci-fi, protkanou bláznivými scénami a ještě bláznivějšími dialogy, které mě neskutečně bavily. Nebudu zastírat, že ten film je ptákovina, ale byl tak točený a to je to, co mám ráda. Pokud Vás napadají tipy na podobné filmy, prosím do pošty :o)(29.3.2011)

• - Ve scéně, kdy lokomotiva, v níž jede West (Will Smith) a Gordon (Kevin Kline), vyjíždí z tunelu, je v záběru směrem ven z tunelu možné spatřit jen volnou přírodu. V jednom z dalších záběrů, směřujícím naopak do tunelu, jsou však vidět podél tratě ocelové sloupy. (Terva)

• - Režisér Kevin Smith jednou vyprávěl, jak v devadesátých letech pracoval na scénáři na chystaném filmu o Supermanovi. Při projednávání scénaře s producentem Smith zjistil, že producent John Peters chce mít ve filmu obrovského pavouka. Později pozval Smith Peterse do kina na svůj nový film Hledám Amy (1997). Petersovi se z filmu líbil jen hlas homosexuálního černocha a řekl, že ten hlas musí být v plánovaném filmu. Po nějaké době z nového Supermana sešlo. O rok později byl Kevin Smith v kině na filmu Wild Wild West, který produkoval John Peters. Smith o filmu poté řekl: "Tak sedím v kině, sleduju ten film a říkám si: 'Proboha, to je neuvěřitelná s*ačka.' A najednou koukám... ku*evsky velký pavouk." (Zdroj: videacesky.cz) (Rollo_Tomasi)

• - Ve scéně, kdy James West (Will Smith) a Artemus Gordon (Kevin Kline) prchají před ozubenými kotouči a následně spadnou do bahna, je Westův klobouk špinavý, v další scéně je ale již znovu čistý. (Chuppa)