Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

Chtěl jsem se podívat na nějaký film ve stylu Steampunk a Wild Wild West je tohoto stylu plnej, tak jsem se na něj podíval a já ty brýle fakt chci! :D Když překousnete obrovského, chodícího, železného pavouka, tak by se vám WWW mohlo líbit. On to není žádný zázrak. Pravda, bez Willa a Salmy by to mohlo dopadnout hůř. Film zachraňují Willovy vtípky, díky kterým jsem se občas zasmál a díky tomu je film alespoň průměrný.(26.10.2013)

Barry Sonnenfeld si nedá pokoj a musel sem napratať prvky z jeho úspešných Mužov v čiernoch , bez toho aby sa vydal iným smerom, Will Smith sa môže aj roztrhať ale povrchný scenár nezachráni, Kevin Kline je skoro nevýrazní, Salma Hayek je len pre pohladenie oka, a o monštróznom rozpočte minutom na premieľanie vody kde nie je žiadne zlato škoda hovoriť, a potom nech neupadá westernový žáner. ║Rozpočet $170miliónovTržby USA $113,805,681Tržby Celosvetovo $222,105,681(3.1.2008)

Už jenom titulky divákovi napoví, že se nebude jednat o průměrný filmový kousek. Ba právě naopak jedná se o nadprůměrnou westernovou komedii, která svůj žánr ctí a tím vzniká taková menší pocta klasickým westernům. Celý film funguje jak správně namazaný (pavoučí) stroj. Celkem nechápu ty rozporuplné reakce. Já se bavil víc než dobře a hlavní znělk ve mě zní doteď. PS: u těch komentářů to vypadá, že na CSFD řádí nějaká inkvizice, co se týče toho upalování...(14.10.2006)

Sekáč Smith, sexy zadek Hayek, chytrý mozek Kline, vozíčkář Branagh a mecha…. no nebudu spoilerovat, vytvořili akční směsici s nádechem sci-fi, protkanou bláznivými scénami a ještě bláznivějšími dialogy, které mě neskutečně bavily. Nebudu zastírat, že ten film je ptákovina, ale byl tak točený a to je to, co mám ráda. Pokud Vás napadají tipy na podobné filmy, prosím do pošty :o)(29.3.2011)

Nejdražší film roku 1999 a do té doby nejnákladnější projekt Warner Bros. (170 milionů dolarů, zisk pouze 222 milionů) nabízí kvalitní, mírně bizarní rodinnou zábavu vycházející ze stejnojmenného, 30 let starého amerického seriálu, kombinujícího buddy movies, westerny a verneovky. Will Smith i Kevin Kline jako zbrklý kovboj a roztržitý vědátor k sobě pasují a je radost sledovat přerůstání jejich počáteční antipatie ve vzájemný respekt a Salma Hayek v krajkovém korzetu a pánském pyžamu odhalujícím její zadeček dodává příběhu tu správnou vkusnou lechtivost. Nesedl mi jen Kenneth Branagh, od kterého jsem očekával podstatně lepšího padoucha. Ale závěrečný odjezd do zapadajícího slunce byl geniální! "MůŽU SE TĚ NA NĚCO ZEPTAT, JAMESI?" - "NE, NEMůŽEŠ, ARTIE."(26.2.2006)

• - Will Smith kvůli tomuto snímku odmítl roli Nea ve věhlasném filmu Matrix (1999). (ing.Frosty)

• - Příběh filmu se odehrává v roce 1869, a tak není možné, aby se svítilo elektřinou. (Timak)

• - Diváci, kteří film viděli na testovacích projekcích ještě před nasazením filmu do amerických kin, si nebyly jisti, jestli šlo nebo nešlo o komedii, a tak produkce dotočila humorné scény, které pak byly vloženy do filmu. (POMO)