Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

• MM_Ramone

Mám rád filmy, ktorých dej je situovaný na Divoký Západ. Nemusia to byť len seriózne, drsné westerny s Clintom Eastwoodom v hlavnej úlohe. Aj keď tie sú pravdaže najlepšie. Pobavím sa aj pri sledovaní odľahčených, komediálnych kúskov. Nevadia mi ani experimentálne úlety z tohto obdobia amerických dejín. Ale snímke "Wild Wild West" som dodnes nedokázal prísť na chuť. Napáči sa mi to. Najmä kvôli nevhodnému hereckému obsadeniu. Kevin Kline vôbec nespĺňa moju predstavu zákerného, záporného hrdinu. Jemu najviac sadla úloha malomestského homosexuála v komédii "Svatba naruby". Tam sa hodil dokonale. No a samoľúby afroameričan Will Smith mi je dlhodobo vyložene protivný. **(7.10.2012)

• Radyo

Člověk vážně neví, zda to bylo myšleno jako sci-fi, western, komedie, parodie nebo všechno dohromady. Konečná verze totiž vypadá, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Jsou tam samé zajímavé (resp. dobré) věci (herci, režisér), ale ve výsledku se to nedá pozřít (dokoukat). Já to tedy nakonec dokoukal, ale nebýt Willa Smithe a Salmy Hayek, asi bych balil daleko dříve, než se objevily (v tomto případě spásné) závěrečné titulky. Upřímně - nechápu, kde se v takové slátanině vzali Branagh s Klinem, které jinak beru jako seriózní herce. No nic, ruce pryč od WWW.(5.2.2007)

Mně se to líbilo, protože jsem v tom viděl parodii, kterou Mel Brooks svými Ohnivými sedly prostě nedokázal vytvořit dost poutavě (i když tu písničku si z toho zazpívám občas i dnes). Kromě strašlivě divných triků, které asi ale byly záměrné, tu vlastně nemám co vytknout. Už jen s těmi skvělými herci jako Kevin Kline a Kenneth Branagh to nemohlo dopadnout špatně. No a převleky mužů za ženy můžu (i když mám občas problém vyrazit si do svýho travesti klubu). Sice je to trošku delší, než by bylo záhodno, ale přesto si myslím, že je to jeden z nejlepších westernových humorných snímků posledních let.(22.2.2006)

Nejdražší film roku 1999 a do té doby nejnákladnější projekt Warner Bros. (170 milionů dolarů, zisk pouze 222 milionů) nabízí kvalitní, mírně bizarní rodinnou zábavu vycházející ze stejnojmenného, 30 let starého amerického seriálu, kombinujícího buddy movies, westerny a verneovky. Will Smith i Kevin Kline jako zbrklý kovboj a roztržitý vědátor k sobě pasují a je radost sledovat přerůstání jejich počáteční antipatie ve vzájemný respekt a Salma Hayek v krajkovém korzetu a pánském pyžamu odhalujícím její zadeček dodává příběhu tu správnou vkusnou lechtivost. Nesedl mi jen Kenneth Branagh, od kterého jsem očekával podstatně lepšího padoucha. Ale závěrečný odjezd do zapadajícího slunce byl geniální! "MůŽU SE TĚ NA NĚCO ZEPTAT, JAMESI?" - "NE, NEMůŽEŠ, ARTIE."(26.2.2006)

• RHK

Wild Wild West lze zařadit jako film historický, fantasy, krimi, válečný, komedii, dobrodružný, akční a western, snímek bláznivý a docela zábavný. Souboj hodných agentů prezidenta Granta proti geniálnímu beznohému a bezcitnému padouchovi Bezláskovi pro záchranu USA 19.století je hlavně napínavou oddychovkou, ničím víc. Režisér Sonnenfeld, autor Mužů v černém a Addamsovy rodiny, zde komerčně neuspěl, přesto alespoň část jeho typického černého humoru je ve filmu vidět. Trailer:http://www.youtube.com/watch?v=vsV671pcbR4 a http://www.youtube.com/watch?v=B1KlzGJw_Gw&NR=1(1.1.2010)

• - Natáčelo se od 18.května do 3. listopadu 1998 v Arizoně, Novém Mexiku, Kalifornii, Utahu a v Idaho. (Varan)

• - Velký výbuch, který v 84. minutě zničí komín s nápisem Kasdan Iron Monger, je odkazem na snímek Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980), v němž se objevují stroje AT-AT, připomínajíci obří mechanické pavouky, a jehož scenáristou je Lawrence Kasdan, řečený též železný. (Terva)

• - Příběh filmu se odehrává v roce 1869, a tak není možné, aby se svítilo elektřinou. (Timak)