Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

Chtěl jsem se podívat na nějaký film ve stylu Steampunk a Wild Wild West je tohoto stylu plnej, tak jsem se na něj podíval a já ty brýle fakt chci! :D Když překousnete obrovského, chodícího, železného pavouka, tak by se vám WWW mohlo líbit. On to není žádný zázrak. Pravda, bez Willa a Salmy by to mohlo dopadnout hůř. Film zachraňují Willovy vtípky, díky kterým jsem se občas zasmál a díky tomu je film alespoň průměrný.(26.10.2013)

Film, který jsem dokázal ocenit až po druhém shlédnutí (stejně jako Matrix), Verneovské podání Divokého západu se mi velice líbilo a sympatická dvojce hrdinů, hlavně Kline, společně s originálním záporákem tomu jen přidává. Zápletka je provařená až to bolí, pomsta zmrzačeného šílence, ovšem nezvyklé podání a jeho kovový mazlíček to vynahrazují. Jo a abych nezapomněl, taky se vám Kevin Kline jako prostopášnice líbil víc než Salma Hayek? :-))(17.8.2006)

• nash.

Tak hvězdné a kvalitní obsazení, tak rozmáchlý příběh, velkolepá výprava a přitom tak hrozná a nevtipná nuda, navíc utopená ve řvavém kýči, který ničí i poslední zbytek toho, co mohlo film zachránit. To je výsledek ambiciozního projektu, který zabil především mizerný scénář, podivně deformovaný vizuál a režie, která se bezradnému Sonnenfeldovi doslova rozpadla pod rukama. Ani ten Kevin Kline to tentokrát nedokázal udržet při životě.(15.3.2012)

Kdo se chce jen pobavit, vypnout mozek a relaxovat, tak WWW je na to přímo ideální. Rozhodně se však nejedná o totální blbost. To né. WWW je sice přeplácaný, slepený ze sousty nápadů (dobrých i špatných), než film, spíše atrakce, či PC hra. Ale blbost k zatracení opravdu ne. Vždycky se zabavám. A Salma je zde jako třešnicka na přeslazeném dortu a spodky jí opravdu sluší:-)(14.11.2010)

Nejdražší film roku 1999 a do té doby nejnákladnější projekt Warner Bros. (170 milionů dolarů, zisk pouze 222 milionů) nabízí kvalitní, mírně bizarní rodinnou zábavu vycházející ze stejnojmenného, 30 let starého amerického seriálu, kombinujícího buddy movies, westerny a verneovky. Will Smith i Kevin Kline jako zbrklý kovboj a roztržitý vědátor k sobě pasují a je radost sledovat přerůstání jejich počáteční antipatie ve vzájemný respekt a Salma Hayek v krajkovém korzetu a pánském pyžamu odhalujícím její zadeček dodává příběhu tu správnou vkusnou lechtivost. Nesedl mi jen Kenneth Branagh, od kterého jsem očekával podstatně lepšího padoucha. Ale závěrečný odjezd do zapadajícího slunce byl geniální! "MůŽU SE TĚ NA NĚCO ZEPTAT, JAMESI?" - "NE, NEMůŽEŠ, ARTIE."(26.2.2006)

• - Ve scéně, kdy James West (Will Smith) a Artemus Gordon (Kevin Kline) prchají před ozubenými kotouči a následně spadnou do bahna, je Westův klobouk špinavý, v další scéně je ale již znovu čistý. (Chuppa)

• - Ve scéně, kdy lokomotiva, v níž jede West (Will Smith) a Gordon (Kevin Kline), vyjíždí z tunelu, je v záběru směrem ven z tunelu možné spatřit jen volnou přírodu. V jednom z dalších záběrů, směřujícím naopak do tunelu, jsou však vidět podél tratě ocelové sloupy. (Terva)

• - Velký výbuch, který v 84. minutě zničí komín s nápisem Kasdan Iron Monger, je odkazem na snímek Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980), v němž se objevují stroje AT-AT, připomínajíci obří mechanické pavouky, a jehož scenáristou je Lawrence Kasdan, řečený též železný. (Terva)