Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

Celkom oddychová úchylárna. Will Smith je ako vždy cool (aj v kovbojskom klobúku), ženy pekné opálené, vynálezy uletené a efekty na tú dobu výborné. Film má celkom spád, na nič sa nehrá a pár krát rozosmeje. Ja dávam tri, výborná jednohubka.(31.5.2005)

Svého času jasný propadák. Ovšem poroz! V roce 2016 docela mňamózní záležitost. Stopáž dostačující, Smith v neskutečné nahláškované formě a příběh blbý tak akorát, aby vydržel bezproblémově zabavit. Zkrátka osvěžující zábavná blbina, která srší ujetými nápady a která je určitě o hodně lepší než podobný Verbinskiho pokus Lone Ranger. 65%(25.4.2016)

• DaViD´82

Neskutečně stupidní, trapné, zdlouhavé, nevtipné, přeplácané, nabubřelé a nechtěně směšné. Nebýt Willa s Kevinem, tak jde o ukázkový "Odpad !".(25.6.2007)

Nejdražší film roku 1999 a do té doby nejnákladnější projekt Warner Bros. (170 milionů dolarů, zisk pouze 222 milionů) nabízí kvalitní, mírně bizarní rodinnou zábavu vycházející ze stejnojmenného, 30 let starého amerického seriálu, kombinujícího westerny a verneovky. Will Smith i Kevin Kline k sobě dokonale pasují a je radost sledovat přerůstání jejich vzájemné antipatie ve vzájemný respekt a Salma Hayek v krajkovém korzetu a pánském pyžamu odhalujícím její zadeček dodává příběhu tu správnou vkusnou lechtivost. Nesedl mi jen Kenneth Branagh, od kterého jsem očekával podstatně lepšího padoucha. Ale závěrečný odjezd do zapadajícího slunce byl geniální! "MůŽU SE TĚ NA NĚCO ZEPTAT, JAMESI?" "NE, NEMůŽEŠ, ARTIE."(26.2.2006)

• tron

„Možnože sme prehrali vojnu, ale nestratili sme zmysel pre humor. Stratili sme nohy, slezinu, pľúca, močový mechúr, 31 centimetrov tenkého čreva a penis s vajíčkami. Ale strácame zmysel pre humor? Nie! Nestrácame!!" Znesiem dosť a aj filmové blbosti ma dokážu (v zvrátenom zmysle) zabaviť. Ale to, čo predviedli tvorcovia vysokorozpočtovej westernovej sci-fi komédie (...) WILD WILD WEST, to je už predsa len troška priveľa. Will Smith mi pripadal prvý raz v živote nesympatický, nahladko oholeného Kevina Klinea som de facto nenávidel i bez jeho mimoriadne trápnych scén (karate, umelé prsia), Salma Hayeková sa len strápňuje holou prdelkou a shakespearovec Kenneth Branagh ako titulný zlosyn zarába na nájom a robí zázraky tam, kde ich nerobia ostatní - v čele s vyšťaveným (pritom inokedy takým hravým a zábavným!) režisérom Sonnefeldom (ADDAMSOVA RODINA 1 - 2, MUŽI V ČIERNOM 1 - 2), ktorého akoby do tohto filmu niekto nútil. Scenár je hlúposť sama osebe (gigantický pavúk?!), ostatné nestojí ani za zmienku. No dobre, na záver spomeniem aspoň jeden vtipný okamih. Odohráva sa na šibenici, kde na svoju slučku čaká Afroameričan a okolo fanaticky postávajú s horiacimi fakľami členovia Ku-Klux-Klanu. „Viete, v mojej rodnej krajine...“ začne odsúdenec. Dav sa so záujmom pýta: „V Georgii?“ Chvíľa hrobového ticha. Odsúdenec (prekvapene): "V Afrike.“(9.11.2004)

• - Ve scéně, kdy James West (Will Smith) a Artemus Gordon (Kevin Kline) prchají před ozubenými kotouči a následně spadnou do bahna, je Westův klobouk špinavý, v další scéně je ale již znovu čistý. (Chuppa)

• - Komedie obsahuje mnoho ironických odkazů například na snímky Tarantula (1955), Dr. No (1962), Fotr je lotr (2000) nebo některé pokračování série Hvězdné války. (Terva)

• - Diváci, kteří film viděli na testovacích projekcích ještě před nasazením filmu do amerických kin, si nebyly jisti, jestli šlo nebo nešlo o komedii, a tak produkce dotočila humorné scény, které pak byly vloženy do filmu. (POMO)