Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

• RHK

Wild Wild West lze zařadit jako film historický, fantasy, krimi, válečný, komedii, dobrodružný, akční a western, snímek bláznivý a docela zábavný. Souboj hodných agentů prezidenta Granta proti geniálnímu beznohému a bezcitnému padouchovi Bezláskovi pro záchranu USA 19.století je hlavně napínavou oddychovkou, ničím víc. Režisér Sonnenfeld, autor Mužů v černém a Addamsovy rodiny, zde komerčně neuspěl, přesto alespoň část jeho typického černého humoru je ve filmu vidět. Trailer:http://www.youtube.com/watch?v=vsV671pcbR4 a http://www.youtube.com/watch?v=B1KlzGJw_Gw&NR=1(1.1.2010)

Barry Sonnenfeld si nedá pokoj a musel sem napratať prvky z jeho úspešných Mužov v čiernoch , bez toho aby sa vydal iným smerom, Will Smith sa môže aj roztrhať ale povrchný scenár nezachráni, Kevin Kline je skoro nevýrazní, Salma Hayek je len pre pohladenie oka, a o monštróznom rozpočte minutom na premieľanie vody kde nie je žiadne zlato škoda hovoriť, a potom nech neupadá westernový žáner. ║Rozpočet $170miliónovTržby USA $113,805,681Tržby Celosvetovo $222,105,681(3.1.2008)

Je libo divoký západ trochu jinak? Proč by také ne. Barry Sonnenfeld si odskočil ze světa mimozemšťanů do světa westernových padouchů a natočil se něco neskutečně podobnýho a svým způsobem chytlavého. Akce je na stejné úrovni, herci jakbysmet a to nemluvím ani o samotném humoru, který prochází celým filmem. Fakt je, že je to největší kravina, jakou kdy divák mohl vidět, ale beztak na něm nechá následky, které se neztratí. Tenhle film totiž v jeho době měl takovou reklamní kampaň, že se na něj nedokáže zapomenout. Na úkor zdejšího hodnocení každý stejnak ví, o čem je a jaký ve skutečnosti je, filmem, který zabaví svojí nesmyslností, svojí naivitou a možná i svým neskutečně vychytaným názvem. Protože tohle nemůže být nic menšího než Wild rovnou dvakrát za sebou.(6.11.2007)

• Radiq

Slabota jak sviňa, tohle jim prostě nikdo sežrat nemohl. Tohle by nebylo zajimavy ani jako představení pro základní školy. Zprvu komiksní styl (ten jsem zaznamenal při titulcích, dál už ne) se vyhoupne do trapárny, kde mechanické stroje (většinou na páru), neuvěřitelné až dementně strašné skoky-lety-pády, nevtipné a předvídatelné vtipy a hlášky z toho dělají jeden z největších shitů, co kdy Will Smith natočil. Dokonce je to i horší, než Den nezávislosti. Přitom se tam mihnou zajímaví záporáci, ale jejich poměrně vychytanej vzhled a vlastnosti zabije dementní scénář, absence krve a mrtvol a příběh jak z dílny Walta Disneyho. Celý je to prostě dělaný tak nějak pro malý haranty a všechny ty stroje na divokym západě, to se nedalo brát ani jako recese, ani jako součást nějakého univerza. Taky Kevin Kline je takovej nic moc herec a ani tady mi vůbec nesedl. Salma Hayek by mi sedla, kdyby tam byla víc. A bylo to tak plny trapnejch digitálních efektů, že mi jedničky a nuly lezly všema očima, no hnus a amatéřina.(26.11.2015)

Neupalujte, ale mě se to líbilo taky. Nevidím důvod, proč by se mi tenhle zábavnej western neměl líbit. Spousta dobrejch hlášek Navíc Kevin Kline je bezva herec. A MEZI NÁMI, PROČ SE Z TOHO OTROCTVÍ DĚLÁ POŘÁD TAKOVÁ VĚDA, NO UZNEJTE, KDO Z NÁS TADY BY NECHTĚL, ABY NA NĚJ NĚKDO JINEJ MAKAL ZADARMO, ZVEDNE SNAD NĚKDO Z VÁS RÁNO S NADŠENÍM SVOU TLUSTOU PRDEL A PŮJDE SBÍRAT POSRANOU BAVLNU???(23.11.2002)

• - Kenneth Branagh zde hraje telesně handicapovaného padoucha. Z “vozíku”, ve kterém se pohyboval na scéně v kleče, musel každých 5 minut vystoupit a projít se po placu, aby se mu napravil krevní oběh v nohách. (POMO)

• - Velký výbuch, který v 84. minutě zničí komín s nápisem Kasdan Iron Monger, je odkazem na snímek Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980), v němž se objevují stroje AT-AT, připomínajíci obří mechanické pavouky, a jehož scenáristou je Lawrence Kasdan, řečený též železný. (Terva)

• - S rozpočtem 170 milionů dolarů v době vzniku nejdražší film společnosti Warner Bros. (POMO)