Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

• castor

I režisér naprosto úchvatných osudů bizarní Addamsovy rodiny a zcela průměrných trikových dobrodružství Mužů v černém šlápl pořádně vedle. I když, jak se to vezme. Horko těžko se totiž orientuje v tom, zda byla tahle nabubřelá bramboračka bez majoránky záměrem nebo průšvihem. Nevím.. leccos se na celuloidovém pásu rozpadlo v podivně nepevný tvar. Naprostou plochost veškerých (i těch záporných) charakterů můžeme tvůrcům odpustit, ale prázdnotu gagů a jakoby až na place vymýšlených vtípků nikoliv. Je jen minimum scén, kdy tvůrci dokáží skvěle zabalancovat na hranici svěžího humoru. Jednoduše tu leccos nefunguje, rozvleklé tempo nezachraňují ani herci, ani zadeček Salmy Hayek. Ostatně sám Smith, který se málokdy plete, prohlásil, že Wild Wild West považuje za špatný. Vložené nemalé peníze navíc nejsou příliš vidět, ani výtvarná podoba snímku neuspokojí oko diváka. Svůj stín tu Sonnenfeld a spol.jednoduše nepřekročili!! ** až ***(9.1.2010)

Buďto se na tento film podíváte kriticky a na základě nepříliš gradujícího děje a s ním souvisejícím nepovedeným scénářem + až mnoho nelogičností dáte odpad nebo maximálně hvězdičku za Willa. Nebo se na něj podíváte s odstupem, nebudete vyhledávat chyby a ještě se párkrát zasmějete. Tak jsem to udělal i já a jako na oddechovku se na to ještě určitě jednou podívám. 65%(30.4.2012)

Barry Sonnenfeld si nedá pokoj a musel sem napratať prvky z jeho úspešných Mužov v čiernoch , bez toho aby sa vydal iným smerom, Will Smith sa môže aj roztrhať ale povrchný scenár nezachráni, Kevin Kline je skoro nevýrazní, Salma Hayek je len pre pohladenie oka, a o monštróznom rozpočte minutom na premieľanie vody kde nie je žiadne zlato škoda hovoriť, a potom nech neupadá westernový žáner. ║Rozpočet $170miliónovTržby USA $113,805,681Tržby Celosvetovo $222,105,681(3.1.2008)

Akčný? Western? Komédia? Dobrodružný? Sci-Fi? Ako sa hovorí, z každého rožku trošku a navyše to spolu veľmi dobre funguje. Nemám k tomu čo dodať, snáď len to, že je to značne nedocenený, ak chcete tak, podcenený film, aj keď k režisérovým najlepším kúskom Rodina Addamsovcov & Muži v čiernom mu ešte, čo to chýba. Výborná oddychovka - 75%(17.8.2007)

Já nevím tenhle film je sice plnej skvělejch fórků ale něco mi na vadí. Je až moc bláznivej. Je v něm moc šílenejch vynálezů ale na druhou stranu taky Salma Hayeková:) A výbornej Will Smith. Kdo máte čas a chuť se podívat na film kde hlavní role hrají rychlé kolty pistolníka, profesorská genialita vědce a šílenost idiota kterého nic nezastaví, tak se na to podívejte. Jo a nezapomeňte na pozadí Salmy:)(18.3.2007)

• - Natáčelo se od 18.května do 3. listopadu 1998 v Arizoně, Novém Mexiku, Kalifornii, Utahu a v Idaho. (Varan)

• - Režisér Kevin Smith jednou vyprávěl, jak v devadesátých letech pracoval na scénáři na chystaném filmu o Supermanovi. Při projednávání scénaře s producentem Smith zjistil, že producent John Peters chce mít ve filmu obrovského pavouka. Později pozval Smith Peterse do kina na svůj nový film Hledám Amy (1997). Petersovi se z filmu líbil jen hlas homosexuálního černocha a řekl, že ten hlas musí být v plánovaném filmu. Po nějaké době z nového Supermana sešlo. O rok později byl Kevin Smith v kině na filmu Wild Wild West, který produkoval John Peters. Smith o filmu poté řekl: "Tak sedím v kině, sleduju ten film a říkám si: 'Proboha, to je neuvěřitelná s*ačka.' A najednou koukám... ku*evsky velký pavouk." (Zdroj: videacesky.cz) (Rollo_Tomasi)

• - James West (Will Smith) prohlásí, že vypadá jako někdo z knih Karla Maye. Ten ale v roce, kdy se film odehrává, ještě knihy z „divokého západu“ nepublikoval. (rakovnik)