Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

Je libo divoký západ trochu jinak? Proč by také ne. Barry Sonnenfeld si odskočil ze světa mimozemšťanů do světa westernových padouchů a natočil se něco neskutečně podobnýho a svým způsobem chytlavého. Akce je na stejné úrovni, herci jakbysmet a to nemluvím ani o samotném humoru, který prochází celým filmem. Fakt je, že je to největší kravina, jakou kdy divák mohl vidět, ale beztak na něm nechá následky, které se neztratí. Tenhle film totiž v jeho době měl takovou reklamní kampaň, že se na něj nedokáže zapomenout. Na úkor zdejšího hodnocení každý stejnak ví, o čem je a jaký ve skutečnosti je, filmem, který zabaví svojí nesmyslností, svojí naivitou a možná i svým neskutečně vychytaným názvem. Protože tohle nemůže být nic menšího než Wild rovnou dvakrát za sebou.(6.11.2007)

Pokud si dobře pamatuju, tak jsem na tom byl dokonce jako 13tiletej klučina v kině. A musim říct, že jsem se pobavil nejen tehdy, ale i teď když jsem to viděl o desítku let později. Když film hodnotím jako parodii, tak si říkám proč ne? Rozhodně už jsem viděl hromadu o DOST horších filmů. 60 % Oblíbená část- Will při šmírování a současném "líbání" v nádrži(21.3.2010)

Dost přeplácaný film. Tvůrci jako by se v nápadech předháněli, přitom stačilo trochu přibrzdit a lépe nápady rozvrhnout a celek by určitě lépe fungoval. Will Smith v titulní roli prokázal snahu, ale byl na to celkem sám a Salma Hayek nebo Kevin Kline zrovna neprokazovaly spolupráci. Barry Sonnenfeld se technicky vyznamenal, ale dějově už to vázne a diváka to až tak nevtáhne. Je to pro někoho prázdný film, ale ve velmi neotřelém stylu. 60%(9.2.2009)

• tron

„Možnože sme prehrali vojnu, ale nestratili sme zmysel pre humor. Stratili sme nohy, slezinu, pľúca, močový mechúr, 31 centimetrov tenkého čreva a penis s vajíčkami. Ale strácame zmysel pre humor? Nie! Nestrácame!!" Znesiem dosť a aj filmové blbosti ma dokážu (v zvrátenom zmysle) zabaviť. Ale to, čo predviedli tvorcovia vysokorozpočtovej westernovej sci-fi komédie (...) WILD WILD WEST, to je už predsa len troška priveľa. Will Smith mi pripadal prvý raz v živote nesympatický, nahladko oholeného Kevina Klinea som de facto nenávidel i bez jeho mimoriadne trápnych scén (karate, umelé prsia), Salma Hayeková sa len strápňuje holou prdelkou a shakespearovec Kenneth Branagh ako titulný zlosyn zarába na nájom a robí zázraky tam, kde ich nerobia ostatní - v čele s vyšťaveným (pritom inokedy takým hravým a zábavným!) režisérom Sonnefeldom (ADDAMSOVA RODINA 1 - 2, MUŽI V ČIERNOM 1 - 2), ktorého akoby do tohto filmu niekto nútil. Scenár je hlúposť sama osebe (gigantický pavúk?!), ostatné nestojí ani za zmienku. No dobre, na záver spomeniem aspoň jeden vtipný okamih. Odohráva sa na šibenici, kde na svoju slučku čaká Afroameričan a okolo fanaticky postávajú s horiacimi fakľami členovia Ku-Klux-Klanu. „Viete, v mojej rodnej krajine...“ začne odsúdenec. Dav sa so záujmom pýta: „V Georgii?“ Chvíľa hrobového ticha. Odsúdenec (prekvapene): "V Afrike.“(9.11.2004)

Moderně odlehčená, sci-fi komedie z Divokého západu 19. století. Velmi sebevědomý film. Dobře zamaskovaný Kenneth Branagh. Excentrické postavy, rozdílnost dvou nejlepších tajných agentů, množství mechanických hraček - modernější Jules Verne. Myšlenka celého filmu byla zajímavá, mohli z ní vytěžit více.(5.5.2014)

• - Ve scéně, kdy lokomotiva, v níž jede West (Will Smith) a Gordon (Kevin Kline), vyjíždí z tunelu, je v záběru směrem ven z tunelu možné spatřit jen volnou přírodu. V jednom z dalších záběrů, směřujícím naopak do tunelu, jsou však vidět podél tratě ocelové sloupy. (Terva)

• - Režisér Kevin Smith jednou vyprávěl, jak v devadesátých letech pracoval na scénáři na chystaném filmu o Supermanovi. Při projednávání scénaře s producentem Smith zjistil, že producent John Peters chce mít ve filmu obrovského pavouka. Později pozval Smith Peterse do kina na svůj nový film Hledám Amy (1997). Petersovi se z filmu líbil jen hlas homosexuálního černocha a řekl, že ten hlas musí být v plánovaném filmu. Po nějaké době z nového Supermana sešlo. O rok později byl Kevin Smith v kině na filmu Wild Wild West, který produkoval John Peters. Smith o filmu poté řekl: "Tak sedím v kině, sleduju ten film a říkám si: 'Proboha, to je neuvěřitelná s*ačka.' A najednou koukám... ku*evsky velký pavouk." (Zdroj: videacesky.cz) (Rollo_Tomasi)

• - Příběh filmu se odehrává v roce 1869, a tak není možné, aby se svítilo elektřinou. (Timak)