Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

Dost přeplácaný film. Tvůrci jako by se v nápadech předháněli, přitom stačilo trochu přibrzdit a lépe nápady rozvrhnout a celek by určitě lépe fungoval. Will Smith v titulní roli prokázal snahu, ale byl na to celkem sám a Salma Hayek nebo Kevin Kline zrovna neprokazovaly spolupráci. Barry Sonnenfeld se technicky vyznamenal, ale dějově už to vázne a diváka to až tak nevtáhne. Je to pro někoho prázdný film, ale ve velmi neotřelém stylu. 60%(9.2.2009)

Mě se to líbilo. Je to vtipné, akční, má to příběh. Navíc v hlavních úlohách skvělý hercí včetně Willa Smithe a Kevina Klinea. A v roli záporáka Kenneth Branagh a aby toho nebylo málo, tak přece nesmí chybět i krásná žena a i když Kevinovi to jako ženě slušelo, přeci jen se mi víc jako žena líbila Salma Hayek. :)(3.5.2014)

• Gemini

Kýč (a narozdíl od mnohých jiných tohle slovo používám jen výjimečně) a nuda, hrooznáááá nuuudaaaa od začátku až do konce. Ale rozpočet nebyl nijak malý, že by ty příšerné triky byly záměrné? Jako taková pocta původnímu Wild Wild West seriálu, ze kterého jsem pohříchu neviděl ani fň, takže nemůžu říct, jestli to tak je nebo není? Ale to nic nemění na faktu, že Kevin Kline je skvělej a Salmita nádherná. Jediný (tedy spíš jediné) kdo ji předčily, byla Bai Ling v epizodním štěku a nordické bohyně opečovávající pana Záporáka :)(16.2.2003)

• MikO_NR_1909

Je tak trochu škodou, že veľkú pozornosť divákov vyvolá takáto vyslovene trápna vec. Stačí sa oháňať manipulatívnym skreslením všetkých poctivých filmových aspektov a dementnou úchylnosťou (keby je to ale náležite vtipné, nespomínal by som to). A to som ešte vyrastal v mladej generácii, ktorá už takýto buranský humor vyhľadávala. Áno kleopatra, tento film je lepší než Searchers! Je to niečo podobné akoby si povedala, že Piraňa (1978) je lepšia než Votrelec (1979).(22.7.2014)

Ajtakrajta. Zas jeden nevyužitý potenciál skrývající se v tomto případě v námětu. Bohužel, ale přes skvělé triky, dobré herce, obstojnou režie a pár dobrých vtipů jde o překvapivě nudný film a to vynou scénáře, který vypadá jako by byl vytvářen počítačovým generátorem náhodných scén. Ale já mám obecně slabost pro tyhle fantazijní pseudo-retro filmy, takže nemůžu hodnotit jinak než třemi hvězdami.(17.8.2007)

• - Režisér Kevin Smith jednou vyprávěl, jak v devadesátých letech pracoval na scénáři na chystaném filmu o Supermanovi. Při projednávání scénaře s producentem Smith zjistil, že producent John Peters chce mít ve filmu obrovského pavouka. Později pozval Smith Peterse do kina na svůj nový film Hledám Amy (1997). Petersovi se z filmu líbil jen hlas homosexuálního černocha a řekl, že ten hlas musí být v plánovaném filmu. Po nějaké době z nového Supermana sešlo. O rok později byl Kevin Smith v kině na filmu Wild Wild West, který produkoval John Peters. Smith o filmu poté řekl: "Tak sedím v kině, sleduju ten film a říkám si: 'Proboha, to je neuvěřitelná s*ačka.' A najednou koukám... ku*evsky velký pavouk." (Zdroj: videacesky.cz) (Rollo_Tomasi)

• - Komedie obsahuje mnoho ironických odkazů například na snímky Tarantula (1955), Dr. No (1962), Fotr je lotr (2000) nebo některé pokračování série Hvězdné války. (Terva)

• - Diváci, kteří film viděli na testovacích projekcích ještě před nasazením filmu do amerických kin, si nebyly jisti, jestli šlo nebo nešlo o komedii, a tak produkce dotočila humorné scény, které pak byly vloženy do filmu. (POMO)