Píše se rok 1869 a černošský vládní agent, hrdina občanské války, James West, je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se generála snaží dopadnout také svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál oběma agentům unikne, a jako by to bylo málo, jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili kam a proč McGrath unáší americké vědce. Spolupracovat však pro oba agenty není zrovna jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je pravým opakem, nejprve dlouho analyzuje a pak teprve zcela promyšleně jedná. Díky Gordonovým znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit, o záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici Lovelessem zajati. Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického a těžce vyzbrojeného pavouka nazvaného Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad Spojenými státy. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak docela, jak si představovali. (Warner Home Video CZ)

Trailer

Malarkey

Je libo divoký západ trochu jinak? Proč by také ne. Barry Sonnenfeld si odskočil ze světa mimozemšťanů do světa westernových padouchů a natočil se něco neskutečně podobnýho a svým způsobem chytlavého. Akce je na stejné úrovni, herci jakbysmet a to nemluvím ani o samotném humoru, který prochází celým filmem. Fakt je, že je to největší kravina, jakou kdy divák mohl vidět, ale beztak na něm nechá následky, které se neztratí. Tenhle film totiž v jeho době měl takovou reklamní kampaň, že se na něj nedokáže zapomenout. Na úkor zdejšího hodnocení každý stejnak ví, o čem je a jaký ve skutečnosti je, filmem, který zabaví svojí nesmyslností, svojí naivitou a možná i svým neskutečně vychytaným názvem. Protože tohle nemůže být nic menšího než Wild rovnou dvakrát za sebou. ()

T2

Barry Sonnenfeld si nedá pokoj a musel sem napratať prvky z jeho úspešných Mužov v čiernoch , bez toho aby sa vydal iným smerom, Will Smith sa môže aj roztrhať ale povrchný scenár nezachráni, Kevin Kline je skoro nevýrazní, Salma Hayek je len pre pohladenie oka, a o monštróznom rozpočte minutom na premieľanie vody kde nie je žiadne zlato škoda hovoriť, a potom nech neupadá westernový žáner. ║Rozpočet $170miliónovTržby USA $113,805,681Tržby Celosvetovo $222,105,681()

Tosim

Neupalujte, ale mě se to líbilo taky. Nevidím důvod, proč by se mi tenhle zábavnej western neměl líbit. Spousta dobrejch hlášek Navíc Kevin Kline je bezva herec. A MEZI NÁMI, PROČ SE Z TOHO OTROCTVÍ DĚLÁ POŘÁD TAKOVÁ VĚDA, NO UZNEJTE, KDO Z NÁS TADY BY NECHTĚL, ABY NA NĚJ NĚKDO JINEJ MAKAL ZADARMO, ZVEDNE SNAD NĚKDO Z VÁS RÁNO S NADŠENÍM SVOU TLUSTOU PRDEL A PŮJDE SBÍRAT POSRANOU BAVLNU??? ()

Gemini

Kýč (a narozdíl od mnohých jiných tohle slovo používám jen výjimečně) a nuda, hrooznáááá nuuudaaaa od začátku až do konce. Ale rozpočet nebyl nijak malý, že by ty příšerné triky byly záměrné? Jako taková pocta původnímu Wild Wild West seriálu, ze kterého jsem pohříchu neviděl ani fň, takže nemůžu říct, jestli to tak je nebo není? Ale to nic nemění na faktu, že Kevin Kline je skvělej a Salmita nádherná. Jediný (tedy spíš jediné) kdo ji předčily, byla Bai Ling v epizodním štěku a nordické bohyně opečovávající pana Záporáka :) ()

Radyo

Člověk vážně neví, zda to bylo myšleno jako sci-fi, western, komedie, parodie nebo všechno dohromady. Konečná verze totiž vypadá, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Jsou tam samé zajímavé (resp. dobré) věci (herci, režisér), ale ve výsledku se to nedá pozřít (dokoukat). Já to tedy nakonec dokoukal, ale nebýt Willa Smithe a Salmy Hayek, asi bych balil daleko dříve, než se objevily (v tomto případě spásné) závěrečné titulky. Upřímně - nechápu, kde se v takové slátanině vzali Branagh s Klinem, které jinak beru jako seriózní herce. No nic, ruce pryč od WWW. ()

• Příběh filmu se odehrává v roce 1869, a tak není možné, aby se svítilo elektřinou. (Timak)
  • Vozíček hlavného záporáka je označený ako tank. Avšak označenie tank (angl. nádrž) sa na vozidlá začal používať až behom prvej svetovej vojny. (rasistik)
  • Roli Kevina Klinea měl původně hrát George Clooney, ale ten nakonec odmítl, protože mu připadala příliš “vedlejší”. (POMO)