Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

• Radiq

Slabota jak sviňa, tohle jim prostě nikdo sežrat nemohl. Tohle by nebylo zajimavy ani jako představení pro základní školy. Zprvu komiksní styl (ten jsem zaznamenal při titulcích, dál už ne) se vyhoupne do trapárny, kde mechanické stroje (většinou na páru), neuvěřitelné až dementně strašné skoky-lety-pády, nevtipné a předvídatelné vtipy a hlášky z toho dělají jeden z největších shitů, co kdy Will Smith natočil. Dokonce je to i horší, než Den nezávislosti. Přitom se tam mihnou zajímaví záporáci, ale jejich poměrně vychytanej vzhled a vlastnosti zabije dementní scénář, absence krve a mrtvol a příběh jak z dílny Walta Disneyho. Celý je to prostě dělaný tak nějak pro malý haranty a všechny ty stroje na divokym západě, to se nedalo brát ani jako recese, ani jako součást nějakého univerza. Taky Kevin Kline je takovej nic moc herec a ani tady mi vůbec nesedl. Salma Hayek by mi sedla, kdyby tam byla víc. A bylo to tak plny trapnejch digitálních efektů, že mi jedničky a nuly lezly všema očima, no hnus a amatéřina.(26.11.2015)

Nejdražší film roku 1999 a do té doby nejnákladnější projekt Warner Bros. (170 milionů dolarů, zisk pouze 222 milionů) nabízí kvalitní, mírně bizarní rodinnou zábavu vycházející ze stejnojmenného, 30 let starého amerického seriálu, kombinujícího buddy movies, westerny a verneovky. Will Smith i Kevin Kline jako zbrklý kovboj a roztržitý vědátor k sobě pasují a je radost sledovat přerůstání jejich počáteční antipatie ve vzájemný respekt a Salma Hayek v krajkovém korzetu a pánském pyžamu odhalujícím její zadeček dodává příběhu tu správnou vkusnou lechtivost. Nesedl mi jen Kenneth Branagh, od kterého jsem očekával podstatně lepšího padoucha. Ale závěrečný odjezd do zapadajícího slunce byl geniální! "MůŽU SE TĚ NA NĚCO ZEPTAT, JAMESI?" - "NE, NEMůŽEŠ, ARTIE."(26.2.2006)

• Sobis87

Chápu záměr tvůrců vytvořit stylový dobrodružný spektákl s kořeny v brakové literatuře, komixech a verneovkách, ale nechápu, jak se to mohl s tak našlapaným obsazením (Branagh jako záporák...whoa!), velkým rozpočtem a režisérem stylové Addamsovy rodiny a Mužů v černém tak ošklivě pokazit...vlastně chápu - Sonnenfeld si chtěl hrát na Spielberga, ale dopadl jako Stephen Sommers. Škoda nevyužitého potenciálu. 45%(29.8.2009)

• MikO_NR_1909

Je tak trochu škodou, že veľkú pozornosť divákov vyvolá takáto vyslovene trápna vec. Stačí sa oháňať manipulatívnym skreslením všetkých poctivých filmových aspektov a dementnou úchylnosťou (keby je to ale náležite vtipné, nespomínal by som to). A to som ešte vyrastal v mladej generácii, ktorá už takýto buranský humor vyhľadávala. Áno kleopatra, tento film je lepší než Searchers! Je to niečo podobné akoby si povedala, že Piraňa (1978) je lepšia než Votrelec (1979).(22.7.2014)

Povedená komedie s westernového prostředí, plná převratných vynálezů na dobu v , které se to odehrává a sposta vtipů. Příjemná podívaná, která je ke koukání pořád. Nechápu tak malé hodnocení, nejspíš asi většina z vás nepochopila, že tenhle film měl za cíl pobavit a to se mu povedlo nic hlubšího v tom nehledejte.(2.1.2010)

• - Diváci, kteří film viděli na testovacích projekcích ještě před nasazením filmu do amerických kin, si nebyly jisti, jestli šlo nebo nešlo o komedii, a tak produkce dotočila humorné scény, které pak byly vloženy do filmu. (POMO)

• - Komedie obsahuje mnoho ironických odkazů například na snímky Tarantula (1955), Dr. No (1962), Fotr je lotr (2000) nebo některé pokračování série Hvězdné války. (Terva)

• - Ve scéně, kdy James West (Will Smith) a Artemus Gordon (Kevin Kline) prchají před ozubenými kotouči a následně spadnou do bahna, je Westův klobouk špinavý, v další scéně je ale již znovu čistý. (Chuppa)