Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 106 min

Zajímavý nápad, který byl velkým riskem a nevyšel na 100%. Will Smith s Kevinem Klinem se k sobě hodí a Kenneth Branagr jim příjemně ukazuje, jak pevně umí stát na svých "nohou". Krásná maličká Salma Hayek je třešničkou na dortu. Vtipná westernová podívaná, která měla a mohla být mnohem lepší. Přes všechny mínusy snímku (divné tempo, šílené nápady, bizarní svět) je tohle přesně snímek, který jsem někdy chtěl vidět a proto je jistě dobře, že vznikl. Maximálně stylizovaná hovadina, která je stvořená pro mé osobní potěšení.... Ty 4* neberte vážně, jen se pobavte neskutečnými nápady, provedením a odvahou producentů/režiséra/vlastně všech:).(29.7.2004)

• nash.

Tak hvězdné a kvalitní obsazení, tak rozmáchlý příběh, velkolepá výprava a přitom tak hrozná a nevtipná nuda, navíc utopená ve řvavém kýči, který ničí i poslední zbytek toho, co mohlo film zachránit. To je výsledek ambiciozního projektu, který zabil především mizerný scénář, podivně deformovaný vizuál a režie, která se bezradnému Sonnenfeldovi doslova rozpadla pod rukama. Ani ten Kevin Kline to tentokrát nedokázal udržet při životě.(15.3.2012)

• Gemini

Kýč (a narozdíl od mnohých jiných tohle slovo používám jen výjimečně) a nuda, hrooznáááá nuuudaaaa od začátku až do konce. Ale rozpočet nebyl nijak malý, že by ty příšerné triky byly záměrné? Jako taková pocta původnímu Wild Wild West seriálu, ze kterého jsem pohříchu neviděl ani fň, takže nemůžu říct, jestli to tak je nebo není? Ale to nic nemění na faktu, že Kevin Kline je skvělej a Salmita nádherná. Jediný (tedy spíš jediné) kdo ji předčily, byla Bai Ling v epizodním štěku a nordické bohyně opečovávající pana Záporáka :)(16.2.2003)

Mě se to líbilo. Je to vtipné, akční, má to příběh. Navíc v hlavních úlohách skvělý hercí včetně Willa Smithe a Kevina Klinea. A v roli záporáka Kenneth Branagh a aby toho nebylo málo, tak přece nesmí chybět i krásná žena a i když Kevinovi to jako ženě slušelo, přeci jen se mi víc jako žena líbila Salma Hayek. :)(3.5.2014)

Čekala jsem, že to bude hrozná, absolutně nekoukatelná kravina. A ona to skutečně je hrozná kravina, nicméně zábavná. Kupodivu mě tenhle střelený, komediální mix westernu a sci-fi místy dokázal rozesmát a kdyby se filmaři tolik nedrželi zaběhnutých klišé z "normálních" westernových komedií, mohlo to třeba dopadnout lépe. Nebo taky ne:-). 66,6%(5.11.2008)

• - Pri záverečných titulkoch hrá pieseň s rovnomerným názvom, ako má film. Pieseň "Wild Wild West" naspieval Will Smith, ktorý hrá aj jednu z hlavných postáv – agenta Jamesa Westa. (maestrotatum)

• - Natáčelo se od 18.května do 3. listopadu 1998 v Arizoně, Novém Mexiku, Kalifornii, Utahu a v Idaho. (Varan)

• - Diváci, kteří film viděli na testovacích projekcích ještě před nasazením filmu do amerických kin, si nebyly jisti, jestli šlo nebo nešlo o komedii, a tak produkce dotočila humorné scény, které pak byly vloženy do filmu. (POMO)