Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá dívka je nalezena mrtvá, brutálně znásilněná. Její smrt ostře kontrastuje s krásou šumavské přírody počínajícího podzimu. Kriminalisté uvažují o několika možných motivech vraždy, ale čím dále postupují v pátrání, tím více se obávají, že tento čin žádný motiv nemá a je jen náhodným aktem patologicky narušeného vraha. (Česká televize)

(více)

Recenze (41)

Mallinali

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Že policajti jsou jediní, kdo bere aspoň trochu vážně krutou vraždu a znásilnění mladé holky, narozdil od kolegů, kamarádky, bývalého přítele... to už tu zaznělo a fakt to bylo za hranicí parodie. Přitom se seriál bere vážně. Vyšetřovací metody a přepadovku ani nekomentuju, to byla kvalita na úrovni somalskyho pivovaru. Co ale v komentářích nezaznělo, je absence zájmu médií a spol. Máte dvě bestiální vraždy, podezření na úchylnyho vraha na venkově, normálně by se lidi báli vylézt před barák a všude by opruzovali novináři, policajti by byli pod tlakem, buzerujicí šéfové... a tady nic. Všechno probíhá v naprostém vzduchoprázdnu a jediný dohled je protivná státní zástupkyně, kterou stačí poslat do řiti. A teď mi řekněte, když ty vraždy skoro nikoho nezajímají ani v samotném seriálu, proč by měly zajímat diváky? Kdyby radši udělali spin-off Případů 1. oddělení z jiných měst se skutečnou prací policie. Tuhle mordpartu by Korejs vykostil už před úvodními titulky a Víťa Sršeň by vedle nich vypadal jako Colombo. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze začátku to není špatný i když to zadržování prakticky všech podezřelých byl teda super úlet, ale pořád jsem si říkal, dá se, jenže pak se to celý dojebalo. Zásah, kde Leoš Noha nemá pistoli, protože neumí střílet, to snad nemůže nikdo myslet vážně, ale co hlavně, ten nedořešený případ dvou stopařek z minulé doby mě přišel minimálně divně vyšetřen. Bylo to lepší než první díl, ale pořád žádnej šlágr. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Drasticky znásilněné a zavražděné dívky Čermák Macková a Heinzlová , které pak kriminalisté nacházejí nahé zohavené pohozené, temná minulost hlavních hrdinů - Bárdos znásilněná a neplodná, Novotný s traumatem bojového veterána  a tak jako i v prvním díle zase nějaký sadisticky laděný podezřelý. Jako já nevím, ale při pondělku celkem nálož, což by nevadilo kdyby to bylo součástí něčeho kvalitního, ale tady zasazeno do debilního scénáře to působí hrozně lacině a prvoplánově. Krom spousty hloupostí zmiňovaných ostatními ( taky jsem si všiml jak jsou všichni v pohodě když zamordujou mladou holku a ještě je prostor pro ironické vtípky ) Už se těším na Specialisty na Nově, tam člověk ví do čeho jde a co dostane a ještě se pobaví jaká je to blbost. ()

topi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ajajajajaj, kam jsme to zase dopracovali. Úvodní nález mrtvoly, kterou vyhrabali z hromady pilin a ona je čistá, jako by vylezla z vany, tohle mě hlava nebere. Co se děje během dalšího vyšetřování, včetně naprosto idiotského finále už ani komentovat nebudu. Druhý díl dává jasně najevo, že tohle bude průser. Kdyby alespoň fungovala nějaká chemie mezi mordpartou, tak by se na to dalo nahlížet trochu jinak, jenže tady to obsazení mezi sebou prostě vůbec neladí. Dám ještě jeden díl a ten to rozsekne. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro Šumavu mám slabost a dokonce jsem se zhruba polovinu tohoto dílu seriálu i bavil. Pak ovšem tvůrci změnili názor a udělali z vyšetřování frašku a z policistů dementy. Že Jarda Kužel moc neběhá už víme dlouho a jeho hrůzné tajemství je mi ukradené. Další neumí střílet, jiné je špatně z mrtvoly. Mám DNA, tak hledám gumáky? Závěr byl téměř směšný, dokonce dvojnásobně, viz matka a sklep. Jinak střídání světla a dne si měli tvůrci opravdu pohlídat. Přijde mi, že se tvůrci místo skutečnými případy inspirovali filmovými horrory. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Na samém počátku vyšetřovaní po pitvě zaznělo od patologa, že mají sperma pachatele. Standardní postup je, že se odebere DNA všech podezřelých, tuto možnost vyšetřovatelé nevyužili, a to ať pro nalezení pachatele anebo naopak vyloučení nevinných. (sator)
  • Natáčelo se v Borové Ladě a v penzionu Hájenka na Knížecích pláních. (CinemaRanger)

Reklama

Reklama