Hrubý střih

Britský krejčí, který žije v Chicagu 50. let, to nemá vůbec lehké. V jeho dílně si totiž začnou vyřizovat účty tamní mafiánské gangy. (Netflix)

Kushina

Přesně takhle si představuji film o mafiánech, ve kterém se téměř nestřílí, ale stejně to je svým způsobem napínavé a užijete si to. Přesně ty zvraty, které přišly na konci, tak o těch to celé je. 65% ()

Heywood

KOMORNÍ, PLNÉ NAPĚTÍ I PŘEKVAPENÍ. Tak tohle stálo za vidění. Za interiéry super hvězda, za výběr herců druhá. Není to akční, a není to pro blbé. 70% ()

Easykill

Tak tohle bylo docela milé překvapení. Natočit dnes takto atmosférickou, komorní gangsterku je opravdu umění. A i když zde není moc černého humoru, trochu toho tarantina jde cítit. Skvělá záležitost, jak scénář, tak i kamera a herecké výkony. Zasloužených 5*. ()

rigby

Po celou dobu nevyjdeme z krejčovské dílny, ani moc lidí ji nenavštíví. Film si tedy vystačí s málem, ale o to důkladněji stupňuje příběh i atmosféru. Je to opravdu příjemné pokoukání, i když někde po polovině už docela zamotané. Ale pak se to zase krásně rozmotá, jak to má ve správném filmu být. Výborná zábava. 3+ ()

Saxos

Skvělá nejenom konverzačka v dílně střihače Burlinga, která je otevřena od pondělí do pátku od devíti do pěti a "mafijáni" se tu střídají víc, jak štočky látek. Závěr: doporučuji. ()

Grázl83

Tedy, to byla herecká škola Marka Rylance. Film se odehrává v jedné místnosti, ale má více napětí a lepší atmosféru než stamilionove Hollywoodské blockbustery. ()

Rian_witcher

Natočit konverzační gangsterku v jednom malém krejčovství je obdivuhodný počin. Tedy hlavně proto, že to funguje. Místy si člověk připadá jak v divadle při sledování hry. Nemá to prakticky hluchá místa a i když závěrečné rozuzlení pochopí průměrný divák po 30 minutách, dávám 4*. ()

veverysiak

Forma komornej inscenácie celému filmu očividne pomohla, príbeh je priestorovo zhustený do malej obchodo-dielne, čo dáva vyniknúť striedaniu tempa, postáv a charakterov, zápletkové meandre sú síce predvídateľné, ale udržia diváka v pozore, takže 65%. ()

bonovox

Skvelá retro gangsterka odohrávajúca sa celá v jednom krajčírstve. Kľudne z toho môže byť aj divadelná hra. Celé to ťahá perfektný Mark Rylance, to je proste pán herec…Výborná žánrovka, 80% ()

Sevin14

Peckovní krimi drama na malém prostoru s překvapivými zvraty. Kdybych nebyl na ty pětky tak přísnej, možná by si to ten film i zasloužil. Každopádně jsem díky němu musel utnout holky na Tinderu, a to už se počítá. Hodně silné 4 hvězdy a rozhodně doporučuji. ()

HellsAngel

Keď má film parádne vypiplaný scenár a senzačnú hereckú zostavu, pokojne si vystačí len s jednou lokáciou – v tomto prípade krajčírstvom, ktoré sa stane dejiskom napínavo gradujúceho krimi príbehu, pripomínajúceho civilnejšiu verziu Tarantinových Reservoir Dogs. The Outfit je proste ten typ gangsterky v klasickom šate, aký nevyjde z módy podobne ako kvalitný oblek. ()

Sopholojong

Maly, komorny film s velkym pribehovym srdcom a jeho najcharizmatickejsim motorom Markom "Englishom" Rylance-om. Krajcirstvo (pre mafianov) este nebolo v ziadnej inej snimke take pritazlive. Skvele vypointovana hra na macku a mys typu Sleuth, Hateful Eight, alebo Unthinkable v jednom interieri o par miestnostiach. A konecne zaujimava rola pre "toho hocha z Maze Runnera". Tesne, ale naozaj tesne pod vrcholom najma kvoli diivadelno-televiznej forme, hodnej iba domacej obrazovky, nie velkeho platna a kvoli zaverecnemu "ciernemu prekvapku" vo dverach, absolutne sa nehodiacemu do tohto typu filmu. ()

Dusty56

Nudný začátek a možná až moc přeplácaný závěr relativně zachraňuje napínavá střední pasáž a herecký výkon Marka Rylance. 55% ()

Polux

7/10 | Malá a trochu nenápadná žánrová záležitost, která svým komorním pojetím a důrazem téměř výhradně na dialogy mezi postavami evokuje, že vznikla na základě nějaké divadelní předlohy a kupodivu nikoliv. Mám podobné filmy, ve kterých jde o pár postav, koncentrovaných na jednom místě, nepostradatelný MacGuffin, vztahové napětí a průběžné střídání "týmů", aneb kdo je s kým a proti komu, hodně rád a tahle nízkorozpočtová Mooreova variace na rané tarantinovky a ritchieovky není výjimkou. A to díky povedené retro atmosféře, parádnímu hereckému výkonu Rylance (škoda, že Deutch nemá více prostoru) a zápletce, která se postupem času pěkně zkomplikuje a v závěru vyrukuje hned s několika twisty najednou. | PeZet ()

Bogrant

Pôvabne ladená gangsterka s divadelným nádychom, z jednej miestnosti, počas jedného večera, kde sa všetko sústreďuje na ostré dialógy a predovšetkým postavu a výkon Rylancea, i keď dvojica mladých mafošov taktiež ujde. Je to osobité, vymaznané, ale v poslednej tretine i moc kombinované a hrotené a vlastne za celý priebeh to neponúkne nič závratné, čo by prinútilo zvýšiť hodnotenie. ()

Holly_Molly

Jak od Tarantina?! Ok.. Všechny charaktery až na jednoho ke konci vybudovanýho masterminda, vypatlaný pičusové zralý na kulku od první minuty, minimum zajímavejch dialogů a už od začátku si jen přeješ, aby se tam všichni ti degešáci postříleli a byl klid.. vskutku Tarantino jak vyšitej...Nicméně finále filmu je velice uspokojující záležitost a ta dobová atmosféra z filmu cáká přímo božsky, takže ve výsledku krásná ryzí průjeměrná záležitost ;-) ()

Tomulka

Výborný scénář a hlavně dialogy úžasné. Ale punc lepšího komorního dramatu tomuto filmu věnoval dokonalý Mark Rylance. Jeho výkon byl famózní! ()