Epizody(6)

Seriál natočený podle knihy investigativního reportéra deníku Baltimore Sun Justina Fentona zachycuje vzestup a pád zkorumpované policejní jednotky Gun Trace Task Force (GTTF), která měla za úkol v ulicích Baltimoru zamořeného drogami a kriminalitou vyhledávat a zabavovat nelegálně držené zbraně. Představitelé zákona však situace využili ve svůj prospěch. Šestidílná minisérie z dílny tvůrců kultovního seriálu The Wire: Špína Baltimoru vypráví příběh zločineckého spiknutí a morálního úpadku amerického města, v němž se na úkor skutečné policejní práce prosazovala politika drogové prohibice a masového zatýkání. (HBO Max)

Recenze uživatele Winderyx k tomuto seriálu (7)

Město patří nám (2022)

Série která měla velký potenciál , ale prakticky se oddělala sama jako i vlastní hrdina který se oddělal pač věřil svým kolegum, ale ti byly hned při prvním výslechu proti. Seriál měl skutečně velký potenciál což můžeme vidět ve 4 díle nejlepším díle kdy je nonstop akce konečně nám byla i ukázaná stránka hlavního hrdiny a oddílu Jenkinse z jeho úhlu pohledu. Do tohodle dílu to spíše bylo o tom v čem je i největší problém tohohle seriálu a to, že obsahuje zbytečné propagandy a naprosto zbytečné dějové linky , které nemají žádnou spojitost s daným případem. Jako i vlastně zločince kteří jsou mnohdy prezentováni jako nevinná stvoření která vlastně dělá jenom nezákonnou činnost , ale vlastně i tak to jsou zlatíčka. Propaganda pro černotu kde člověk co ví co si můžou dané oddíly dovolit nějak ví, že některé věci jako jen tak po ulici někoho odchytit a zmlátit možná fungovaly kolem 90 80 let , ale tam to taky bylo pač se tam ještě znali mezi sebou více to je jedno. Prostě zkráceně mnohdy to působí neuvěřitelně pač to ani uvěřitelně působit nemůže a jenom to opět odkazuje na zbytečnou propagandu která tomuhle počinu ubírá. Naopak další věc ukazuje zda se vlastně oddíl a hlavně hlavní hrdina Jenkins správně rozhodl zda byste se třeba vy rozhodli jinak. Ale taky to ukazuje, že se v oddílu všichni tvářili jako bratři , že každý jeden za jednoho. A vlastně ve finále z kolika 10 lidí nebonzoval jenom Jenkins a potom ještě ten starší kolega Allers. A už tady vlastně se může názor lišit zda už něco udělat tak si za tím stát a vlastně kolegy nenaprášit a nebo naprášit všechno a vyjít o pár let dříve. Další věc jediná věc kterou mě naprosto Jenkins zklamal bylo to, že dané materialy přes známeho pašoval dále a ten to pašoval dále kdyby aspoň právě materiál odevzdával a peníze si nechal nechci říct, že by to bylo správné, ale ty peníze se vlastně i částečně rozdělovali a v jednom díle je taky ukázáno, že Jenkins utratil přes 60 táců pro své kolegy zatímco vlastně samotné nějaké ředitelství se na ně vys....o nepodpořili je jinak. V tom zase se hlavní hrdina neprezentoval jako třebas jako G money kterej vlastně hned peníze prošustroval na sobě oblečení auta vlastně jenom na sobě v ničem nepodpořil kolegy. Ale to se i já nyní zabývám zbytečnostmi. Ve finále vlastně samotný soud trvá ani ne 2 minuty kdy je všechno odboucháno a působí to zrychleně pač to zrychlené je pač kdyby se řešil samotný případ ve více než dejme tomu 3 dílech tudíž v půlce seriálu a 3 díly jsou prakticky o ničem o nějakých kličkách propagandě naprosto zbytečnostích které naprosto dávají daný seriál ke dnu. Ve finále i vražda sebevražda Seana působila až komicky nelogicky až se mi taky nechce věřit , že by se sám oddělal kvůli čemu , že mu někdo volal , že musí svědčit , že to tam dal hlavní hrdina působí to až nelogicky , že kvůli něčemu takovému by se někdo sám ukončil. Ve finále to , ale krásně ukazuje, že se více řešil příběh jednotky která si jenom přilepšila na neřádech než aby se řešilo to, že dané špatnosti stoupají a vlastně Baltimore je jedno z nejvíce nebezpečných míst. Prakticky se vyřešil jenom případ kdy každej hned začal práskat a stáli za své činy jenom dva lidi. Zbytečně dále psát nebýt zbytečností tak bych to i doporučil takhle si myslím, že se stačí podívat na první 4 a poslední díl pač zbývající díly jsou zbytečností. () (méně) (více)

Part One (2022) (E01)

No zatím hrozně krkolomné z traileru kterej jsem naštěstí viděl tak zřejmě chápu o co jde horší pro někoho kdo to třebas dneska viděl poprvé a bez traileru se vůbec prakticky ani moc ta hlavní pointa nemůže být jasná. Z traileru tedy jsme pochopili , že zatím neukázáno tak partička poldu při razii si nechala velké prachy pro sebe pokud to chápu. Jak jsem již psal hrozně špatně udělané přeskoky do minulosti do přítomnosti budoucnosti a kdo ví kde.  Ze začátku jsem si myslel při proslovu Jona. Že to bude konečně překvapení a nějaká podpora PD apod. Ale jak děj pokračuje tak mi to zatím přijde jako opak už jenom věta, že snad to vyhraje Hillary a ne Trump o něčem napovídá. Vyobrazení PD jako největších hov...d na světě každej ví, že takhle to fungovalo možná v 90 letech. Ale dneska si dovolit házet kreditky karty na zem jen tak plesknout někoho a rozbít mu flašku to asi těžko to by se tam dlouho neohřáli. Při tak velkém počtu černochů se nějak obávám, že vím kde seriál míří.  No zatím kvůli Jona tomu dám šanci přijde mi to jako by Jon přišel někde do česka točit spolu s českými herci kteří stojí za nic co si budem a on to tam tahá sám pač to tak po tomhle díle je. Jediná kladná věc je právě on zatím jeho postava a všechno kolem zbytek nuda a protěžování jak jsou černoši svatí. Uvidíme z traileru to vypadalo lépe zatím uspávačka 15% ()

Part Two (2022) (E02)

No tak nakonec člověk po prvním dílu měl pravdu jedná se o BLM sračku. Díky uniklým obrázkům z dalších série kde dokonce tyhle ty negroidní pochody uvidíme právě v akci. Černota je tady samozřejmě už v téhle epizodě představována jako naprostí andílci vlastně oni jenom dělají nezákonnou činnost , ale nikoho nezabily. Samozřejmě i tady smyšlený příběh jak pro nějakého guvernéra musejí zatýkat bez jakýkoliv důvodu černochy aby si zaplnili % úspěšnosti. A to jsem čekal, že Bernthal je právě spíše nějakej podporovatel té správné strany velmi u mě klesnul , že se k takovéhle sračce vůbec přihlásil. HALINA NEGROVSKÁ která by skutečně svedla velkej souboj s naši Halinkou která se vejde s tou jejich postavou celá do objektivu. Prakticky zjišťuje , že v tomhle světě je možnost si i na oficera stěžovat , ale tím pádem když těch stížností má 47 tak musí dělat stoprocentně něco špatně není druhá možnost , že by tu práci vykonával správně ne kdeže. Strašně se mi líbila ta scénka s tím malým potkanem kterej jde mimo přechod a potom fňuká co vlastně udělal přitom tyhle ty složky mají právo stopnout někoho kdykoliv a kdekoliv a pokud někdo má problém jim předložit doklad a za minutu pokračovat dál v cestě. Tak asi to svatoušek nebude. Strašně by mě zajímalo kdyby tuhle tu černou verbeš neměl kdo ochranovat jak by to vypadalo ti by na druhej den šli hned ke stanici prosit ať se vrátí znovu do práce. Celkově mi to přijde příběhem jak nějaká fun fikce do počítačové hry pač s realitou to má asi společné jenom to , že právě černoši hned prášili na druhé. Ale ve finále hvězda za to, že k posezení na toaletě a k jiným činnostem se to ještě dá. Jsem zvědav co s dalším příjde tahle propaganda. Jojo mi bílí hlavně heterosexuálové jsme čiré zlo ()

Part Three (2022) (E03)

No pánečku konečně to není za jednu hvězdu , ale dávám tady téhle epizodě dvě hvězdy. Jak to najednou jde když skoro hodinu se neřeší kraviny jak všichni černoši jsou vlastně zlatíčka a to , že tam střílejí dělají jednu nelegální činnost tak vlastně za to nemohou a ba naopak brutalita proti nim je nepřiměřená.  Ani v tomhle to díle to samozřejmě nebylo bez nějaké té propagandy jako věta jednoho černocha co dokonce napsal knížku o tom jak vlastně když jste černej v americe tak chodíte s rukama za zády. No já nevím proč  by tak někdo chodil , a pokud narážet na želízka tak by spíše měl napsat knížku o tom jak je podložené, že kriminalitu v americe dělá přes 80% černošské osazenstvo a pokud by to bylo jinak tak by skutečně ty ruce za zády nemusel mít furt. K příběhu stále se stejnak příběh pomalu promítá jde to pomalu nic zatím nového jsme nezjistili jenom staré věci. A zda to je podle pravdy a místo toho aby řešili , že se dělali a stále dělají vraždy nezákonná činnost v černoškých vrstvách. Ale oni budou někde řešit , že s tak směšným platem za to co jednotky musejí denně prožívat při své činnosti si vezmou pár desítek tisíc a ještě si to rozdělí. Řešil bych kdyby si rozdělili zbraně a jiné ty věci. Ale pár šupů kolem 5 tisíc a nenahlásí to tak je to opravdu směšné. Nic nového jsme se nedozvěděli jenom pokračování jak je černá rasa nejlepší za nic nemůžou vlastně za smrt toho černocha kterej dlužil peníze za svou špinavou práci a které mu vzal a nenahlásil do nálezu tudíž by ty prachy stejnak černoch neviděl vlastně může on a ne ten černoch mě jenom podtrhlo o co tady jde. Ale každý kdo ví kde je pravda tak ví , ale je mou povinnosti tady informovat o téhle propagandě co se děje za nějakou tu, ale lepší akci dávám tu hvězdu navíc. Jsem zvědav co příjde příště ()

Part Four (2022) (E04)

No konečně opět mě to vede k tomu , že snad tomuhle stačilo i 3 díly a ne 6 místo těch prvotních sr..k. Se konečně dostáváme k tomu o čem to mělo být jak by se třebas někdo jinej rozhodl na jeho místě. Jedinej problém co to bude mít furt , že Jon oproti ostatním hercům působí až nadlidsky pač ostatní herci působí jako amatéři z Jona tu postavu cítíte zatímco z ostatních nejde cítit nic. Ale zpátky pěkně se ukázalo , že vlastně peníze které by stejnak propadli státu kdy vlastně za 3-4 zátahy peníze navíc mohl vlastně zasytit celou jednotku při protestech. Ano prostej pracovník žádnej velitel stát prostě kolega od kolegu jak se dostal k těm penězům je druhá věc. Ale druhá věc je, že místo toho aby si ty peníze někde namastili lidi co prosedí celej den nic nedělaj jenom se dostali na ty největší pozice kde právě nic nedělat je o tom. A takhle peníze si rozdělí a jde to i na podporu jeho kolegu to se mi velmi líbilo , že tady je potřeba si udělat pohled sám na to zda to berou jako zlodějinu kdy okrade zloděje za což může si něco pořídit z práce kde riskuje život každý den. Nebo popřípadě viz. pomoct a nasytit kolegy co tam museli stát celej den a nikdo žádnej stát velitel jim nepomohl , ale jejich kolega. Konečně akce snad si ani nepamatuji zpětně zda by tam byla v tomhle díle nějaká propaganda konečně. Taky samozřejmě ve pánském podniku a potom i věta v autě na závěr hele dokonce jsem ji vzal dvojnásobek toho co jsem ji dal pobavila. Snad to aspon na ty posledni dvě epizody bude možná i v lepším duchu kdyby to začalo touhle epizodou tak bych si nestěžoval takhle první 3 epizody byly vyloženě propagandistická sr...a. ()

Part Five (2022) (E05)

No co dodat asi pokud nepřekvapí poslední díl a neserve nám trenky dolů. Tak 4 díl bude asi ten jedinej na kladné hodnocení. Problém  je , že ta černošská propaganda v 1 až 3 díle vás nasrala, ale aspoň to ve vás něco vyvolalo tenhle ten díl za mě naprosto nejslabší nevyvolal nic průjem nic prostě nic. Skoro hodina o ničem , ale , že o ničem už nudné flashbacky kdy ty flashbacky vás aspoň nadchly nějakou akcí tady v téhle epizodě si už vlastně ani nelámali lámat hlavu s nějakým smysluplným dějem. Prostě zadrží člověka zajdou k němu dom kde najdou skoro půl míče doslova v normálním domu a nejhorší na tom, že tohle to byla jediná věc co se stala. Naprosto nudnej díl a když u toho usínáte tak vám na posledních 5-7 minut dají další porci moderní černošské propagandy jak je každej černej kriminálník vlastně hodnej člověk no hnus naštěstí to končí, ale tímhle tím serialem nějak u skončil i Bernthal , že se k tomuhle svinstvu vůbec přidal. ()

Part Six (2022) (E06)

No určitě druhý nejlepší díl. Kdy ve finále jsem si říkal proč místo opět těch zbytečných šaškáren ještě více nezasvětili do samotného případu. Pač v tomhle posledním díle to je jak to bývá pomalu zvykem u seriálu strašně rychle namačkané všechno pač je to poslední díl. Ale proč tomu tak vždycky je nepochopím o tom jak to bylo strašně rychle dodělané svědčí fakt, že tam ani vlastně nebyla žádná naprosto mimo pointu propaganda jak tomu bylo v předchozích dílech zvykem. Ale prakticky hlavní hrdina Jenkins vlastně vypadá najednou , že i nechce spolupracovat potom najednou chce a u soudu to vypadá, že i spolupracoval , ale za chvíli v titulcích se člověk dozví, že nespolupracoval. A v tomhle to je problém téhle série kdyby tam nebyly zbytečné linky které naprosto nesouviseli se samotným příběhem tak by byl větší prostor pro vysvětlení ještě více daného příběhu. Ale opět seriál měl velký potenciál , ale naprosto zbytečností se oddělal. Co smekám je, ale poslední scénka Jenkinse kdy nás to vlastně dává zpátky dokonce úplně k první scénce která, ale vlastně nebyla dokončena až teďkom to bylo vážně super jenom kdyby těch momentu bylo více. ()

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)