Moře klidu

• Jižní Korea 고요의 바다 (více)

Epizody(8)

Vědkyně se vydá pro záhadné vzorky na opuštěnou vesmírnou stanici u Měsíce, na které při nehodě zemřela celá posádka včetně její sestry. (Netflix)

AmunRa

Hard sci-fi příběhů se točí jen málo a korejcům se tento výborně vydařil. Příběh z neveselé blízké budoucnosti sleduje skupinu kosmonautů letících zachránit cenné vzorky z měsíční stanice, kde všichni obyvatelé zahynuli údajně kvůli úniku radiace. Jak už to bývá, tak nic nejde podle plánu, množí se oběti na životech a nadřízení očividně zamlčují důležité informace. Seriál je ovšem točený pro Netflix, takže scénář i herecké výkony jsou poplatné západním standardům a i divák nezvyklý asijské kinematografie si přijde na své bez jinak oblíbeného střídání žánrů nebo vyvraždění všech hrdinů do jednoho. Seriál se nečekaně striktně drží hard sci-fi linie s občasným sklouznutím do hororu. Korejci nasadili špičkové herce v čele s Doo-na Bae (Atlas mraků, Kingdeom) a Yoo Gong (Vlak do Pusanu), kteří odvádějí prvotřídní práci. Některé zápletky příběhu jsou až příliš podobné jiným projektům od Vetřelců po Doktora Who, ale jinak je příběh dobře vymyšlený a většinou dává smysl. Režisér rovněž rozumí své práci a vykřesal těžkou a klaustrofobní atmosféru. Korejci nešetřili ani na kulisách a dobře zvládli i scény z povrchu Měsíce, i když je tam vidět pozemská gravitace, kterou v interiérech stanice vtipně ošetřili scénou se zapnutím umělé gravitace. Co mi na seriálu vadí asi nejvíc je očividné porušování základních fyzikálních zákonů, kde se dost tlačí na pilu. No a závěr už je vyloženě přestřelený, tam by méně bylo více. Jinak moc pěkný seriál pro fanoušky kosmické sci-fi s hororovým nádechem. ()

cernymotyl

Pořád jsem čekal něco, co mě vtáhne k hrdinům na měsíční základnu. Když jsem u čtvrtého dílu usnul, znovu jsem si tuhle nesmyslnou nudu už nepustil. ()

Sidenius

Korejci umí udělat prostě efekty i příběh. To se mi líbilo, nelíbila se mi místy amatérská partička rádoby vojáků. Obecně docela pěkný počin a zajímavé téma o nedostatku vody. ()

5yrius

Pominu-li zcela zjevné technické vady prostředí, kde fyzika nefunguje tak jak by měla, postrádám zejména trochu rozvinutí idey, jak ke katastrofálnímu suchu na planetě došlo? Slabé zasazení do děje pak podtrhuje i motivace postav, která je vykreslena dosti přímočaře. Celková atmosféra se hodně inspiruje jinými počiny, například dlouhé a naprosto nesmyslné chodby si vypůjčuje od Vetřelec (1979). Ke konci se pak neduhy už jen kupí a tak trochu doufáte, že to nedopadne pro nikoho dobře, protože to by byl alespoň malý závan originality. Ovšem jednu celkem příjemnou myšlenku to probudilo - také vám to připadá jako prequel k filmu Vodní svět (1995)? Pokud to byl záměr, třeba se někdy dočkáme napravení chyb první série a tahle další vykrádačka budiž jim odpuštěna. ()

jarmil8

Vcelku koukatelné dobrodružství na Měsíci ve stylu filmů o vetřelcích, ale bez těch xenomorfů (asi jako slabší Prometheus, bez výrazné brutality a s opravdu divným koncem). A je tu jedna pomatená "Newt", zlá korporace a posádka, která se nějak postupně vyšachuje sama. ()

Kikyo

Zajímavý nápad, ale provedení takové jakési sterilní a pro mě bez emocí. Taktéž mi to přišlo zbytečně rozvleklé dějově, kdyby to trochu zkrátili, asi by se nic zas tak hrozného nestalo. ()

F_Sanchez

Ačkoli nejsem žádný velký fanoušek scifi žánru, tak mě tento seriál hoodně rychle zaháčkoval a nepustil mě až do poslední epizody. Minimum akce, ale o to víc zajímavý námět, i nějaké to napětí tam bylo, jen škoda, že ke konci už trochu docházel dech. Ale suma sumárum solidní 4* ()

quintes odpad!

V živote som nevidel väčšiu sračku ako je tento šikmooký počin... Každú minútu prvej časti som sa musel pýtať sám seba, ktorý idiot to písal, vedel som že to písal na záchode pri najväčšej sračke svojho života po opici, ale že to prekoná to obrovské vodnaté hovno, som ani len netušil... To nikomu neprídu ani trocha divné fyzikálne zákony? Základné fyzikálne zákony aj pri tej najväčšej sračke sci fi aká kedy bola vytvorená, tu v tomto hovne prerážajú absolútne dno... Posledné týždne doslova premýšľam nad ukončeným predplatným Netflixu, pretože po grcaní z ich počinu "K zemi hleď!" (Di Caprio ešte kvôli tomu zaplače, chudák) som im dal šancu s ďalším sci fi, no dali ma do kolien hrubou silou... Toto nie vážení, toto bolí. Snažím sa prehliadať akési naučené klišé neodborného kritika, no toto nedám, sorry... ()

lineker

Lidstvo na pokraji celosvětové katastrofi z důvodu limitního množství vody ( možná již brzy zažijeme na vlastní kůži ). Možnou spásou může být cesta vyslaného týmu na jednu již pět let nefunkční lunární stanici. Líbilo se mne jak si Korejci s tématem vyhráli aniž by nám nabídli klišojidní sračku plnou debilní akce a idiotských dialogů. Na reálnost si hrající sci-fi, která nemusí nutně šokovat a i přesto dokáže dobře zabavit. ()

Horal.P

Prvotní nápad skvělý, ale dlouhý jak tejden - nuda jak prase. Vešlo by se do jednoho filmu a mělo by to spád. ()

awerto

Predvidatelne, roztahane. Relativne kvalitni filmarina na pomery jihokorejcu. Postavy bez vyrazneho charakteru, ale to je tak vsechno. Od zacatku vime o co jde. Nepochopitelné prvni nakazeni z prichozi posadky atd. ()

Jindra_S

Rozjezd byl dobrý, později se to stočilo do klasických klišé (rozdělení v případě ohrožení vetřelcem, záměrný nedostatek informací apod.), začaly se přidávat nové a nové nelogičnosti a končilo to ... SPOILER - totálně nelogickým Happy endem. Škoda ()

rostsoft

Velmi zajímavě natočené sci-fi, ale i tady autoři udělali šílenou chybu. Musel jsem přimořit obě oči a zapomenout na to co mě Učili ve fyzice. Prostě voda z naší planety sama o sobě zmizet nemůže, a taktéž nemůže se voda jen tak z ničeho nic sama vytvářet neboli dělit, jak to udělali v tomto snímku. Ale i přesto je to zajímavý příběh, se zajímavou tématikou a jsem tedy rád že jsem ho viděl. I když konec mohl být rozveden trošku lépe, ale kdo ví Třeba bude další řada. ()

Aceboris

Slušné Kórejské sci-fi, ktoré sa opiera o nedostatok vody na zemi, čo znamená hľadanie nových možností a zdrojov. Začiatok a hlavne prvá časť boli rozbeh a na môj vkus veľmi slabí, tu by som čakal práve to, že nás budú chcieť udržať v napätí a že zhoríme nedočkavosťou na ďalšiu časť, čo sa ale nedeje. Našťastie pokračovanie je lepšie a naberá aj na akčnosti a začína aj vťahovať do deja. Všetko by bolo ok až na klon, ktorý sa objavil , skákal ako divý , nič ho nezničilo a zranenia sa hojili samé. Zaujímavosťou je to , že nikto z posádky ani raz nespomenul , že je hladný , asi má mesiac zvláštnu moc, keďže mutant nepotreboval jesť 5 rokov a žije veselo ďalej. Pokiaľ si odmyslíme, pár detailov, ktoré nedávajú, ale že žiaden zmysel tak celé to zabije posledná scéna 8 časti, treba si to pozrieť. Za mňa slušne sci-fi 6/10 ()

goauld

Voda čo ma drží nad vodou... Tak by se TO celé dalo popsat. Jedni si stěžují na nedostatek vody a když jí mají dosyta tak.... si stěžují taky :-) No.... po pravdě - jsou "vody" různý (třeba destilka a ták.... tu taky nemůže člověk pít s plna hrdla ;-)). No a tady je to tak trochu podobné. Seriál sice úplně špatný nebyl, ale... ještě že měl JEN osum dílů. Úplně to stačilo. Zcela zbytečný tam byly ty "předtitulkový" sequence ze země. A samozřejmě občasné roztahané polemiky nad nesmrtelností brouka - což však celkem chápu, protože bez nich by to byl standartní film o délce max 2,5hod. Nicméně spokojenost byla už jen tím, že TO točili korejci (nezaměnovat se SEVEROkorejci :-) ono pak mít KIMa jako velitele... to raději nic :-D ) což znamenalo stálou kvalitu bez zbytečných patosových a moralistických keců, sexu, patriotismu, basseballu a jiných nežádoucích symptomů..... Jooooo a přátelé - zdá se, že někdo z tvůrců se koukal na Vetřelce ;-) ...teda toho prvního. ()

doom.cz

Pomalý rozjezd, až 4. a 5. epizoda se začíná jevit zajímavě, ale je to děsně zdlouhavé... jak pravili předřečníci, chce to prostříhat. Námět zajímavý, kulisy uvěřitelné, ale děj místy blboučký. edit: tak ne blboučký, poslední díl je neskutečně nepřehledný a fakt blbý. ()