Past na Chrise

CrissCross

USA, 1992, 100 min

Velmi poutavé a příjemné drama. Věrohodné výkony herců přinutí filmu věřit a zaručují oddychovku, která vás nevytrhne jako nějaký akční film, ale rozhodně zaručí dobrou podívanou. Možná škoda, že tak dobrý film je zapadlý v zapomění, protože moc lídí o něm neví (malý počet hodnocení). Já ho rozhodně doporučiji, splnil moje očekávání. Goldie Hawn rovněž dokázala, že nemá talent jen lidi bavit, ale zcela vážně jí můžeme věřit i její dramatický um.(10.3.2014)

• Hejtmy

Nesymaptická Goldie Hawn jako matka přechytralýho 12tiletýho kluka, kterej se ji ze začátku snaží dát opět dohromady s jejím bývalým manželem, načež se rozhodne, že bude prodavát kokain. První půlka filmu je vyloženě slabá, typickej "rodinnej" film, druhá půlka je už trocha svižnější, ale určitě ne dobrá. Nesympatický postavy a velká nuda, to je tak jediný, co si z Pasti na Chrise zapamatuju. 30%(24.5.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,052,738Tržby Celosvetovo $-(31.1.2009)

Taková oddychovka na nedělní začátek noci. Goldie to náramně seklo a leckterý divák si možná stýskne, proč jen ji neukázali u té tyče o něco delší dobu. Buscemi svou rolí rozhodně pobavil. Film nemá velké ambice a pokud k němu divák takto přistupuje, dá se očekávat spokojenost. Jedinou větší kaňkou je tak "Pro MGM českou verzi vyrobilo studio Bear v roce 2008." a jejich srdcové eso Libor Terš, tentokrát jsem mu to počítal, kromě role "vypravěče" (MGM uvádí... atd) na začátku a na konci si ještě střihnul: hosta v restauraci venku u bazénu (jedna věta), větší roli jednoho z kupců kokainu (mnoho dialogů) a pak francouzského politika gratulujícího v televizi americkému "měsíčnímu úspěchu" (taktéž jedna věta). Jo, to jsem vlastně nezmínil - lightmotivem je první přistání člověka na Měsíci.(23.3.2009)

Super drama od rezisera Chrisa Mengesa /typicky svojou rozsiahlou kameramanskou filmografiou, ako reziser natocil myslim len 3 filmy/. Goldie Hawn bola vyborna, Keith Carradine je nielen sympatak, ale aj vyborny herec, a zacinam ho mat coraz radsej. pribeh nenudi, dialogy vyborne, tempo sa nestrati ani v strede. Dokonca tu odzneju aj reci o kokaine, tak to bola novina pre mna. No nic, vyborny film, slusna reziserska praca, presne to je CrissCross : 75 %(14.1.2017)