Série(2) / Epizody(20)

Seriál odhaluje tajemství děsivého města, které uvězní každého, kdo do něj vstoupí. Zoufalí obyvatelé se snaží vést alespoň zdánlivě normální život, zatímco hledají cestu ven. Musí však čelit hrozbám okolního lesa včetně hrůzostrašných nestvůr, které se vynořují po západu slunce. (HBO Max)

Recenze uživatele kamil.i k tomuto seriálu (2)

Cesta ven (2022)

Príliš očividná vykrádačka LOST. Podobá sa ešte aj v maličkostiach ako hudobné motívy v tajomných scénach, objasňujúce flashbacky odohrávajúce sa paralelne s nadväznou súčasnosťou, dva rozdielne tábory obyvateľov, úderný názov pozostávajúci zo štyroch veľkých písmen a dokonca tu hrá ústrednú postavu jeden z hlavných predstaviteľov Nezvestných. FROM obsahuje hororový aspekt navyše. Ten na jednej strane udržiava dusnú atmosféru, na strane druhej podkopáva seriál, keď zbytočne otvára otázky o logickom konaní osadenstva. Zbytok tvoria časté a zdĺhavé dialógy postáv, ktoré filozofujú o podstate svojho bytia v danom extrémnom prostredí. U LOST to ešte fungovalo, lebo celý koncept bol v 2004 nový a atraktívny, v roku 2022 divák tieto nedostatky už neodpustí. Avšak nakoniec treba priznať, že tento nenápadný seriál je dostatočný atmosférický náklad, aby udržal diváka v pozore a zvedavosti. Minimálne do druhej série. ()

Série 2 (2023) (S02)

Čím ďalej, tým viac sa to podobá na LOST. Obzvlášť v bezvýznamných, zdĺhavých a príbeh nikam neposúvajúcich dialógoch, kde pointu prehlušujú melodramatické výlevy. A pre príbeh/záhadu samotnú nie je prínosná ani polovica stopáže. Čím ďalej FROM sledujem, tým viac som si istý, že to nebude mať vysvetlenie. Určite nie všetky mystériá. Opäť - ako pri LOST. Zachrániť ho môže jedine zmysluplné rozvinutie cliffhangera zo záveru série - a že vôbec nebol zlý! ()