• progression
  ****

  Výborná a neprávem pozapomenutá balada podle kvalitní knižní předlohy je především hereckým koncertem Jiřiny Bohdalové (u které to vůbec nepřekvapuje), ale Stanislav Zindulka ji sekunduje velice zdatně a možná, že je škoda, že pro ty "hlavní" role neměl ve své kariéře zdaleka tolik příležitostí. Třeba bychom se opravdu divili ! Zajímavý příběh skoro v nerudovském duchu, malostranské exteriéry nahrazeny karlínskými a kromě ústřední dvojice ještě mnoho dalších nezapomenutelných hereckých výkonů (Galatíková, Vlach, Poloczek a další) notnou měrou přispěly k tomu, že tento "malý TV film" je docela dost Velký.(27.11.2018)

 • Lish84
  ****

  Televizní filmy Zdeňka Zelenky jsou pro mě většinou jen kvalitním průměrem, Karlínská balada je ovšem povedenou výjimkou. Zelenka opět obsadil Jiřinu Bohdalovou, kterou tentokrát doplnil Stanislavem Zindulkou. Oba hrají role svého typu a předvádějí nádherný herecký koncert - pobaví, dojmou i zarmoutí. Scénář vychází z předlohy Olgy Scheinpflugové, role jim ale byly zjevně upraveny na tělo. Z ostatních herců je stejně kvalitně doplňuje Věra Galatíková. Jednoduchou zápletku roztaženou na celovečerní stopáž většinou kritizuji, tady by však spěch jen filmu ublížil. Je záměrně natočen tak, jakoby vznikl snad někdy už před dvaceti lety, ale právě to ho činí kouzelným. Předlohu využili tvůrci dokonale a zároveň nejde o obyčejnou ilustraci, jak se bohužel často v podobných případech stává.(21.5.2007)

 • Markussis
  ****

  Film je zajisté celkem obstojně natočený. Atmosféra staré Prahy zde také celkem funguje. Vyzdvihnu i velmi dobré herecké obsazení, zejména vedlejších rolí. Byť je toto pouze televizní film, tak stejně musím říct, že své nesporné kvality má a za sebe jsem rád, že na obrazovkách naší tuzemské televize se ještě vůbec objeví taková poctivá věc. Ale abych byl spravedlivý, tak musím říct, že se o bezchybnou filmovou záležitost nejedná. Byť film disponuje celkem kvalitním scénářem vycházejícího z románové předlohy, tak přesto se v něm objevila hluchá místa. Místy jsem se bohužel dosti nudil. Scénář by chtěl lépe vypointovat na více místech a né pouze v závěru filmu. Ovšem ústřední dvojice byla vynikající. Jiřina Bohdalová řekl bych, podala svůj standartní výkon. Ale jak už zde někdo poznamenal. Tedy z koho jsem téměř brečel smíchy byl génius Standa Zindulka. Právě on svým tragikomickým hereckým projevem vyzdvihl celý film, nebojím se říct o třídu výše a stal se mým oblíbeným hercem.(21.11.2011)

 • slunicko2
  ***

  Zpočátku výborné, ale po půl hodině se tempo zpomalilo a já se začal nudit. 1) Ovšem 70letá Jiřina Bohdalová (drogistka Zímová) a 69letý Stanislav Zindulka (majordomus) drží úroveň až do konce. 2) Všechny herecké výkony byly skvělé. Zvláště bych vyzvedl typově přesnou 42letou Evu Holubovou (šéfová seznamovací agentury) a 62letého Bronislava Poloczeka (hospodský).(27.8.2018)

 • 6thSun
  ****

  Příběh mohl být propracovanější, v podstatě stojí jenom na ňoumovství jednoho týpka, kterej si nechá nakukat kde co. Herecké výkony jsou ovšem tradičně výborné, kromě hlavních hvězd jsem si zvlášť vychutnal Věru Galatíkovou i hospodskýho Poloczka a jeho "piviště". Každopádně to je daleko víc drama než komedie, která se dá vystopovat pouze v (stále stejné, ale pořád účinné) obličejové mikromimice Jiřiny Bohdalové. 70-75%(19.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace