• 6thSun
  ****

  Příběh mohl být propracovanější, v podstatě stojí jenom na ňoumovství jednoho týpka, kterej si nechá nakukat kde co. Herecké výkony jsou ovšem tradičně výborné, kromě hlavních hvězd jsem si zvlášť vychutnal Věru Galatíkovou i hospodskýho Poloczka a jeho "piviště". Každopádně to je daleko víc drama než komedie, která se dá vystopovat pouze v (stále stejné, ale pořád účinné) obličejové mikromimice Jiřiny Bohdalové. 70-75%(19.9.2012)

 • Markussis
  ****

  Film je zajisté celkem obstojně natočený. Atmosféra staré Prahy zde také celkem funguje. Vyzdvihnu i velmi dobré herecké obsazení, zejména vedlejších rolí. Byť je toto pouze televizní film, tak stejně musím říct, že své nesporné kvality má a za sebe jsem rád, že na obrazovkách naší tuzemské televize se ještě vůbec objeví taková poctivá věc. Ale abych byl spravedlivý, tak musím říct, že se o bezchybnou filmovou záležitost nejedná. Byť film disponuje celkem kvalitním scénářem vycházejícího z románové předlohy, tak přesto se v něm objevila hluchá místa. Místy jsem se bohužel dosti nudil. Scénář by chtěl lépe vypointovat na více místech a né pouze v závěru filmu. Ovšem ústřední dvojice byla vynikající. Jiřina Bohdalová řekl bych, podala svůj standartní výkon. Ale jak už zde někdo poznamenal. Tedy z koho jsem téměř brečel smíchy byl génius Standa Zindulka. Právě on svým tragikomickým hereckým projevem vyzdvihl celý film, nebojím se říct o třídu výše a stal se mým oblíbeným hercem.(21.11.2011)

 • Lykos
  **

  No nevím. Tento námět patřil do třicátých let a tehdy snad měl být zpracován, dnes už ne. Bohdalové ta role neseděla, ona prostě není milá uťápnutá babulka, je to semetrika, takže se do svého já převtělila až v posledních minutách své role. Celý film byl její projev krajně nepřesvědčivý. Tuhle roli prostě měl hrát někdo jiný. Celkově bych řekla, že námět nebyl využit tak, jak se nabízelo. Mám filmy z období první republiky většinou ráda, ale tohle mě neoslovilo.(9.11.2016)

 • Lish84
  ****

  Televizní filmy Zdeňka Zelenky jsou pro mě většinou jen kvalitním průměrem, Karlínská balada je ovšem povedenou výjimkou. Zelenka opět obsadil Jiřinu Bohdalovou, kterou tentokrát doplnil Stanislavem Zindulkou. Oba hrají role svého typu a předvádějí nádherný herecký koncert - pobaví, dojmou i zarmoutí. Scénář vychází z předlohy Olgy Scheinpflugové, role jim ale byly zjevně upraveny na tělo. Z ostatních herců je stejně kvalitně doplňuje Věra Galatíková. Jednoduchou zápletku roztaženou na celovečerní stopáž většinou kritizuji, tady by však spěch jen filmu ublížil. Je záměrně natočen tak, jakoby vznikl snad někdy už před dvaceti lety, ale právě to ho činí kouzelným. Předlohu využili tvůrci dokonale a zároveň nejde o obyčejnou ilustraci, jak se bohužel často v podobných případech stává.(21.5.2007)

 • Gortyna
  *****

  Čekal jsem něco na způsob "bakalářského" výtvoru - nevšiml jsem si totiž, kdo Baladu režíroval. Tohle mistrovské dílo je hereckým koncertem všech tří protagonistů: Vlacha, Zindulky i Bohdalové. Je to taky dokonalá psychologická sonda do prostředí alkoholiků IV. cenových skupin. Dialogy, které vede Vlach se svými kumpány se Zindulkou, jsou naprosto přesně odkoukané ze skutečnosti. Kdopak z vás je, pánové, někdy nevedl? Jako celek výtečné.(17.8.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace