Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V polovině 19. století odešly ze Skandinávie miliony obyvatel kvůli hladu a hmotné nouzi do Ameriky s nadějí lepšího života. V tomto monumentálním příběhu sledujeme Kristínu, Karla-Oskara a jejich malé děti, kteří v 50. letech 19. století opouštějí chudé Švédsko a vydávají se na dlouhou a nebezpečnou cestu přes Atlantik do divoké Severní Ameriky. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (5)

rivah 

všechny recenze uživatele

V roce 1849 hlad a naděje na lepší budoucnost jejich dětí pžiměly Karla Oskara a Kristinu Nilssonovou, aby opustili Švédsko a vydali se na dlouhou cestou do Minnesoty...Takto lze zkrátit tlustý román Vilhelma Moberga podaný jako příběh ženy, které přijde zatěžko přijmout novou zemi a odolává nejhorším náboženským názorům její kultury. Pokus pojmout příběh ve filmu s významy pro současné publikum však navzdory solidnímu obsazení i produkci se bohužel málo dotýká našich emocí. Je to krok zpět oproti dílům Jana Troella Emigranti a Nová země.(50%) ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Za normálnych okolností by som napísal, že sa tu jedná o kvalitnú historickú drámu, ktorá vcelku živelne a bez okolkov poukazuje na život prisťahovalcov v Amerike 19. storočia. Keďže som ale videl predošlé dva filmy, musím porovnávať a zároveň musím povedať, že toto ako remake je len slabým odvarom originálu. Je to natočené úplne iným spôsobom, s mätúcimi flashbackmi, slabou výpravnosťou, aj keď vizuálne pekné a dobovo atmosferické. Takto to ale dopadne, keď dva trojhodinové filmy chcete vtesnať do jedného snímku. Pre mňa osobne trošku zbytočný remake. 60 % ()

Reklama

PhillM. 

všechny recenze uživatele

Mimořádně působivý snímek se skvělým soundtrackem, který "není slyšet" (tak to podle mě má být), ale skvěle funguje, vynikající kamerou a naprosto s přehledem zahranými rolemi, včetně těch dětských. Díky tomu, jak vše pohromadě dokonale funguje, není film ani chvilku nudný. Ohromné překvapení začátku roku. Viděno v kině v rámci festivalu Scandi Film. P. S. Jeden rok a 4 měsíce :-) ()

Galerie (21)

Související novinky

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

14.01.2023

Už tuto středu odstartuje přehlídka toho nejaktuálnějšího z kinematografie severu: SCANDI 2023. Odehraje se mezi 18. a 25. lednem, představí snímky ze všech zemí Skandinávie a v programu ji bude mít… (více)

Reklama

Reklama