Reklama

Reklama

Vraždy v Midsomeru - Série 3 (1999) (série)


Hlasy ze záhrobí (S03E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Beyond the Grave

Obsahy(1)

Restaurátorka Sandra před časem ovdověla, nervově se zhroutila a nyní žije v Midsomeru u švagra, který o ni pečuje. Jednoho dne v místním zámku kdosi vandalsky poškodí portrét někdejšího majitele panství a Sandra se ujme opravy zničeného díla. Šlechtic na obraze jí neodbytně připomíná jejího zesnulého muže, navíc se k němu váže legenda, že za zvuků umíráčku vstává z hrobu a obchází zámek. Sandra se stane svědkyní rozličných nadpřirozených úkazů a uvěří, že se jí tak z říše duchů ozývá milovaný manžel. Zakrátko ovšem dojde k vraždě – a nebude jediná... (TV Prima)

(více)

Recenze (6)

Cimr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Recenze obsahuje SPOILERY! Manželka má pocit, že k ní v jistém polorozpadlém britském sídle mluví duch mrtvého manžela. Obraz je rozřezaný, padají busty, samo od sebe začne hořet… Vypadá to na velmi slušný díl s hutnou atmosférou, ale bohužel, rozřešení mi tentokrát připadá trochu cheap (osoba, co se o manželku stará, se ji snaží přivést k šílenství, aby mohla dědit, de facto první, co vás napadne). Ano, máme tady ještě druhý případ, ale tam je zase pachatel známý hned od chvíle vraždy. Na konci tedy nedochází k tradičnímu překvapivému odhalení vraha, co se zrovna pokouší zbavit života posledního svědka, jak to máme rádi. Oba pachatelé sedí ve vazbě a Barnaby mezi nimi běhá a nutí je, aby se přiznali. Tento díl mi zkrátka přišel nedotažený dramaturgicky - už jen to, že jednu z dějových linek tvoří náhle odnikud se vynořivší přítel dcery Barnabyho, co se motá během vyšetřování, protože chce jako herec načerpat inspiraci pro roli. Jeho linka není ukončená nebo vůbec jakkoli pojatá. Myslel jsem, že třeba on bude tím, kdo nějakou nevinnou poznámkou šéfinspektora navede na správnou stopu, ale nestalo se. A vlastně se ani nedozvíme, zda roli dostal, byl v ní úspěšný, neúspěšný nebo co? A konečně mi nesedí ani to, jakým způsobem Barnaby k řešení dospěje (náhodou vidí makrelu v tašce jisté dámy, které pomáhá s nákupem). Atmosféra slušná, ale MM umějí líp. Důmyslněji. ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

K mému překvapení mě tento duchařský díl vůbec nechytl. Bavil mě třetí kámoš do party a nebudu lhát, u posledního záběru jsem měla husí kůži, ale dalo mi dost práci se k němu prokoukat. Nějak mi to nesedlo. ()

Reklama

Galerie (8)

Reklama

Reklama