poster

Dívka z údolí

 • USA

  Valley Girl

Komedie / Romantický

USA, 1983, 95 min

 • Aelita
  ***

  Mínusy: Velmi jednoduchý příběh o hledání sebe mezi kolektivismem a individualismem i mezi příslušností ke společenské vrstvě a voláním srdce. Plusy: Nejzábavnější Nicolas Cage, jakého jsem kdy viděla. Uvědomělí rodiče, bývalí hippisáci a současní zastánci zdravé výživy. Profilový soundtrack začátku 80. let. Sečteno, podtrženo - žádné zklamání.(31.12.2011)

 • DEXTER099
  ***

  Dívka z údolí je jeden z prvních filmu Nicolase Cage a ano hlavně to nejspíš dnes táhne lidi vidět tento snímek.Musím říct,že to není vůbec špatný film na dané téma a to prvních vážnějších lásek kdy on i ona jsou úplně z jiného prostředí a řeší (hlavně ona) víc to co na jejich vztah řekne okolí než to co opravdu cítí.Za mě je to povedený film a všem náctiletým ho klidně mohu doporučit.Za mě celkově 65 % a tři hvězdy.(3.6.2015)

 • blackrain
  ****

  Opravdu příjemná romantická komedie, která sice jede podle osvědčené šablony a od začátku je naprosto jasné, jak to všechno dopadne, ale to nevadí, protože mě bavila a nemám potřebu litovat stráveného času při ní. Julie měla perfektní rodiče, i když byli šílení do zdravé výživy, ale byla to jejich obživa.(3.8.2011)

 • Han22
  *

  Šílená blbost tenhle film - mladá holka neví jestli chce namyšlenýho pozéra aby se zavděčila kamarádkám nebo pseudorebela Nicolase Cage. Za kamarádky má tak šílený pipiny, že bych je s chutí zabil (a bohužel jich v reálu pár znám), neumí rozhodnout sama za sebe. Být Cagem, tak se na ni vykašlu a ani bych nad tím moc nepřemýšlel. Chování postav je naprosto nelogické a vrcholí neuvěřitelně pitomým a pro mě nepochopitelným finále (ještě se šlehačkovou bitvou, no hnus). A ještě ke všemu je tu jedno odporné hudební klišé - kdo poslouchá disko je povrchní blbeček, pravý rebel poslouchá punk (tady spíše kytarový popík). Osobně považuje punk za hudební dno a je mi na blití, jak se cpe dnes všude, naopak taneční hudbu miluju v jakékoliv podobě od 70. let do dneška a určitě nejsem klasický metroušek s nagelovanými vlasy v růžovým saku (jak se to tu snaží režisérka prezentovat), styl hudby který člověk poslouchá o něm nevypovídá absolutně nic, ale režisérka má asi jiný názor. Hvězdičku dávám za rodiče, kteří jakoby vypadli z jinýho, mnohem lepšího filmu a za Cage, kterého mám hodně rád a který natočil spoustu skvělých věcí a díky tomuto filmu možná později dostal šanci natočit co natočil.(24.3.2009)

 • Indiana
  ***

  Zas až takovej kult, za jakej to generace dnešních padesátiletejch Američanů (včetně třeba Kevina Smithe) považuje, to podle mě není, ale i tak bych to v žánru teen komedií řadil do lehčího nadprůměru. Slušnej soundtrack, pár vtipnejch scén a skvělá postava tatíka hlavní hrdinky. Hlavní zásluhu má Dívka z údolí ale stejně na tom, že proslavila Cage.(18.8.2013)

 • - Scénář k filmu byl napsán během deseti dnů. (Edgerton)

 • - Tímto filmem počínaje si Nicolas Coppola změnil jméno na Nicolas Cage, aby zamezil možné protekci. (rrobertek)

 • - Komerčně se jedná se o jednu z nejúspěšnějších teen komedií 80. let, která při rozpočtu pouhých 350 tisíc amerických dolarů vydělala 17,3 milionu dolarů. (Edgerton)