Podvodník z Tinderu

• Velká Británie The Tinder Swindler (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2022, 114 min

Na internetu ze sebe dělal magnáta, který obchoduje s diamanty a je pořád na cestách, a různé ženy pak obral o miliony dolarů. Některé z nich ale teď plánují odvetu. (Netflix)

P.J.2

Dokument hezkej, o tom žádná ale buďme upřímní. Kdyby neměl prachy tak o něj ty holky ani nezavadí. O takových zpíval už Rytmus a i když jeho hudbu moc nemusím, kdyby jeho song byl úvodní znělka dokumentu tak jdu na plnou palbu. Holky sorry ale můžete si za to trochu samy. Jak ten kluk věděl že se o něj budou zajimat? Ukázal chechtáty, jim samou radostí začalo vybrovat hudrovadlo a najednou byly zaslepený "láskou". Ještě že tinder nemám. ()

kluzo

Chtěla krásného, bohatého prince, dostala podvodníka, co jí oškubal o 1/4 mega dolarů... Té naivitě se jen těžko věří. Natočit to v Hollywoodu, řeknu, že to je hrozná sr*čeká... ()

Dogfish

No, co k tomu dodat. Nevím, kolik mužů by takhle naletělo, ale asi NE tolik. Půjč mi platební kartu, není problém, vem si půjčku a dej mi ty prachy, není problém. Prodej dům, auto... No co čekali! Jinak bych řekl, že je to 2. hodiny kecání blbek, které na konci mají radost, že toho lumpa, co mu dali love chytli. Že si odseděl 5 měsíců a pokračuje dál se víceméně čekalo. Ovcí na seznamkách bude vždy dost. ()

tomik99

Čekal jsem komorní příběh nějakého malého podvodníka. Dostal jsem ale až naprosto neuvěřitelnou story od hajzla, co okradl a podvedl desítky holek, které mu byly ochotné dát úplně bez zábran obrovské množství peněz na financování jeho dalších aktivit. A klidně si vzaly i několik půjček! Ty holky si za to mohou zčásti samy, ale ten kluk to má dobře promyšlené. A bohužel není náhodou, že z nich dokázal tolik peněz vytáhnout. Neuvěřitelný příběh a skvěle natočený dokument. Režisérka Felicity Morris přesně dávkuje napětí a výborně poodhaluje jedinečný a osudový příběh všech žen. Jakmile se příběhy začnou prolínat, je celý film ještě zajímavější. Konec je ale poněkud hořkosladký. Nikdo na něj nic nemá a tento grázl po patnácti měsících ve vězení byl předčasně propuštěn, kdy opět pokračuje ve svém businessu. A co víc, tento dokument mu jen pomůže. Dnešním lidem a ženám je jedno, kým jste byli, co jste spáchali. Tyto ženy uvidí jen drahé večeře, peníze, letadla, prachy a dokonce takovému člověku budou samy psát. Tenhle člověk už nepotřebuje Tinder, on se sám stal Tinder na svém vlastním profilu, jen se podívejte na jeho aktuální Instagram. A bude z toho jen těžit víc a víc, já bych se nedivil ani nějaké placené spolupráci. Lidé a ženy jsou nepoučitelné, to není nic nového pod sluncem. A rády se vydají na nové dobrodružství i za cenu toho, že někdy někoho tenhle prevít okradl. A proč? Protože ta naděje je silnější, protože ta chuť po snobském životě je větší. A to je smutná realita. ()

anitae

Asi bych měla být na straně podvedených, ale ony byly tak naivní, že jsem musela fandit podvodníkovi i když mi nebyl sympatický:) ()

Jajar

Pěkně natočený true crime dokument, který mě emočně nechal úplně chladným. Identifikace s poškozenými nebo podvodníkem nula. Žádná hloubka postav. Z hlediska zápletky byla nejzajímavější až poslední třetina příběhu. ()

kukkik odpad!

Takové pipinky nikdo nemůže snad ani litovat, leda nějaký hodně zakomplexovaný simp. "Krimi" dokument spíš k smíchu než co jiného, u všech "obětí" se člověk nemůže ubránit pocitu, že jim to zcela po zásluze patří. Naprosto zbytečný a především nudný film, který si slečny natočily pravděpodobně výhradně pro sebe a svoje plebs instagramové fanatiky. odpad! ()

Jolee

Catch me if you can in real life. Simon Leviev páchá perfektní zločin, všichni to ví, ale nikdo na něj v podstatě nemůže. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: + Hodne zajimavej pribeh, + hezky to graduje, - nepřiměřeně dlouhá stopáž, - málo respondentů. 75 %, 4/5 ()

Likan7

Je až neuvěřitelný kam tohle může dojít. Těžko se takový dokument hodnotí čistě jako filmová tvorba, protože ten příběh, který popisuje, je tak neuvěřitelný, že to každýho převálcuje. A když už mě to trochu nebavilo a čekal jsem na konec, dostal jsem závěrečný minuty a popisky co bylo pak. A to byl asi největší poděl ze všech :) ()

rublik05

Když jsem si přečetl, že za dokumentem stojí produkční geniálních Koťátek, bylo mi hned jasné, že se bude jednat o kvalitní, napínavou a šokující podívanou. Nemýlil jsem se. Téměř dvě hodiny plné nečekaných zvratů, intenzivního napětí, mrazivé atmosféry a šokujících zjištění. Přesně to je Podvodník z Tinderu. Zaujalo mě i množství reálných materiálů, sympatický vizuál, v neposlední řadě také skvělou hudbou podpořená postupná gradace a působivý závěr. Tady moc není o čem debatovat, vynikající krimi dokument, všem vřele doporučuji, chybu rozhodně neuděláte. 10/10. ()

samkko

5/10 ono by ani žádný dokument nemusel být, kdyby americké paničky trošku přemýšlely. Co se týče celkového zpracování, je dokument na vysoké úrovni. Má slušnou kameru, střih i hudbu. Ale dějová linka vám sedne jen pokud podobný styl dokumentu vyhledáváte, což já rozhodně ne a nadále zůstanu u dokumentů o přírodě, protože dívat se dvě hodiny na to jak jsou Američanky dementním způsobem důvěřivé, mě moc nebaví. ()

Kingjiri

Z traileru to teda vypadalo ještě na větší drámo ve stylu nějakýho nebezpečnýho stalkera, ale nakonec i přes poněkud rozvláčnej úvod vcelku fajn hranej dokument. Hlavně tohle dílo dává trochu jinej náhled na oběti různejch internetovejch podvodníků, kdy si sice stále člověk řiká, že jsou dost naivní, ale na druhou stranu je ta manipulace ze strany podvodníků občas fakt dost sofistikovaná. Slabší osobnosti holt mnohdy podlehnou. Nejvíc mě teda nepříjemně překvapil závěr, kdy si Leviev odseděl pár měsíců a teď už si opět užívá života v luxusu (jak to opět dělá, je asi každýmu jasný). Tenhle člověk měl jednoznačně skončit jako "král" bezdomovec. To se pak člověk nediví, že to kde jakej psychopat na svoje oběti zkouší. Čtvrtá hodně slabá hvězda za originální dokumentární zpracování. ()

Oonika

Mazec! Skvěle natočený dokument, hlava mi nebere, jak mu to může projít a jaký jsou ty holky naivní. Ale láska asi dělá divy nebo co. Nebo peníze, ještě jsem se nerozhodla. ()

Psycho.R

4* davam jen protože srovnávám s dalšími dokumenty od Netflixu. Tentokrát vsak jde o celkem podařený počin. Je to věčné a vede to odněkud někam bez zbytečných odboček. Vlastně jde o podobny pripad jako v případě Neskutečné Anny, které by takoveto zpracování sedelo mnohem vic. ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku