Vampire Hunter D

吸血鬼ハンターD

Vampire Hunter D

Animovaný / Akční / Drama / Horor

Japonsko, 1985, 80 min

Je fakt, že pokud by mělo dojít ke srovnání, tak Kawajiriho verze je asi fakt příběhově hlubší a především po technické stránce je mnohem více prokreslená, nápaditější a dynamičtější. Byla by ale chyba díky takovému srovnání odložit tuhle odschool verzi někam do ztracena, protože přes všechny očividné nedotaženosti jde o dost povedenou a poutavou horrorovku, která má atmosféru, slušně načrtnuté postavy, roztodivné potvory, démony, kreatury a pokud máte cit pro takovou tu "dřevní" starou školu, tak vás vlastně ani ten přímočarý příběh něják neotráví.(29.1.2015)

Triviální zápletka (půvabná mladá vesničanka je pokousána upírem a tak si najme záhadného lovce, aby upíra zabil a ona se tak nemusela stát jeho nevěstou) je jenom záminka k nepřetržité řežbě s originálním obludáriem. Nuda ze začátku se sice postupně vytrácí a atmosféra neustále zlepšuje, ale i tak mi film přišel o dost delší, než těch reálných 80 minut. Animace nic moc i na dobu vzniku.(28.5.2012)

Chuťovka, ktorá poteší svojím krásne krvavým pohľadom na vec. Darmo ide o animák. Japonci sa nikdy nebáli vyjadriť svoje pocity a tu sa niekto pekne utrhol z reťazí. V dolnej polovičke tela ľahko odené (ne)aziatky, ohrozované podobne kaukazským stvoreniami ( rozumej beloch - šikmookí sa zrejme sa svoj zovňajšok hanbia ), následne ukázaná anatómia tela a pokémonska akcia. Manga rulez.(10.8.2017)

Vampire Hunter D: Bloodlust (2000) mě dostal především svou atmosférou, která pramenila z výtečné vizuální stránky a z charizmatu lovce upírů D. Původní Vampire Hunter D je z roku 1985 a je to na něm vidět - ve smyslu, že z něj na mě dýchla taková ta atmosféra levných B filmů z 80. let. Barvy jsou poměrně utlumené a spíše do temna (to je vlastně plus), hudba převážně minimalistická. Příběh není IMHO nic moc zajímavého, místo toho, aby se časem postupně rozvíjel, to bylo spíše takové "tam, zpátky, tam, zpátky". K dobru přidávám některé gore a erotické scény. ___ 70%.(4.11.2004)

„D“ je jako dampir uvězněn mezi dvěma světy, lidí a vampírů. Nese si tak životem těžké břímě z něhož vyplývá hlavně osamělost, kterou si sice možná tak trochu pěstuje sám, ale zřejmě k ní je stejně odsouzen. Jeho první dobrodružství jsem viděl až zpětně po jeho druhém vystoupení, takže moje očekávání byla vysoká. Zklamán jsme ale nebyl, charisma měl už v prvním dobrodružství, stejně tak dobrou formu nutnou k likvidaci různých nestvůr. Oproti pokračování najdete v tomto dobrodružství více akce , takže se určitě nebudete nudit.(26.8.2007)

• - Jméno Count Magnus používal o téměř století dříve spisovatel H. Marion Crawford ve své knize The Blood is The Life. (HellFire)

• - Design postav vychází z návrhů japonského malíře Yoshitaka Amana. (Tomihiro)

• - Count Magnus Lee je pojmenován po Christopheru Lee jako pocta za jeho mnohé ztvárnění Drákuly. (HellFire)