Legenda o opilém Mistrovi

Jackie Chan a čínsky poklad

Legend of the Drunken Master

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Želva držící sud s vínem, opice pijící mistrovo víno, bláznivá vývrtka otevírající láhev vína… Opilecký box skrývá nejednu zvláštnost a představivosti se přece meze nekladou. Akce, vtip, energie. Takový je Jackie Chan jako "mladík" Wong, byť ne vždy to funguje. Příběh nevalný, místy fádní, však zachraňují propracované souboje a hlavně svérázná matka hlavního hrdiny - bystrá a chytrá jako liška. Finální střet „tělo na tělo“? Lahůdka. 3,5 *.(18.8.2008)

Hodně slabý příběh, ale je tu pár momentů, které zahřejou u srdce. Především závěrečná bitka ve fabrice. Přesto nemůžu si pomoct, těch soubojů mohlo být klidně více, na úkor nezajímavých scén plných rádobyvtipných plků (Chanův humor mně prostě nikdy neseděl). Tradičně skvělá je Chanova choreografie bojů s velikým fyzickým nasazením, bez šizení krátkými střihy, občas jsem jenom v němém úžasu valil oči. Přesto mi choreografie přišla nápaditější v pozdějších Chanových hollywoodských filmech, kde jsou souboje vtipně ozvláštněny používáním všelijakých předmětů, což mi tady trochu chybělo (vyjímkou skvělé bitky s roztřepenou bambusovou tyčí se "sekyrkovým gangem"). Jinak o co více je Chan skvělý bitkař, o to horší je herec, třeba jeho hraní opilosti je jeden veliký průser. Hrát opravdu neumí, ale to už bych chtěl po něm moc.(13.2.2005)

Rychlejší, svižnější, nápaditější, chytlavější a hlavně Jackienovější:-) J. Chan na sobě zapracoval a dovedl souboje snad k dokonalosti, ikdyž někdy to s tím pitím možná přehání :-) Začíná nás i trochu víc bavit svým originálním způsobem a dává tak příběhu lepší šťávu. Dle mého názoru jde o jeho nejlepší kung-fu film...95%(30.5.2008)

Nedokonalý příběh zabalený do dokonalé akce. Příběh, který se místy tváří jako komedie a místy jako nesmlouvavý a drsný akční nářez. Leč v podstatě má všechno, co divák od podobných snímků očekává: Je jednoduchý, přímý, úderný i zábavný v míře víc než dostatečné - v podstatě se jedná o nekonečnou exhibici Jackieho a spol. s odkazem na filmy sedmdesátých a osmdesátých let 20. století.(24.8.2009)

Pokračování Drunken Mastera je skoro na stejné urovni jako první díl, možná i o něco málo vtipnější, ale přece jen první díl je první díl a proto pro mě zůstává nepřekonán. Jackie Chan tady zase exceluje, i když druhý díl je bohužel natočen docela pěknou řádku let po prvním a je to na Chanovi dosti znát vzhledově, ale naštěstí ze svýho umění a ohebnosti nic neztratil, chreografie soubojů jako vždy naprosto dokonalá a příběh je taky slušnej, samozřejmě je hlavně zaměřen na vyvolání soubojů, ve kterých se Jackie Chan pohybuje jako ryba ve vodě, ale i tak má děj hlavu a patu. Stejně jako v prvním díle se tady setkáváme s Opileckým boxem pří něm se projevuje i celkem slušný herecký talent Jackieho Chana(8.6.2006)

• - Jackie Chan (Wong) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)

• - Režisér Chia-Liang Liu a Jackie Chan se během natáčení neshodli na typu boje, který by měl být ve snímku použit. Režisér chtěl realistický vyhlížející "Huen-Gar", zatímco Chan kvůli fanouškům požadoval více "opilý styl". Kvůli sporům nakonec Chia-Liang Liu natáčení opustil a závěrečnou bojovou scénu režíroval Chan sám. (Raztubyl)

• - Chia-Liang Liu a Kaskadérský tým Jackieho Chana v roce 1994 vyhráli cenu Golden Horse Award v kategorii Best Martial Arts Direction a v roce 1995 vyhráli cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)