Legenda o opilém Mistrovi

Jackie Chan a čínsky poklad

Legend of the Drunken Master

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Jackie Chan možná není moc dobrý herec, ale za to bojová umění zvládá snad bezchybně. Drunken Master II považuji za jeho vrcholné dílo, poměrně stupidní příběh z jedničky je sice zachován (infantilní hlavní postava atd.), ale film je o poznání vyzrálejší a modernější. Souboje jsou dokonalé a mají konečně i nějaké napěti - divák se může o chudáka Chana i bát (bitka v továrně). Humor Jackieho Chana je ehm, někdy ucházející, jindy slabší, ale vesměs aspoň pomáhá bránit případné nudě... Každopádně by mě zajímalo, co by na tento film řekla skupina anonymních alkoholiků. 8/10(12.6.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 7/10/// +Jackieho postava si prošla peklem, neustále se tady bojuje, větší frekvenci, nebo počet bojů jsem sand ještě neviděl -jenže jestli je film úspěšný jen kvůli tomu, tak je to málo, velice nevýrazná hudba, příběh mě nijak nezasáhl/// O filmu Drunken Master jsem slyšel a pokládal jsem ho za legendární film. A přitom je to jen Jackiho další taškařice. Možná z jeho pohledu nejzásadnější nebo nejosobnější, ale Jackieho stylu mám plné kecky a tak dám přednost raději zajímavému příběhu. Ten se tady nejdřív nebere vůbec vážně a potom přitvrdí a bere se moc vážně. Přitom to vyzní tak nějak sníchaně. A za další: podle hodnocení je (byl) film druhý nejlepší z Jackeho kinematografie. Nezdá se mi a nebo je film strašně přeceněnej. Určitě něco do sebe tenhle film má, jisté kvality mu nepopírám. Minimálně originální bojový styl. Jenže mě to nějak nezaujalo a docela mě to i nudilo. Už jsem čekal na konec filmu a to je zajisté špatně. Přesto jsem si dopnil další filmové políčko./// Celkem 55 %///(29.7.2008)

Škoda, že příběh silně padá na ústa...to s tím ženšenem si klidně mohli odpustit, stejně tak čínské dělníky a vůbec jsem vlastně nepobral, proč se Jackie vlastně pere? Ovšem vztah s otcem je fungující pro motivace, souboje jsou pěkné a fakt jsem se divil, že ten jackie se skutečně válí v řezavých uhlících....(4.5.2014)

Bojové scény jsou špičkové (celý ten koncept opilého boxu je super, i když ne moc výchovný :) ), ale dialogy jsou docela zoufalé (do určité míry to může být dabingem) a celkově mi to nepřišlo výrazně rozdílné od ostatních Chanových filmů, které jsem viděl. Ale rozhodně jsem se nenudil a odkaz na Indyho potěšil. :)(30.7.2008)

Nikdy jsem nebyl příznivcem Jackieho Chana. Podle mne je to jen perfektní kaskadér a komik. Přitom komice, kterou předvádí se mohou smát tak akorát malé děti nebo zřejmě asiaté. Asijský humor mi nic neříká, připadá mi příliš jednoduchý, naivní a dětinský. Jako velký příznivce "martial arts movie" jsem ale naschvál tedy shlédl v TV tento film, abych si mohl udělat obrázek o filmech Jackieho, které jsou obecně tak neuvěřitelně vysoko hodnoceny. Do poloviny jsem se dočkal jen neskutečné nudy a trapného humoru a opravdu jsem přemýšlel, že půjdu spát. od poloviny jsem však dostal pořádnou porci akce, kterou musím skutečně ocenit. To co Jackie a dalších asi 100 kaskadérů před kamerou předvádělo bylo skutečně neuvěřitelné. Musím uznat, že choreografie a kaskadérské kousky byly naprosto úchvatné. Bohužel jaksi nevyznávám (ale ani nepodceňuji) kung fu a filmy honkongské/čínské produkce s jeho tématikou mě příliš neberou. Stejně jako tolik uznávaný Jackie... Mám rád prostě tvrdší, agresivnější, násilnější "martial arts movies", kde souboj trvá třeba jen pár vteřin, ale odpovídá tak skutečnosti. Tohle je jen teatrální divadelní a cirkusová přehlídka. A mě cirkus nikdy nebavil ...(30.7.2008)

• - Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala témeř čtyři měsíce natáčení. (Raztubyl)

• - Režisér Chia-Liang Liu a Jackie Chan se během natáčení neshodli na typu boje, který by měl být ve snímku použit. Režisér chtěl realistický vyhlížející "Huen-Gar", zatímco Chan kvůli fanouškům požadoval více "opilý styl". Kvůli sporům nakonec Chia-Liang Liu natáčení opustil a závěrečnou bojovou scénu režíroval Chan sám. (Raztubyl)

• - Jackie Chan a Chia-Liang Liu v roce 1997 vyhráli na Fant-Asia Film Festival cenu Best Asian Film společně se snímkem Perfect Blue (1998). (Rominator)