Reklama

Reklama

Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

(více)

Recenze (227)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Jackie Chan ve svém klasickém HK období ve svých filmech téměř vždy předvedl extrémní kaskadérské kousky, choreograficky pohledné kung fu a větší či menší dávku poťouchlého humoru. V Legendě o opilém mistrovi se všeho dočkáme v míře vrchovaté a buď vám tenhle stále stejný modus operandi sedí nebo ne. Nedokážu si ale představit, že bych zhlédl několik jeho nejlepších fláků za sebou, zřejmě bych se i přes skvělé bojové umění unudil k smrti. S patřičnými pauzami má ale jeho filmografie svůj nezpochybnitelný půvab. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Jackieho mám moc rád a skoro všechny jeho filmu obdivuji, tento mě ale nějak extrémně nezaujal a stal se pro mne tradičním a průměrným filmem, ve kterém Jackie ukazuje stále gumové tělo, úžasnou akční gymnastiku a že kung-fu stále umí. Jde o směs tradičního kung-fu a pozdějších typických bláznivin Chana - např. když se proplazí rozpáleným uhlím. Jako mistr tzv. opilého boxu zachraňuje čínské památky před velvyslanci Velké Británie. Hudba: Michael Wandmacher ()

Reklama

matezzz 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých oblíbených filmů. Někdy se mi sice ve filmech Jackieho Chana humor příliš nezamlouvá, ale tady je to něco jiného. Hlavně z akčních scén mi běhal mráz po zádech. Jackie je prostě kung-fu kaskadér a je zatraceně dobrý! Je až neuvěřitelné, co on, a jeho gumové tělo dokážou! Jeden z nejlepších Jackieho filmů!!! Závěrečná sekvence scén je nezapomenutelná! Ale raději to doma nezkoušejte :-) ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Jackie Chan v plné palbě. Jeho atletické pojetí využivá všeho, co je trénované tělo schopno v rámci obrany, nebo útoku zvládnout. Hanlivé označení srandokung-fu není na místě, resp. za mě je to přidaná hodnota. Nepochybuji o tom, že kdyby měl Jackie Chan podobné ambice jako Bruce Lee, dokázal by totéž. On se ale rozhodl jít tou odlehčenou cestou a já jsem za to rád. Tento příběh je klasická šablona na jaké jede třeba i Ip-Man...kolonialisti, svoloč z Evropy, utiskuje a vykrádá Čínu. Díky komediálnímu a akčnímu vyznění vám to bude trochu jedno, resp. Hungovi by jste nejspíš fandili i kdyby stál proti jeptiškám. Ostatně právě ten mix skvělých bojůvek a komedie, tady funguje skvěle. V tom komediálním duchu Jackie Chanovi velmi zdatně sekunduje postava macechy Anita Mui. To teatrální herectví je velmi vzdálené tomu, co známe u nás v Evropě, ale mě se to prostě líbí. A co se akce týče, tak Jackie dostal zajímavého soupeře v podobě týpka, který v závěrečném souboji prováděl s nohama neuvěřitelné věci. Ostatně nevím kdo měl na svědomí choreografii, ale šlo o top v žánru. Velká spokojenost...jdu se podívat po něčem podobném. Poslední Ip-Man bylo velké zklamání... . ()

predators 

všechny recenze uživatele

Rychlejší, svižnější, nápaditější, chytlavější a hlavně Jackienovější:-) J. Chan na sobě zapracoval a dovedl souboje snad k dokonalosti, ikdyž někdy to s tím pitím možná přehání :-) Začíná nás i trochu víc bavit svým originálním způsobem a dává tak příběhu lepší šťávu. Dle mého názoru jde o jeho nejlepší kung-fu film...95% ()

Galerie (58)

Zajímavosti (9)

  • Jackie Chan (Wong Fei-hung) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)
  • Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala téměř čtyři měsíce natáčení. Jackie Chan (Wong Fei-hung) prohlásil, že za jeden natáčecí den obvykle vzniknou tři sekundy použitelných záběrů. (Raztubyl)

Reklama

Reklama