Legenda o opilém Mistrovi

Jackie Chan a čínsky poklad

Legend of the Drunken Master

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Chatrný příběh je podřízen realizaci co největšího počtu soubojů s použitím všeho možného i nemožného náčiní. Jako ve většině Chanových filmů je zde přemíra obdivuhodných sportovních gymnastických výkonů, málo krve a spousty odlehčujícího humoru. Tento typ akčních filmů mám ráda a odpouštím jim jejich naivitu a hereckou nedokonalost.(16.11.2014)

S prvním dílem tato Legenda nemá mnoho společného. Což je jednoznačně dobře, protože myslím že původní Drunken Master nám představil umění opilého boje dost dopodrobna. Tady se Jackie Chan více zaměřil na děj, který se odvíjí po cestičce kterou mají Číňani moc rádi a tou je vlastenectví. I přes tuto národní agitku, která může na někoho působit rušivěji se druhý díl vyznačuje jak jinak než notnou porcí Jackieho humoru spojenou s kvalitními souboji. Takže vše důležité zůstavá na svých místech.(25.9.2010)

Tak tomuhle říkám pořádná kungfu pecka. Ano je tu praštěný humor a scéna kdy otec káže Jackiemu a jeho matce na dvorku je šíleně natahová, taky scénář rozhodně originalitou netrpí, ale pak už je to jedna velká super řezanice. Především od půlky filmu jsou souboje bezvadné, není tu tolik Jackieho kaskadérských kousků, zato se tu rube pěkně tvrdě, přehledně a s bezvadnou choreografií.(20.8.2009)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $11,555,430Tržby Celosvetovo $12,500,000║ Tak takto mám Jackie Chana rád, toto je ten správni mix uletených scén a karate kúskov, čo potešia oko vďaka svojmu choreagrafickému prevedeniu a popri tom aj do sýtosti pobavia. /80%/(16.5.2009)

Rychlejší, svižnější, nápaditější, chytlavější a hlavně Jackienovější:-) J. Chan na sobě zapracoval a dovedl souboje snad k dokonalosti, ikdyž někdy to s tím pitím možná přehání :-) Začíná nás i trochu víc bavit svým originálním způsobem a dává tak příběhu lepší šťávu. Dle mého názoru jde o jeho nejlepší kung-fu film...95%(30.5.2008)

• - Režisér Chia-Liang Liu a Jackie Chan se během natáčení neshodli na typu boje, který by měl být ve snímku použit. Režisér chtěl realistický vyhlížející "Huen-Gar", zatímco Chan kvůli fanouškům požadoval více "opilý styl". Kvůli sporům nakonec Chia-Liang Liu natáčení opustil a závěrečnou bojovou scénu režíroval Chan sám. (Raztubyl)

• - Jackie Chan a Chia-Liang Liu v roce 1997 vyhráli na Fant-Asia Film Festival cenu Best Asian Film společně se snímkem Perfect Blue (1998). (Rominator)

• - Chia-Liang Liu a Kaskadérský tým Jackieho Chana v roce 1994 vyhráli cenu Golden Horse Award v kategorii Best Martial Arts Direction a v roce 1995 vyhráli cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)