Legenda o opilém Mistrovi

Jackie Chan a čínsky poklad

Legend of the Drunken Master

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Děj je naprosto o ničem a komiky by mohlo být o něco míň, ale skvělé souboje to naštěstí vyvažují. Jet Li se mi jako Wong Fei-hung líbil o něco víc. Po skončení filmu jsem měla chuť znovu si pustit Iron Monkey a Once Upon a Time in China.(30.7.2008)

Nedokonalý příběh zabalený do dokonalé akce. Příběh, který se místy tváří jako komedie a místy jako nesmlouvavý a drsný akční nářez. Leč v podstatě má všechno, co divák od podobných snímků očekává: Je jednoduchý, přímý, úderný i zábavný v míře víc než dostatečné - v podstatě se jedná o nekonečnou exhibici Jackieho a spol. s odkazem na filmy sedmdesátých a osmdesátých let 20. století.(24.8.2009)

Děj je ve srovnání s prvním Drunken masterem trochu překombinovaný, složitější. Chvíli jsem si tedy nemohl zvyknout, že se Chan snaží vytvářet jednolivým postavám hlubší rozměr, charakter, ale nakonec jsem na hru přistoupil. Mezi velkolepými akčními scénami jsou vsunuty oddychové pasáže obsahující skutečně inteligentní humor. V jedné chvíli se nás Jackie pokusí dokonce dojmout (hádka s otcem), což mi přišlo v jinak netraumatickém ději jako poměrně silné kafe. Naštěstí tu je postava hrdinovy matky - v Anitě Mui našel Jackie svůj dokonalý komediální protějšek, každá scéna v níž se objeví je třešničkou na dortu. V tomto případě se dort v třešničkách téměř vytrácí:-) Co se akce týče, "drunken box" je tu přiveden k naprosté dokonalosti. Kdo neví, o čem je řeč, musí vidět! Jackiemu se podařilo natočit skutečně svěží film, který se bez diskuzí řadí k jeho nejlepším.(13.3.2005)

Jeden z mých oblíbených filmů. Někdy se mi sice ve filmech Jackieho Chana humor příliš nezamlouvá, ale tady je to něco jiného. Hlavně z akčních scén mi běhal mráz po zádech. Jackie je prostě kung-fu kaskadér a je zatraceně dobrý! Je až neuvěřitelné, co on, a jeho gumové tělo dokážou! Jeden z nejlepších Jackieho filmů!!! Závěrečná sekvence scén je nezapomenutelná! Ale raději to doma nezkoušejte :-)(25.10.2007)

Jackieho mám moc rád a skoro všechny jeho filmu obdivuji, tento mě ale nějak extrémně nezaujal a stal se pro mne tradičním a průměrným filmem, ve kterém Jackie ukazuje stále gumové tělo, úžasnou akční gymnastiku a že kung-fu stále umí. Jde o směs tradičního kung-fu a pozdějších typických bláznivin Chana - např. když se proplazí rozpáleným uhlím. Jako mistr tzv. opilého boxu zachraňuje čínské památky před velvyslanci Velké Británie. Hudba: Michael Wandmacher(24.8.2009)

• - Jackie Chan (Wong) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)

• - Režisér Chia-Liang Liu a Jackie Chan se během natáčení neshodli na typu boje, který by měl být ve snímku použit. Režisér chtěl realistický vyhlížející "Huen-Gar", zatímco Chan kvůli fanouškům požadoval více "opilý styl". Kvůli sporům nakonec Chia-Liang Liu natáčení opustil a závěrečnou bojovou scénu režíroval Chan sám. (Raztubyl)

• - Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala témeř čtyři měsíce natáčení. (Raztubyl)