Legenda o opilém Mistrovi

Jackie Chan a čínsky poklad

Legend of the Drunken Master

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Povedený a ve svém žánru dost možná nejakčnější snímek. Jako v každé Chanovce zde nejde o příběh ale o bojové scény a těch je zde více než dost a jedna je lepší než druhá. Dokonalá choreografie, typické Chanovo šaskování a navíc je zde snad jedna z největších bitek co jsem viděl a kterou se nejspíše inspiroval Tarantino ve svém filmu "Kill Bill". Pro Chanovi fanoušky naprostá bomba.(19.8.2009)

Jackie Chan ve svém klasickém HK období ve svých filmech téměř vždy předvedl extrémní kaskadérské kousky, choreograficky pohledné kung fu a větší či menší dávku poťouchlého humoru. V Legendě o opilém mistrovi se všeho dočkáme v míře vrchovaté a buď vám tenhle stále stejný modus operandi sedí nebo ne. Nedokážu si ale představit, že bych zhlédl několik jeho nejlepších fláků za sebou, zřejmě bych se i přes skvělé bojové umění unudil k smrti. S patřičnými pauzami má ale jeho filmografie svůj nezpochybnitelný půvab.(26.12.2015)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 7/10/// +Jackieho postava si prošla peklem, neustále se tady bojuje, větší frekvenci, nebo počet bojů jsem sand ještě neviděl -jenže jestli je film úspěšný jen kvůli tomu, tak je to málo, velice nevýrazná hudba, příběh mě nijak nezasáhl/// O filmu Drunken Master jsem slyšel a pokládal jsem ho za legendární film. A přitom je to jen Jackiho další taškařice. Možná z jeho pohledu nejzásadnější nebo nejosobnější, ale Jackieho stylu mám plné kecky a tak dám přednost raději zajímavému příběhu. Ten se tady nejdřív nebere vůbec vážně a potom přitvrdí a bere se moc vážně. Přitom to vyzní tak nějak sníchaně. A za další: podle hodnocení je (byl) film druhý nejlepší z Jackeho kinematografie. Nezdá se mi a nebo je film strašně přeceněnej. Určitě něco do sebe tenhle film má, jisté kvality mu nepopírám. Minimálně originální bojový styl. Jenže mě to nějak nezaujalo a docela mě to i nudilo. Už jsem čekal na konec filmu a to je zajisté špatně. Přesto jsem si dopnil další filmové políčko./// Celkem 55 %///(29.7.2008)

Jackie Chan je tu naprosto úžasný. předvádí famozní bojové scény a to ještě ke všemu navrch královsky baví jejich nápaditostí. Tak proč Legendu nehodnotím plným počtem bodů? Víte nemám až tak moc rád styl asijských infantilních komedií. Prostě to bez drsnějšího humoru, trochy prasárniček a ždibec sexualního jiskření podle mě není ono. Takže suma sumarum skvělý Jackie v příliš jednoduché akční komedii.(30.7.2008)

Chatrný příběh je podřízen realizaci co největšího počtu soubojů s použitím všeho možného i nemožného náčiní. Jako ve většině Chanových filmů je zde přemíra obdivuhodných sportovních gymnastických výkonů, málo krve a spousty odlehčujícího humoru. Tento typ akčních filmů mám ráda a odpouštím jim jejich naivitu a hereckou nedokonalost.(16.11.2014)

• - Režisér Chia-Liang Liu a Jackie Chan se během natáčení neshodli na typu boje, který by měl být ve snímku použit. Režisér chtěl realistický vyhlížející "Huen-Gar", zatímco Chan kvůli fanouškům požadoval více "opilý styl". Kvůli sporům nakonec Chia-Liang Liu natáčení opustil a závěrečnou bojovou scénu režíroval Chan sám. (Raztubyl)

• - Jackie Chan (Wong) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)

• - Jackie Chan a Chia-Liang Liu v roce 1997 vyhráli na Fant-Asia Film Festival cenu Best Asian Film společně se snímkem Perfect Blue (1998). (Rominator)