Legenda o opilém Mistrovi

Jackie Chan a čínsky poklad

Legend of the Drunken Master

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Jo, tak ten příběh byl ubohý. Ten humor byl takový, no, řekněme úsměvný, ale naštěstí ne úplně tak divně asijský, jak bývá zvykem, spíše evropský, ale prostě hodně jednoduchý. Že matka je o deset let mladší herečka než (čtyřicetiletý mladík) Jackie je ok, protože jak teď čtu, byla to matka nevlastní, což jsem u filmu nepostřehl. Že vlastní otec byl starší o let osm, už ale neprojde. Každopádně to, co drží tenhle film nad hladinou je nejen sympatický Jackie, ale hlavně neuvěřitelná choreografie bojů. Z toho by si stále mohly brát současné filmy příklad. Nápadité, variabilní, zábavné, s dodaným vtipem, navíc skutečně oddřené bez zbytečných kaskadérů a dalších technických vychytávek současnosti. Díky tomu tedy s vypětím sil přimhouřím oko a nedám dvě, ale tři hvězdy.(18.1.2015)

Jackie Chan je tu naprosto úžasný. předvádí famozní bojové scény a to ještě ke všemu navrch královsky baví jejich nápaditostí. Tak proč Legendu nehodnotím plným počtem bodů? Víte nemám až tak moc rád styl asijských infantilních komedií. Prostě to bez drsnějšího humoru, trochy prasárniček a ždibec sexualního jiskření podle mě není ono. Takže suma sumarum skvělý Jackie v příliš jednoduché akční komedii.(30.7.2008)

Jeden z mých oblíbených filmů. Někdy se mi sice ve filmech Jackieho Chana humor příliš nezamlouvá, ale tady je to něco jiného. Hlavně z akčních scén mi běhal mráz po zádech. Jackie je prostě kung-fu kaskadér a je zatraceně dobrý! Je až neuvěřitelné, co on, a jeho gumové tělo dokážou! Jeden z nejlepších Jackieho filmů!!! Závěrečná sekvence scén je nezapomenutelná! Ale raději to doma nezkoušejte :-)(25.10.2007)

Celkové hodnocení tady toho filmečku je samozřejmě trochu přehnaný, protože tendle filmek spadá do stejné kategorie jako další desítky filmů tohoto typu. Nic zvláštního ani ojedinělého na něm není, ba naopak je to zcela obyčejná, průměrná hopsačka s jednoduchým dějem jakých je spousty. Jinak celkově zábavný filmek s výborným J. Chanem. 3*(24.9.2008)

Jackie Chan ve svém klasickém HK období ve svých filmech téměř vždy předvedl extrémní kaskadérské kousky, choreograficky pohledné kung fu a větší či menší dávku poťouchlého humoru. V Legendě o opilém mistrovi se všeho dočkáme v míře vrchovaté a buď vám tenhle stále stejný modus operandi sedí nebo ne. Nedokážu si ale představit, že bych zhlédl několik jeho nejlepších fláků za sebou, zřejmě bych se i přes skvělé bojové umění unudil k smrti. S patřičnými pauzami má ale jeho filmografie svůj nezpochybnitelný půvab.(26.12.2015)

• - Režisér Chia-Liang Liu a Jackie Chan se během natáčení neshodli na typu boje, který by měl být ve snímku použit. Režisér chtěl realistický vyhlížející "Huen-Gar", zatímco Chan kvůli fanouškům požadoval více "opilý styl". Kvůli sporům nakonec Chia-Liang Liu natáčení opustil a závěrečnou bojovou scénu režíroval Chan sám. (Raztubyl)

• - Chia-Liang Liu a Kaskadérský tým Jackieho Chana v roce 1994 vyhráli cenu Golden Horse Award v kategorii Best Martial Arts Direction a v roce 1995 vyhráli cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)

• - Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala témeř čtyři měsíce natáčení. (Raztubyl)