Legenda o opilém Mistrovi

Jackie Chan a čínsky poklad

Legend of the Drunken Master

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Chatrný příběh je podřízen realizaci co největšího počtu soubojů s použitím všeho možného i nemožného náčiní. Jako ve většině Chanových filmů je zde přemíra obdivuhodných sportovních gymnastických výkonů, málo krve a spousty odlehčujícího humoru. Tento typ akčních filmů mám ráda a odpouštím jim jejich naivitu a hereckou nedokonalost.(16.11.2014)

• Krustyburg

Tohle je prostě jiná filmová kultura. A bohužel je o několik tříd horší. Byl bych ochotný to překousnout a) Kdyby ten film měl méně slabomyslnou zápletku, nebo b) Kdyby v té radoby komedii byl alespoň nějaký humor. Film bohužel postrádal jak zápletku tak humor... Posledním hřebíčkem do rakve byl český dabing. Přijde mi snad i horší než u soudobých telenovel. A kde se vzala ta hvězdička? Za to jak umí Jackie Chan rozvlnit údy jako chobotnice a vyřídit nepřítele.(30.8.2009)

Rychlejší, svižnější, nápaditější, chytlavější a hlavně Jackienovější:-) J. Chan na sobě zapracoval a dovedl souboje snad k dokonalosti, ikdyž někdy to s tím pitím možná přehání :-) Začíná nás i trochu víc bavit svým originálním způsobem a dává tak příběhu lepší šťávu. Dle mého názoru jde o jeho nejlepší kung-fu film...95%(30.5.2008)

Pořád se perou a pořád a pořád, pěst sem, kop tam. Ale už vim, jak to Lee myslel aneb opilecký box vypadá opravdu zajímavě :-D No, ale nejvíc jsem se pobavila u závěrečných titulků. Nicméně Jackie tu opět předvádí, co umí, a jako vždy vítězí. A největší zklamání - celej film čekám na Andyho, až se objeví znovu a ono nic...(29.7.2009)

Jackie Chan možná není moc dobrý herec, ale za to bojová umění zvládá snad bezchybně. Drunken Master II považuji za jeho vrcholné dílo, poměrně stupidní příběh z jedničky je sice zachován (infantilní hlavní postava atd.), ale film je o poznání vyzrálejší a modernější. Souboje jsou dokonalé a mají konečně i nějaké napěti - divák se může o chudáka Chana i bát (bitka v továrně). Humor Jackieho Chana je ehm, někdy ucházející, jindy slabší, ale vesměs aspoň pomáhá bránit případné nudě... Každopádně by mě zajímalo, co by na tento film řekla skupina anonymních alkoholiků. 8/10(12.6.2008)

• - Jackie Chan (Wong) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)

• - Chia-Liang Liu a Kaskadérský tým Jackieho Chana v roce 1994 vyhráli cenu Golden Horse Award v kategorii Best Martial Arts Direction a v roce 1995 vyhráli cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)

• - Režisér Chia-Liang Liu a Jackie Chan se během natáčení neshodli na typu boje, který by měl být ve snímku použit. Režisér chtěl realistický vyhlížející "Huen-Gar", zatímco Chan kvůli fanouškům požadoval více "opilý styl". Kvůli sporům nakonec Chia-Liang Liu natáčení opustil a závěrečnou bojovou scénu režíroval Chan sám. (Raztubyl)