Reklama

Reklama

Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

(více)

Recenze (231)

Joker Punx 

všechny recenze uživatele

Pamatuju si že jsme si tohle nahráli kdysi z nějakýho německýho programu, tenkrát to ještě nebylo vůbec s českým dabingem. Pak když to vysílala TV Nova, nahráli jsme si to znovu už v češtině. Český dabing už nebyl tak dobrej jako u jedničky. Určitě tohle už neni tak dobrý jako první díl ale ty souboje jsou tam naprosto skvělý. Hlavně konec, scény s továrny. Jackie Chan je tady vylitej jak prase, ještě víc jak v jedničce :D Chlastá jak dobytek a pěkně se zeblije :D Ty žlutý musej mít to víno fakt asi hodně silný :D A ten konec kdy spadne Jackie do žhavého uhlí je bomba, poslední bitka na konci je úplně nejlepší, Jackie se s tim záporákem vylitej nesere. Opět na konci v titulcích co se všechno Jackiemu stalo a to mě vždycky hrozně baví. Jackie Chan je mistr ve svém oboru. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Hodně slabý příběh, ale je tu pár momentů, které zahřejou u srdce. Především závěrečná bitka ve fabrice. Přesto nemůžu si pomoct, těch soubojů mohlo být klidně více, na úkor nezajímavých scén plných rádobyvtipných plků (Chanův humor mně prostě nikdy neseděl). Tradičně skvělá je Chanova choreografie bojů s velikým fyzickým nasazením, bez šizení krátkými střihy, občas jsem jenom v němém úžasu valil oči. Přesto mi choreografie přišla nápaditější v pozdějších Chanových hollywoodských filmech, kde jsou souboje vtipně ozvláštněny používáním všelijakých předmětů, což mi tady trochu chybělo (vyjímkou skvělé bitky s roztřepenou bambusovou tyčí se "sekyrkovým gangem"). Jinak o co více je Chan skvělý bitkař, o to horší je herec, třeba jeho hraní opilosti je jeden veliký průser. Hrát opravdu neumí, ale to už bych chtěl po něm moc. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Podla mnohych ludi najlepsi Jackieho film. No ja s tym prilis nesuhlasim. Zapletka nie je prilis silna. Zaporaci sa tam priebezne objavuju, aby sa s Jackiem pobili, ale Jackie to prilis neriesi a len ak si skoro cely film blbne az sa nakonniec naserie a vo velkolepom finale vsetkych zmasti. No a pri tom blbnuti je ovela vtipnejsia Jackieho macocha v podani Anity Mui. Jackie je len taky panak, ktory ju na slovo poslucha. Na prvy podhlad je potesujuce, ze tu ma Jackie po dlhsej dobe mnoho dlhsich duelov. Ale ich prevedenie ma prilis nenadchlo. Bitky v prvej polovici mi pripadali take fadnejsie. Podane prilis oldschoolovo a bez nejakych pôsobivych akrobatickych kuskov za co asi môze reziser tradicnych kung-gu filmov Lau Kar Leung. V druhej polovici od hromadnej bitky s najatym gangom sa najskôr rezie chopil Jackie a bitky su viac v jeho style. Vyuzivaju sa nahodne predmety a dockame sa mnozstva tvrdych padov. Lenze uz Jackieho uz neraz citit, ze je zaveseny na pomocnych lanach. Vrcholom v tomto smere je grandiozne finale. Ano je plne gulometnych vymien uderov a sialenych kopov v ktorych kraluje najmä hlavny zaporak Ken Lo. Ich spolocny duel sa zda byt nekonecny. Jackie pri nom absolvuje aj krusne chvile s ohnom. Ale znova je cely cas zaveseny na lanach jak gasparko. Po repete Jackieho starsich filmov s cistymi bitkami bez tychto zbytocnych vychytavok mi to uz dost vadi a celkovo to v mojich ociach bitky zhadzuje. Je bolestive vidiet jak predvadza rôzne otocky alebo az absurdne kreacie svojho tela, ktore predtym zvladol bez lan. Pritom v tej dobe mal rozhodne formu na to, aby sa zaobisiel aj bez trikov. Kym som nemal dostatocne napozerane kung-fu filmy, tak som tie lana tak nevnimal a bol som v uzasu nad tym co Jackie predvadza. Teraz uz nie som. Skoda. Film stale zaujme aspon v dalsich aspektoch. Napriklad vo vyprave. Aj vdaka nej film vôbec nepôsobi ako pokracovanie skromnej jednotky. A ze to nepasuje ani dejovo je dalsia vec. Z dalsich postav zaujme este Ti Lung ako Jackieho prisny otec. Lau Kar Leunga som ako herca nikdy nemusel, takze ani v tomto filme ma nenadchol. Z cameo vystupov je najzaujimavejsi asi ten Andyho Laua. Takze dnes mam uz z filmu dost rozporuplne pocity. Dvakrat ma nenadchol ani dej ani bitky. Film rozhodne ma vysoke kvality, len jeho styl mi prilis nevyhovuje, takze davam 7/10. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Jackie Chan ve svém klasickém HK období ve svých filmech téměř vždy předvedl extrémní kaskadérské kousky, choreograficky pohledné kung fu a větší či menší dávku poťouchlého humoru. V Legendě o opilém mistrovi se všeho dočkáme v míře vrchovaté a buď vám tenhle stále stejný modus operandi sedí nebo ne. Nedokážu si ale představit, že bych zhlédl několik jeho nejlepších fláků za sebou, zřejmě bych se i přes skvělé bojové umění unudil k smrti. S patřičnými pauzami má ale jeho filmografie svůj nezpochybnitelný půvab. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Jackie Chan v plné palbě. Jeho atletické pojetí využivá všeho, co je trénované tělo schopno v rámci obrany, nebo útoku zvládnout. Hanlivé označení srandokung-fu není na místě, resp. za mě je to přidaná hodnota. Nepochybuji o tom, že kdyby měl Jackie Chan podobné ambice jako Bruce Lee, dokázal by totéž. On se ale rozhodl jít tou odlehčenou cestou a já jsem za to rád. Tento příběh je klasická šablona na jaké jede třeba i Ip-Man. Kolonialisti, svoloč z Evropy, utiskuje a vykrádá Čínu. Díky komediálnímu a akčnímu vyznění vám to bude trochu jedno, resp. Hungovi by jste nejspíš fandili i kdyby stál proti jeptiškám. Ostatně právě ten mix skvělých bojůvek a komedie, tady funguje skvěle. V tom komediálním duchu Jackie Chanovi velmi zdatně sekunduje postava macechy Anita Mui. To teatrální herectví je velmi vzdálené tomu, co známe u nás v Evropě, ale mě se to prostě líbí. A co se akce týče, tak Jackie dostal zajímavého soupeře v podobě týpka, který v závěrečném souboji prováděl s nohama neuvěřitelné věci. Ostatně, nevím kdo měl na svědomí choreografii, ale šlo o top v žánru. Velká spokojenost...jdu se podívat po něčem podobném. Poslední Ip-Man byl velké zklamání... . ()

Galerie (58)

Zajímavosti (9)

  • Jackie Chan (Wong Fei-hung) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)
  • Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala téměř čtyři měsíce natáčení. Jackie Chan (Wong Fei-hung) prohlásil, že za jeden natáčecí den obvykle vzniknou tři sekundy použitelných záběrů. (Raztubyl)
  • Režisér Chia-Liang Liu (Fu Wen-Chi) a Jackie Chan (Wong Fei-hung) se během natáčení neshodli na bojovém stylu, který měl být ve filmu použit. Režisér chtěl realističtější styl "Huen-Gar", zatímco Chan měl pocit, že fanoušci budou chtít více "opilého stylu". Chia-Liang Liu nakonec z projektu odstoupil a závěrečnou bojovou scénu režíroval sám Chan. (Raztubyl)

Reklama

Reklama