Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Kirby Mazrachiová zažila před lety brutální útok, což ji poznamenalo tak, že žije v nestabilní realitě. Dozví se, že jedna nedávná vražda souvisí s jejím napadením, a spojí se se zkušeným reportérem Danem Velazquezem ve snaze porozumět své proměnlivé přítomnosti a vyrovnat se s minulostí. (Apple TV+)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (4)

choze 

všechny recenze uživatele

Bavilo mě to díky tomu konceptu neustálého proměňování hrdinčiny reality, což je vlastně opak populární časové smyčky, kdy se pořád probouzíte do téhož - tady hrdinka působí jako oběť gaslightingu, kdy ji pořád někdo nepoznává a neví, o čem mluví, protože se to nestalo. A taky Jamie Bell byl vynikající creepy incel a být žena, tak z melancholicko-štěněcího Wagnera Moury (hrál Escobara v Narcos) dost vlhnu. Ale že by to bylo vyloženě strhující to ne a finále pro mě postrádalo jakékoli překvapení - předvídatelněji to uzavřít snad nešlo. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

knížku sice neznám, ale mám rád tyhle zamotaná mysteriózní sci-fi a tady je všeho opravdu hodně. Cestuje se časem, skáče se v rámci jednotlivých realit a celkově je "dívka" jedním z těch seriálů od kterých není radno odbíhat, protože pak reálně hrozí že se divák ztratí v tom co se děje, kdy a kde.Elisabeth Moss tyhle role ztrápených žen, které něco/někdo pronásleduje aby se následně vzchopila k boji, sedí, ale občas si říkám, že už by si taky mohla zahrát něco jiného...70% ()

Reklama

Sidonka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Docela zašmodrchanej příběh, který se v mnoha věcech poměrně odlišuje od knižní předlohy, spíše je jen podobný námět a několik nápadů, jinak je tam hodně změn, včetně pozměněného konce, podle mého spíše k lepšímu. Musí se u něho přemýšlet, žádná velká oddechovka. Osobně jsem ho sledovala po týdenních pauzách, ale spíš doporučuju dát seriál na jeden zátah nebo během kratší doby, aby se nezapomněly některé věci. Roli hraje každý detail. Jeden z těch seriálů, který sedne jen někomu a každému tenhle guláš nezachutná. ()

Arkagas1989 

všechny recenze uživatele

Knižní předlohu jsem nečetla a donedávna jsem ani nevěděla, že existuje. Na seriál jsem přišla vlastně jen díky tomu, že na IG sleduju profil Elisabeth Moss, kterou mám celkově jako herečku moc ráda. Shinning girl je příběh mladé Kirby, která byla brutálně napadena, její břicho bylo rozříznuto ve tvaru kříže a byl do ní vložen předmět. Po zotavení se z tohoto napadení začíná pracovat v archivu novin, kde je šťastná. Do doby, než si ji zavolá vyšetřovatel, že mají podezřelého z jejího napadení a zda by ho nemohla identifikovat. Kirby tak zjišťuje, že se odehrála vražda, která vypadala stejně a do oběti byl opět vložen předmět. Kirby začíná pátrat na vlastní pěst a zjišťuje, že podobných vražd se odehrálo mnohem víc. Jedna věc tu ale nesedí, vrahovi by muselo být okolo 100 let, protože některé případy jsou z roku 1920.  Nebo je možné, že by to mohl být skutečně on?  Kirby navíc zjišťuje, že si nepamatuje svůj život a že napadení rozhodně neměla přežít. Ocitá se tak v mnohem větším nebezpečí, než tušila a příběh se rozzjíždí na plné obrátky.  Tenhle mysteriózní seriál je opravdu lahůdka pro náročné. Rozhodně nebude bavit všechny, a stoprocentně je potřeba mu věnovat plnou pozornost, protože každý detail je tu důležitý. Elisabeth Moss je tu jako vždy skvělá, ona se prostě pro tyhle role narodila, ikdyž je pravda, že by jí člověk přál už i nějakou tu komedii.  9/10 ()

Galerie (45)

Reklama

Reklama