Obyčejná náctiletá holka Bea (Cailey Fleming) má jedinečný „dar“ – je schopná vidět imaginární přátele lidí ve svém okolí a povídat si s nimi. „Imaginární přátelé nejsou jen roztomilé postavičky stvořené dětskou fantazií. Jsou to časové schránky, do kterých jsme si jako malí ukládali naděje, sny a plány. Všichni se k nim můžeme vracet, i když si jako dospělí myslíme, že jsou dávno ztracené,“ říká režisér John Krasinski. Fiktivními hrdiny jeho filmu jsou právě ti imaginární přátelé, jimž už jejich dětští parťáci dospěli a zapomněli na ně. A právě Bea, která je díky své unikátní schopnosti všechny vidí, se těmhle „sirotkům“ rozhodne najít nové kamarády. Pomáhá jí v tom trochu podivínský soused (Ryan Reynolds), jenž má stejný dar. Improvizovaná seznamka pro imaginární přátele se záhy promění v dobrodružnou výpravu do světa naplněného bezbřehou fantazií, kde se může stát opravdu cokoliv. (Cinemart)

Trailer 3

Arsenal83

Každý sa občas potýka so svojimi imaginárnymi priateľmi. Takých imaginárnych hľadal napríklad aj vodkopič Heger, keď blúznil o nájdení 76tky, rozumej 76 imaginárnych priateľov, čo by ho podržali pri koryte. Film pôsobí ako milá a vtipná záležitosť, ale v jeho deji nachádza človek príliš veľa smútku a celkovo mi to ani neprišlo ako film, ktorý by si deti príliš užili. ()

M.i.k.e

Nečekal sem nic a nakonec sem dostal příjemnou rodinnou oddechovku, která sice nedává v mnoha ohledech moc smysl a žádná velká přidaná hodnota pro dospělého diváka tu není (a obávám se že jí úplně nedocení ani ti dvanáctiletí), ale celkem rychle uteče a dokonce i humor tady tu a tam zafunguje. Reynolds má kliku že je tu finální “zvrat”, jinak by to vyznělo minimálně podivně…60% ()

iXtr3m3

Slabšie štyri hviezdy kvôli dcérke a manželke, ktorá sa odhodlala s nami na to ísť do kina. Je to milé, je to hravé, má to fajn kasting, má to fajn slovenský dabing (s dieťaťom na originál jednoducho ísť nemôžem a s manželkou je to rovnako). Technicky je to viac ako slušné, príbehovo trošku možno pokrivkáva, ale myšlienka je pekná a ku koncu aj celkom dojemná. ()

BarryLyndon

Strašně průměrný a zbytečný film. Mrhání Krasinskeho talentem. Reynolds průměrný. Meh zápletka, twist i katarze. Za zmínku snad jenom stojí docela ok zakomponované triky a skvostná Giacchiniho hudba. Zítra zapomenu, že jsem to viděl. Možná Spielberg při síle by z toho něco dokázal vytáhnout, takto jen 5/10. ()

Borrtex

Příjemný rodinný film, který nikoho nepohorší. Malebné dobrodružství v království dětské nevinné představivosti, jenž dokáže zaujmout publikum všech věkových kategorií. Film připomíná, že krása a kouzlo dětské fantazie spočívá v její bezbřehé tvořivosti, kde se vlastní realita může zdát být doslova neomezeně dosažitelná. ()

• Vince Vaughn nahral svoje repliky ako hlas nemenovaného imaginárneho priateľa vo filme, ale boli vystrihnuté kvôli postprodukčným zmenám vo filme. (Arsenal83)

Související novinky

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)