Obyčejná náctiletá holka Bea (Cailey Fleming) má jedinečný „dar“ – je schopná vidět imaginární přátele lidí ve svém okolí a povídat si s nimi. „Imaginární přátelé nejsou jen roztomilé postavičky stvořené dětskou fantazií. Jsou to časové schránky, do kterých jsme si jako malí ukládali naděje, sny a plány. Všichni se k nim můžeme vracet, i když si jako dospělí myslíme, že jsou dávno ztracené,“ říká režisér John Krasinski. Fiktivními hrdiny jeho filmu jsou právě ti imaginární přátelé, jimž už jejich dětští parťáci dospěli a zapomněli na ně. A právě Bea, která je díky své unikátní schopnosti všechny vidí, se těmhle „sirotkům“ rozhodne najít nové kamarády. Pomáhá jí v tom trochu podivínský soused (Ryan Reynolds), jenž má stejný dar. Improvizovaná seznamka pro imaginární přátele se záhy promění v dobrodružnou výpravu do světa naplněného bezbřehou fantazií, kde se může stát opravdu cokoliv. (Cinemart)

Trailer 10

Borrtex

Příjemný rodinný film, který nikoho nepohorší. Malebné dobrodružství v království dětské nevinné představivosti, jenž dokáže zaujmout publikum všech věkových kategorií. Film připomíná, že krása a kouzlo dětské fantazie spočívá v její bezbřehé tvořivosti, kde se vlastní realita může zdát být doslova neomezeně dosažitelná. ()

silentname

Podľa reakcií to asi má väčšina divákov inak, no ak ide o môj názor, v "IF" mi John Krasinski doručil skutočne srdečný a nádherný film, na ktorý do konca roka určite nezabudnem. Išiel som na to s domienkou, že to bude len ľahký detský film, pri ktorom si trochu oddýchnem, uvidím nejaké pekné efekty a užijem si prítomnosť Ryana Reynoldsa. S druhým a tretím tvrdením súhlasím, no reálne si myslím, že IF je viac príbeh pre dospelých, než pre deti. Tie si možno užijú ten sympatický vizuál a vtipné spracovanie rôznych imaginárnych priateľov. No vo mne to vyvolalo skutočne emocionálny zážitok, kedy som povedal, že ma film na konci úprimne a nefalšovane dojal. Nech je to akokoľvek zvláštne. Dôvod je možno aj ten, že podobne ako hrdinovia v našom filme som patril do generácie, ktorá mala svojho najlepšieho priateľa v obyčajnej plyšovej hračke, ktorá pre mňa bola skutočná a bola mojim najlepším priateľom v časoch, kedy som nemal nikoho pri sebe. A zvládol tú úlohu na jednotku. Dodnes ho mám u seba a kedykoľvek si ho vezmem do rúk, cítim tú energiu, ktorú mi priniesol. Možno hračky, ktoré žijú sú síce spracované v sérii "Toy Story", no prečo by sme to nemohli vnímať tiež ako imaginárnych priateľov? Aké fantazijné zážitky sme zažívali a aké schopnosti sme im dokázali vymyslieť? Za mňa veľmi srdečný film, po ktorom sa vo mne objavila skutočná nefalšovaná radosť z návštevy kina. A to o niečom svedčí. Preto bude moje hodnotenie také aké bude. Som proste v tomto ohľade zaujatý. No mal by som aspoň dodať, že vizuálne je film pekný, Ryan Reynolds je rovnako skvelý ako kedykoľvek ho vidím a Cailey Fleming v hlavnej role fungovala tiež dobre. Film mal nápad, ktorý potiahol za správny koniec a som za neho vďačný. Nemyslím si, že potrebuje nevyhnutne pokračovanie (skôr si myslím, že by to tomu zážitku čo som mal neskôr mohlo ublížiť), no niekedy by som sa do tohto sveta imaginárnych priateľov rád vrátil. Hodnotenie: A+ ()

elanius

(59/2024) / Podľa mňa sa ten film moc nepodaril. Ono zdanlivo je to namiešané podľa dobrého receptu, dajme tomu, že aj ingrediencie sú v poriadku (typická Reynoldsovská postava), ale výsledok moc nechutí. Totižto aj keď na papieri ten nápad s IFami pôsobí dobre, výsledok je strašne neprirodzený a ťažkopádny. Nedokázal som sa na ten koncept namotať (ako sa to má robiť ukazuje napríklad Inside Out, alebo Monsters Inc.). Tešil som sa, ale IF je po väčšinu času otravný film. (4/10) ()

gegina31

Opravdu mě bolí ohodnotit tento film třemi hvězdami už jen proto, že tam hraje můj milovaný Ryan, ale nešlo to jinak. Dle traileru jsem měla vysoká očekávání. A i ten příběh měl myslím veliký potenciál, jenže ten nebyl plně využit. Beru to tak, že je to zaměřený na děti, ale pro ně to bylo příliš vážné téma. A mě to nudilo ...hrozně pomalý děj. Čekala bych aspoň, že udělají vtipnou část, kdy si IF shání svoje lidi, ale i z toho se pokoušeli udělat pouze doják. No nic Ryane, Deadpool to spraví...😁 ()

maddy

Niečo úplne iné než som čakal. A to čo som čakal malo skôr bližšie k hravým Príšerky s. r. o., no dostal som niečo čo by radšej chcelo byť ako Soul. Akurát Soul sa tej tématiky vyrovnávania so smrťou skrz animák pre deti chopilo o niečo nápaditejšie a zaujímavejšie. IF sa síce tématiky chytá jemne a s citom, no často skĺzne do takej tej prílišnej americkej sentimentality. Pre deti tak bude IF možno až príliš vážnym filmom, pre dospelých zase málo podnetným filmom. Vyrovnávanie sa so stratou blízkych pomocou imaginárnych kamarátov je zaujímavý koncept, no nedopracuje sa k nijako zaujímavému vyústeniu (hlavne ohľadom postavy Ryana Reynoldsa). Vo výsledku tak pár štandardných vtípkov, aby sa občas bavili aj deti, načrtnutých pár vážnejších tém pre staršie publikum, ale výsledný film je skôr priemerným animákom, ktorý je natočený až príliš bezpečne. A vlastne neviem, či má šancu tým pádom skutočne zaujať ktorúkoľvek skupinu divákov. Obidva na začiatku komentára menované animáky totiž robia čokoľvek z toho čo chce robiť IF mnohokrát lepšie. CELKOVO: 6/10 ()

• John Krasinski uvedl, že získání práv na píseň „Better Be Good To Me“ of Tiny Turner byla pro něj zcela stěžejní záležitost, neboť píseň mu jednak připomíná vztah s jeho vlastní matkou, jíž filmem chce vzdát hold, a za druhé perfektně definuje příběh a některé postavy ve filmu. Doslova řekl: „Líbí se mi myšlenka, že to není píseň, o které byste si mysleli, že se této dívce bude líbit, ale má ji v oblibě kvůli lidem, které miluje.“ Dívkou myslel postavu Bey (Cailey Fleming), která píseň využije ve své fantazii. (imaginer21)
  • Když jde Bea (Cailey Fleming) a Cal (Ryan Reynolds) na první „pohovor“ s imaginárními přáteli, tak si Cal zapisuje poznámky tužkou, kterou drží obráceně. (Guilemot)
  • Natáčalo sa od 31. augusta 2022 do začiatku mája 2023. (Arsenal83)

Související novinky

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)