Obyčejná náctiletá holka Bea (Cailey Fleming) má jedinečný „dar“ – je schopná vidět imaginární přátele lidí ve svém okolí a povídat si s nimi. „Imaginární přátelé nejsou jen roztomilé postavičky stvořené dětskou fantazií. Jsou to časové schránky, do kterých jsme si jako malí ukládali naděje, sny a plány. Všichni se k nim můžeme vracet, i když si jako dospělí myslíme, že jsou dávno ztracené,“ říká režisér John Krasinski. Fiktivními hrdiny jeho filmu jsou právě ti imaginární přátelé, jimž už jejich dětští parťáci dospěli a zapomněli na ně. A právě Bea, která je díky své unikátní schopnosti všechny vidí, se těmhle „sirotkům“ rozhodne najít nové kamarády. Pomáhá jí v tom trochu podivínský soused (Ryan Reynolds), jenž má stejný dar. Improvizovaná seznamka pro imaginární přátele se záhy promění v dobrodružnou výpravu do světa naplněného bezbřehou fantazií, kde se může stát opravdu cokoliv. (Cinemart)

Trailer 2

Koda

Tento film je taková spíše pro dospěláky bujná fantazie, která by měla navrátit hezké vzpomínky, co utkvěly z dětství. Děti si ale myslím berou tenhle film hlavně asi kvůli tomu, že jsou tam pohybující plyšáci a další postavičky včetně chlupatého fialového Snorlaxe, který pípá při kýchnutí, jako když auto couvá. Nápad výbornej, hlavní hrdinka odvedla vynikající hereckou práci a Reynolds si pravděpodobně odpočinul od náročného kostýmu Deadpoola. Co mě ale přimělo se rozhodnout pro střední zlatou cestu hvězdiček je to, že je obtížné se ze začátku dostat do příběhu, začátek je spíše takový seznamovací, kecací, tatínek, i když chápu, že chtěl dělat radost si myslím, že tou hereckou stránkou nemusel zas až tak přehánět. U hlavní hrdinky jsem nezjistil, jak je možné, že zrovna ona má tu zkušenost vidět všechny ipky, a celkově to bylo takový nesrovnaný, někdy hrozně narychlo, někdy to nedávalo smysl a člověk se málokdy zasmál, takže ten film spíše byl takový pochmurný. Ale jinak celkem fajn film na oddech (teda samozřejmě, pokud zrovna nenarazíte v kině na dítě, které chodí furt na záchod, povídá si, nebo běhá po kině). ()

maddy

Niečo úplne iné než som čakal. A to čo som čakal malo skôr bližšie k hravým Príšerky s. r. o., no dostal som niečo čo by radšej chcelo byť ako Soul. Akurát Soul sa tej tématiky vyrovnávania so smrťou skrz animák pre deti chopilo o niečo nápaditejšie a zaujímavejšie. IF sa síce tématiky chytá jemne a s citom, no často skĺzne do takej tej prílišnej americkej sentimentality. Pre deti tak bude IF možno až príliš vážnym filmom, pre dospelých zase málo podnetným filmom. Vyrovnávanie sa so stratou blízkych pomocou imaginárnych kamarátov je zaujímavý koncept, no nedopracuje sa k nijako zaujímavému vyústeniu (hlavne ohľadom postavy Ryana Reynoldsa). Vo výsledku tak pár štandardných vtípkov, aby sa občas bavili aj deti, načrtnutých pár vážnejších tém pre staršie publikum, ale výsledný film je skôr priemerným animákom, ktorý je natočený až príliš bezpečne. A vlastne neviem, či má šancu tým pádom skutočne zaujať ktorúkoľvek skupinu divákov. Obidva na začiatku komentára menované animáky totiž robia čokoľvek z toho čo chce robiť IF mnohokrát lepšie. CELKOVO: 6/10 ()

Xmilden

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale vykreslit zápletku, ve které maminka umřela a otec je s něčím vážným v nemocnici a místo, aby dcera trávila maximum možného času se svým jediným rodičem, který je vlastně docela fajn a snáší pobyt v nemocnici vcelku statečně. Místo toho dcera řeší problémy "nových imaginárních přátel". Nemohl jsem si užít film více, protože o pobytech mých bližních po nemocnicích mám velmi osobní zkušenost. Stejně tak jak byl člověk vždy rád, když v ní pobýval a někdo za ním přišel na návštěvu. Disney se snaží dojmout a chytit za srdce, ale naší odpovědí by mělo být pořádně pozdvižené obočí. PS: S tím Reynoldsem, na kterého živé postavy mimochodem nijak nereagují, to měla být jakože nečekaná pointa? 40% ()

silentname

Podľa reakcií to asi má väčšina divákov inak, no ak ide o môj názor, v "IF" mi John Krasinski doručil skutočne srdečný a nádherný film, na ktorý do konca roka určite nezabudnem. Išiel som na to s domienkou, že to bude len ľahký detský film, pri ktorom si trochu oddýchnem, uvidím nejaké pekné efekty a užijem si prítomnosť Ryana Reynoldsa. S druhým a tretím tvrdením súhlasím, no reálne si myslím, že IF je viac príbeh pre dospelých, než pre deti. Tie si možno užijú ten sympatický vizuál a vtipné spracovanie rôznych imaginárnych priateľov. No vo mne to vyvolalo skutočne emocionálny zážitok, kedy som povedal, že ma film na konci úprimne a nefalšovane dojal. Nech je to akokoľvek zvláštne. Dôvod je možno aj ten, že podobne ako hrdinovia v našom filme som patril do generácie, ktorá mala svojho najlepšieho priateľa v obyčajnej plyšovej hračke, ktorá pre mňa bola skutočná a bola mojim najlepším priateľom v časoch, kedy som nemal nikoho pri sebe. A zvládol tú úlohu na jednotku. Dodnes ho mám u seba a kedykoľvek si ho vezmem do rúk, cítim tú energiu, ktorú mi priniesol. Možno hračky, ktoré žijú sú síce spracované v sérii "Toy Story", no prečo by sme to nemohli vnímať tiež ako imaginárnych priateľov? Aké fantazijné zážitky sme zažívali a aké schopnosti sme im dokázali vymyslieť? Za mňa veľmi srdečný film, po ktorom sa vo mne objavila skutočná nefalšovaná radosť z návštevy kina. A to o niečom svedčí. Preto bude moje hodnotenie také aké bude. Som proste v tomto ohľade zaujatý. No mal by som aspoň dodať, že vizuálne je film pekný, Ryan Reynolds je rovnako skvelý ako kedykoľvek ho vidím a Cailey Fleming v hlavnej role fungovala tiež dobre. Film mal nápad, ktorý potiahol za správny koniec a som za neho vďačný. Nemyslím si, že potrebuje nevyhnutne pokračovanie (skôr si myslím, že by to tomu zážitku čo som mal neskôr mohlo ublížiť), no niekedy by som sa do tohto sveta imaginárnych priateľov rád vrátil. Hodnotenie: A+ ()

kleopatra

Chcete si s dětmi užít ještě trochu společného času, než vám vyrostou a odloží vás do podprahového archivu stejně jako své imaginární přátele? :)) Skočte si do kina. Tohle je fajnová volba. Děcka sice neporozumí úplně všemu, ale určitě jim to vadit nebude, a vám velkým možná ukápne slza právě proto, že jste už chvilku na světě a víte, co je ztráta a jak krásné a vděčné je nalézt. Průzračný rodinný film s pomalým rozjezdem, Tinou a naplněným dojemným finále. ()

• John Krasinski uvedl, že získání práv na píseň „Better Be Good To Me“ of Tiny Turner byla pro něj zcela stěžejní záležitost, neboť píseň mu jednak připomíná vztah s jeho vlastní matkou, jíž filmem chce vzdát hold, a za druhé perfektně definuje příběh a některé postavy ve filmu. Doslova řekl: „Líbí se mi myšlenka, že to není píseň, o které byste si mysleli, že se této dívce bude líbit, ale má ji v oblibě kvůli lidem, které miluje.“ Dívkou myslel postavu Bey (Cailey Fleming), která píseň využije ve své fantazii. (imaginer21)
  • Steve Carell vyjadril už pred natáčaním veľké nadšenie z toho, že sa opätovne spojí s kolegom z Kanclu Johnom Krasinskim: "Nemôžem sa dočkať našej spolupráce. Očakávam jednoducho radosť a zábavu. Myslím, že je najlepší a skvelý režisér. Ale dám mu zabrať, chápete. Zapotí sa. Môžem byť jedným z tých starostlivých hercov, ktorí sa nie vždy zhodnú alebo nevyjdú z prívesu. Myslíš, že si si najal niekoho, kto je priateľom, ale to si za zmýlil!" (Arsenal83)

Související novinky

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)