Muž jménem Otto

• USA A Man Called Otto (více)

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

Fonnel

Je to natočené strašně na (dojící) efekt, celý film jsem se toho pocitu nemohl zbavit. Dokresluje to citlivá (čti ukňouraná) hudba a samozřejmě genderová inkluze za každou cenu (aby si to mohlo sáhnout na Oskara, jdi do prdele akademie). Tom Hanks poprvé v životě nedokázal přesvědčivě zahrát roli, on prostě mrzout není. Tato koláž Grand Torina, Malé řecké svatby a bůh ví čeho je prostě jenom vykrádačkou Grand Torina, Malé řecké svatby a bůh ví čeho. Sorry Tome. ()

wel.wel

Tom Hanks nám opět, a excelentně, předvádí svět, jaký denně žijeme. Vždyť kdo by neznal souseda, kolegu, manžela, kolemjdoucího nebo sourozence, který svým puntičkářským přístupem nutí lidi kolem chovat se tak, jak chce on. Takže sekýruje, poučuje, nadává a vyhrožuje. Až se potká s jednou typickou latinos rodinou, která našeho bručouna vtáhne do svého světa a přinutí ho chovat se a žít, jak zas chtějí oni. Výborné herectví Toma Hankse v roli mrzouta se potkávalo s živelnou Marianou Treviño Ortiz, která svoji roli mexické imigrantky ani nemusela hrát, ona ji prostě žila. Asi se mrknu po knížkách Fredrika Backmana. Předlohu filmu, Muž jménem  Ove, snad napsal i podle sebe. ()

Dakota1978

Trochu divákovy emoce ždímající snímek, ale to přece máme mnozí tolik rádi a když, tak proč to neudělat se vší parádou, tedy mám na mysli "kvalitně" a tohle přesně tento snímek nabízí - takovou značkovou kvalitní patosem lehce nasáklou podívanou. TH je úžasný a vlastně se mi to celé moc líbilo (kamera, scénář, hudba a herci). Původní snímek neznám, tudíž ač lehce povědomá (tohle jsme ve fragmentech viděli jistě už mnohokrát) byla to moje premiéra. Hodnotím kladně, za mě vydařené tak na nedělní odpoledne jak vyšité. ()

hirika

Nic jsem o tomhle filmu nevěděla, než jsem si ho pustila. Hodně příjemný zážitek. Tom Hanks (neuvěřitelné, že mu je už 66) exceluje. Svým pojetím trefil několik nerudných dědků z mého okolí, je uvěřitelný. Film je o chlapíkovi, který zanevřel na svět po smrti manželky. Z ulity ho vytáhne až rodina, která se přistěhuje naproti. Žádná velká akce, jenom klidný příběh z předměstí. Za mně solidní 4 hvězdy. Jen se v duchu ptám, kam by se příběh propadl bez Hankse. ()

Metastazina

- “Můj otec se usmíval taky tak” - “Já se neusmívám” - “Přesně tak”.  Film o velké zahořklosti v podání Toma Hankse, který to sehrál bravurně. Vážně mu tu nerudnou roli žeru i s navijákem. V podstatě je to krásná ukázka toho, jak to člověka semele a změní, když se tou sračkou jménem Život nechá pohltit a spláchnout. Avšak tenhle příběh se vymyká tím, že Otto se z toho dokáže vyhrabat. Byť trochu po svém. Přeci jen je to muž s velkým srdcem. Je to depresivní a místy trochu utahané, k celé podstatě a jádru filmu se dostáváme opravdu pomálu. Nejvíc mi vysírá ta posedlost za každou cenu vecpat do filmu transgender, to už je ale bohužel úděl této prapodivné doby a asi nemá smysl to dávat za vinu filmu jako takovému.  Co mi ale baví, je ten cynismus. Rozhodně to není oddechový film, tohle je naopak přesně ten typ filmu, na který musíte mít zrovna náladu a buňky. I tak to jednou stačilo, vícekrát bych to vidět nepotřebovala. ()

Jazira

Bohužel dabing Toma Hankse se opravdu nepovedl. Po Vladimíru Dlouhém převzal otěže Aleš Procházka a téměř jsem nezaznamenala rozdíl. Nechat ho nadabovat JIřím Dvořákem byla velká chyba. Postava nemá to, co by jí dal ,,její ,,hlas ....Změnit hlas herci, kterého dabuje skoro ve všem jeden herec tak rapidně je stejné, jakobyste předabovali Lui de Funese třeba Kotkem ... takže já viděla dest minut a už se na to nepodívám. ()

holtis

Nejdřív jsem si dal švédský Muže jménem Ove a další den tenhle USA remake. Abych pravdu řekl, ani nevím, který je lepší. Role pro stárnoucího Toma Hankse jako ušitá.  Film na příjemný sobotní večer...mohu jen doporučit. Uvidím, jestli nezměním názor až si přečtu knižní předlohu. ()

Dstar

Nikterak ohromujici dilo...Ani Hanks nehral nikterak světově...ale k zahození to neni...realne si myslim 60% Oceneni nevidim a nedivim se...ale rozhodne to neni béčkové dílo ()

Pilami

Není třeba zdůrazňovat, jak dobrý herec Tom Hanks je. Je srdcem a duší tohoto filmu. Vrátil nás do dob Forresta Gumpa a připomněl nám pravého amerického ducha. Poselstvím pro dnešní diváky je zůstat ve spojení s lidmi kolem sebe. ()

snobold

Tom Hanks jako starý mrzout fakt ne - jednak na to nemá ještě věk, ale také mu tuhle roli prostě nevěřím. Navíc téma, které tu je už po několikáté a bohužel musím říct, že se jedná o nejméně povedené podání. Celkově nemastné neslané. ()

Sejkorka

Remake švédského Muž jménem Ove (2015, 81%) podle Švéda Fredrika Backmana. Zkusím to pro porovnání sehnat, nicméně, mých 80% a 4* je zasloužených. Jednak skvělý Tom Hanks v hlavní roli,  Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Tuhle Marisol hraje Mariana Treviño Ortiz ," mexická divadelní a filmová herečka z Monterrey. Do povědomí širšího tuzemského publika se dostala rolí Lupity v oblíbeném jukeboxovém muzikálu Mentiras, který odehrála ve více než tisícovce představení". Je to milá ženská a Ottovi pomůže vrátit se do života, byť jen na krátkou chvíli. Mona má velké srdce obrazně, on fyzicky. Čili nakonec takový polohepyš. ... ()

Vikimi

Nádherný, brilantní a dojemný film ze života. Krásná hudba, příjemní herci a samozřejmě můj oblíbený Tom Hanks, který exceluje. Obecně nemám ráda, když Američani přetáčí něco,  co už vyšlo a fungovalo, ale tady se jim to povedlo. Udělali svoji verzi a ta je boží. Švédskou verzi mám ráda, ale k téhle se spíš vrátím, neboť mi přijde, že víc tne do živého a dává nám to poselství vážit si každého dne a své drahé polovičky, i když to vždycky není zalité sluncem.  Také se mi moc líbí, že obsadili syna T.Hanska do jeho mladší verze. O to větší poselství to mělo. Trošku jsem přemýšlela, nad tím že je to T.Hanks a jeho současná žena. Doporučuji všem. Stojí to za to. Díky za tenhle krásný počin. ()

Honzyg

Drama o lidské duši, jako takové moc milé, místy úsměvné, jindy dojemné. Celkový dojem by byl veskrze pozitivní, kdyby Američané netrpěli absurdní potřebou nacpat do toho trans gender tématiku. Hollywoodským kvótám a moderní sociální masírce bylo tímto zajisté učiněno zadost, ale pro evropského diváka zatím ještě nezmanipulovaného agresivní ideologií tato linka ve filmu působí jako pěst na oko. Autorům americké verze asi přišlo, že gay, který roli zavrženého syna představuje ve švédském originále, už není dostatečně "kontroverzní", takže svou verzi "vylepšili" touto alternativou. Hlavní hrdina, který jinak bublá kvůli každé blbině a na úplně všechny, a který byl kvůli změně značky automobilu schopen a ochoten rozbít letité přátelství, se nad změnou genderové identity teď-už-chlapce ze sousedství poněkud nevěrohodně vůbec nepozastavuje. Ne, ten film není zdaleka jen o tom, a vlastně by se bez trans postavy úplně klidně obešel, ale ve výsledku z něj právě tahle rovina výrazně vystupuje, a přesně proto je tam navíc. Škoda, mohlo to být ideologicky nezatížené, ale zase to soudruhům nevyšlo. Pozoruhodné mi přijde, že mladého Otta hraje syn Toma Hankse Truman údajně kvůli jeho podobnosti s mladým Tomem Hanksem. Pokud byla primárním kritériem výběru protagonisty podoba, měl roli dostat Collin Hanks, který je rozhodně věrnější kopií svého otce. ()

MartinMato odpad!

Som absolútne sklamaný. Silne ideologický film. Nechápem ako sa na to Hanks dal nahovoriť. Film sa snaží násilným spôsobom vplývať na diváka a demagogicky ho núti prijímať sa pozerať na svet iba ideologicky. ()