Nekonečná bouře

• Velká Británie Infinite Storm

Zkušená horolezkyně (Naomi Wattsová) si při výstupu na horu Mount Washington v New Hampshire uvědomí, že se blíží sněhová bouře. Rozhodne se proto vrátit ještě před dosažením vrcholu. Cestou potkává opuštěného muže v nesnázích a musí je oba dostat dolů dřív, než se setmí. Natočeno podle skutečného příběhu. (HBO Max)

SilentMemory

Meh ...nothing much (obsah a priebeh filmu)... Ako plus vidím peknú a pravdivú hlavnú myšlienku, najmä vzhľadom k nepredstaviteľne krutému životnému príbehu. Taktiež som si užila delikátnu audiovizuálnu stránku (soundtrack, príroda, zvuk a zima, vďaka čomu som mohla takmer cítiť zamrznuté snehové vločky na vlastnej tvári). Ale raz stačilo keďže, viac film neponúka napríklad nejaký detailnejšie prepracovaný scenár. ()

jprmusic

víte jak je Mount Washington vysokej? 1900m a něco- pokud jsem si to vygůglil správně. Vzhledem k tomu, že dole je teplo a kvetou tam kytky; vypadá to nahoŕe spíš jak v šesti tisících. Chci tím jenom říct, že to na mě celý působilo poněkud nereálně - asi jako Wild s Reese. Ale jinak Naomi v cajku ()

curil

Tak jsem zase trochu na rozpacích. Naomi Watts se mi líbí, filmy s horolezeckou tématikou nemusím, i když jsou výjimky. Ve filmu postrádám větší osvětlení motivace hlavních postav. U Pam se nakonec dozvíme, proč se vydává v mizerném počasí do hor, snaha vyrovnat se meditací s nemilosrdným osudem, což je zřejmé z několika flashbacků, které navíc narušují děj filmu. Motivace Johna je ještě méně zřejmá, demonstruje sebevraždu kvůli divákům neznámému příteli a proto se vydá téměř v letním oblečení do hor? Příběh jako thriller o přežití příliš nefunguje chybí více akce a napětí. Setkání dvou lidí s depresivní minulostí nepomůže ani jednomu z nich. ()

MirkaP

Žena vyráží do hor navzdory nepříznivé předpovědi počasí. Po dramatických peripetiích (jáma) nalézá téměř zmrzlého muže. Donutí ho odmrznout a za dalších dramatických peripetií ho zachrání a dovede na parkoviště, kde mají oba svá auta. Muž naskočí do svého vozu a mizí. A pak se za již nedramatických peripetií sejdou a vysvětlí si své pohnutky. Vlastně děsná nuda, ale nedal se z toho spustit zrak. ()

iz67

Vůbec nechápete, proč se tam děje to, co se tamvděje. A hlavně, vůbec vás to nezajímá. Vydržel jsem hodinu a víc to nešlo. ()

Heywood

Jde to smutný příběh, který v reálu byl ale jiný. Tak proč to drama? Pro zajímavost plejáda flashbacků? Nadbytečné. Vleklo se to. Střih byl nutný, řada záběrů byl zbytečně dlouhá a příběh nezajímal. Takových blbů, co si v keckách vyrazí do hor... skákají tygrům do klece, jezdí pod dráty s vysokým napětím... vše pro lajky? Tady to sice tak nebylo, ale jsme unaveni z exhibionistů, jejichž cílem je mít 30 vteřin slávy kdesi v internetovém světě. Je jich moc, jsou stejní, blbí nudní otravní. Tenhle trpěl..tak snad pardon. 45% je fér, Watts se snažila....na dobrý film to nestačilo. ()

Saxos

Příběh nesympatické paní, která si nechala on-line sestavit genealogický strom a jelikož se jí třikrát objevil Yetti, tak si začala myslet, že do hor může kdykoliv. Samozřejmě navzdory ohlášené bouři vyrazí na svou pravidelnou procházku při níž narazí na promodralého blba v keckách a nezáživně se ho snaží skutálet do údolí. Závěr: nedoporučuji. ()

Camphora

Nerozumím tomu, proč má tento film tak nízké hodnocení (v době recenze 46%). Nevím, co bych mu  vytkla. Příběh je založený na skutečných událostech, kterých se (alespoň podle mého pátrání) věrně drží. Ve chvíli, kdy dojde k odhalení motivace obou hlavních postav, do sebe vše krásně zapadne. Napínavé části jsou napínavé, filosofické části jsou filosofické. Krásné záběry na zasněžené hory. Naomi Watts prakticky táhne celý film sama (on tam také skoro nikdo další nehraje). Dalo by se říct, že po řemeslné stránce je vše tak, jak má být, jen tomu celému chybí jakási jiskra, díky které by tento film člověku utkvěl v paměti. Ale v kategorii "46%" je spousta mnohem, mnohem horších filmů... ()

Sopholojong

Nechal by som ho tam skapat, debila flegmatickeho (i ked v zavere som jeho pocinanie ciastocne pochopil)! Naomi vo svojich 53 rokoch stale vyzera k svetu (najma charizmaticky a ten jej odzbrojujuci usmev...), ale tentoraz si vybrala prepalenu a hlavne rolu, v ktorej nie je moc co hrat. Slova "Oh God" a "John" ak nezazneju tisickrat, tak ani raz. Bol by to omnoho lepsi film, keby bola bojovala o svoj holy zivot a preto ma film bavil len po jej pad do snehovej jamy. Solidne spracovane exteriery a zvuky zivlov to vsak bezpecne drzia na decentnom priemere. ()

Chicharron

Díla natočená podle "skutečné události" stojí většinou za starou belu a i tentokrát se předpoklady naplnily. "Zkušená horolezkyně" (nedá mi než parafrázovat popis distributora) vyrazí na trek místo cepínů jen s fofrtyčkama z Walmartu, mačky s gumičkama má asi z Aliexpressu, takže se skoro nedokáže vyškrábat ze sněhové ďoury (asi neviděla závody v rychlolezení po ledové stěně v Rakousích...). Nemá s sebou žádnou kudlu, ani špagát ani zapalovač, ale klobouk dolů, dokáže zachránit na kost zmrzlého týpka se zlomenou haxnou, který o to v podstatě ani nestojí. Ale pozor - důležitá pro přežití v emerické divočině je kromě pemikanu zásoba Snickers tyček, ty zaženou hlad jako nic. PS: Hodně zoufalá ptákovina, kterou jsem se chtěl v letních hicech "ochladit", ale Věc (1982) nebo  Everest (2015)  nebo  K2 (1991)  jsou pro tento účel lepší.... ()

yoryk odpad!

Neskutocna nudna a nelogicka blbost. Tolko somarin co bolo v tomto filme som ozaj dlho nevidel.Spojlere: Chlapik v kratasoch a v teniskach s tymi modrymi omrznutymi nohami by bol do par minut mrtvy v tom pocasi ale on este v pohode neskor so zlomenym kontikom a s omrzlinami dokaze utekat, to je neuveritelne. Skusena horska zachranarka nemala so sebou ziadnu vysielacku, satelitny telefon, proste nic..ten spratek bol tak protivny ze nechapem co ho tam nenechala a nesla po svych. Prisli na parkovisko a uplne v pohode nastartoval auto a s tymi chromymi nohami dupol na plyn a odfrcal kade lahsie.Kde v nich nabral cit doteraz neviem. Ked sa vracali chvilku bolo vsetko zasnezene, potom uplne v pohode zelen a o 2 min vo filme zase snehu navalaneho ale ze neskutocne. Tiez nerozumiem, ako mohlo byt este o 17:30 v horach v novembri svetlo...no cele zle. A hlavne ziadny survival sa nekonal, uplne v pohode zliezli dole, o par dni si to vykomunikovali co sa komu stalo a koniec 90 minutovej nudy.Bleee ()

KarlN

Již Homer Simpson vymyslel pro tyto příležitosti zcela speciální výraz: "NUUUUUDÁÁÁÁ" 🤦🏻‍♂️ Nevím co si myslet o posledních filmech Naomi Watts, snad jen, že jí pravděpodobně lezou všichni lidé na nervy. Buďto sama pobíhá lesem, nebo leze "jako záchranářka" (která vypadá, že bude potřebovat sama záchranu) po kopcích. Nic co by musel vidět kdokoliv, kdo byl alespoň jednou v zimě na horách. ()

danny79

Nudné. Často to působí spíše jako intimní, osobní dokument, než zajímavý survival podle skutečné události. To umocňují i pomalé neatraktivní záběry na Naomi, které při natáčení asi zrušili maskérnu. Její herecký výkon je ale solidní. ()