VOD (1)

Jsou rozdílní jako čtyři živly, ale spojil je boj proti stejnému nepříteli... Pistolník Emmett rozhodně není žádný zelenáč, strávil delší čas ve vězení a právě se chystá do Kalifornie. Přitom se chce zastavit v městečku Silverado, kde hodlá navštívit své blízké příbuzné. Na cestě je přepaden neznámými muži, za dramatických okolností se seznámí s dalšími psanci, málomluvným Padenem a černochem Malem a na poslední chvíli zachrání svého bratra Jakea před smrtí na šibenici. Když všichni prchají z městečka Turley, vůbec netuší, že se brzy znovu spolu setkají právě v Silveradu. Tomu a celému okolí všemocnou rukou vládnou šerif Cobb a bohatý starousedlík McKendrick… Film natočil režisér Lawrence Kasdan (Náhodný turista, Wyatt Earp, Francouzský polibek), který jím vzdal hold klasickému žánru westernu. Velkou šanci přitom dal hlavním hereckým představitelům, osamělého pistolníka Padena hraje Kevin Kline, Emmetta Scott Glenn, mladého Jakea ztělesnil Kevin Costner a zarputilého Afroameričana Mala vytvořil Danny Glover. (Česká televize)

Trailer

Jara.Cimrman.jr

"Dochází mi chlapi." To je fakt těžké, když si padoušský šerif Cobb naložil na svá bedra mnohem větší úkol, než byl schopen zvládnout. Já jsem mu říkal, nepřetěžuj se, ale on na mě nedal. Rpzhodl se totiž vyřídit jednou ranou trefovače kaktusových ostnů Emmetha, olizovače svolných dívčích úst Jakea i černého bojovníka za rodinný majetek Mala a ještě k tomu přinutit ostrostřelce Padena, aby při honbě na jeho kamarády nechal svůj kolt nečinně zasunutý v pouzdře. To asi nemohlo vyjít, ale já umím ve westernu ocenit černobílé charaktery, protože se pak mohu soustředit na střelbu. A v tomto směru by chlapci měli pořádně potrénovat. ()

ybuko

Vsechna westernova klise pohromade - vcetne duelu dvou lidi ve vyprazdnene ulici, cerneho kovboje co nema ve meste na ruzich ustlano, bandity s paskou pres oko, z hlavy sestrelovanych klobouku, chytani cloveka do lasa, cviceni na plechovkach, a Kevina Costnera. Plus par bonusu, jako napriklad podivne prehravajici postava Johna Cleese. Propad celkem zaslouzeny. ()

genetique

Skvelý western, ktorý ostáva verný tradičným žánrovým klišé bez toho, aby ako klišé pôsobili. Záplatka verná tradičnej krivde na cti, atmosféra plná pušného prachu, scenár verný súbojom v tasení koltami medzi dobrými kovbojmi a špinavými banditmi na čele s prehnitou rukou zákona. Proste všetko ako má byť a všetko je to jedna veľká zábava pre 12-ročných chlapcov všetkých vekových kategórií. 80%. ()

ClintEastwood

Clint Eastwood kdysi řekl, že jazz a western jsou dva jediné ryze americké žánry. Nejsem zrovna vášnivým posluchačem barových hudebníků, ale přiznávám, že si občas poslechnu Charlieho Parkera. Ovšem co si dopřávám velmi často je pořádný western. A Silverado je pro mě dodnes nejen nostalgická vzpomínka, ale stále vysoká kvalita s perfektním obsazením. ()

Ainy

Jeden z nezapomenutelný westernů se Scottem Glennem nebo Kevinem Costnerem. Příběh obsahuje vše, co si může fanoušek Divokého Západu přát. Kevin zde hrál takové praštěné ucho, ovšem s přesnou muškou. Nějak jsem ho v té roli nemohla vstřebat. Člověk je u něj zvyklejší na charakterní postavy s, pro mnoho žen, neodolateným výrazem ve tváři. Jinak jsem se opravdu nenudila. Děj příjemně odsýpá, drsné přestřelky napínavé a pevné přátelství, které se nezastaví ani před křivdou a bezprávím představitelů zákona. ()

• Richard Jenkins v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Natočeno za 96 dní. (D3VIL)
  • Hlavný hudobný motív bol použitý ako temp-track v hrubom zostrihu filmu Jurský park (1993), v scéne príletu helikoptéry na ostrov. (Tvrdolín Veliký)