Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jizni Tlapa
  *****

  "P.A.D.E.N."...Společně se Sedmi statečnými a Tenkrát na Západě můj neojblíbenější western. Skvěle obsazení plné charismatických hvězd. K. Costner měl vždy zůstat jen a jen u westernů, které mu dle mého názoru sednou nejlépe. Výnikajcí hudba, důmyslně natočené akční scény včetně závěrečného boje na kolty, vtipné, ale i vážné dialogy těhle desperádů ve mně zanechají rány na hodně dlouho!!(23.11.2010)

 • monolog
  *****

  Opravdu hodně dobrej western, sice semtam pokulhává, ale jinak je hodně zábavnej. Pro mě tu je hlavní hrdina Kevin Kline, kterýho mám hodně rád. A samozřejmě John Cleese, kterej tu hraje docela drsnýho šerifa a hraje ho tak dobře, že až do nedávna jsem si neuvědomil, že je to on. Nechápu, proč to měl být propadák, i když se to klasickejm westernům neblíží na víc, jak deset světelných let. I příběh se mi docela líbil, rozhodně je mnohem zajímavější, než spousta kovbojek třeba s Kirkem Douglasem z doby, kdy jich měsíčně vznikalo deset. No a hudba je tu výtečná. Ten hlavní motiv, ten jakoby přímo vyzýval, ať člověk naskočí na koně a začne ochraňovat nevinné.(11.12.2005)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dějově dobře propracovaný western s plejádou známých herců, ale s trochu rozvláčným prostředkem filmu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=2DQEJA4tyLg(7.1.2009)

 • Anderton
  ***

  Silverado je prvý western, ktorý som videl v kine. Niekedy koncom 80. rokov boli v bratislavskej Hviezde dni amerického filmu a rodičia mi kúpili lístok práve na Silverada. Nemusím prízvukovať, ako som bol z neho na vetvy. Ani to, ako je príjemné si podobné zážitky z detstva po dlhých desaťročiach zopakovať. Silverado je klasický western, žiadny revizionizmus a postmodernizmus, hrá s čistými kartami. Občas mi však už liezlo na nervy sa pozerať na štyroch kovbojoch na koňoch pri tónoch patrične hrdinskej hudby. No a tá dĺžka Kasdanových westernov tiež nie je najkratšia, v spojitosti s tým, že som to pozeral na komerčnej televízii s reklamami, odoberám nespravodlivo jednu hviezdu. Kto iný mohol hrať v 80. rokov šerifa, alebo šéfa policajtov v drsných chlapských filmoch, ako Brian Dennehy? 70%(21.2.2015)

 • lamps
  ****

  Rozhodně nemohu říci, že bych se nebavil, ale že by mě Silverado nějak výrazně oslovilo a odzbrojilo, to zrovna také ne. Je to prostě taková příjemná westernová podívaná se vším, co fanoušek žánru od takového filmu očekává. Tím myslím skvělí herci, kteří nejdou pro výstřel daleko a kamenný pohled jim jde jedna báseň, solidní scénář plný přestřelek a nefalšované westernové atmosféry a samozřejmě celkem povedený hudební doprovod, který se stal pro Divoký západ již nepsanou povinností. Viděl jsem už pár lepších westernů, ale málokterý tak dobře obsazený a především nenudící.. 75%(7.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace