Opravdu nepochopím, proč tento film se stal v době natočení propadákem. Vždyť je to skvělý western plný přestřelek, napětí a tvrdých mužů. Z dobrého hereckého obsazení bych vyzdvihl hlavně Kevina Costnera jako mírně střeleného kovboje Jakea, Briana Dennehyho jako zlotřilého šerifa Cobba a Scotta Glenna jako Emetha. A ještě abych nezapomněl, také Dannyho Glovera. No řekněte, viděli jste v jiném westernu černocha, který střílí ze dvou henryovek?(22.7.2005)

Takové neslané nemastné. Sám o sobě to špatný western není. Má sympatické hrdiny, má zdařilé přestřelky a to je tak všechno co od westernu člověk potřebuje. Ale je to těžkopádné a vedle svých starších, potažmo i mladších bratříčků je trochu v pozadí. Je škoda, že vznikl v době, která westernům nepřála. Na druhou stranu si tady svůj westernový debut odbyl, alespoň podle mě, jeden z nejlepších filmových kovbojů všech dob, Kevin Costner.(24.1.2014)

Celkem záživné, jen mi přišlo trochu zavádějící, jak to najednou dějově poskočí kupředu. Střílí se a najednou se zase řeší něco jiného a zase jsou někde jinde - jinak jednotlivé postavy ok, pak ale škoda, že dohromady fungují hůře než každá za sebe - přitom je tam jasný poukaz, jak je to parádní a sehraná čtyrka. (přinejmenším by měla být).(22.12.2013)

Nevím jak v 80. letech (asi špička), ale dnes je "Silverado" průměrný western se všemi obvyklými klady a neduhy: máme tady čtveřici čestných pistolníků, co střílejí jen v sebeobraně, zlého padoucha a jeho pohůnky, kteří terorizují okolí, klaďasové dostanou důvod k pomstě a ukončení bezpráví, bum-bum-prásk, a jestli neumřeli, žijí dodnes. Předvídatelné, klišoidní, plné logických trhlin a bohů ve stroji, přesto víceméně funkční, chytlavý příběh se slušným hereckým obsazením. Je tady však jeden gigantický zádrhel, nutící mne vážně uvažovat o hodnocení podprůměrném: dabing, vážení přátelé, absolutně katastrofální dabing. Nevím, kde to Nova Cinema sebrala, ve které žumpě zalovila, ovšem něco tak otřesného a degradujícího už jsem dlouho neslyšela. Naposledy za bájných časů amatérsky dabovaných VHS, kdy smrtelný řev by komentován nezúčastněným: "Au." Hlasy byly vybrány tak, aby se k postavám hodily co nejméně a všichni bez výjimky deklamovali s intonací leklé ryby, dialogy vyznívaly vyloženě parodicky. Už po prvních minutách jsem díky tomuto überzblitkovému dabingu přemítala, zda se na to raději nevysrat. Vydržela jsem, což je nakonec nejlepší možné dosvědčení kvality "Silverada". 60% navzdory heroickému úsilí českých dabérů dostat film do odpadových hodnot.(13.5.2010)

Kasdanova pocta westernovému žánru je záměrným nahromaděním všech možných klišé, které však nejsou ironicky zlehčovány, nýbrž zapojeny do rozmáchlého akčního vyprávění o přátelství čtveřice neomylných pistolníků. Na první pohled překvapivě může působit obsazení K.Klinea, ale Kasdan svému oblíbenci napsal roli pěkně a jeho soubojové finále s ústředním padouchem uprostřed prázdné ulice, kterou vítr žene mračna prachu, je tou správnou diváckou satisfakcí.(6.7.2008)