"P.A.D.E.N."...Společně se Sedmi statečnými a Tenkrát na Západě můj neojblíbenější western. Skvěle obsazení plné charismatických hvězd. K. Costner měl vždy zůstat jen a jen u westernů, které mu dle mého názoru sednou nejlépe. Výnikajcí hudba, důmyslně natočené akční scény včetně závěrečného boje na kolty, vtipné, ale i vážné dialogy těhle desperádů ve mně zanechají rány na hodně dlouho!!(23.11.2010)

Opravdu hodně dobrej western, sice semtam pokulhává, ale jinak je hodně zábavnej. Pro mě tu je hlavní hrdina Kevin Kline, kterýho mám hodně rád. A samozřejmě John Cleese, kterej tu hraje docela drsnýho šerifa a hraje ho tak dobře, že až do nedávna jsem si neuvědomil, že je to on. Nechápu, proč to měl být propadák, i když se to klasickejm westernům neblíží na víc, jak deset světelných let. I příběh se mi docela líbil, rozhodně je mnohem zajímavější, než spousta kovbojek třeba s Kirkem Douglasem z doby, kdy jich měsíčně vznikalo deset. No a hudba je tu výtečná. Ten hlavní motiv, ten jakoby přímo vyzýval, ať člověk naskočí na koně a začne ochraňovat nevinné.(11.12.2005)

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dějově dobře propracovaný western s plejádou známých herců, ale s trochu rozvláčným prostředkem filmu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=2DQEJA4tyLg(7.1.2009)

Silverado je prvý western, ktorý som videl v kine. Niekedy koncom 80. rokov boli v bratislavskej Hviezde dni amerického filmu a rodičia mi kúpili lístok práve na Silverada. Nemusím prízvukovať, ako som bol z neho na vetvy. Ani to, ako je príjemné si podobné zážitky z detstva po dlhých desaťročiach zopakovať. Silverado je klasický western, žiadny revizionizmus a postmodernizmus, hrá s čistými kartami. Občas mi však už liezlo na nervy sa pozerať na štyroch kovbojoch na koňoch pri tónoch patrične hrdinskej hudby. No a tá dĺžka Kasdanových westernov tiež nie je najkratšia, v spojitosti s tým, že som to pozeral na komerčnej televízii s reklamami, odoberám nespravodlivo jednu hviezdu. Kto iný mohol hrať v 80. rokov šerifa, alebo šéfa policajtov v drsných chlapských filmoch, ako Brian Dennehy? 70%(21.2.2015)

Rozhodně nemohu říci, že bych se nebavil, ale že by mě Silverado nějak výrazně oslovilo a odzbrojilo, to zrovna také ne. Je to prostě taková příjemná westernová podívaná se vším, co fanoušek žánru od takového filmu očekává. Tím myslím skvělí herci, kteří nejdou pro výstřel daleko a kamenný pohled jim jde jedna báseň, solidní scénář plný přestřelek a nefalšované westernové atmosféry a samozřejmě celkem povedený hudební doprovod, který se stal pro Divoký západ již nepsanou povinností. Viděl jsem už pár lepších westernů, ale málokterý tak dobře obsazený a především nenudící.. 75%(7.10.2012)