Kasdanova pocta westernovému žánru je záměrným nahromaděním všech možných klišé, které však nejsou ironicky zlehčovány, nýbrž zapojeny do rozmáchlého akčního vyprávění o přátelství čtveřice neomylných pistolníků. Na první pohled překvapivě může působit obsazení K.Klinea, ale Kasdan svému oblíbenci napsal roli pěkně a jeho soubojové finále s ústředním padouchem uprostřed prázdné ulice, kterou vítr žene mračna prachu, je tou správnou diváckou satisfakcí.(6.7.2008)

Zaujímavý western s vysokým počtom hvieznych hercov - Kline, Glenn, Costner, Glover, Cleese, Dennehy či Goldblum. Aj ked sa film netvári velmi vážne, o čom svedčí aj komickejšia postavička polobláznivého mladíka, ktorého hrá mladý Costner, a svedčala by mu aj ponurejšia či nervózna atmosféra, aj tak má čo ponúknuť. Netreba sa len dat odradit nevalným začiatkom filmu a miernou absenciou napätia. Silnou stránkou snímku je hudba a dobre spracované prestrelky. Zatiaľ pre mňa najlepší osedmdesiatkový western. Hodnotenie: 80%(14.1.2014)

"Dochází mi chlapi." To je fakt těžké, když si padoušský šerif Cobb naložil na svá bedra mnohem větší úkol, než byl schopen zvládnout. Já jsem mu říkal, nepřetěžuj se, ale on na mě nedal. Rpzhodl se totiž vyřídit jednou ranou trefovače kaktusových ostnů Emmetha, olizovače svolných dívčích úst Jakea i černého bojovníka za rodinný majetek Mala a ještě k tomu přinutit ostrostřelce Padena, aby při honbě na jeho kamarády nechal svůj kolt nečinně zasunutý v pouzdře. To asi nemohlo vyjít, ale já umím ve westernu ocenit černobílé charaktery, protože se pak mohu soustředit na střelbu. A v tomto směru by chlapci měli pořádně potrénovat.(23.11.2016)

Silverado začíná ve velkém stylu, už úvodní přestřelka Emetha (Scott Glenn) patří vůbec k nejnapínavějším westernovým momentům. Hned na to je tu neméně dobrý záběr na opuštěného Padena (Kevin Kline) v poušti. Úžasná kamera, která si zahrává s kýčem, ale naštěstí do něj nikdy nespadne. Glenn a Kline hrají hlavní postavy, vtipné je, že jim sekundují později mnohem proslulejší Costner a Glover. Největší slabinou Silverada je poměrně komplikovaný děj, mnoho vedlejších postav a lehce epizodická struktura. Stačí být nepozorný u jednoho jediného dialogu a člověk se snadno ztratí ve spletitém příběhu a nebude tušit, co se děje. Krom protagonisty Padena a antagonisty Cobba nemají postavy velkou hloubku, ale i přesto se je povedlo vcelku slušně charakterizovat. Skutečně efektivní je i hudební motiv ve stylu starších klasik jako Sedm statečných. Silverado je jako dobře promíchaný koktejl, zábavné momenty střídají ty vážnější, všechno se mísí s dobře natočenou akcí. Hodně mě pobavila identifikace majitele koně. "Don't you see (s)he loves me?" :-D(18.12.2012)

Silverado je prvý western, ktorý som videl v kine. Niekedy koncom 80. rokov boli v bratislavskej Hviezde dni amerického filmu a rodičia mi kúpili lístok práve na Silverada. Nemusím prízvukovať, ako som bol z neho na vetvy. Ani to, ako je príjemné si podobné zážitky z detstva po dlhých desaťročiach zopakovať. Silverado je klasický western, žiadny revizionizmus a postmodernizmus, hrá s čistými kartami. Občas mi však už liezlo na nervy sa pozerať na štyroch kovbojoch na koňoch pri tónoch patrične hrdinskej hudby. No a tá dĺžka Kasdanových westernov tiež nie je najkratšia, v spojitosti s tým, že som to pozeral na komerčnej televízii s reklamami, odoberám nespravodlivo jednu hviezdu. Kto iný mohol hrať v 80. rokov šerifa, alebo šéfa policajtov v drsných chlapských filmoch, ako Brian Dennehy? 70%(21.2.2015)