Takové neslané nemastné. Sám o sobě to špatný western není. Má sympatické hrdiny, má zdařilé přestřelky a to je tak všechno co od westernu člověk potřebuje. Ale je to těžkopádné a vedle svých starších, potažmo i mladších bratříčků je trochu v pozadí. Je škoda, že vznikl v době, která westernům nepřála. Na druhou stranu si tady svůj westernový debut odbyl, alespoň podle mě, jeden z nejlepších filmových kovbojů všech dob, Kevin Costner.(24.1.2014)

"Dochází mi chlapi." To je fakt těžké, když si padoušský šerif Cobb naložil na svá bedra mnohem větší úkol, než byl schopen zvládnout. Já jsem mu říkal, nepřetěžuj se, ale on na mě nedal. Rpzhodl se totiž vyřídit jednou ranou trefovače kaktusových ostnů Emmetha, olizovače svolných dívčích úst Jakea i černého bojovníka za rodinný majetek Mala a ještě k tomu přinutit ostrostřelce Padena, aby při honbě na jeho kamarády nechal svůj kolt nečinně zasunutý v pouzdře. To asi nemohlo vyjít, ale já umím ve westernu ocenit černobílé charaktery, protože se pak mohu soustředit na střelbu. A v tomto směru by chlapci měli pořádně potrénovat.(23.11.2016)

Pomerne veľký (veľkolepý?) western, ale nezakryje, že je pozliepaný z mnoho motívov, ktoré dokopy až tak neladia. Priveľa postáv (hlavne záporných) rozbíja kompaktnosť príbehu. Niektoré scény sú výborné, scenérie krásne. Možno keby sa film sústredil len na udalosti v mestečku Silverado a zvyšok odstrihol alebo prerozprával retrospektívne, bola by to pecka. Nie zlé, ale na podobné témy si radšej pozriem niečo jednoduchšie a hutnejšie - ako TOMBSTONE alebo KRAJINA STRELCOV... Dabing je dosť nostalgická záležitosť, miestami ako z čias simultánneho prekladu...(24.3.2016)

The Magnificent Four. Tradiční americký western kašírovaného typu, u kterého kdyby Kasdan odebral 15 až 20 minut, nikdo by nebrečel. Lákadlem je bezesporu herecké obsazení, ovšem jen černý bůh pomsty Danny Glover a první člen z množiny „proti svým škatulkám obsazení herci“ Kevin Kline za něco stojí. Druhý člen množiny hrající sám se sebou šachy sice neučil obyvatele městečka Turley švihlou chůzi, nicméně z očí mu koukalo, že by chtěl, S.Glenn se jen zarputile tváří jako by měl od sedla nesnesitelně opruzenou prdel, B.Dennehy hraje svého x-tého šmejda s usměvavou tváří, moucha Goldblum působí poněkud nepatřičně a rozjařený Riviera Kid Costner je zralý na vyliskání. Další filmový počin z Klidného západu, kde se v saloonu standardně objednává suché bílé víno a minerálka Perrier..(12.6.2017)

Pro mě nepříliš zajímavý a docela zdlouhavý western ve kterém se sice sešlo bohaté herecké osazenstvo ale ani to film nezachrání. Pro milovníky akce je zde poměrně dost přestřelek ale film nemá potřebnou westernovou atmosféru, kterou oplývaly italské westernové klasiky a těch postav mi přišlo zbytečně mnoho. Jo Leone byl jen jeden.(21.11.2008)