Reklama

Reklama

Jsou rozdílní jako čtyři živly, ale spojil je boj proti stejnému nepříteli... Pistolník Emmett rozhodně není žádný zelenáč, strávil delší čas ve vězení a právě se chystá do Kalifornie. Přitom se chce zastavit v městečku Silverado, kde hodlá navštívit své blízké příbuzné. Na cestě je přepaden neznámými muži, za dramatických okolností se seznámí s dalšími psanci, málomluvným Padenem a černochem Malem a na poslední chvíli zachrání svého bratra Jakea před smrtí na šibenici. Když všichni prchají z městečka Turley, vůbec netuší, že se brzy znovu spolu setkají právě v Silveradu. Tomu a celému okolí všemocnou rukou vládnou šerif Cobb a bohatý starousedlík McKendrick… Film natočil režisér Lawrence Kasdan (Náhodný turista, Wyatt Earp, Francouzský polibek), který jím vzdal hold klasickému žánru westernu. Velkou šanci přitom dal hlavním hereckým představitelům, osamělého pistolníka Padena hraje Kevin Kline, Emmetta Scott Glenn, mladého Jakea ztělesnil Kevin Costner a zarputilého Afroameričana Mala vytvořil Danny Glover. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (180)

tron 

všechny recenze uživatele

Dosť nudný western. Mám rád filmovú reč Lawrencea Kasdana (kým nenatočil PAVUČINU SNOV) a SILVERADO bolo v čase svojho vzniku (polovica 80. rokov kovbojom nepriala) chápané ako odvážny pokus o oživenie upadnutého žánru. No výsledok je taký... akýsi... nuž, všelijaký. Dĺžka cez dve hodiny robí svoje, k tomu nenápaditý scenár a počet scén, stojacich za zapamätanie, sa pohybuje okolo čísla dve. Nakoniec zostala pozlátka, v podobe zaujímavého kastingu. Kline, Glenn, Goldblum alebo Glover. A mladučký Kevin Costner - hral už v Kasdanovom VEĽKOM ROZČAROVANÍ, ale jeho scéna bola vystrihnutá, na čo mu režisér sľúbil, že v ďalšom svojom filme mu dá poriadnu rolu. Sľub dodržal, bohužiaľ mňa Kevinov "reparát" nikdy neuchvátil/nebavil. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Opravdu hodně dobrej western, sice semtam pokulhává, ale jinak je hodně zábavnej. Pro mě tu je hlavní hrdina Kevin Kline, kterýho mám hodně rád. A samozřejmě John Cleese, kterej tu hraje docela drsnýho šerifa a hraje ho tak dobře, že až do nedávna jsem si neuvědomil, že je to on. Nechápu, proč to měl být propadák, i když se to klasickejm westernům neblíží na víc, jak deset světelných let. I příběh se mi docela líbil, rozhodně je mnohem zajímavější, než spousta kovbojek třeba s Kirkem Douglasem z doby, kdy jich měsíčně vznikalo deset. No a hudba je tu výtečná. Ten hlavní motiv, ten jakoby přímo vyzýval, ať člověk naskočí na koně a začne ochraňovat nevinné. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $26miliónovTržby USA $32,192,570Tržby Celosvetovo $32,950,000║ V prvom rade treba pochváliť herecké obsadenie filmu, to je ako fakt deluxe výber a hlavne pekne všetci hrajú/ fungujú pre film, ďalej pútavý dej bez akéhokoľvek zaváhania, či slabšej chvíľky, prestrelky, akcia, dramatické roviny, hudba, kamera tiež robia veľké plus. Takže pre mňa príjemná westernová maškrta. /100%/ ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Finanční propadák, pro mně dost nepochopitelně. Vždyť tenhle western má všechno - poutavý příběh, sympatické odvážné muže a krásné ženy, nádhernou krajinu, zavilé zloduchy, dramatické přestřelky, ztepilé koně i rozzuřené stádo volů :o). Herecké obsazení je přímo výstavní, plné tehdejších i budoucích hvězd. Mladičký "Ultra Fit and Slim" Kevin Costner v roli sympatického a lehce střeleného pistolníka budí pobavený úsměv na tváři, Brianu Dennehymu role šerifa padne jako ulitá. Na začátku se tu mihne i John Cleese v překvapivé roli přísného šerifa. Jinak několik naivních scenáristických momentů se dá přehlédnout, protože výlet do westernového žánru se Kasdanovi povedl. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Naprosto paradni western. Prvni hodinka je natriskana akci, takze utece jako nic. Bohuzel po presunuti deje do Silverada se tu toho ze zacatku moc nedeje, takze se musi vydrzet rozvleklejsich dvacet minut a pak zacne zase slusna jizda. Navic je tu hromada perfektnich prestrelek, slusna hudba, sviznej a zajimavej dej a perfektni herci, v cele s krapet posahanym Costnerem a skvele strilejicim Gloverem. Taky potesi Cleese, kteryho bych v takovymhle filmu fakt necekal. Jedinej, kdo se mi drobet nezdal, byl Scott Glenn, kterej vypadal jak mladsi verze Carradinea. Podle me jeden z nejzabavnejsich westernu, co sem videl. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (6)

  • Richard Jenkins v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Hlavný hudobný motív bol použitý ako temp-track v hrubom zostrihu filmu Jurský park (1993), v scéne príletu helikoptéry na ostrov. (Tvrdolín Veliký)
  • Natočeno za 96 dní. (D3VIL)

Reklama

Reklama