Jeden z nezapomenutelný westernů se Scottem Glennem nebo Kevinem Costnerem. Příběh obsahuje vše, co si může fanoušek Divokého Západu přát. Kevin zde hrál takové praštěné ucho, ovšem s přesnou muškou. Nějak jsem ho v té roli nemohla vstřebat. Člověk je u něj zvyklejší na charakterní postavy s, pro mnoho žen, neodolateným výrazem ve tváři. Jinak jsem se opravdu nenudila. Děj příjemně odsýpá, drsné přestřelky napínavé a pevné přátelství, které se nezastaví ani před křivdou a bezprávím představitelů zákona.(10.1.2015)

The Magnificent Four. Tradiční americký western kašírovaného typu, u kterého kdyby Kasdan odebral 15 až 20 minut, nikdo by nebrečel. Lákadlem je bezesporu herecké obsazení, ovšem jen černý bůh pomsty Danny Glover a první člen z množiny „proti svým škatulkám obsazení herci“ Kevin Kline za něco stojí. Druhý člen množiny hrající sám se sebou šachy sice neučil obyvatele městečka Turley švihlou chůzi, nicméně z očí mu koukalo, že by chtěl, S.Glenn se jen zarputile tváří jako by měl od sedla nesnesitelně opruzenou prdel, B.Dennehy hraje svého x-tého šmejda s usměvavou tváří, moucha Goldblum působí poněkud nepatřičně a rozjařený Riviera Kid Costner je zralý na vyliskání. Další filmový počin z Klidného západu, kde se v saloonu standardně objednává suché bílé víno a minerálka Perrier..(12.6.2017)

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dějově dobře propracovaný western s plejádou známých herců, ale s trochu rozvláčným prostředkem filmu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=2DQEJA4tyLg(7.1.2009)

Po všech směrech naprosto průměrný a ničím vyčnívající western, a to vzešel z péra scénáristy s relativně zvučným jménem v nejenom filmových análech. Každý správný western by měl mít v popředí nějakého hrozně příjemného pistolníka, kterého si nejde nezamilovat. V tomto případě mě ze čtveřice frajerů nezaujal významně vůbec nikdo. Pozitivně hodnotím, že se kolty nosily proklatě nízko a střílelo se kolikrát hned místo pozdravu, ale bylo to na úkor velice nezáživného děje, do kterého jsem se nedostal ani do skončení filmu. Samotná zápletka byla také relativně o ničem. Zkrátka v rámci žánru průměrný western, který zřejmě nikoho neurazí, ale nadšením si také nehopsnete. Dokonce i krásné ženy zde jaksi schází. Slabší 3 kousky.(10.7.2019)

Pomerne veľký (veľkolepý?) western, ale nezakryje, že je pozliepaný z mnoho motívov, ktoré dokopy až tak neladia. Priveľa postáv (hlavne záporných) rozbíja kompaktnosť príbehu. Niektoré scény sú výborné, scenérie krásne. Možno keby sa film sústredil len na udalosti v mestečku Silverado a zvyšok odstrihol alebo prerozprával retrospektívne, bola by to pecka. Nie zlé, ale na podobné témy si radšej pozriem niečo jednoduchšie a hutnejšie - ako TOMBSTONE alebo KRAJINA STRELCOV... Dabing je dosť nostalgická záležitosť, miestami ako z čias simultánneho prekladu...(24.3.2016)