Giorni dell'ira anglicky Day of Anger je další z velké řady Spaghetti westernů se kterými se v 60. letech roztrhl pytel. Tenhle především vyniká velice slušnou hudbou (Riz Ortolani) kde zaujme nejvíce chytlavý ústřední motiv. No a samozřejmě Van Cleef který má charisma tak velké že by mohl zabíjet pohledem . Prakticky utáhne celý film sám protože Giuliano Gemma (známý především z telenovel o Angelice) příliš hereckého talentu nepobral a většinu filmu se tváří jako nevinný kuře. Jeho přerod z prosťáčka se kterým každý zametá v bouchače je velice nevěrohodný. Scénář není ničím výjimečným a režisér je typický Talián co okoukal filmy Leoneho a Corbuciho. Přesto jsem se dobře bavil.(2.3.2008)

První má opravdová westernovka... Asi v tomto žánru nedokážu rozeznat pravé dílo od čistého průměru, jelikož jsem toho moc nenakoukal a proto je moje hodnocení tak vysoké... Každopádně výborný děj doprovází líbivá melodie od génia Rizeria Ortolaniho, jehož díla se objevila v několika kung-fu filmech, které mě díky tomu přivedli na tento snímek. Všude samý písek, pěsti, koně, nahřáté kolty a akcí nabitý děj, který vám nedovolí odtrhnout oči od obrazu. Z padoušského drsňáka Lee Van Cleefa vyzařuje neuvěřitelné charisma, které dodává postavě nový spád! Moc často se mi to nestává, ale z konce jsem byl odrovnanej a seděl jsem zkoprnělý a čučel na poslední scénu. Jako by poslední vystřelená kulka trefila i mě, neboť jsem měl pocit, že se to týká i mě,. Ano, až tak jsem se zařezal do děje. To svědčí o kvalitách toho filmu(3.6.2015)

Pistolník Lee van Cleef sleduje hlavně své sobecké cíle a jako vynikající střelec likviduje všechny, kdo se mu postaví do cesty. Outsider městečka, Giuliano Gemma, všemi opovrhovaný nemanželský syn barové tanečnice, se u něj vyučí zásadám boje. Idea příběhu osciluje mezi volbou přijetí údělu nespravedlnosti v relativním klidu nebo volbou osobního „osvobození“ a revolty proti stávajícímu stavu za cenu zabíjení. Film byl sice po vizuální stránce profesionálně natočen, se všemi atributy italowesternu, a řadou herců, které známe ze soudobých leonovek, ale scénář nebyl nikterak oslnivý. Příběh působí dosti utahaně, až nudně. Chybí dějový spád, momenty překvapení a gradace napětí, Záplatka vyřizování účtů po návratu do městečka se stále jakoby opakovaně zauzlovává a tak nemůže dojít k pořádnému rozjezdu. Závěr s „legendární“ pistolí Doc Hollidaye působí jako laciný pokus dát tomuto víceméně nezáživnému příběhu, nějakou myšlenku. Od začátku jsem váhal mezi dvěma a třemi hvězdičkami, nakonec tedy slabé tři (v žádném případě víc!).(3.12.2010)

Přes přítomnost většiny žánrových prvků to v součtu prostě nefunguje tak, jak si tvůrci nepochybně přáli - nakonec kdo by nechtěl natočit kultovní western, že. Vážnost příběhu sráží maličkosti - třeba ta žumpa na začátku. Drží jej hudba, i kamera. Divák se však nezbaví pocitu, že ve scénáři to muselo být určitě jinak, jenom se natočilo občas něco navíc a pak už se to nikomu nechtělo předělávat.(22.7.2010)

Gemma a van Cleef tvoří příjemnou dvojci, na kterou se dá koukat. Hudba je u podobných spaghetti westernů stěžejní, a jelikož se Ortolanimu povedla, řadí se tento film mezi ty lepší "špagety". Některé části filmu jsou natočeny na stejných místech jako Pro pár dolarů navíc, takže pohled na připlešatělého staříka s fajfkou vám tuto Leonovku určutě připomene.(20.7.2008)

• - Frank Talby (Lee Van Cleef) vybral Scottovi (Giuliano Gemma) pištoľ Colt Peacemaker Cavalry 7 1/2" .45. Pištoľ Franka Talbyho a Doca Holidaya je Colt Peacemaker Artillery 5 1/2" .45 s odstránenou muškou. Podľa príbehu to mal byť model Cavalry ukrátený o 2 palce z hlavne. (mortimerm)

• - Zoznam Talbyho lekcií:
    1. Nikdy nepros žiadneho muža.
    2. Never nikdy nikomu.
    3. Nikdy sa nestavaj medzi pištoľ a terč.
    4. Päste sú ako výstrely. Keď pokašleš prvý, tak si pekne odbavený.
    5. Keď na muža vystrelíš, musíš ho zabiť. Skôr alebo neskôr by on zabil teba.
    6. Správna guľka vždy v správnom momente.
    7. Než chlapa pustíš, musíš ho odzbrojiť.
    8. Nikdy nedávaj náboje nikomu, kým môžu slúžiť tebe.
    9. Kto nepríjme výzvu, prehráva oveľa horším spôsobom.
    10. Keď začne chlap zabíjať, nikdy nemôže prestať. (mortimerm)

• - Ústřední melodie z filmu byla použita v Tarantinově Nespoutaném Djangovi  (2012) v krátké "zimní" epizodě filmu, kde se Django (Jamie Fox) stává parťákem zkušeného lovce lidí Dr. Kinga Schultze (Christoph Waltz) a učí se pod jeho dohledem střílet. Existuje mezi nimi tedy odobný vztah učitele a žáka, jaký k sobě původně mají Talby (Lee Van Cleef) a Scott (Giuliano Gemma) v tomto filmu. Postavy Djanga a Scotta, stejně jako Schultze a Talbyho, jsou si přitom podobné i v některých jiných ohledech. (alchac)