Krkonošské pohádky

• Československo Krkonošská pohádka (více)

Epizody(20)

Trautenberk, Anče, Kuba, hajný a Krakonoš - oblíbené pohádkové příběhy. Chamtivý a lakomý Trautenberk, žijící v horách na samé hranici Krakonošova hájemství, by chtěl být velkým pánem. Ale celé jeho panství tvoří chalupa, kousek lesa, pár luk a polí. Jedinými jeho poddanými jsou Kuba, Anče a hajný. Příběhy, např. Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru, Jak Kuba utekl ke Krakonošovi, Jak chtěl Trautenberk peříčko z Krakonošovy sojky... (Bontonfilm)

Dukekuky

Velice povedený seriál, aneb jeden z nejlepších českých seriálu všech dob. Něco tak pěkně udělaného už dnes moc nenajdete, skvělý příběh, postavy, humor, prostředí, hudba a mnohem další! Za mě seriál mého dětství a věřím že to tak hodně lidí také má ale zpět k recenzi. Jak už jsem psal tak je to něco neuvěřitelného, klobouk dolů nelze dal komentovat! 9/10 ()

kedluben odpad!

jako dítě jsem nevnímal ten podtext celé této série. moc se mi to líbilo. ale je to opravdu jenom oslava těch nejodpornějších lidských charakterů. jen si vzpomeňte kolikrát všichni ohýbali hřbet a šli dělat ty nejhorší věci pod sluncem. fuj a třikrát fuj. a eště ten německej element do toho.... a anče jakoby hrdinka.... hajnej chlap charakterní, opravdu... kuba jakoby klaďas... hnus. ()

Pathetic

Nejkrásnější hraný večerníček , nedokážu si bez něj představit zimu . Nejraději mám tu se sezamen :Horo horo otevři se pro člověka postivího ...... no prostě to je klasika. ()

SZYslak

Šmankote Kchůůůbíčku, ty máš snad nějakou horkou nemoc, ještěže mám schvovaný dvě palice pořádný češtiny vod Koniklecký báby. Kuba, Anče, Tajnej, prostě oldschool, na kterém jsme všichni vyrostli. Nezbývá dát než 100, slovy "jedno sto". ()

smlom8

"...HimlHergotDonnerWetterKrucajsElement! Co je to za móresy chodit sem do salónu jako do chlíva!..." Nesmrtelná klasika českých pohádek. Zlý Trautenberk jako génius managementu, který rozdělí práci na 4 dny, 3 lidem ve 2 vteřinách....V anketě odhlasovaný jako nejoblíbenější večerníček - plným právem. ()

sankacoffee

Vzpomínky z dětství na tenhle seriál by nevystačily ani na délku jednoho dílu. Neberte mě špatně, ale jako malýmu mě všechny postavy byly nesympatické, sojka otravná a kulisy moc studiové. ()

Yesenka

I jako malou mně krakonoš deptal přesahem svých pravomocí. Jinak bez námitek hezké příběhy, kulisy i kostými. ()

Mukl007

Jako pohádka je to sice pěkné, ale já se nemůžu zbavit pocitu (a není to jen pocit), že Krakonoš je prototyp Strany, sojka je stbačka, Anče, Kuba a hajnej jsou dělnická třída a chudák Trautenberk, který se chce za svoje peníze obohatit je ten zlý "buržoista". Jak stárnu, tak začínám být na tyto podtexty čím dál víc alergický (a obhajovat to tím, že děti to tak nevidí, je hloupost, právě naopak, dětem by se mělo vštěpovat od útlého věku, že tohle se prostě nedělá). ()

japekli

Trauťas je prostě jednička. Tolikrát zpodobňován jako sviňa, že mi ho nejdřív začlo bejt líto, protože s ním Krakouš vždycky vydupal, častokrát díky bonzácký sojce, a pak jsem se k němu rozhořel láskou. ()

rekurseman

Jako pohádka bomba, ale když se na to podívám z hlubšího místa, vidím všudepřítomný komunismus, komunismus, komunismus! Sojka je stará bonzačka, která vše bonzuje Krakonošovi, který je určo v hiearchii UV KSČ nejvýše, Anče je líná, neustále si chodí stěžovat na svého zaměstnavatele, Kuba neustále by chtěl zvedat Anči sukni a Hajný pije každý díl myslivce. Trautenberk chce kupříkladu prodat své ryby, nemůže, Krakonoš mu to nedovolí!. Chce prodávat vodu, nemůže! Voda je prý všech..To jsou trošku manýry bývalého režimu. Trautenberk byl vlastně dobrý kapitalista, který chtěl vše zpeněžit a nepřítel komunismus (Krakonoš atd.) mu házeli klacky pod nohy a co si budem vyprávět..dařilo se jim to:). ()

VeraF

Pravděpodobně jeden z kvalitních večerníčkovejch seriálů totalitní éry - podle hodnocení zde i podle názorů mých známých. Asi byly příběhy postavené opravdu dobře, když jsem je vždy vydržela až do konce, i když se mi tenhle večerníček nelíbil (asi jsem čekala na zhatění Trautenberkových piklí). Jenže já pokaždé trpěla z psychologického hlediska - ano, to, že zlý a hamižný Trautenberk nakonec vždy ostrouhal, to bylo v pořádku. Ale já trpěla, protože kladnost hrdinky (Anče) byla tak nesnesitelně neochvějná, že by jí žena za pultem závidět mohla. A tupost Kubova? Úpěla jsem a nechápala, jaktože toho debila Anče miluje? A přizdis*áč hajný? Mně jako dítěti bylo prostě vždy z této trojice tak nějak špatně, i když tehdy bych ty důvody nedokázala zformulovat. Tenhle seriál mě frustroval. ()

Desmi

Kubo, Anče, hajnej, kde jste ?! To kyselo je moc kyselí..! Chamtivej buřtipán Trautenberk a jeho ctnostnej, spravedlivej a nadpřirozenej soused.. a vlastně ještě jedna opelíchaná sojka..! Nezapomenutelná pohádka.. =) ()

Tuty

To byly časy, když jsme se ve škole na prvním stupni koukali na video s Krkonošskými pohádkami. To je v pr...li jak ten čas letí, já chci zpátky! Ano, je to pořád každej díl jako přes kopírák, ale komu to vadí, když je výtvarně a humorně na úrovni? Ideální pro děti aneb co s poctivostí nejdál dojdeš. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová