Krkonošské pohádky

• Československo Krkonošská pohádka (více)

Epizody(20)

Trautenberk, Anče, Kuba, hajný a Krakonoš - oblíbené pohádkové příběhy. Chamtivý a lakomý Trautenberk, žijící v horách na samé hranici Krakonošova hájemství, by chtěl být velkým pánem. Ale celé jeho panství tvoří chalupa, kousek lesa, pár luk a polí. Jedinými jeho poddanými jsou Kuba, Anče a hajný. Příběhy, např. Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru, Jak Kuba utekl ke Krakonošovi, Jak chtěl Trautenberk peříčko z Krakonošovy sojky... (Bontonfilm)

SB

Čím víc se na to dívám, tím větší pocit jakési falše cítím - není pochyb, že večerníček zasáhla komunistická propaganda. Ale - abych někomu nestranil - nakopat do prdelí by zasloužili všichni - od (bohorovného) Krakonoše přes (typicky socialistického výrostka) Kubu až po (primitivně kapitalistického) Trautenberka. ()

Bratr

Ale jo, líbilo se, vždyť je to jeden zmála hraných večerníčků vůbec. Jen mě štve, že je to natočené v národnostním stereotypu, který může děti poškodit. Takovej normální českej sedlák Trautenberg si jde do lesa nakrást a ten zpropadenej sudeťák Krakonoš mu to vždycky překazí...někdy mi z toho bylo trochu smutno a přál jsem si, aby se mu to aspoň jednou nepovedlo :-) ()

Danulinda

Snad jediný hraný večerníček (bohužel), který se však povedl mimořádným způsobem. Vždy mě velmi okouzlovalo a nádherně vzrušujícím způsobem přitahovalo, jak se Krakonoš náhle a v kouři objevil, aby potrestoval "zlého" pána. Nebylo k tomu potřeba žádných extra triků, stačilo zastavit obraz a bylo to, přičemž výsledek je mnohem působivější než u všech dnešních počítačově přetrikovaných a mnohem nákladnějších pohádek. Uchvacující Trautenberk v úžasném podání Ilji Prachaře byl (v mém starším věku) vždy můj favorit :-))) . ()

route60

Jeden z nejlepších večerníčku jaký byl natočen, mohu jej vidět stále dokola a zábava je zaručena, Výborný Ilia Prachař alias Trautenberk prostě nemá chybu a ač je to záporná postava tak je prostě nejlepší. ()

natalanka

Vše marno, ač se dohadujeme o podobě s kapitalismem a o tom jak byli chudí samozřejmě ti hodní a bohatí byli taky samozřejmě ti zlí....je to hold pohádka pro děti a ta se dětem líbí a líbit bude. Podtrhují to krásné interiéry, Krakonoš, který jakmile se zjeví na obrazovce v oblaku dýmu, vzbudí ten správný respekt i prostořeká Anče. Ti všichni mají své kouzlo. A o tom, že i Krakonoš si občas lidsky přiloží to své polínko..., co si budeme povídat. Jednoznačně pohádka nenudí. Je milá, příjemná, vtipná a má švih. :-)) ()

gotham

Tak to je naprostá klasika, takovéto večerníčky nám dnešní děti můžou jen závidět. Přitom příběhy jsou jednoduché, postav je tam pár, typický boj dobra se zlem, žádná věda. Jak se říká, v jednoduchosti je krása. 100% ()

heavy66

Milostpán Trautenberk, nejsympatičtější feudál, jakého znám, a jeho popletení poddaní, to je vícegenerační klasika! ()

Matamoroz

Mě nikdo nedostane řečmi o sojce práskačce! Stejně tak jako na mě neplatí plky o udavači z Těšína. Výborný večerníček... ()

David_Beer

Ha! Trautenbergu ty máš větší pivas než já. Je to prostě prase vyžraný a velký kápo, chtěl bych být jako on. Krakonoš není hrdina, ale tichý ochránce, bdělý strážce prostě Krkonoš vládce! Ou ou :D Stejně by mě ale sral, se pořád povyšuje nad ostatní. A sojka je největší bonzačka! Toť tahle drsná pohádková série. Kdo neviděl, at shlédne. Kdo viděl je kanec! :D ()

Stumbleine

Ani nevím, jestli jsem to jako dítě měl rád, nebo ne. Víc než Trautenberg mě deprimoval Krakonoš, ale především ta úvodní znělka s mysteriozníma vokálama (Vlastně veškerá totalitní produkce, co se týče hudebního doprovodu, na mě působí traumatizujícím dojmem)) Jediný co jsem na tom večerníčku měl rád, byly kulisy lesa a krásný papundeklový houby - to jsem měl vždy sto chutí vyrazit houbařit:) ()

Gig

Kouzelné příběhy o Krakonošovi, zlém Trautenberkovi, ušlápnutém hajném, Kubovi a Anči. Ještě se tu mihne sojka další lesní zvířátka. Peterka coby Krakonoš je k nepoznání. Ilja Racek coby chamtivý statkář je vynikající. Hajný je až moc velký dobrák, ale Zdeněk Řehoř ho bravůrně vykreslil. Navíc vždy poučení v nezapomenutelném hlasu pana Záhorského. Stejně ale víc mě bavily ty loutkové příběhy o Krakonošovi. Snad to bylo tou větší výpravností, snad těmi různými příběhy o různých lidičkách. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová