Krkonošské pohádky

• Československo Krkonošská pohádka (více)

Epizody(20)

Trautenberk, Anče, Kuba, hajný a Krakonoš - oblíbené pohádkové příběhy. Chamtivý a lakomý Trautenberk, žijící v horách na samé hranici Krakonošova hájemství, by chtěl být velkým pánem. Ale celé jeho panství tvoří chalupa, kousek lesa, pár luk a polí. Jedinými jeho poddanými jsou Kuba, Anče a hajný. Příběhy, např. Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru, Jak Kuba utekl ke Krakonošovi, Jak chtěl Trautenberk peříčko z Krakonošovy sojky... (Bontonfilm)

ninjas123

Tento snímek na více dílů byl natočen v roce 1974.Můj nejoblibeněší pohádkový seriál.Od velmy skvělý Režisérky Věry Jordanový: Krkonšské pohádky.Kde hrajou Pohádkový postavy jako například Krakonoš hajnej Kuba Anče a taky Trautenberg.Jo a třešničkou na dortu e sojka práskačka.A můj názor je že takhle mají vypadat pohádkový kousky. odemě má tento skvělí pohádkový seriál pět hvězd.A je taky vidět že si svých 88% procent zaslouží.Děkuji Paní Režisérce Věře Jordánové. ()

Péča

Sojka bonzačka. Anče, Kuba a hajnej, klasický udavači, nespokojený zaměstnanci se svojí mzdou a žádnou disciplínou pro obchod. Krakonoš, hlavní tutor kontrarozvědky. A všichni společně škoděj poctivýmu podnikateli v podání Trautenberka. Pořád se u toho dokážu bavit. Stačí se nadnést nad socialistickou agitku a je to hezká pohádka, co opravdu nezamrzí. ()

onden85

Pro naši rodinu jednoznačně nejoblíbenější večerníček. Vrchol tvorby a oproti kresleným pohádka unikát s živými herci a poetickýmy kulisami. Krása! ()

Helgard

Nemohu hodnotit jinak. Když náhodou procházím obývákem v době večerníčku a jdu třeba povsit prádlo na balkon nebo pro poděbradku do komory a dávají Krakonoše, vždy přijdu o pět minut života tím, že se zastavím a dokoukám, kterýkoliv z dílů a jakkoliv je blízko konce. To znamená, že tento seriál u mne vyvolával slastné pocity diváka jak v pěti tak ve čtyřiceti. Klobouk dolů. To jiný večerníček nedokázal. Navíc dneska je tam z mého pohledu tolik přehmatů v oblasti sociální, pracovně právní a také ekonomické, že to nelze minout bez pozornosti. ()

bombit

Kanče, Hubo, Tajnej! Jediný slušný člověk Trautenberg obklopen prodejnými servilními vesničany, práskači a fízly. A když už to vypadá, že bude na světě trochu spravedlnosti, tak se objeví Krakonoš ex machina. Ach jo. ()

Jirkacek

Krkonošské pohádky jsou mým nejoblíbenějším večerníčkem z kategorie hraných. Více se mi už líbil jen sovětský Jen počkej zajíci, Bob a bobek nebo všeobecně pohádky od Josefa Lady. Přiznám se, že i dnes bych se nestyděl se na pár dílů podívat. Zkrátka Anče, Kuba a Hajný beze jména a Krakonoš na straně dobra vždycky měli moje sympatie a ať už byl Trautenberk jakkoli utlačovaný, sám si za to mohl, když vymýšlel zlomyslnosti, kradl cizí majetek a podobně. Při pročítání ostatních komentářů bych se na Krkonošské pohádky díval opravdu jako na pohádky a ne jako poučný film pro hodnotitele lidských vlastností. No a já posílám do Krkonoš plný počet pěti horských hvězd *****. ()

killer1992

Nejlepší hraný Večerníček a vlastně pro mě nejlepší Večerníček celkově. Krakonoš vypadá přesně tak, jak si člověk Krakonoše představuje, Trautenberk je naprosto boží a Anče, Kuba a hajnej jim zdatně sekundují. Kulisy se mi líbí, efekty taky, námět s poučením i vyprávěč naprosto super. Takovému Večerníčku není co vytknout. ()

Wav

Co si budeme povídat, večerníček jako je tento už nám nikdo nenatočí :-( A ačkoliv by měl mít hlavní slovo Krakonoš, tak nesmrtelný pomník si tu svým Trautenberkem vystavil pan Prachař. A k těm kulisám, do desíti let jsem věřil, že jsou opravdové. Od desíti si to alespoň nalhávám :-) ()

Welington

Krkonošské pohádky jsou dnes již další srdeční záležitostí, která se na mé osobě podepsala a uvázla v paměti, odkud se pravděpodobně nehne. Je to možná infantilní, ale mám je stále rád, jako tehdy, kdy jsem měl možnost vidět je poprvé. A kdoví, možná jsou nejen součástí našich dětských let, ale již naší vlastní, sentimentální podstatou, která nám za žádných okolností nedovolí pohřbít to dítě, které v sobě pečlivě schováváme před ostatními dospěláky. Z pohledu všech osobnostní, které v sobě skladuji, říkám a prohlašuji, že je to i po těch všech letech nezapomenutelná, laskavá a mírumilovná, kouzelná klasika. ()

verum

V dětství jsem měla seriál velmi ráda, večerníček je bohužel velmi poznamenaný dobou a tak plno věcí je překrouceno. ()

Andy_Warhold

To by se to zlému Trautenbergovi zachtělo stavět v době sucha přehradu a chtít za to peníze. Kdepak je potřeba ho potrestat a raděj žádnou přehradu nemít...! Myslím, že Krkonošské pohádky ještě čeká zářná budoucnos v současné Evropě. Naprosto správně totiž poukazují na nešvary privilegovaných bílých mužů, kteří ještě navíc disponují významnými aktivy. Majetek této nyní již zcela přežité třídy je potřeba rozdat buď chudým a potřebným, nebo alespoň neziskovým organizacím které o tomto mluví. Pro dokonalost stačí drobná vylepšení: Anče bude černoška, Kuba (nyní už přiznaný) gay a hajný Hajný (který má jako jediný formální kvalifikaci) uprchlík s doktorátem v oblasti globálního oteplování (puška bude z plně recyklovatených materiálů). Sojku nahradí Výbor pro potírání zla a budování dobra, který bude vybaven mimořádnými pravomocemi sledovat kdykoliv kohokoliv. Krakonoš bude reprezentovat Komisí pro regulaci Privilegovaných bílých mužů. Jenom bude potřeba promyslet, zdali tři seriálové a zlým Trautenbergem zaplacené svatby Anče a Kuby budou nahrazeny registovaným partnerstvím nebo zrušeny úplně jako ideologicky již nevyhovující. ()

CML1975

Moje dětství... Když dávali Krakonoše, museli jsme už být vykoupaní, v pyžámku a těch deset minut před televizí (černobílou, rodičové nebyli bohatí, aby v elektře uplatili prodavače) ani nedutali. Sojka práskačka forever, od ní by se dnešní tajní měli učit :-D. ()

horskejvlk

Skvělé studiové zpracování, kvalitní filmový materiál, hudba od Vadima Petrova, vtip a úžasní herci v čele s ikonickým Trautenberkem, sudetským šlechticem který tady žil již ve 4 generaci na svém panství vždyť jeho Pradědeček sem přišel z Bavorska, jak je uvedeno Hajným když chtěl milostpán Trautenberk posunout hraniční kameny aby mohl zabrat a pokosit Krakonošovu louku viz Epizoda 12. Podle zlých jazyků měl udržovat v podvědomí husákových dětí názor že Sudeťáci byli zlí. Každopádně skvělý vtipný večerníček ktrý by si zasloužil pokračování přesně tam kde v roce 1984 skončili tedy stejná hudba, kulisy, námět, no a postavy. Obsazení by bylo samozřejmě již jiné ale… mladý Jemnostpán by mohl stvárnit vizuálně mladý Trautenberk tedy Jakub Prachař který je jako by svému dědečkovi vypadl z oka. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová