poster

O Radkovi a Mileně (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 60 min

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Jsem taky z těch, které tato pohádka v mládí pořádně vyděsila, což se dá považovat spolu s Akty X za jeden z televizních pilířů mého hororového fanouškovství. A musím říct. že dalo dost práce ji po letech vypátrat. Pro malé děti tato pohádka rozhodně není, protože příběh o zakleté spící princezně s černým xichtem, která přes noc trhá hlídače na kusy, dost pravděpodobně způsobí prckům poruchy spánku.(8.2.2016)

 • blackrain
  **

  Mě tato pohádka vždycky dost děsila a ani dnes mi nijak zvlášť k srdci nepřirostla, protože na mě bohužel působí pořád stejně a to už dávno nejsem malé dítě a mám samozřejmě už něco nakoukáno. Herecké výkony mi přišly dost toporné a kostrbaté, jako by herci ani pořádně neměli co hrát. Stopáž pohádky vypadá při sledování, že je mnohem delší než ve skutečnosti je.(6.1.2014)

 • duklak2
  ***

  Pohádka, která má sice nízký rozpočet, ale to nic nemění na tom, že se u ní celkem budete bavit. Líbil se mi příběh, který na mě působil, jako nějaká "skládačka". Herecké výkony, zvláště u některých, např. pan Heřmánek, nebo pan Vašut, byly kostrbaté. I přesto ale tuto pohádku doporučuji ke zhlédnutí.(2.3.2012)

 • pytlik...
  ***

  Myslím, že u té pohádky kroutí každé malé dítě nechápavě hlavou, jak můžou být lidé tak hloupí. Je přeci jasné, že když král tráví dny i noci na rybách a královna má záchvaty vzteku, tak se potomka nedočkají. Protože k nim samozřejmě čáp nezavítá, když mu král vychytá všechnu potravu z řeky, a pokud zkusil celý hladový a vyčerpaný přece jen donést dítě do zámku, královna ho zaplašila svým řevem. No a nad Vašutem kroutím nechápavě zase hlavou já, proč podlehl módě a nosí na hlavě to vyholené koleno, když mu ty husté kadeře tolik slušely?(24.9.2014)

 • wosho
  **

  Bída a děs. Pohádka, co první třetina vypadá spíše jak hodně nepovedená dramatická historická fraška. S příchodem satanáše Heřmánka sice trošku tou pohádkovostí se začne, ale Jordánová vůbec nenachází ve svých schopnostech cit pro látku, i děj. Děti se nudí, rodiče líší a já nechápu. Tv pohádky sice byly laciné a chudé, ale většinou měli hravost, humor a herce co zde hráli s láskou. Pohádka O Radkovi a Mileně nemá nic z toho.(8.3.2010)

 • - Natáčení probíhalo na hradech Roštejn a Veveří. (Janek2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace