O Radkovi a Mileně (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 60 min

Jsem taky z těch, které tato pohádka v mládí pořádně vyděsila, což se dá považovat spolu s Akty X za jeden z televizních pilířů mého hororového fanouškovství. A musím říct. že dalo dost práce ji po letech vypátrat. Pro malé děti tato pohádka rozhodně není, protože příběh o zakleté spící princezně s černým xichtem, která přes noc trhá hlídače na kusy, dost pravděpodobně způsobí prckům poruchy spánku.(8.2.2016)

• RonaMidu

takhle to dopadá,když krále hraje někdo o pět let starší,než jeho dceru princeznu....vlastně nebyla jeho,tak co,že? :-) ...docela pěkně tam bylo vystižené chování ženy,prahnoucí po dítěti (za každou cenu) - taky jsem jich pár za život potkala,ale stejně se mi tohle zpracování pohádky Boženy Němcové nelíbilo,v dětství jsem si to při čtení ve svojí fantazii vymalovala úplně jinak(21.9.2014)

• wosho

Bída a děs. Pohádka, co první třetina vypadá spíše jak hodně nepovedená dramatická historická fraška. S příchodem satanáše Heřmánka sice trošku tou pohádkovostí se začne, ale Jordánová vůbec nenachází ve svých schopnostech cit pro látku, i děj. Děti se nudí, rodiče líší a já nechápu. Tv pohádky sice byly laciné a chudé, ale většinou měli hravost, humor a herce co zde hráli s láskou. Pohádka O Radkovi a Mileně nemá nic z toho.(8.3.2010)

• flanker.27

Méně tlačící na náboženskou notu než předloha či novější a doslovnější adaptace (o pro mne problematickém vyznění předlohy jsem se rozepsal tam), celkově ale ne příliš vyvedená pohádka. Samotná princezna tu ovšem působí ve své posedlé podobě podle mě o něco přesvědčivěji.(18.8.2015)

• otík

Šíleně rozvleklá pohádka, která aspoň naštěstí graduje ve své poslední třetině soubojem dobra a zla. O pohádce pro děti se rozhodně nedá mluvit - začátek je nebude bavit, závěr je pro ně zase moc strašidelný. Zkrátit to o polovinu, byla by z toho solidní podívaná. Takto stály za shlédnutí tak maximálně venkovní lokace.(13.1.2014)

• - Natáčení probíhalo na hradech Roštejn a Veveří. (Janek2002)