O Radkovi a Mileně (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 60 min

• slunicko2

K popisu tohoto produktu potřebuji tři slova: křeč, křeč, křeč. Na fakt, že jeden den královna porodí dceru a následujícího dne je dotyčná dcera dostatečně vyspělá na vdávání reagují šlechtici od dvora cimrmanovským komentářem: To není samo sebou. V tom musí něco být. Na rozdíl od cimrmanů však to autoři myslí zřejmě vážně.(24.5.2018)

• blackrain

Mě tato pohádka vždycky dost děsila a ani dnes mi nijak zvlášť k srdci nepřirostla, protože na mě bohužel působí pořád stejně a to už dávno nejsem malé dítě a mám samozřejmě už něco nakoukáno. Herecké výkony mi přišly dost toporné a kostrbaté, jako by herci ani pořádně neměli co hrát. Stopáž pohádky vypadá při sledování, že je mnohem delší než ve skutečnosti je.(6.1.2014)

• jacksax

Nepohádková pohádka, která jde dokonce proti smyslu pohádek a to vychovávat i morálně (nebo už zas blábolím?) Radek a Milena - dvě postavy které nezaujmou, a vlastně spíš připomínají postavy vedlejší. A mé pochopení?: není třeba nedělat smlouvy s peklem, klidně na to kývni, ale drž si za zadkem někoho, kdo tě z toho vytáhne. - hm........ takže vlastě film o politice(7.3.2010)

Jsem taky z těch, které tato pohádka v mládí pořádně vyděsila, což se dá považovat spolu s Akty X za jeden z televizních pilířů mého hororového fanouškovství. A musím říct. že dalo dost práce ji po letech vypátrat. Pro malé děti tato pohádka rozhodně není, protože příběh o zakleté spící princezně s černým xichtem, která přes noc trhá hlídače na kusy, dost pravděpodobně způsobí prckům poruchy spánku.(8.2.2016)

Myslím, že u té pohádky kroutí každé malé dítě nechápavě hlavou, jak můžou být lidé tak hloupí. Je přeci jasné, že když král tráví dny i noci na rybách a královna má záchvaty vzteku, tak se potomka nedočkají. Protože k nim samozřejmě čáp nezavítá, když mu král vychytá všechnu potravu z řeky, a pokud zkusil celý hladový a vyčerpaný přece jen donést dítě do zámku, královna ho zaplašila svým řevem. No a nad Vašutem kroutím nechápavě zase hlavou já, proč podlehl módě a nosí na hlavě to vyholené koleno, když mu ty husté kadeře tolik slušely?(24.9.2014)

• - Natáčení probíhalo na hradech Roštejn a Veveří. (Janek2002)