Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

wenca

Nevím jestli bych se kvůli roli stal takovou troskou, z dokonale vypracovaného těla udělal Bale anorektickou trosku a pak zpět na dokonale vypracované tělo, je to blázen. Jinak mu role sedla perfektně. Film samotný bych tu moc nerozpitvával, at si udělá obrázek každý sám. ()

Kosmik 1

Velice depresivní a mrazivý film. Už jen ten pohled na zdecimované Baleovo tělo je dosti strašný. Vyzáblé tělo i obličej, no klobouk dolů, co pro tu roli dokázal udělat. To si zaslouží poctu. Film sám o sobě je hodně povedený a konec vše vysvětluje, takže nezůstanou nezodpovězené otázky, kterých jsem se bál. 80% ()

Killda

Geniální, přímo Hitchcockovsky mrazivý film, který vám silně posílí krevní oběh a dech zpomalý na minimum. Vedle brilantního Balea je tu výborná režijní práce, která drží onu tíživou atmosféru. Minimalistický soundtrack připomíná klasický Hollywood z ranných šedesátých... zkrátka, vše mi po chuti! ()

vyfuk

Geniální. Naprosto dokonalé. Tohle jsou filmy, o kterých mluvím. Neuvěřitelná atmosféra celého natočeného filmu. Lehce připomíná Sin City, lehce zase klasického Hitchcocka, čemuž napomáhá i dokonalá hudba a celkově vzato jde o neuvěřitelný film. Ten příběh je sám o sobě špica a celé je to doplněno skvělými hereckými výkony a režisérskou prací na onom filmu. No prostě dokonalé. Bál jsem se, že konec bude haprovat a nebude dávat smysl. Ale ono ne. Ani v tomhle mě tvůrci nezklamali. Tohle je film, o kterém je potřeba mluvit. Tohle jsou filmy, které mě neuvěřitelně berou. Tohle jsou filmy kterých musí být víc. Dobrých a dechberoucích filmů. Víc hvězd udělit nejde. ()

Almásy

pat hviezdiciek davam predovsetkym za uctyhodnu kreaciu Christiana Bala. schizofrenny vrahovia tu uz boli a to ze je jedna z najhlavnejsich point jasna asi od 15. minut filmu prinesie aj ,,necakany,, zvrat nad ktory sa da povzniest. odporucam to ako druhy chod pri schizofrennej vecery Pavuk-Mechanik-Psycho ()

deckardx

Tak po tomhle filmu jsem si musel dat Christiana Balea do oblibenych hercu... Naprosto dokonaly herecky vykon... Na tenhle film jsem se podival spis ze zvedavosti a ted muzu rict,ze je to jeden z nejlepsich malych filmu z posledni doby a ma skvelou pointu, i kdyz trochu predvidatelnou.. Pro me jasnych pet hvezdicek.. ()

dinsdale

Přiznávám, že mně teda pointa předem nedošla a o to víc jsem si film užila, protože takhle aktuální a "lidské" poselství jsem dlouho nezažila. Výborná ponurá atmosféra a dechberoucí výkon (včetně vzhledu) Christiana Balea. ()

sellsakul

Neviem prečo, ale mám taký pocit, že Mechanik sa až veľmi nápadne podobá na Memento, ale zdalo sa mi to ľahšie stráviteľné, ale takéto filmy treba vidieť viackrát. Ale každopádne opäť raz famózny herecký výkon podal Christian Bale, pri pohľade na jeho vychudnuté telo naskakujú zimomriavky po celom tele...80 - 85% ()

rubik1

Asi najväčšie plus tohto filmu je samotný Christian Bale. Je neuveriteľné ako sa nechal kvôli hlavnej úlohe "zřídit". A ešte neuveriteľnejšie je ako vyzerá vo svojom nasledujúcom filme - "Batman Begins". Ale späť k Mechanikovi. Možno som čakal trošku viac od záverečnej pointy, ktorá bola celkom jednoznačná a tým pádom nenasadila divákovi chrobáka do hlavy že by to mohlo byť aj inak. Proste tu je jasne dané o čom to celé bolo. Ale zase vzhľadom na pointu - scenár bol napísaný asi najlepšie ako len byť mohol. Ešte by som chcel vyzdvihnúť celkom slušnú stopáž, pretože keby bol film dlhší len o desať minút, už by to bolo asi zbytočné a nudné. Takto to malo iskru aj napätie a divák sa nenudil. 80 % ()

Sir-Filip

Ano - je dobré se vžít do role tím, že se začnete chovat jako Vaše postava, zhubnete pár kilo, anebo naopak naberete víc. Tady si ale myslím, že to Christian trošku přehnal a docela hodně si zahrával se svým zdravím. Jeho tělo nevypadalo o moc lépe než těla židů, vězněných v koncentračních táborech. Navíc dnes není problém na počítači poupravit postavu, aby vypadala hubenější. Z tohoto důvodu nedávám plný počet, protože tohle bylo opravdu až nechutné a k tomu to ještě ani nebylo nutné. Film by se bez toho jistě obešel. Jinak je to opravdu hororová podívaná, ve které se pořád něco děje. Ponurá atmosféra prochází celým dějem a vy nemáte šanci usnout. Opavdu jsem měl místy strach. Závěrem lze tedy říci, že je to snímek mimořádných kvalit, který si ovšem nepustím v dohledné době znovu. "ENJOY IT !!!" ()

Richard_Ba

Bizarné, skľúčujúce...pohltilo ma to ako Michael Moore Big Mac. Od prvej sekundy mi to asociovalo film Memento, hoci sa tento film vybral iným viac strašidelným a mysterióznym smerom. Už teraz chápem, prečo amíci tento film nechceli podporovať. Prináša totiž zo sebou veľa bolesti, utrpenia a trýznenie duše človeka, ktorého zožiera vina. Imploduje sa sám do seba a rozosieva černotu. Hlboké dojmy, skvelé výkony. ____Christian Bale, ešte vo fáze kedy bol známy, ale nie megahviezdou, spravil neskutočne veľa pre svoju postavu. Charakterizoval ju zvnútra ale aj zvonku. Dodal jej život, spôsobom akým by málo ľudí (čítaj hercov) dokázalo. A ako uznanie jeho výkonu (telesného, hereckého), kvalitnej réžii mi nezostáva nič iné ako dať 5* ()

Pecival

To co Bale provedl se svým tělem je naprosto nezkutečná věc. Divím se, že se vůbec v tom filmu hýbal, tomuhle říkám oddanost věci na hranici sebelikvidace. Dokonale vystihl postupnou degradaci mysli pod různými nepříznivými okolnostmi. Zajímalo by mě jestli je to hraní nebo tonutí jeho mysli na pokraji fyzického kolapsu. Kromě jeho excelentního výkonu nabízí film krásně ponurou atmosféru a celkem napínavý děj. A i ten závěr mi nevadil. Hodně dobrá, atmosférická záležitost. A před Balem lze jenom smeknout. ()

Madlene

"If you would be any thinner, you wouldn´t exist..." Neuvěřitelné, můj oblíbenec jako chodící reklama na Dachau a ještě i mluvící a hrající. Skvělé. ()

iantomasik

Všechna písmena šibenice jsem bohužel uhodl příliš brzo (film mi nabídl až moc zřejmých nápověd) a krom Balea a působivé kamery (+filtru) toho snímek už o moc víc nenabízí. Slabší tři. ()

zolo23

Film pri ktorom som minimálne hodinu musel rozmýšlať nad tým o "čo" vlastne ide. Nevedeli ste čo je reálne , čo nie a to Vás držalo v napätí hodnú chvíľku. Postava vychudnutého Trevora Reznika však napovedala, že sa v minulosti muselo niečo prihodiť, čosi prečo nemôže spávať . Perfektný námet, vynikajúca hudba a skvelý Ch. Bale. Škoda, že si režisér tú pointu neustrážil až do úplného záveru, pretože 15 minút pred koncom už viete čo sa stalo a film tam kde mal gradovať stráca na zaujímavosti. Ale aj tak zaujímavý filmík. ()

Wbcko

Nepříliš originální ani překvapivý koncept naštěstí neselhává díky vynikajícímu Christianu Balovi, který ve filmu vypadá jak kdyby se měl v další chvíli rozsypat a depresivní atmosféře, která graduje každou scénou. ()

standsiller

Tak už vieme, že zlé svedomie rekordmana váh Christiana Balea sa volá Ivan. Atmosféra a herecký výkon môžu byť, ale dej suma sumárum nič moc. ()

voleman

Velice povedený mysteriozní snímek, který má vynikající takřka snovou atmosféru do níž absolutně zapadá vyhublí a zmatený Bale. Jestli sem o Baleovi jako o herci někdy pochyboval, tak tenhle film je jasným důkazem toho jak moc je dobrý herec a co všechno je pro svou roli schopný podstoupit. Pochválit si zaslouží určitě i režie, která ovšem možná trochu doplácí na malinko slabší scénář. Řekl bych, že tady malinko vítězí forma nad obsahem. 80% ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy