Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

system

Kdyby se predavali ceny za nejvetsi obet herce vuci sve filmove roli, nemel by Christian Bale konkurenci. Je az neskutecne jakou trosku ze sebe dokazal udelat a jeste vic za jak kratkou dobu se dal do poradku, aby valel v kostymu batmana. A jelikoz cela tiha filmu pada na hereckych vykonech (jsou vyborne), zaslouzi si Bale veskery muj obdiv! ()

Damielka

Ponuré, temné, depresivní, do posledního okamžiku vyšponovaný a nečekaný závěr. Christian Bale příšerně hubený a přesvědčivý. ()

Zyne

má to solidní atmosféru, má to velmi dobré herecké výkony a ucházející režii. má to ale trošku slabší příběh a celkově to v konečném důsledku vyznívá trošku podivně. každopádně jsem se nudil jen chvilkama a celkově mě dostala především ta již zmíněná atmosféra a depresivnost. na deštivý večer osamotě film jako dělaný. ()

dehlie

bale ako trevor reznik vyzerá akoby prišiel z koncentráku, nebol na neho príjemný pohľad. pravdupovediac som v závere očakával nejaký šok, prekvapenie oproti faktu, že reznik je paranoidný schyzofrenik, ktorý zrazil malé dieťa. škoda. ale aj tak výborný thriller, ktorý si však zrejme už nepustím. ()

Vejrrr

Na tomto snímku je k vidění mnohem víc, než alarmující vyhublost skvělého Balea. Mechanik je pro mě jedním z nejlepších "psycho" filmů a úplně si mě získal. Zajímavé bylo, že jsme téměř od začátku věděli, čím je jeho narušenej stav způsobem - nespavostí. Trochu to ubíralo na kvalitě, když jsem snadno odtušil že ten a ten je jen výplodem fantazie... nebo že to a to není tak, jak se mu zdá. Budilo to ve mě dojem, že znám konec a celý ten vtip. (Např. ve filmu Čistá duše jste neměli ponětí, že Ed Harris je jen smyšlený, tedy po většinu filmu, a v tom byla zásadní pointa... narozdíl od mechanika Trevora Reznika) Kekonci si film ale s divákem pěkně zamává, když se dozvíme celou pravdu a to PROČ Trevor nespí.. To byla lahůdka :) Skvělé a zanícené hraní a propracovaný a velice chytrý film. ()

sona123

Kafkovské, hitchcockovské. Vizuálně velmi zajímavé. Bale ďábelský. Jinak člověk docela brzy přijde na to, o co asi půjde, některé věci jsou tu nadbytečné, některé nedotažené, ale to vůbec nevadí. Řekla bych, že z toho na míle čiší snaha jít ve stopách třeba právě toho Hitchcocka, udělat to mystické, což možná trochu škodí, ztrácí se tím jakási originalita. Ale jinak, takovéto filmy přece máme rádi a jak jinak je udělat? Ono už všechno bylo víceméně vymyšleno. Takže ano, určitě film, který vybočuje, v pozitivním slova smyslu. ()

Zeke001

Nechápal jsem co to Christian Bale předvádí, a asi ani nepochopím. Dlouho jsem neviděl tak dobře zahranou roli. ()

Phorbo

Takovýchdle filmů je dost... ale asi není jako Mechanik. Balea zná každý hlavně jako Batmana nebo amerického psychopata který oplývá velmi slušnými svaly na těle. Kdežto postava Trevora v tomdle filmu váží polovinu co Batman bez obleku. Skvělý Baleův výkon s jeho výjimečně nezatuřenou tváří. ()

Mikino00

Atmosféra si sicé hutná a podmanivá, Bale hraje jako o život a hudba vše dobře dokresluje, ale příběh zase tak překvapivý a šokující není a už od začátku je divák připravován na závěrečné rozuzlení. ()

kamigava

Nikdo v Hollywoodu nemá takovou schopnost měnit svoji postavu jako Bale. Neuvěřitelné! Rok po tomto filmu už opět vypadá nabouchaně v Batman Begins. FIlm má hodně ponurou atmosféru a co byste taky čekali od somálce, který má problém s insomnií? Zápletka je velice zajímavá a nepřestane vám klást otázky, jak to vlastně je. Bale se hodí snad do všech rolí. Svoje charisma nepostrádá ani když má kolem 50 kg. Ten jeho obličej má hned více rysů kvůli málemu množství tuku. Pak na hrdinovy vidíme více emocí, které na baculatých tvářích neuvidíme. Mrzí mě, že jsem video nesehnal v HD, možná by mě to více spojilo s filmem. Každopádně je to jeden ze slušných výkonů Ch. Balea. :) Bravo! ()

Movie Gourmet

Syrové a kruté. Christian Bale hraje jak jinak výborně. Film není hollywoodským spektáklem a přesto má nesporné kvality. Koukněte na něj a uvidíte. Verdikt: 4* a 75 - 80 %. ()

geimz

Hutná atmosféra podmaznutá parádnou mysterióznou hudbou spolu s neskutočným Christianom Baleom robia z tohto filmu must-see. Nie je to prevratný snímok, nie je ani vyložene prekvapivý, pretože nápovedy sú počas stopáže rozosiate naozaj hojne, no pointa na konci sedí ako riť na šerbeľ a výkon Balea je jednoducho vynikajúci. ()

Garch

Christian Bale se sebou udělá kvůli roli cokoliv. Příšerně vyhublý Trevor Reznik přetrpí další noc beze spánku. A když se konečně tma převalí v ráno, odšourá se do dílny na další šichtu. Tak, jako každý útrpný den. ()

Emo-haunter

Balee, masakr, co jsi schopen obětovat pro takovou roli. Normálně by mě zajímalo, jak jsi toto všechno zvládal, a jak tenká byla hranice spadnout do mentální anorexie. Každopádně klobouk dolů, odráží se to na výsledném hodnocení. Pět jsem nedal jen za poměrně slabší závěr, ale to vše kolem, atmosféra, hudba a pohled na zničeného Reznika ve mě vyvolával nepříjemné pocity. Mechanik mohl být legendárním světovým filmem, kdyby měl lépe vystavěnou finální pointu, což je zde za mě asi jediný problém filmu. Kdyby to ovšem nemělo Balea, ale průměrného herce, film upadne v zapomnění. I tak ale s radostí 4 hvězdičky udělím. :) ()

Oxymoron

Trochu jsem doufal, že Mechanik pro mne bude čistě pětkový film. Těšil jsem se na něj jako malý kluk, už jen proto, že Christian Bale je tu hubený stejně jako já :) A právě kvůli očekávání absolutního trháku jsem byl trochu zklamaný. Některé "halucinační" scény jsou až moc přetažené a vyznívají spíš legračně, než dramaticky. Jinde se zase chtíc nechtíc ztrácíte v ději. Tyhle malé chybky na kráse ovšem svým výkonem bohatě maskuje Christian Bale, pro něhož bude určitě Mechanik životní rolí. ()

CamperCz

Vyborny snimek, nepostradajici vynikajici atmosferu, ktera vas zarucene vtahne jiz pri prvni zaberu, radne semele na smrsknutou kulicku znepokojeni a nevolnosti a vypusti az na konci, s jednou jedinou myslenkou vrtajici vasi hlavou...Jak proboha mohl Christian Bale podstoupit tak drastickou hubnuci kuru kvuli filmu, jenz zdaleka neni mainstream a ktery pravdepodobne nebude trhat zebricky navstevnosti?!! Inu, i tim me Bale utvrzuje v mem nazoru, ze se jedna o zatracene dobreho herce, herce s proklate velkym H. Nejenze se totiz dobrovolne transformoval v neskutecne vyhublou trosku, ale zaroven pritom vsem nezapomel jeste do sve role vlozit vsechen svuj herecky um. Na to se neda jinak nez smeknout. Nicmene, jak jiz jsem rekl, to bude tak jedina myslenka, ktera se vam pri zaverecnych titulcich bude honit hlavou - velmi zajimave rozjety pribeh totiz dostava prachobycejnym finalnim rozuzlenim poradne na frak...Presto ale Machinist neni jako ostatni filmy, ktere selzou pri vyvrcholeni. U tohoto filmu nebudete mit pocit ochuzeni, pocit, ze jste vyhodili sve penize za nic. Tezko rict proc, mozna je to prave diky neuveritelnemu Baleovu vykonu, mozna i kvuli zminene atmosfere, ktera je husta jako krupicova kase. Ve vysledku to tedy na ty 4 hvezdy urcite vyda. ()

Phillo

Predtým, než sa ho zmocnili netopiere a dali mu najesť nám prišiel jeden z najlepších súčasných hercov čo to povedať o nespavosti a určitej dávke schizofrénie. O niečom, čím nás súčasná kinematografie zahlcuje deň čo deň (Insomnia, Čistá duša...), avšak vždy je z toho niečo špecifické a inovatívne. Tak sa tomu deje aj tu, kde pavúk Bale predvádza takmer až nadľudský výkon a už len pohľad na neho vzbudzuje strach. Film tak balancuje na hrane thrilleru a sčasti aj mierneho hororu, kde sú vodítkom k strašidelnosti hlavne herecké výkony a výborne budovaná atmosféra. K 5* chýba už len istá nedokončenosť a neodbytný pocit nevyužitej šance, ktorú tento film núkal. Určite si to nepozriem znova, ale aj tak to vo mne niečo zanechá. 80% ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy